mesiac
Piatok, 29.3.2024
Meniny má Miroslav

Ľudská duša - 

Knihy

neznámy
neznámy | 12.5.2012 16:44
No, kolega ho nazval dogmatickým pánom :D
Aký máš názor na tú knihu ty?
neznámy
neznámy | 12.5.2012 19:50
ja teraz momentálne trénujem rafinovaný ženský štýl-SHAME-:D
a nie je to moc ...technické? /myslím taký príliž mužský štýl písania/...ale veď aj tak si to kúpim-PUH-:)
neznámy
neznámy | 12.5.2012 20:45
neznámy
neznámy | 12.5.2012 20:48
Ja som prečítala Angelológiu dejín a považujem ju za jednu z najlepších kníh.
Náročná myslím nie je. :)
neznámy
neznámy | 12.5.2012 21:11
Nezdá sa mi to ako nejako mužsky napísané. Inak Dr. Páleš je taký milý a myslím, aj jemný človek. Ty vieš veľa takýchto vecí, tak sa ti to určite bude čítať dobre:)-FLOWER-
Trevregent
Trevregent | 12.5.2012 23:46
No, tá Angelológia dejín je hlavne časovo náročná. Existuje ale alternatívna kniha od tohoto autora: Sedem archanjelov.

http://www.sophia.sk/kniha/sedem-archanjelov

V podstate je to skomprimovaný obsah angelológie.

Mám Angelológiu, aj Sedem archanjelov.
neznámy
neznámy » Trevregent | 13.5.2012 17:04
Ale ja som Angelológiu už čítala :) .. navyše, čítam rýchlo, takže mi to trvalo pol dňa a jednu noc :) .. ale rada si prečítam aj Sedem archanjelov, ďakujem:)
neznámy
neznámy | 13.5.2012 17:24
Otázka je ale, čo ti po tom pol dni a jednej noci z nej ostalo v hlave. :D
E.Páleš na tej knihe pracoval tuším 10 rokov, je tam hrozne veľa faktov, veľmi veľa odkazov na iné knihy, z ktorých čerpal. Tá kniha sa podľa mňa nedá len tak prefrčať. Ja sa k nej neustále vraciam a to ju mám už pár rokov teda.
neznámy
neznámy | 13.5.2012 20:01
Mám celkom slušne trénovanú pamäť, som totiž nútená pravidelne a veľa sa učiť celé roky, takže si ju pamätám skoro celú, ešte aj poznámky, čo som si na niektorých stranách písala ;) a ak by som si nepamätala, tak si ju vytiahnem z knižnice a prečítam znovu :)
neznámy
neznámy | 13.5.2012 22:36
Jasne že je výbornej, ale to bolo tou dobou tým prostredím.. skrátka normálna reakcia..Moja mama lúskala na dvore nejakú fazuľu a ja pod pazuchou B.Kafku ako sviatosť oltárnu - v Blave pod Michalskou bol super antikvariát a ked som to zohnala, myslela som, že to neprežijem od radosti :) Mamin názor bol však ten, že by som sa v 25-tke ako správna stará dievka mala venovať už niečomu inému a nielen sedieť v "múdrych knihách" z oblasti psychológie, lebo takto sa tých vnúčat nedočká a v tom kúte s knihami ma určite nikto nenajde ;) To želanie sa jej žial nesplnilo, lebo tento trend som si držala ešte plných 10 rokov, kým som s tým sekla -LOL-
Múdre knihy mi zostali, detičky pribudli, len mamina to už nekomentuje ..-HEART-
neznámy
neznámy | 14.5.2012 11:32
Tak jsem zatím ve čtvrtce té knihy, čte se to zajímavě, přece je to jenom nezvyklé téma, které je psané tak, že se to fakt dobře čte, ono tohle jsem už četl i na internetu a myslím si, že je to opravdu tak možné jak popisuje v knize, že taková je "realita" Je to takové astrální cestování po smrti ...dalo by se to k tomu přiblížit :)

Vždycky když to čtu tak se do toho moc v žiju a pak už jedu jenom ve fantazii -SHINY--YUMMIE-
neznámy
neznámy | 14.5.2012 11:47
:D jj-tomu rozumím

...když jsem v 15ti,dostala k narozeninám, vzácký dar knihu od F.Bardona,tak mi ji děda-nedočtenou,v noci spálil v kamnech WINKIE-

jak se nám ty časy mění,myslím,že dnes by mnoho rodičů bylo naopak rádo,kdyby se dítka chopila nějaké té knihy...
Antonidas
Antonidas » Antonidas | 13.10.2013 19:39
Poslednych par mesiacov som prestudoval knihy ,ktore ma zaujali a odporucam ich :
Kyriacos C. Markides - Strovolosky mag, Ohen v srdci, Pocta slunci, Jizda na lvu.
Allan Kardec - Kniha duchu (ak bude cas ,tak chcem dokupit dalsie knihy od Kardeca - Kniha medii, Evangelium, Genesis, Nebe a peklo)
Dalej hltam knihy o Edgarovi Cayceovi...posledna je Edgar Cayce - Tajemsvi zahad.
vrchol.vsetkeho
vrchol.vsetkeho » Antonidas | 13.10.2013 22:35
Bhagavat-gita stare indicke vedy :)) to je velka vec
neznámy
neznámy » Antonidas | 23.11.2013 13:25
Ma niekto skusenost s autorom Leonardom Mlodinowom?
Su celkom dobre recenzie na knihy:

http://www.martinus.sk/?uItem=69329 />

http://www.martinus.sk/?uItem=161238
neznámy
neznámy » Antonidas | 23.11.2013 13:55
Lobsang Rampa - Třetí oko
Břetislav Kafka - Nové základy experimentální psychologie
knihy Alexandry David-Neelové
Igor Saveljev - Bioenergetický vampýrismus
Jitro kouzelníků - mám doma
Elizabeth Haych - Zasvěcení
1anjelik
1anjelik » Antonidas | 25.11.2013 18:08
Ahoj, všetky polievky mám rada, ale obzvlášť pre matku a syna a pravá láska a ešte tú o nebi a pozitívnom myslení. Od nich je okrem toho jedna z mojich naj i Aladinov faktor a Odhodlaj sa zvíťaziť, ku ktorým sa opakovane vraciam, keď mi je ťažko.

Momentálne čítam na striedačku Hypnotické svety od Ericksona a Rossiho a Neobvyklá hypnoterapie, Život mezi životy od M. Newtona, no a môj nový obľúbený autor sa stal Gary Chapman a jeho jazyky lásky, najnovšie čítam Láska (jako životní styl či tak nejako je podnadpis), vrelo odporúčam, no i vyššie menované polievky:)

V poslednej dobe ma zaujali aj Lekcie života od E:K.Rossovej a Čo pred smrťou najviac ľutujeme - naozaj poučné a dojímavé zároveň-YES-
Beletriu už takmer nečítam, nemám na to čas, i keď Vasilkovú zmáknem tak na dlhšiu cestu vlakom;)
neznámy
neznámy » Antonidas | 26.8.2014 10:39
Čo momentálne čítate?

Ja som práve dočítala trilógiu od Irwina D.Yaloma, obsahujuce knihy:

Léčba Schopenhauerem

Když Nietsche plakal

Problém Spinoza

Odporúčam všetkým, ktorí radi čítajú psychologicko/filozofické romány.
neznámy
neznámy » Antonidas | 30.10.2019 20:10
Ja momentálne čítam knihy od Osho a sú úžasné. :) Ak ťa baví hľadať zmysel života, alebo sa nad tým aspoň zamýšľať, tak si skús nejakú od neho prečítať. Nemusíš tomu veriť, len sa nad tým zamyslieť. Jednu knihu má napríklad aj o Ježišovi, nie takého, akého z neho spravila cirkev. Veľmi sa zameriava vo svojich knihách aj na meditácie. Začala som od neho s knihou: O čakrách a energetických telách, ktorá ma naozaj prekvapila a čítam od neho ďalšie. Veď pozri na martinus - https://www.martinus.sk/authors/osho a ak budeš objednávať, tak potom tu si pozri zľavu https://www.kodino.com/sk/ :) dúfam, že som ti pomohla :)
Stránka:
2 3 4
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...