mesiac
Streda, 8.5.2024
Meniny má Ingrida

Cesty tela i ducha - 

Budhizmus

neznámy
neznámy | 28.3.2016 18:33
Zaujima sa tu niekto o Budhisticke ucenie? Dost si o tom citam a je tam popisanej vela pravdy, je tam vela mudrosti... Paci sa mi, ze v budhizme nie je take dogmaticke myslenie ako u krestanov a je tam moznost nachadzania "pravdy" (nechcem pisat Boha) vlastnou cestou...
neznámy
neznámy | 28.3.2016 19:46
Mne osobně učení nikdy moc nebavilo. Jejvíce mne bavila velká přestávka a prázdniny. Z hlediska "oltáře" Budha vypadá, že je víc na pohodu než Ježíš.

Budha v pohodě sedí, Ježíš je přibitý na kříži. Budha je ale vypasenej jako čuně a ježíš i na kříži vypadá zdravěji.-ROLL-

Můj oltář si představuji takto: Ježíš sedící v poloze Budhy. Na uších má MP 3 ojky a kouří "šíšu" -BOW-
neznámy
neznámy | 28.3.2016 19:48
Jo a na hlavu bych mu dal lehký pohodlný turban.-WINKIE-
martinbd
martinbd | 28.3.2016 20:09
odporúčam si naštudovať preklady pôvodných textov, Pálijský kánon:

http://dhammadesana.wz.cz/index.html
neznámy
neznámy | 28.3.2016 20:28
Budhismus je podle mně nejlepší učení zabývající se přímým poznáním podstaty člověka.
Všechna ostatní jsou nějak neúplná a proto i stárnou. O budhismu se nedá říct že by za tu dobu ztratil něco ze své síly a aktuálnosti. Není ho zapotřebí reformovat což je známkou čistoty nauky. Dá se o něm říct že je nedogmatický, není zapotřebí víry protože vybízí k osobnímu poznání.
Nenásilí soucit vhled a poznání. Myslím že nic čistšího zde na zemi není aspoň jsem se s ničím podobným nesetkal.
Žádné kříže krev oběti a vina hanba atd...ptát se je v křesťanství rouhání a výsledky příslibu posmrtné spásy problematické.

"Mohu zemřít šťasten. Nenechal jsem si ani jedno učení v zavřené dlani. Předal jsem vám vše co vám může přinést užitek.
Nevěřte mým slovům jen proto, že je řekl Buddha.
Vše si ověřte. Zkoumejte zda se učení shoduje s vašimi vlastními zkušenostmi.
Buďte sami sobě světlem."
neznámy
neznámy | 28.3.2016 20:31
Možná že Ježíš byl za snahu "implementace" Budhismu ukřižován.-ROLL-
neznámy
neznámy | 28.3.2016 20:36
A jeho učedníci také. -ROLL-
Teda až na jednoho ten dožil v izolaci, ale nejdříve mu museli nadiktovat evanjelium které bylo "přijatelné".:)

Ten budha s panděrem je jen symbolické vyobrazení nemá s reálným zjevem budhy nic. Denně nachodil spoustu kilometrů nedá se předpokládat že by takové něco ssebou utáhl. -LOL-
neznámy
neznámy | 28.3.2016 20:38
Ale mne to odrazuje si ho koupit. Soška mne moc svou "vyžraností" neoslovuje.-NOOO-
neznámy
neznámy | 28.3.2016 20:43
existují i jiné variace, třeba budha ležící. to je moje oblíbená poloha. -LOL-

prostě hákující. má to už na háku.
neznámy
neznámy | 28.3.2016 20:46
Tadle soška vypadá fajn.:)
neznámy
neznámy » martinbd | 28.3.2016 21:45
Dakujem za link.
LoveIsTheLaw
LoveIsTheLaw | 28.3.2016 21:53
To „vypasené prasa“, ktoré si mal na mysli, je čínska podoba budúceho buddhy Maitréji, t.j. nástupcu Buddhy Šákjamuniho, čiže buddhy nasledujúceho veku. :) Nazýva sa aj Šťastný Buddha, ktorý je v ľudovej tradícii stotožňovaný s čínskym bohom šťastia, zobrazovaného ako tlstého buddhistického mnícha. :)
neznámy
neznámy | 29.3.2016 00:25
Budhizmus je mi sympatický,,ale ja už svoje náboženstvo mám:)
neznámy
neznámy | 29.3.2016 10:42
:D Belial - jeden ze 4 korunních knížat pekel. :D -ROFL-

Ale ne, dělám si legraci. :)
neznámy
neznámy | 29.3.2016 12:36
áno to sedí a usiluje,o nové modernejšie peklo ,,:D,,povedzme bez Satana-ROFL-
neznámy
neznámy | 29.3.2016 13:18
Belial reformátor?
neznámy
neznámy | 29.3.2016 13:45
niečo také,,,ako politika v pekle tiež baží po moci;)
neznámy
neznámy | 29.3.2016 13:52
No, pokud bych si mohl vybrat, asi bych na tento post rezignoval a šel dělat radši zahradníka do edenu. :)
neznámy
neznámy | 31.3.2016 07:31
Napríklad aj takáto variácia...

neznámy
neznámy | 31.3.2016 07:34
Dostal sa ku mne jeden článok o Tibete, chcela som pôvodne založiť novú tému, ale nakoniec som sa rozhodla ho vložiť do Tvojej témy, ak by to vadilo, zmažem...

Šokujúca pravda o Tibete

http://www.lajkit.cz/zpravy/item/245-sokujici-pravda-o-tibetu-kterou-media-z-dobreho-duvodu-taji
Stránka:
1 2 3 >
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...