mesiac
Piatok, 26.4.2024
Meniny má Jaroslava

Láska a vzťahy - 

NEVERA

neznámy
neznámy | 20.10.2014 08:29
Tebe som ešte chcela napísať, že mňa to síce dvíhalo zo stoličky, ale s úsmevom, bolo mi to sympatické, že sa snažíš :)
A taká levitácia s úsmevom, veď to je super! :)
Prišiel si sem s dobrým úmyslom a to je hlavné.
Na niektorých weboch mám možnosť sledovať ľudí, ktorí prídu ako veľká voda, strúhajú zo seba strašných frajerov, začnú sa predvádzať a každému dávajú najavo, že sú hlupáci, len on je pán boss. A to všetko so spústou gramatických chýb, celé to pôsobí desivo.
U takých mám tendenciu opravovať gramatické chyby a poukazovať na jeho blbosť.

Ale toto sa Teba rozhodne netýka :)
Ja robím tiež gramatické chyby -COOL-
neznámy
neznámy | 20.10.2014 08:31
Čiže tí, čo konajú tzv. bez svedomia, bez výčitiek, karmu netvoria? A pritom môžu robiť hocičo?
neznámy
neznámy | 20.10.2014 08:48
Gramatika je vyplod nacionalistickych zakomplexovanych magoru -WINKIE-

Myslim ze,kdo neuvazuje uzkoprse a plosne-tak v textu vidi "objekt,myslenku"

..a neee diktat ke gramaticke kontrole.

Osobne mam zkusenost,ze za gramatiku se chytaji diskuteri,kterym dochazeji argumenty a nemaji fantazii..-WINKIE-
neznámy
neznámy | 20.10.2014 10:26
plati to aj tak, že hlboký a zraniteľný je človek, jedinec samotný??
teda jeho osobnosť?
nikav
nikav | 20.10.2014 10:58
Ja mám pozitívny dojem, že gnom týmto vyjadril svoju sympatiu k slovenskej reči. Aj mne sa veľmi páči. Zvlášť vynikne v českých filmoch, kde slovenských hercov obsadili hoci aj do rolí Rómov, či radodajných žien. -FLOWER-
nikav
nikav | 20.10.2014 11:20
Voľakedy by som rada verila - "veď jemu sa to všetko vráti". Nebyť príkorí, čo mi spôsoboval /plnil svoju úlohu a ťažko si tým poškodil zdravie/, nenašla by som nový rozmer života a samu seba. Naša karma je už vyriešená - ja som teda bola ten, čo splácal poslednú časť dlhu. /neznámy 08:31/ -HEART-
neznámy
neznámy » nikav | 20.10.2014 11:48
Je na pasleni 20 listu receno vse :) mam radost ze jsou stale lide kteri vedi co druhy ma na mysli a nehledaji za tim to co tam neni ;)
neznámy
neznámy | 20.10.2014 12:52
Děkuji za zhodnocení mých předchozích příspěvků,:) dva dny jsem tu nebyla, tak na tvoji otázku odpovím až teď:
Na čem dále funguje spolužití? Na bezpodmínečné lásce, na odpuštění, na tom, že si uvědomíme, že druhého člověka nelze vlastnit jako věc,.... na tom, že každý člověk je jedinečný a opravdu to mnozí mají tak, že prostě oddělují sex a city (ať se na mne zlobí kdo chce)...a na tom, že i ten nevěrník jde do sebe a projeví sebereflexi v tom, že si uvědomí, jak druhému ublížil, jenom tím, že prostě chtěl zkusit jaké je to jinde .... prostě jeden pochopí pohnutky toho druhého, oba se změní a zkusí jít životem spolu ....
Opět opakuji, že nevěru v žádném případě neobhajuji, nikdy jsem nevěrná nebyla, jen jsem pochopila, že její existenci musíme přijmout...ale to už jsem tu kdysi dříve psala, tak ať se neopakuju.-FLOWER-
Snad ti to takhle napsáno stačí. :)
neznámy
neznámy | 20.10.2014 13:03
Víš,trošku jsem o tom přemýšlel.Ono je to asi o respektu.Ženu,kterou máš rád taky neoslovyješ "krávo" i když máš i krávy rád :D.

Není to sice přímo o gramatice,ale je v tom jistá paralela.Jestli znáš ten japonský příběh o mistrovi,nočníku a saké ... ;):D
neznámy
neznámy | 20.10.2014 13:31
je to nejako tak ako pisal zveroelipsa, ze zaakceptujem,
ze niekto chodi na ryby, niekto oddeluje city od sexu..
a mozno nedokaze tuto vec so svojou partnerkou ani odkomunikovat..
lebo mu je to neprijemne a hanbi sa za to..

ak naozaj lubim tohto cloveka a beriem ho takeho aky je
a on predsa najde odvahu a dokaze sa mi zverit ..lebo nedokaze dalej s tym zit, co spravil..
a nechce ma pritom stratit..
ked to preboli,
mozem sa ja rozhodnut, ci som schopna dalej s nim zit..
neznámy
neznámy | 20.10.2014 13:35
Mně třeba nevyhovuje úvaha : " Když mně něco nejde, musí to být zákonitě hloupost ".
Dříve jsem moc ráda psala dopisy a úctu k adresátovi jsem projevovala tím, že dopis byl čitelný. Proto jsem po sobě text dopisu překontrolovala. Fantazie je nádherná záležitost, ale když Ti někdo poskytne detektivku, tak to můžeš číst pětkrát a vychází spíš kaleidoskop než cokoliv jiného. Samo, že dělám chyby, jsem člověk, ne automat. Sleduji jen, že si lidé předhazují polotovary a když mi to přijde nesrozumitelné, tak jsem blbec bez fantazie.
S Buddhou jsme si tady vyrobili humornou vsuvku, snad se to gnoma nedotklo a Tebe by taky nemělo - jsi humornými bonmoty znám :)-FLOWER-
neznámy
neznámy | 20.10.2014 13:44
Asi tak nějak....:)
i když to neznamená, že podváděný bude nadále akceptovat každou případnou další nevěru a podvádějící si bude myslet, že mu každý další úlet projde....
To jen abychom si správně rozuměly a aby nás někdo nechytal za slovíčka. Ono je to o celkové proměně vztahu a proměně nastavení obou zúčastněných.
neznámy
neznámy | 20.10.2014 14:05
ale myslim, ze v kazdom pripade to bude dost bolestna a radikalna premena vztahu..
neznámy
neznámy | 20.10.2014 15:06
To určitě, ta zkušenost je vždycky velmi bolestná a myslím si, že ani člověk nemusí mít aspekt Venuše opozice Pluto(+Uran) -YES--SAD-a navždy ho to poznamená, minimálně v tom, že už "nikdy neříká nikdy" a nelpí tvrdošíjně jen na svých "nezvratných" zásadách.
lak
lak | 20.10.2014 16:36
:) ja som sa ta nechcela dotknut a nehladala som nic.. bolo to len necitatelne.. to je vsetko..
neznámy
neznámy » lak | 20.10.2014 18:03
I tebe ne jen ty z 20 ;) me se to nedotklo a ani nemelo co mam psat jak mi zobak narostl i kdyz ........ :D
neznámy
neznámy | 20.10.2014 18:13
Pokud je clovek kazdou chvili dotknut,stava se zrejme pošahanym.-NOSMILE-
Saffiyah
Saffiyah | 20.10.2014 19:05
Láska... cit, který se netýká jen partnerských vztahů. Nevyčítáme například svým dětem, že si hrají na pískovišti s jinými dětmi, že chodí s kamarády do kina... Ale pokud by to udělal partner, zbystřili bychom pozornost... Proč? Láska přece znamená především dávat, pečovat, poskytovat druhému zázemí bez očekávání protihodnoty.

Už samotné slovo "nevěra" v klasickém významu znamená porušení závazku. Umožňovalo trestat ženy, které byly přistiženy při sexu s mužem, s nímž nebyly sezdány...

Nevěrné muže soudy nepostihovaly až do roku 1810. Tehdy byl přijat první zákoník, který umožňoval ženám žalovat pro nevěru muže. Většinou však zůstalo jen u žaloby. Trestů udělili soudci pramálo.
Dvojí sexuální morálka, mužská a ženská, přetrvala dodnes. Do jisté míry ji vysvětluje odlišný charakter mužské a ženské sexuality. V naší monogamní společnosti, s tradicí židovsko-křesťanské morálky, je to však pro chronické záletníky chatrná omluva.

http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/124851-stale-vice-tolerujeme-manzelskou-neveru.html
neznámy
neznámy | 20.10.2014 20:28
Precitala som si skoro vsetky prispevky... Tak na margo temy hodim este ja jeden... Snad zosmolim nieco zrozumitelne...

Mam taky jeden zazitok... Volakedy sme chodievali von ako jedna velka partia, kde sa da povedat, ze kazdy kazdeho dost dobre poznal...

Bol medzi nami taky jeden par (velmi zalubeny par) - mena pisat nebudem... Ta baba s tym chalanom boli spolu 5 rokov... Chalan jej "zahol" s jednou dievčinou, ktoru spoznal na discoteke... (Opisem trochu dej...)

Bolo zname, ze chalan si lubi vypit a poriadne to "roztocit"... Isiel na disco aj s kamosmi, kde sa stretol s tou dievcinou... (Jeho frajerka doma spala...) Popijali si, tancovali, zabavali sa... Ked sa koncila zabava tak sa pomaly vsetci vytratili domov a ostal tam iba ten chalan so svojou "novou znamou"... Este chvilku popijali a rozhodli sa, ze tiez uz pojdu prec z discoteky... Chalan sa ako spravny gentleman rozhodol babenku odprevadit... Po ceste domov, (ja neviem kde a je mi to jedno) mali spolu sex... A kazdy isiel svojou cestou... Ta baba tam kde byva a chalan isiel domov za svojou frajerkou...
Po dobrej "zabave" bol tak unaveny, ze sa ani neosprchoval a isiel si hned lahnut... No a rano sa jeho frajerka zobudila skor a chcela pripravit svojemu priatelovi "pekny budicek" tak, ze mu (napisem priamo) urobi fajku... No aj sa tak stalo... - ...

V ten den poobede sme sa zasa vsetci stretli (ako vzdy) a isli sme do terenu... Tak sa to opakovalo este dva krat... Na 4 den sme sa stretli a vsimli sme si ze ti dvaja su spolu akosi rozhadani... Ako v kazdej partii sa hned vsetko prevalilo a rozkriklo...Ta jeho frajerka sa dozvedela od tej (novej znamej z discoteky), ze jej priatel s nou spal = mal sex... Nooo a ako to byva v niektorych partiach, tak polovicka ludi z toho mala zabavu a dalsia polovicka bola zhrozena a davala otazky ... A tak sa vlastne prislo na to, ako to cele dopodrobna prebiehalo... (Kedze je zname, ze sa neoplati do nikoho starat), tak ja som sa iba tak medzi recou opytala toho kamosa na jednu vec... Moja otazka znela : To si tu tvoju frajerku v to rano ani od seba neodtisol (ked uz si sa teda nepriznal, resp. ked uz nic viac) kedze si vedel, ze par hodin pred tym si mal sex s inou a nebol si ani osprchovany??? On sa na moju otazku iba pousmial... Ja som mu povedala, ze ked uz by ma nedorazil ten podvod, tak toto urcite!... Viac som sa k tomu nevyjadrovala...

Nooo a nakoniec to prehrmelo tak, ze sa spolu nejako udobrili... Celu dobu jej hovoril, ze to nic pre neho neznamenalo, ze bol opity, ze to bola iba taka rychlovka - bezvyznamna, ze pri tom nic necitil, ze on miluje iba ju a za ziadnu inu by ju nevymenil...

Kedze sme boli partia a kamosi, tak ta nasa (podvedena) kamoska sa pytala aj ostatnych bab, ze co by urobili na jej mieste... Ja a este jedna moja kamoska sme boli asi najmladsie z tej partii... Celkovo padli rozne nazory... Moja odpoved na jej otazku, ze co by som urobila, bola : Za tuto spinavost, ktoru urobil, by letel odo mna prec takou rychlostou, aku ani na dialnici neuvidi, aj ked tadial pojde formula... Nooo a za moju priamost a za moj nazor som dostala odpoved, ze som moc mlada a neviem co je to laska... Hmm...

Casom sa aj tak ti dvaja rozisli a chalanisko si nasiel druhu babu...

Teraz je ten chalan uz s tou "novou" par rokov a maju spolu dieta... Uplne sa zmenil, prestal pit a pod... Ta jeho "nova" priatelka pracuje ako opatrovatelka a chodieva na dva tyzdne do zahranicia a dva tyzdne je doma... Cuduj sa svete, ale ten nas spolocny kamos je uplne iny clovek... Ked sme sem - tam isli na disco, tak nemal ziadny zaujem o akukolvek zensku... Kedze sa pozname, tak sme si ho sem - tam doberali a padla aj otazka, ze : co si teraz nevyberieš nejaku "cicu" vsak tvoja sa to nedozvie... (to bolo v ramci srandy) A jeho odpoved bola, ze toto by svojej priatelke nikdy nespravil, lebo ju naozaj miluje a miluje aj zivot po jej boku... Tak padla od nas dalsia "ustipacna" poznamka, - vsak to urob ako naposledy, povies, ze : to pre teba nic neznamenalo, nic si necitil a ze milujes iba ju... A on povedal, - nedokazal by som to, to by som nemohol tu svoju tak milovat, ak by som urobil nejaku hlupost a stratil by som ju pre to, tak "by som skoncil" ....

Takych pripadov poznam viac ale nechce sa mi to tu rozpisovat... Tento jeden priklad, ktory som uviedla jasne ukazuje na jednu vec... Kedy je to laska a kedy su to iba reci, pohodlnosť, zvyk, atd... Ako clovek, ktory nemiluje uprimne dokaze velmi skaredo ublizovat a vyhovarat sa pred tym druhym...

Takze si myslim, ze city sa nedaju oddelovat od toho, ze co clovek robi... To su vsetko iba bohapusté vyhovorky, ked nahodou v tom case dobre padnu vhod... Kazdy jeden clovek mame slobodnu volu a (pokial sme vlastnikom obcianskeho preukazu), tak kazdy jeden dobre vieme, ze co koname... Byt verny niekomu nie je nic co by sa nedalo dokazat... Nie je to nic zvlastne... Ani nic tazke... Je to vsetko iba v nas... Nase rozhodnutie...

(Okrem parov, ktorym vyhovuje viac partnerov) je pre zvyšok ludi nevera nepripustna a neakceptovatelna... Preto najcastejsim dôvodom ROZVODU byva prave nevera - ze ano?

Ked je clovek vo vztahu s niekym, tak asi uz nieco o sebe ti dvaja casom vedia... Poznaju svoje city, pocity, vedia o sebe co by mohlo pripadne toho druheho "polozit na kolena" pripadne vedia, ze ak by boli neverni, tak by toho druheho stratili a PRINAJLEPSOM by ostali v takom "vztahu", o ktorom by ale vedeli, ze je uz "mrtvy" a takato vec sa neda vygumovať... Takze clovek, ktory naozaj miluje si dobre rozmysli, ze ci bude neverny... A clovek, ktory naozaj miluje netuzi mat sex a ani nic s inym clovekom... Nevera sa neda napravit uz nicim... Je to hlboky a trvaly zasah... Taky vztah bude fungovat - vyzerat ako rozbita na casti zlepena vaza... Bude iba otazkou casu, kedy fukne slaby vietor a rozbije sa tak, ze ju uz nikto nikdy nepozliepa dokopy...


Ked clovek naozaj miluje, NEPODVEDIE...(Naco by aj?) Vsetko ostatne su vyhovorky a zalezi uz iba na nas, ze ci nam ta vyhovorka bude pasovat alebo nie...
neznámy
neznámy | 20.10.2014 20:55
No,ja osobne dokazu byt verny,i kdyz nemam partnerku.-BIGEYE-

S tou prihodou co popisujes,byla mozna i souhra dvou nahod.-WINKIE-

Prave netekla tepla voda a jeho partnerka mela rymu a nemela cich a chut.-ROLL-

Mozna jeste treti nahoda byla,ze si i zapomela sundat kontaktni cocky a nestipali ji ani oci.-NOSMILE-
Stránka:
< 18 19 20 21 22 >
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...