mesiac
meno: heslo:
NAJNOVŠIE ČLÁNKY

PLANETÁRNE KONFIGURÁCIE

   V časoch, keď som začínal s astrológiou, tak som... » viac

Saturnská skúsenosť - Saturn v 2. dome (časť 3)

Druhý dom je v astrológii najčastejšie spájaný... » viac

SYNASTRIA A PARTNERSKÉ HOROSKOPY (časť 2.)

     V minulej časti sme sa prebrali radix (osobný... » viac

Pavúk / Pavúky (výklad sna)

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Z

Pavúk / Pavúky. V snoch má v podstate dva hlavné významy. Ako ozrutný, ohrozujúci netvor je synonymom pohlcujúcej ženskej sily (matka, manželka...) . V menej nepríjemných variáciách je zosobnením našej vytrvalosti, cieľavedomosti a pevnej vôle dosiahnuť určitý cieľ. Pavúk v prírode pomáha udržovať rovnováhu tým, že bráni nadmernému premnoženiu škodlivého a dotieravého hmyzu. V spánku obraz tohto predátora môže značiť víťazstvo nad rôznymi lákavými, ale prázdnymi myšlienkami, či emóciami. V astrológii je tomuto symbolu najbližší charakter planéty Saturn. Ak sa nám sníva o pavúkovi, ktorý snuje sieť, takýto sen predstavuje symbol koncentrácie psychickej energie na jeden bod a často je predzvesťou úspechu, či zisku. Vidieť pavúka býva často predzvesťou nejakej šťastnej udalosti. Naopak zabiť pavúka znamená nešťastie a smolu. Gigantický pavúk je zosobnením zväzujúcej a škodlivej ženskej energie. Ak vidíme vo sne prázdnu izbu, v ktorej je zabudnutý kút plný pavučín, je to výzva k obozretnosti. Sny o pavúkoch, mravcoch, alebo inom hmyze môžu mať aj súvislosť s poruchami vegetatívneho nervového systému. V niektorých prípadoch sny o pavúkoch môžu mať spojitosť s arachnofóbiou.

 


KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy benko horoskopy Dom1n1k_96 horoskopy Kristína horoskopy darkprince1231 horoskopy Alois horoskopy mirka horoskopy donkymamky horoskopy mima87 horoskopy Alan650 horoskopy Pimpf horoskopy SilviaJa horoskopy bug

horoskophoroskophoroskop Zvýšená radosť z pohybu a súťaživé chúťky pridajú na úrovni všetkých športových podujatí. Sami si doprajte trochu viac precvičiť svalstvo. Väčšie odhodlanie spoločnosti bojovať za svoje ideály a za ušľachtilé myšlienky.

Jaskyňa Podobne ako brloh, nora, či diera je symbolom ženského lona, odtiaľ všetci pochádzame. V Tibete a Indii býva sídlom rôznych duchovných majstrov, ktorí v nej meditujú a... viac »

Dvere Oddeľujú priestor a zároveň sú vstupom do odlišného prostredia. Vo snoch značia prechod medzi rôznymi úrovňami, otvorenosť alebo uzavretosť voči vonkajšiemu svetu,... viac »

Tornádo / Víchrica / Hurikán / Vietor Priveľmi čulá aktivita, možnosť náhlej zmeny. Keďže sa jedná o prírodné nástroje pôsobenia vzdušného živlu, tak súvisia najmä s našimi ideálmi, myšlienkami, názormi.... viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...