mesiac
Utorok, 16.4.2024
Meniny má Dana, Danica

Ľudská duša - 

Knihy

neznámy
neznámy | 9.5.2012 10:26
Deborah Harknessova- Čas čarodějnic. Ze součastnosti, historička -čarodějnice se zamiluje do upíra. Upíři, čarodějnice a démoni kolem nás :)
Argyll
Argyll » Antonidas | 9.5.2012 11:18
Tak v uplynulém půlroce ve mě zanechaly silný dojem tituly:

Anne Enrightová - Shledání. Pochmurná výpověď z jedné mnohočlenné irské rodiny, úmrtí jednoho ze sourozenců hlavní hrdinky začne odkrývat neskutečné balasty, které se děly v rodině a kolem ní před mnoha lety, popisuje dusnou atmosféru katolického Irska o mnoho desetiletí dříve. Autorka je skvělá vypravěčka a pozorovatelka, její závěry nekompromisní.

Edward Bulwer-Lytton - Zanoni. 150 let stará klasika, úžasný milostný román se silným esoterickým podhoubím zasazený do období kolem francouzské revoluce. Hlavní milostná zápletka (on - nadčlověk, ona - pouhá smrtelnice) je v dnešní době populární, ale tohle by strčilo do kapsy celou ságu Twilight, tohle by měli zfilmovat :)

Nic Kelman - Holky. Doporučuji všem feministkám:D Cynicky šovinistický román psaný strhujícím jazykem. Není to ale žádná šaškárna, ale vážné a dsně pravdivé zamyšlení nad stavém mužského a ženského "principu" v dnešním světě. O mužském světě vrcholných financí, moci a sexu zajímavě proložený citacemi z Homérovy Íliady a Odyssey.

Zajímavá knížečka byla i:
Jean Améry - Vztáhnout na sebe ruku, aneb rozprava o dobrovolné smrti. Autor se snaží rehabilitovat sebevraždu a pohled na ni. Vynechává metafyzické a mystické úvahy o smrti, bere to čistě z filozofického hlediska. Ne se vším bych se ztotožnil, ale počin určitě zajímavý.

Momentálně mám rozečteno:
Jasutaka Cucui - Konec stříbrného věku. Důchodcovská parafráze na Battle Royale od Takeshi Kitana, aneb konečné řešení důchodcovské otázky. Velice temně humorná fikce. V blízké budoucnosti se stanou v Japonsku důchodové reformy neřešitelným problémem a tak vláda vymyslí originální plán :) Nemusím dodávat, že kniha je pro silnější žaludky...

A ještě přitom - už asi potřetí - pročítám Ericha Fromma - Anatomii lidské destruktivity.
neznámy
neznámy | 9.5.2012 12:24
ďakujem pekne :)
takže také fantázie ... Asi pred rokom som čítala Angelológiu od Danielle Trussoniovej a bolo mi nanič z pomyslenia, že také potvory medzi nami môžu žiť ... bŕŕŕ ... na takéto veci som extrémne citlivá napriek tomu, že sa vôbec nebojím a na upírov neverím
neznámy
neznámy | 9.5.2012 12:42
tohle je krásný román. Zamilují se do sebe přesto, že se čarodějnice a upíři nemají v lásce a vztah mezi bytostmi jiného druhu je zakázaný. Ve finále jim členové jejich rodin pomáhají, ale hlavní boj -o život -je jen na nich.
neznámy
neznámy | 9.5.2012 13:06
Takže je to o potvorkách zaľúbených, ale nie na spôsob zamilovaných románov, lebo sa tam zrejme aj niečo deje :) ... fajn! Skúsim ju zohnať u nás na Slovensku.
Také "bezduchozamilované" ma totiž nelákajú a nikdy som nechápala spolužiačky ani kolegyne, ktoré to vydržali čítať-LOL-
neznámy
neznámy | 9.5.2012 15:47
tam se opravdu něco děje, není to červená knihovna :) Tu jsem svýho času chvilku četla a největší zápletka tam bývala taková, že se spolu sešli, rozešli a pak zjistili, že bez sebe stejně nemůžou žít -LOL-
"Očarovaný alchymistický rukopis, který náhodou otevře do jejího života vnese nevítaný příval magie. Přestože se tajemné knihy zbaví, proud nečekaných událostí už nejde zastavit. Najednou se o ni zajímají nejen čarodějnice, ale i další nezemské bytosti- neurotičtí démoni a nesmrtelní a nebezpečně krásní upíři. Zdá se, že jedině ona má klíč ke svazku, po kterém všichni pátrají už stovky let......"
Putes
Putes | 9.5.2012 16:09
Přiznám se, že jsem poslední dobou neměla vůbec čas číst. Jenže jsem byla na vánoce u dcery a ta mi půjčila dvě úžasně tlusté knihy Muž, který nenáviděl ženy a Žena, která nenáviděla muže. Třetí část jsem ještě nedostala a přečetla jsem to jedním dechem. Ovšem poslední dobou jsem dostala tip na knihu Klíče k vesmíru od Diany Coopera, tak jsem si ji hned pořídila. Velmi zajímavé a aktuální čtení.-YES--FLOWER-
neznámy
neznámy | 9.5.2012 21:37
Dík za fajn opis, skúsim ju zohnať.
Lenže na oplátku ti môžem ponúknuť akurát tak Logistické informačné systémy čo sa teraz drvím :D
neznámy
neznámy | 9.5.2012 22:19
díky za nabídku, ale radši si najdu něco jinýho:D
neznámy
neznámy » Argyll | 10.5.2012 11:59
Pro Argyll=jaká je Anatomie lidské destruktivity?/stojí za zakoupení?/
četla jsem Mít,nebo Být - Mýtus,sen a rituál a -Umění milovat...a všechny velmi dobré...

pokud jsi nečetl,tak Ti doporučím-M.Scotta Pecka -Lidé Lži/psychologie lidského zla/-drsná,ale bravurně napsaná a pokud Tě tato téma zajímá,tak jeden z nejkvalitnější náhledů a poruchy lidské osobnosti-jsem potkala u Karen Horney - Neuroza a lidský růst/zápas o seberealizaci/-ta je opravu dokonalá...

v posledních 2 letech jsem toho moc nenačetla,ale z toho mála-co opravdu stojí za zmínku a myslím,že by se Ti líbilo= Artur Schopenhauer - Metafysika lásky a hudby, a M.Kuzmin - Podivuhodný život Josefa Balsamo hraběte Cagliostro ...-četla jsem je obě už kdysi,ale byly půjčené-nedařilo se mi sehnat a asi před rokem jsem na obě narazila v jednom antiku...

a když se zminuješ o Zanonim,tak-Ti mohu ještě doporučit -od Bulwera Podivuhodnou historii-Román černého magika- taky literární šperk...mám ještě Poslední den Pompejí,ale to mě až tak neoslovilo...
Argyll
Argyll | 10.5.2012 12:38
Předesílám, že Fromm je asi můj nejoblíbenější Freudův žák, v mnohém je mi i bližší nežli Jung, takže asi nebudu úplně objektivní. Podle mě "Anatomie" za zakoupení určitě stojí. V porovnání s ostatními Tebou zmiňovanými je tohle docela bichle a její jazyk je o něco odbornější, nežli u jeho menších leč čtivějších počinů. "Anatomii" vnímám jako takovou syntézu Frommových myšlenek zabývajících se tématem destruktivního chování (spoustu toho bylo naznačeno v knihách Lidské srdce a tendence ke zlu, Mít, či být, atd., takže občas můžeš mít pocit, že znovu čteš to, co už jsi četla jinde, ale v případě takhle komplexního a rozsáhlého díla se tomu asi nedalo zabránit). Zajímavé kapitoly jsou v druhé polovině knihy: jsou tam psychologické rozbory hlavních postav nacistického Německa včetně citací dopisů, rozhovorů, atd.

Morgan Scott Peck je další můj oblíbenec :). Lidé lži bylo to první, co jsem od něj četl a upřímně řečeno jsem byl mírně otřesen (koneckonců - autor už v úvodu radí citlivějším povahám, aby se této knize vyhnuly. Během čtení jsem pochopil, že to nebylo žádné chvástání.) Od Pecka je taktéž nádherná celá série "Nevyšlapanou cestou" a minulý rok jsem četl další jeho vizionářský počin - "Svět, který čeká na zrození".

Na Karen Horneyovou se chystám už nějaký pátek, rovněž ten Schopenhauer ve mě už pouhým názvem knihy vzbudil sympatii a děkuji i za další tipy. To bude zase nájezd a plenitba knihovny...:D
neznámy
neznámy | 10.5.2012 12:47
Hej !!!! Ty máš dnes narodeniny!!! Aká "náhoda" mi to vnukla do hlavy aby som sa pozrela na tvoj profil na Najdi se práve kvôli tomu - nevím -LOL--YES--THUMBSUP--BOW-
Želám Ti všetko len to najlepšie, veľa zdravia, lásky a plno krásnych a dobrých kníh, ktoré máš tak rada podla toho čo tu čítame :);)-KISS--HEART--FLOWER--MUSIC-
Darček by som mala dať ja tebe, ale stalo sa to opačne, to ty mne si "poslala" toho Proroka, mám z neho fakt radosť. A to je ten darček zas tebe. Maj radosť z toho, že ju robíš druhým .. -LOL--LOL--THUMBSUP-
neznámy
neznámy | 10.5.2012 13:14
Zornička » UreaNayal | 9.5.2012 16:47
Dnes som malému kupovala encyklopédiu obojživelníkov a predavačka mala za chrbtom na polici peknú fialovú knihu v hodvábnom obale, na nej stálo "PROROK a Umenie pokoja, nové ilustrované vydanie..:)"
Nikto mi ju nedaroval, tak som si ju kúpila sama a som nadšená, má krásne obrázky, nádherné fotografie a ešte krajší text na kriedovom papieri..Ako tu o nej pár dní čítam a rozmýšľam nad tým tvojím príbehom s ňou, tak mi tá kniha proste prišla do rany :);) Predavačka povedala, že to mali k Vianociam a zostal im posledný



....Hledala jsem to na netu-a našla jsem,že je to new vydání-rozšířené o ilustrace a další /dosud nepřeložené texty/-Ti sem hodím odkaz na pár jeho dalších knih

http://www.najnakup.sk/searchResults.aspx?q=chalil+d%C5%BEibr%C3%A1n />
...Prorok-zahrada Prorokova je-dle mě nejkrásnější,ale mám ještě pár oblíbených z Blázna-jednu za všechny:

Ve stínu chrámu jsem já a můj přítel uviděli sedět o samotě slepce...Můj přítel řekl"Pohled na nejmoudřejšího muže naší země"
Pak jsem opustil svého přítele ,přikročil ke slepému muži a pozdravil ho.Dali jsme se do řeči.Po chvíli jsem se zeptal"Promin mi otázku,odkdy jsi slepý?"
"Od narození" odpověděl.
Otázal jsem se"A jakou dráhu učenosti sleduješ?"
Odvětil" Jsem hvězdář"
Pak si položil ruku na hrud se slovy "Pozoruji všechna tato slunce,tato měsíce a hvězdy".....

...a v souvis s těmi pozoruhodnostmi,které se Ti dějí a rozum skeptika je potřebuje někam zaškatulkovat;)mě napadlo-pokud jsi nečetla-tak Ti doporučím dvě krásné knihy-myslím,že se Ti budou líbit/mj všechno co jsem od Alexandry David-Neelové četla bylo užasné/...:Mipam,láma s paterou moudrostí a Bílá a Černá magie....stají za přečtení...

...k hedvábné knížečce gratuluji-THUMBSUP-..já jsem jak malé dítě-žasnu pořád a žasnu ráda-FLOWER-
neznámy
neznámy | 10.5.2012 13:20
-FLOWER-Děkuju za přání a radost z radosti
neznámy
neznámy » Argyll | 10.5.2012 13:36
Tak jo-vypadá to víc než zajimavě- zakoupím a počtu...Fromma mám ráda...

....Nevyšlapané cesty mám,četla jsem je už hrozně dávno a tak nějak mě to-až tak nechytlo,ale pravda je,že jsem si všimla,že ono načasování je důležité-nejednou jsem se trochu předběhla v čase a to,co mě nezaujalo/spíš jsem neporozuměla/-tak s letitým odstupem mi přišlo jako víc než zajimavé čtení....jj Lidé lži=otřesný"literární dokument".....předpokládám,že asi M. Bubera budeš mít taky rád a budeš znát-tak nebudu ani vypisovat,co odněj číst;)....

Na Horneyovou jsem narazila asi před cca 7lety,když jsem v sobě řešila celkem zásadní problém a musela jsem se smát-jak "mě tam popsala kousek po kousku"-WALL-

a jinak s ostatním;) hodně štěstí
Argyll
Argyll | 10.5.2012 13:43
Děkuji a připojuji se ke gratulaci s malou virtuální-FLOWER-
neznámy
neznámy » Argyll | 10.5.2012 13:54
:)Děkuju
neznámy
neznámy | 10.5.2012 14:38
Krása , aj ja žasnem takisto -LOL- -THUMBSUP-

Dám sem aj ja odkaz teda, pozri si tie recenzie, zvlášť ten básnický preklad Milana Richtera sa ľuďom veľmi páči, ale aj celkový vzhľad je na jednotku a ten nádherný darčekový obal to zaklincoval..

http://www.martinus.sk/?uItem=62257 />
-FLOWER-

A ešte niečo pre tých čo nepoznajú

http://proroctvi.sweb.cz/

:) -FLOWER- -BOW--BYE--BYE-
neznámy
neznámy | 10.5.2012 14:59
:) na tom prvním odkazu jsem to četla,když jsem hledala-co je to za novější vydání...

a ten druhý odkaz=-THUMBSUP- krásně udělané-
Argyll
Argyll | 11.5.2012 07:53
Tak Yvon, děkuju moc za knižní nasměrování, právě teď jsem zahryzlý do Horneyové "Neurózy" a - sic teprv na str. 40 - uvědomuju si, že tahle kniha je přesně to zrcadlo, které jsem teď potřeboval. Díky, díky, díky.-BOW--FLOWER-
btw. - jakpak jsi oslavila, hlavinka nebolí?:D
Stránka:
1 2 3 4
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...