mesiac
Piatok, 29.3.2024
Meniny má Miroslav

Voľný pokec - 

Očkovať? Neočkovať?

neznámy
neznámy » hrabeti | 23.10.2019 16:24
nehovoril si ty, že nik nenesie zodpovednosť za nič?

na osýpky sa neumiera
joulutahti
joulutahti » hrabeti | 23.10.2019 18:03
...like


aktualne, nie len osypky, ale aj pertussis sa viac objavuje
joulutahti
joulutahti | 23.10.2019 18:03
ale na komplikacie z nich ano
neznámy
neznámy » joulutahti | 23.10.2019 18:07
to aj na komplikácie po očkovaní
hrabeti
hrabeti | 23.10.2019 19:13
Hovoril, ale nemôžeš si vybrať len hrozienko a zvyšok, ktorý ti nevyhovuje odmietnuť :)
Keby to diskutéri prijali, neviedli by sme tu takéto debaty.
Ale debaty vedieme, tak sa vyjadrujem v intenciách zrozumiteľných pospolitému diskutérovi, hoci, ak je vhodná téma, predostieram aj hlbšie náhľady - napríklad aj ohľadne zodpovednosti.
Teší ma, že si si to zapamätala a možno nad tým aj premýšľala :)

Na osýpky sa neumiera, ale napríklad na čierny kašeľ áno. Osýpky boli len príklad, ako sa aj dnes, pri zanedbaní očkovania, môže takmer zabudnutá infekčná choroba znovu rýchlo rozšíriť.
neznámy
neznámy » hrabeti | 23.10.2019 23:35
aj na tetanus
neznámy
neznámy | 24.10.2019 00:09
I na vzteklinu.
neznámy
neznámy | 24.10.2019 01:35
Na vzteklinu vzteklinou. Mupi mup!
emanuel
emanuel » hrabeti | 24.10.2019 04:07
neviem či je to len o biomatkách ,ja som teraz niesla do nemocnice chlapa v strednom veku čo kôli tým článkom o očkovaní odmieta očkovanie proti tetanu a pracuje manuálne ako robotník v lese....myslím že v jeho prípade by bolo očkovanie na mieste,ale podľahol článkom o škodlivosti......fakt ľudia málo používajú zdravý rozum
marcie
marcie » emanuel | 24.10.2019 07:26
súhlasím ... ale tie technické vymoženosti nás tiež zabíjajú, ak ich používame nesprávne, resp. pri "nadužívaní", myslím, že s očkovaním je to podobné, chcela som tým povedať, že my ako populácia nezdravých ľudí strácame "schopnosť" byť očkovaní, tým pádom sa očkovanie stáva kontraproduktívne, t.j. problém samotný možno nestojí tak v očkovaní (i keď je možné že nové multivakcíny sú pre organizmus náročnejšie), ako v našom celkovom prístupe k zdraviu a v tom, že sme už poriadne zdegenerovaní ako ľudská rasa, a tento problém nám žiadne očkovanie nevyrieši.
hrabeti
hrabeti » marcie | 24.10.2019 08:18
Tento problém by vyriešilo, keby sa selektovalo, kto je vhodný na rozmnoženie a kto by mal byť skôr sterilizovaný.
Rozmnožiť sa by nemalo byť právo, ale výsada.
neznámy
neznámy » hrabeti | 24.10.2019 08:38
Zname uz nejaka kriteria?
hrabeti
hrabeti | 24.10.2019 08:44
Treba spraviť analýzu DNA a vylúčiť všetkých s rôznymi negatívnymi predispozíciami a tak podobne. Plus by sa mal posudzovať aj spoločenský prínos adeptov na rozmnoženie.
neznámy
neznámy » hrabeti | 24.10.2019 08:50
ja som to už vyššie písala, táto témy si žiada skutočnú odbornú diskusiu

zástanci očkovania len ponižujú a nálepkujú skeptikov, a zjavne trpia selektívnou hluchotou a slepotou na relevantné argumenty, ktoré prinášajú odborníci, lekári, vedci, veľmi často ide o zástancov očkovania, ktorí svoj názor postupom pod váhou relevantných údajov buď úplne otočili proti, ale často volajú po úprave jak očkovacieho kalendára, tak väčšej opatrnosti pri zložení vakcín, i dôkladnejšom preverovaní zdravotného stavu

mne je jasné že si tu dámy nepustia pána Fila, lebo dopredu vedia, že je magor, tak načo diskutovať

pani ministerka mala srdcervúci prejav, pán Filo naň bod po bode reagoval, a našli by sa aj imunológovia aj detskí lekári, aj výskumníci, ktorí by skutočne odborne a fakticky diskutovať dokázali, pán Filo argumentuje totiž ich prácami a necucá si to z prsta

osýpky sa objavujú v komunitách, kde ľudia žijú ako zvieratká, a objavujú sa tam napriek tomu že sú zaočkovaní takmer všetci, čierny kašeľ je vírus ktorý si vždy pospí kdesi zopár rokov a zas a znova sa pravidelne objavuje, má na saláme či si očkovaný, a keďže dnes máme dostupnú zdravotnú starostlivosť a nie sme hladom a nedostatkom vody vyčerpaní, máme i lepšiu obranyschopnosť, takže na čierny kašeľ sa dnes tiež neumiera, navyše sa ukázalo, že priebeh tejto choroby je u neočkovaných ľahší a kratší a neočkované telo si s vírusom poradí omnoho rýchlejšie a účinnejšie

to sú prosto relevantné veci na to aby odborníci zvážili čo kedy ako a čím budú odporúčať očkovať, stačí si len vygugliť príbalový leták očkovacích látok a prečítať možné nežiadúce účinky, zvažovanie prínosov a rizík nie je ani náhodou jednoduché, hovoriť o nezodpovednosti matiek je scestné, nezodpvedný je prístup odbornej verejnosti, veď lekári majú informácie od obchodníkov, stačí ti maturita a obchodné nadanie a chodíš po ambulanciacha rozdavaš dovolenky a počítače výmenou za predpisy, popritom ako uplný laik informuješ o účinkoch liekov, manžel pani ministerky bol zamestnancom farma firmy, učebnice pre školy sponzoruju farmafirmy

povinné očkovanie nie je zavádzané na základe zhody nezávislých skúsených odborníkov, ambulantný lekári nie sú informovaní z týchto kruhov, je to lobbing a ja naozaj netvrdím, že je očkovanie cakumprask zlé, toto však s kostolným poriadkom nie je
hrabeti
hrabeti | 24.10.2019 08:56
NIečo na tom bude, čo píšeš, vidím, že témou sa zaoberáš podrobne, takže ti budem v tomto veriť.
Avšak uznaj aj, že sú skutočne rôzne pošahané bio matky, ktoré sú schopné decku dať piť Savo, lebo si to prečítali na modrom koníkovi.
Ani jeden extrém nie je dobrý a zdá sa, že ty si v takom vyváženom strede.
marcie
marcie » hrabeti | 24.10.2019 09:07
istým spôsobom súhlasím, keďže sme potlačili prírodnú selekciu :D
neznámy
neznámy » hrabeti | 24.10.2019 09:12
Nejblize jsou teto myslence jiz cinani. Zavadeji pojem "socialni status", dulezita je take politicka uvedomelost na to se nesmi zapominat. Navrhovany zpusob hodnoceni:
Prislusnost strane 5 bodu
Trestni bezuhonnost 4 body
Dochvilnost a vcasny prichod na pracoviste 3 body
Dopravni prestupky 2 body
DNA predpoklad k nemocem..1 bod?
hrabeti
hrabeti | 24.10.2019 09:18
Nie, nie, DNA určite musí mať väčší dopad, dal by som to pokojne aj na úroveň príslušnosti strane, tiež 5 bodov.
emanuel
emanuel | 24.10.2019 21:13
toto treba písať na portál modrý koník,tam je živná pôda na podobné témy
neznámy
neznámy » emanuel | 25.10.2019 09:48
si šťastný človek, keď máš tak jasno

vidím lesníka, ktorý dostal tetanus a vravím si vďaka bohu za protitetanovku, a je mi ľúto, že ju nemal
a vidím green taru, mladú zdravú životaschopnú ženu, ktorej tá istá skvelá protititanovka zničila život, ktorý ale ona musí žiť, lekári si s tým nevedia rady

to by mňa milá emanuel zaujímalo, akú radu máš pre ňu, tiež ju pošleš na modrého koníka?

alebo akú radu by si mala pre matku mojej 14ročnej netere, ktorá sa narodila ako zdravé dieťa a správne bezproblémovo sa vyvíjala do šiesteho mesiaca a potom bum a už 14 rokov žijú život, ktorý by si asi nechcela, ten istý štát a tá istá skvelá vedecká medicína ktorá prikazuje očkovanie týmto ľuďom dvakrát nepomáha, skôr im hádžu prekážky pod nohy

následky nesie vždy konkrétny človek a riadne si ich vyžerie

ja by som sa o protitenovke napríklad rada poradila s lekárom ktorý si je vedomý rizík, má skúsenosti, má aktuálne informácie, vie posúdiť riziká u konkrétneho človeka, kam mám ísť?

nestretla som takého, obvyklý prístup je chceš? podpíš informovaný súhlas a nič sa nepýtaj, nechceš, podpíš odmietnutie a choď, mne toto nestačí, mne nestačí podpísať papier miesto skutočných informácií, nezatváram oči pred rizikami jak očkovania tak neočkovania

mne sa zdá že ak sme civilizovaná spoločnosť idúca dopredu tak hľadajme cesty ako mať čo najmenej lesníkov s tetanusom rovnako ako mať čo najmenej greentar s nezvratým a sakra vážnym autoimunitným ochorením
Stránka:
< 2 3 4 5 6 >
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...