mesiac
meno: heslo:
NAJNOVŠIE ČLÁNKY

PLANETÁRNE KONFIGURÁCIE

   V časoch, keď som začínal s astrológiou, tak som... » viac

Saturnská skúsenosť - Saturn v 2. dome (časť 3)

Druhý dom je v astrológii najčastejšie spájaný... » viac

SYNASTRIA A PARTNERSKÉ HOROSKOPY (časť 2.)

     V minulej časti sme sa prebrali radix (osobný... » viac

Astrolexikón - G

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Z

GALAKTICKÉ CENTRUM

- je stred našej galaxie, ktorý leží na rozhraní súhvezdí Škorpióna a Strelca. Na jeseň v roku 69 n.l. sa pozícia galaktického centra v hviezdnom zodiaku (0° súhvezdia Strelca) kryla s pozíciou v zodiaku tropickom (0° znamenia Strelca), čiže momentálne sa galaktické centrum sa nachádza niekde v znamení Strelca.

GAUQUELIN MICHEL

- bol francúzsky psychológ, štatistik a sociológ. Jeho štatistické výskumy prepojenosti ľudských povolaní s kozmickými vplyvmi ho priviedli až k astrológii. Pôvodne mal v úmysle astrológiu vyvrátiť, ale na základe obrovských súborov dát zistil väzby medzi určitými ľudskými povolaniami a postavením planét v horoskope. Napríklad objavil, že u vojakov sa Mars (podľa tradície planéta spätá s touto profesiou) nadpriemerne často vyskytuje v IX. a XII.dome, teda keď kulminuje alebo vychádza. Podobné výskumy podnikol aj s dedičnosťou v súvislosti s postavením planét.

Gauquelin Michael

GENIALITA

- túto vlastnosť je ťažké z horoskopu vyčítať, ale ak sa pozrieme na horoskopy geniálnych ľudí, tak vo väčšine prípadoch nájdeme silne postavené transcendentálne planéty (Urán, Neptún, Pluto), ďalej sú časté abnormality (napr. zhluk planét v úzkej časti zverokruhu, chýbajúci alebo silne prevládajúci živel...) a tiež intenzívne poprepájané planéty medzi sebou pomocou planetárnych konfigurácií (napr. veľký kríž, mystický obdĺžnik, veľký trigon, dvojitý bikvintil, prst boží...). Aj keď v drvivej väčšine prevládajú skôr napäťové aspekty (čo vyznieva ako výzva osudu), tak nechýbajú ani trigony, či (bi)kvintily, ktoré sú motorom ich kreatívnych schopností. Je zaujímavé, že podobné paralely (t.j. „ťažké“ horoskopy) majú obvykle aj duševne chorí ľudia... Nie nadarmo platí, že hranica medzi genialitou a šialenstvom je vždy veľmi tenká.

GEOCENTRIZMUS

- je systém, pri ktorom je naša Zem centrom našej slnečnej sústavy, pričom v ňom sa aj Slnko a ostatné planéty otáčajú okolo nej. Celá astrológia je založená práve na geocentrickom pohľade, pretože horoskop sa musí podriadiť miestu, kde sa narodil alebo kde sídli majiteľ radixu. Ak by raz ľudia obývali planétu Mars, tak horoskop sa bude zostavovať tak, akoby bolo toto nebeské teleso centrom slnečnej sústavy.

GREENOVÁ LIZ

- je anglická psychoanalytička a zároveň astrologička jungovského zamerania a tiež autorka celej plejády kníh s astropsychologickou tematikou (napr. Saturn – nový pohľad na starého diabla, Duša a vesmír...). Spolu s Howardom Sasportasom založili v roku 1983 v Londýne Inštitút psychologickej astrológie. Momentálne spolupracuje aj na vývoji švajčiarskych elektronických efemeríd a tiež na počítačových astroprogramoch.

Greenová Liz

KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy benko horoskopy Dom1n1k_96 horoskopy Kristína horoskopy darkprince1231 horoskopy Alois horoskopy mirka horoskopy donkymamky horoskopy mima87 horoskopy Alan650 horoskopy Pimpf horoskopy SilviaJa horoskopy bug

Z katalógu ezoterických služieb:
registrácia zdarma »

johanes
Vypracovávam všetky druhy horoskopov na základe dlhoročného štúdia mundánnej a transpersonálnej astrológie.

horoskophoroskophoroskop Spoločnosť bude mať väčšie sociálne a estetické cítenie, preto ideálne obdobie na organizovanie charitatívnych akcií, či na návštevu galérií, koncertov, kostolov a posvätných miest. Skúste sa venovať tomu, kto to najviac potrebuje (slabší a utláčaní).

horoskophoroskophoroskop Intenzívne a úzkostné emócie môžu otriasť s labilnejšími povahami, čo by mohlo vyhrotiť alebo zmraziť náladu v rodine, či inom kolektíve. Ľudia sú k sebe teraz bezohľadnejší. Nedajte sa za nijakú cenu do ničoho vmanipulovať.

ŽIARLIVOSŤ - je vlastnosť spadajúca pod vplyv Venuše, ktorá by mala tvoriť napäťový aspekt, či konjukciu na Mars, Saturn alebo Pluto a zároveň postavenie tejto ženskej planéty (a... viac »

URÁŽLIVOSŤ - je potreba, aby jedinec prikladal veľký význam svojmu „Ja“, teda v horoskope by malo byť dominantné Slnko alebo Jupiter a súčasne tieto dve planéty (alebo Mars so... viac »

BINOVIL - je aspekt o hodnote 80°. Je to násobok novilu (40°), ktorý je spojený s číslom 9, takže symbolizuje prípravu, klíčenie a iniciáciu. Považuje sa za slabý... viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...