mesiac
Nedeľa, 28.4.2024
Meniny má Jarmila

Voľný pokec - 

pismo

neznámy
neznámy | 7.9.2017 22:12
Vynil to uz ano.vies o tom ze platne hraju aj bez elektriky?ta kamaratka si ty a syn frajer...
neznámy
neznámy | 7.9.2017 22:15
To iste ako pre p.B.+posledna veta.
neznámy
neznámy | 7.9.2017 22:18
Okolo mna je tolko vody, ze sa citim ako Noe. A ten neviem, ci vedel pisat.:D
neznámy
neznámy | 7.9.2017 22:19
Snad by to zvladol aj menej fundovany jedinec.ved to vidiet offline.
neznámy
neznámy | 7.9.2017 22:22
Ak neni blizky tiez sa ho to tyka.
neznámy
neznámy | 7.9.2017 22:24
Kam?zo zdvorilosti.
neznámy
neznámy | 7.9.2017 22:30
Ta 'rozvolnenost' a velkost pisma by mohla naznacovat velkorysost, resp. podobnu skalu vlastnosti.
Vylucne na zaklade podpisu sa grafologicky rozbor neda robit, kedze ide o stylizovanu zalezitost. Toto sa vztahuje aj na pismo ucitelov a vsetkych osob, u ktorych je pismo deformovane profesiou.
Prilis prezdobeny, cifrovany podpis moze/nemusi znamenat samolubost, sebastrednost. Ale podobne ako v astrologii, plati, ze nic netreba posudzovat mimo kontext, mimo celok.
neznámy
neznámy | 7.9.2017 22:59
aj pre mňa to má veľké čaro,,snažím sa na sviatky písať pohľadnice miesto esemes:)
neznámy
neznámy | 8.9.2017 07:24
To by ma zaujímalo, čo by si vyčítala z môjho podpisu. Už viac ľudí nad ním žaslo.
Je to len taký oblúčik a potom "kvačka" :)
neznámy
neznámy | 8.9.2017 08:15
Nebavilo :D

Moc pomalé a vzhledem k tomu, že když píšu, hodně opravuju a mažu, tak to bych se nedopsala... a toho papíru -BIGEYE-
vevuska
vevuska » nikav | 8.9.2017 10:23
No neviem, čo by povedal grafológ o mne, lebo vždy mám iné písmo. Záleží aj od toho ako držím pero v ruke. A ako v pohode mám ruku, či ma nebolí zápästie, či mám dobre položenú tú ruku a tak. Pred pár rokmi som si vrámci zachovania ručného písania založila denník a tam píšem len písaným písmom. Minule som si všimla, že raz píšem tak a inokedy inak. Bolo to vtipné :)
neznámy
neznámy | 8.9.2017 10:37
:-D Veru nie, tá kamarátka bola synova rovesníčka, myslím, že sa poznali z internátu. :-)
Inak dnes mi kolega povedal, že mám veľmi pekné písmo, že ho to mám naučiť. Tak asi mu navrhnem, že si budeme písať dopisy. :-D
nikav
nikav » vevuska | 8.9.2017 10:51
Aj ja som si všimla, že vzhľad písma mi ovplyvňuje momentálne psychické rozpoloženie.
Keď som nadšená, duchovne povznesená, písmo je zvlášť úhľadné /akoby mi niečo viedlo ruku/, rada sa v ňom sama pokochám.:) Keď mám väčšie starosti, /svaly v strese tuhnú/ písmo je ťažkopádnejšie a musím si aj podložiť papier, aby som dokázala písať rovno. Potom dolné časti písmen ako p, j, y, dodatočne dopisujem. -NOSMILE-
Adriana 72
Adriana 72 | 8.9.2017 11:38
aj ja pisem pohladnice namiesto sms :-) Je to osobnejšie :-)
neznámy
neznámy | 8.9.2017 16:22
Prarodičům. (Mamce, sestře pohledy.) Nebo píšu pro přátele, když mají dotaz. Nesoustředím se na ně u elektronické obrazovky (ruší mě to).
nikav
nikav » Adriana 72 | 8.9.2017 16:47
Písala som pohľadnice členom staršej generácie než som sama, oni mali pekný zvyk, nechať si ich vyložené na viditeľnom mieste, už nemám komu. Ja sama dostávam pohľadnice od rodiny mojej dcéry z dovoleniek aj s podpismi alebo kresbičkami vnúčat. :)
vevuska
vevuska » nikav | 8.9.2017 16:56
Presne tak :) A inak píšem, keď som v pohode a inak, keď sa mierne ponáhlam :)
Aiwi
Aiwi | 8.9.2017 21:34
Estetka písaného písma je jedna vec. Druhá vec je, že písané písmo je veľmi dôležité pre mozog. Si pamätám ako som si písala poznámky z prednášok na vš rukou. Po 10 hodinách som mala pocit, že mi mozog vyskočí z hlavy. Tak som začala nosiť noťas, lebo to ma tak veľmi neunavovalo.

Ale viem, že vedci zaoberajúci sa neurofyziológiou upozorňujú, že ak nebudeme písať, čím sa precvičuje jemná motorika, tá úzko súvisí s rečou a reč s myslením, budeme upadať. :) Žiaľ toto je overené, takže zavádzanie písania na tabletoch v školách môže mať negatívne účinky z dlhodobého hľadiska.
nikav
nikav | 9.9.2017 10:23
Určite by Ťa potešil kurz kaligrafie /ozdobné písmo/.
neznámy
neznámy | 9.9.2017 11:22
Nič. Možno že je pekny a jemny...:)
Stránka:
1 2 3
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...