mesiac
Piatok, 26.4.2024
Meniny má Jaroslava

Láska a vzťahy - 

NEVERA

lak
lak | 20.10.2014 21:03
najlepsi prispevok -THUMBSUP-
neznámy
neznámy » lak | 21.10.2014 08:13
ja si myslim, ze je to alternativa k pohladu Vodnarky..
nam zenam samozrejme prijatelnejsia..
neznámy
neznámy | 21.10.2014 09:00
...a utopističtější...:)
A ještě dodám, že já jsem nikdy nevěru neobhajovala, jen tvrdím, že její existenci musíme v životě přijmout.
(Podle doc. Plzáka se s nevěrou v životě potká až 95% párů).
neznámy
neznámy | 21.10.2014 09:25
Ve tvém příspěvku souhlasím s větou, že "být věrný je naše rozhodnutí" - to je pravdivý výrok.
A ještě malá technická - ty se stydíš za svůj pravý věk a datum narození?-CONFUSED-....je to dle mého názoru nečestné k ostatním diskutujícím, kteří zde uvádějí pravdivé věci a nemají potřebu klamat. Ale chápu, je to tvé rozhodnutí.
Gitus
Gitus » lak | 21.10.2014 10:10
Co je na tom prispevku pekne?ze podviedol a uz sa poucil?
neznámy
neznámy » Gitus | 21.10.2014 10:20
Já si myslím, že to spíš bylo poukázání na názor, že když člověk opravdu miluje, tak nepodvede... aspoň já jsem to tak pochopila.
neznámy
neznámy | 21.10.2014 10:21
Ano, s tím souhlasím, nevěra existuje a je zbytečné jí odsuzovat nebo ignorovat. Každopádně k panu Plzákovi chodil určitý vzorek populace a zase podle toho tvrdit, že se nevěra vykytuje u 95% párů, to je myslím přitažené za vlasy.
neznámy
neznámy | 21.10.2014 10:30
Ano, já jsem to taky dala (toho Plzáka) jako určitý extrém, ale souhlasím spíše s průzkumy a pozorováním kolem sebe, že to bude tak 75%. Proto je nesmysl tvrdit, že každý, kdo podvedl , svého partnera skutečně nemiloval. To by 75% lidí v partnerství lásku jenom předstíralo? V případě, že budu zastávat tento názor,je lepší do partnerství nevstupovat, protože očekávat, že "ausgerechnet" já budu v těch cca 20% věrného partnertsví, je poněkud infantilní.
První věta ve tvém příspěvku vystihuje přesně to, co zde celou dobu prezentuji.-YES-
nikav
nikav » Gitus | 21.10.2014 10:43
Teba by nezdolalo to, keby tvoj poučený neverník spoznal, že "už nikdy by to nespravil, lebo ťa naozaj miluje a miluje aj život po tvojom boku?" Možno si to len prehliadla.-FLOWER-
neznámy
neznámy | 21.10.2014 10:54
Tiež to tak vidím... ak s človekom s kt. sme vo vzťahu máme byť, tak s ním budeme a nijaká nevera ten vzťah neohrozí, lebo človek, kt. skutočne miluje, ten nepodvedie. Viem,že som to zasa podala zjednodušene a niektorí ľudia so mnou nebudú súhlasiť a je pre niekoho veľmi subjektívny názor, ale stále je to môj názor na neveru a mám na neho právo.
Toto slovo ja však už vylučujem zo svojho slovníka, lebo nevera pre mňa proste neexistuje. -BYE-
neznámy
neznámy | 21.10.2014 11:00
A já naopak si myslím, že člověk, který podvádí svého partnera (a dosud se nepoučil), má takové morální vlastnosti, že mu vůbec nebude činit problém (někdy v budoucnu) podvést i toho, s kým právě toho zákonného podvádí.;) Dokonce vím o člověku, který manželku podváděl s milenkou a když ho manželka nadobro vyhodila, tak se to zase prohodilo a on chodil od milenky spát k manželce.:D
Opět - pro rýpaly - neschvaluji to, jen, že je to velmi pravděpodobné.
neznámy
neznámy » nikav | 21.10.2014 11:14
Není to adresováno ke mně, ale reaguji a použiju tvá slova: "a tebe by nedostalo, kdyby tvůj poučený nevěrník poznal, že už nikdy by to neudělal, protože opravdu miluje jen tebe a miluje život po tvém boku?"......... A kde je psáno, že to musí být po boku někoho nového, jiného? Nevěra vzniká z různých příčin, to, že jeden druhého už nemiluje, je jenom jeden díleček ze skládačky a tam už nevěra je opravdu konečná. To bychom tady lidi selektovali na ideály - asi anděly:D (kterým nikdy nikdo nezahne) a na ty ostatní, kteří jsou takoví a makoví a asi si to zasloužili. Ale takhle to přece není.
Já myslím, že v tom příspěvku ten "poučený nevěrník" si už dává setsakra bacha, aby se nedostal do takové situace (opilost a přitažlivý objekt po boku), kdy by mohl opět selhat. A je to úplně stejné, jako u poučených nevěrníků, kteří sice selhali, ale své protějšky milují, zůstali s nimi a žijí s nimi třeba dalších 10, 15, 20 let. Já opravdu nemám ráda, když někdo, kdo je ve vztahu 3,5, nebo i 7 let bude tvrdit, že se tak milují, že by to nikdy tomu druhému (a on jim neudělal). Já tvrdím, přijďte za 15, 20 a více let partnerství a pak obhajujte své teorie. Proto se vždycky i dívám na ikonku, kdo (jak starý - zralý člověk) to psal, tím nechci říct, že mladý člověk nemá zkušenosti a moudré názory. Naopak, ráda se obklopuji mladými lidmi a znám i pár takových, před jejichž názory smekám. Přesto si myslím, že opravdovou zkušenost a zralost člověk získává až v pozdějším věku (dle mého názoru po 40 - souvisí to i s cykly Urana a hlavně Saturna).
neznámy
neznámy | 21.10.2014 11:20
To číslo bude si myslím dost vysoké, to ano. Taky si myslím, že je to blbost, a nemyslím že je to pravidlem, že by ten kdo podvede, nemiloval (můj příspěvek Gitus byl je poukázáním na názor, jak jsem pochopila několikanásobnou hvězdu :D). Nicméně si myslím, že to má co dělat s úctou k druhému... A možná i oboustranně. Např. žena si neváží muže, toho to žene k nevěře, čímž i jí vyjadřuje neúctu. A máme tu kolotoč. Nemyslím to v rámci odsouzení nebo posuzování, ale z mého úhlu pohledu je to neúcta na určitém levlu.
neznámy
neznámy | 21.10.2014 11:29
Ale áno s tým súhlasím, tiež by som už nešla do nejakého trojuholníka, raz bohato stačilo. :) Niektorí ľudia proste nebudú nikdy s nikým spokojní a vždy budú hľadať niečo niekde u niekoho iného, neuvedomia si, že rovnováhu majú hľadať najprv sami v sebe, že v podstate nie sú spokojní vnútorne sami so sebou...ale to už je na inú tému. ;)
neznámy
neznámy | 21.10.2014 11:31
mňo... :D nechcem byt skepticka ale napr. v tomto pripade si myslim, ze to, ze nechcel mat sex s inymi nebolo sposobene tym, ze by svoju zenu miloval a tu predoslu teda nie, ale mozno skor tym, ze tato chodieva na dvojtyzdnovky do zahranicia, cize je mu vzacnejsia lebo ju menej vidi a je tam mensie riziko ponorky ale casom moze prist rovnaka situacia

a myslim si, ze je tazke urcit ci naozaj kto miluje, nepodvedie lebo podla mojho skromneho odhadu tak 90% ludi skutocne partnera nemiluje :D len si to myslia, takze mame prilis malu vzorku na relevantny posudok-PUH-

a chemia je svina, do takej pozicie sa podla mna moze dostat aj zamilovany clovek, ze zrazu stretne niekoho a iskri to az prilis a musi sa poriadne zapriet aby neuletel a to uz je o rozhodnuti.....len si teda myslim, ze to, ci niekto podvadza alebo nie, ani tak nie je o laske (ci partnera miluje alebo nemiluje), na tu su ludia este kratki, skor o moralke (ci je to spravne s ohladom na situaciu a ludi v nej)
neznámy
neznámy | 21.10.2014 11:38
To co som napisala je moj nazor na neveru celkovo... Ked ma niekto iny nazor budis, ja mu ho neberiem...
neznámy
neznámy | 21.10.2014 11:41
ved jasne, o tom to je
neznámy
neznámy | 21.10.2014 11:56
Tak takto napsáno to má hlavu i patu. V každém delším vztahu jsou situace, kdy jeden druhého má plné zuby, ano i navzájem si neprokazují úctu a to už je pak kousek k maléru, který se těžko bere zpět. Moc se mi líbil názor jednoho člověka, že partnera nemáme k tomu, abychom s ním byli šťastní, ale abychom se něčemu navzájem naučili.-FLOWER-
neznámy
neznámy | 21.10.2014 11:58
Tisho, to ráda slyším, dobře jsi udělala...a přeji hodně štěstí.:)
neznámy
neznámy | 21.10.2014 12:00
Já mám zase zkušenost, že hlavně" příležitost (a šance, že se to nikdo nedozví) dělá zloděje".
Stránka:
< 19 20 21 22 23 >
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...