mesiac
Piatok, 22.3.2019
Meniny má Beňadik
SPLN
osvetlených 98% mesiaca
mesiac v znamení váh
meno: heslo:
NAJČÍTANEJŠIE

Horoskop na rok 2015

Aké atrologické konštelácie na nás budú pôsobiť najbližší rok? » viac

Luna „Void of Course“

Čo znamená ak je Luna vo fáze „Void of Course“? » viac

Rebríček astrologickej literatúry

Výber najlepšej astrologickej literatúry v SK a CZ » viac

Astrológia a horoskopy - 

Urán a Venuša

neznámy » LILKA | 9.5.2017 09:38
Tak tomu verím :D
neznámy » LILKA | 9.5.2017 09:46
Aj ja som si pozerala dozadu tranzity Uránu na Venušu, a čuduj sa svete, absolútne nič. Nijaký tlak ani pocity, hoci som dosť astrosenzitívna. V radixe mám Venušu v podstate neaspektovanú, jediný slabší aspekt je práve polsextil na Urán. Tak som rada, že sa nič nedialo, nemám rada vietor vo vzťahoch. :)

Ešte ma čaká Urán opo Venuša, ale to je ešte ďalekooooo.... :)
neznámy | 9.5.2017 10:07
pri prvom prechode ma napadlo, že sa s priateľom vezmeme. pri druhom som sa vydávala, pri treťom som otehotnela. natívnu venušu nemám aspektovanú, je vo vodnárovi v treťom dome. keď mi tranzitoval urán v sextile na venušu, tak som sa rozvádzala.
LILKA | 10.5.2017 17:05
Tak to jsi měla fajn, že jsi nic necítila...... mne hned po uranu na venuši, šlo pluto na venuši v opoz.-ROLL- Ted´už jede neptun v trinu na venuši, tak jsem zvědavá, zatím to vnímám hezky.....:)
LILKA | 10.5.2017 17:10
No zajímavé u "špatných" aspektů spíše fajn období a u sextilu rozvod a jak jsi to vnímala, asi "dobře", když tam byl ten sextil a venuše je ve vodnáři - asi to bylo pro tebe i osvobozující...., mne sextil čeká za pár let, radix mám kvadrát.
neznámy » LILKA | 10.5.2017 18:41
Tak nemala som vtedy len uran na venusu. Aj kopec ineho.zaroven treba priratat synastriu aj radixy. Ked isiel sextilom pochopila som svoju venusu. Aj vtedy to bolo dobre myslim konjukciiu sak sme spolu prezili 20 rokov a mame dve deti. Sextil bol ohromujuci. Zrazu som pochopila ze nemusim tu byt len pre druhych. Pochopila som ze v prvom rade som ja. A ze je dolezite co moja venusa pre mna chce.☺
Claire | 11.5.2017 00:10
Omlouvám se zakladatelce tématu, ale nechci zakládat nové téma, když název vystihuje i moji otázku na Vás -FLOWER-

Dva partneři, oba několik let od sebe, přesto oba mají v radixu opozici Venuše s Uranem z 9. do 3. domu.

Znám to velmi osobně, jelikož tento aspekt mám ve svém nativu taky :) Je mi 46 let, tudíž jsem si vědoma svých bývalých i současných vztahů, dokáži jakžtakž posoudit že opravdu "citová utopie" u mě existuje a nejede přes to vlak. Teda aspoň u sebe jsem nepoznala, že by jel :D V tomto jsem prostě břídil a není mi pomoci. Ne že bych si to nějak brala k srdci, rozum by se snažil, ale nějak ho většinou neposlouchám. U mě k tomuto tématu v mém horoskopu směřuje víc cestiček a i když jsem si toho vědoma, jsem na to asi pablb a prostě si nedám říct :D

Ale k mé otázce, prosím, můžete mi někdo poradit? Když se setkají dva partneři, oba s tímto stejným aspektem, co tato "citová utopie" dokáže udělat ve vztahu navzájem? Sama se ještě houby v astrologii vyznám a i když tento aspekt znám "na vlastní kůži", tak se spíš bojím, že ho u někoho jiného vyhodnotím "podle sebe" než že bych objektivně dokázala tento aspekt posoudit. Jsou to kamarádi, tak se jen učím a nevím si rady :*
neznámy » Claire | 11.5.2017 14:02
Venuša-Urán sa môže prejavovať širokospektrálnejšie.... obaja môžu mať len potrebu väčšej slobody vo vzťahu, navzájom sa nedusia, alebo môžu mať dynamickejší vzťah, možno im nevyhovuje stereotyp a neradi sa vo vzťahu nudia, možno radi cestujú na neobvyklé miesta, alebo môžu byť umelecky či tvorivo činní...
Vodnářka » Claire | 11.5.2017 20:55
To by mne taky zajímalo, jak vypadá partnerství takto "postižených" lidí :D
Jak už jsem psala dříve, mám tento aspekt (Venuše opozice Uran) v nativu taky, z mých partnerů tento aspekt nikdo neměl, nicméně - lákají mne "uranští" muži a to všichni moji partneři byli, buď měli nějak zvýrazněného Urana, nebo nějakou Vodnářskou osobní planetu (Mars:), vodnářský desc. apod.
Ve vztahu je potřebná velká míra svobody, ovšem já to mám ještě komplikované tím, že Uran je v konjunkci s Plutem, takže člověk chce mít ve vztahu pocit volnosti a nebýt omezován, přitom ovšem, jak já říkám, "na dálku" být svázán se svým partnerem a na rozdíl od samotné uranské opozice je pro mne velmi důležitá věrnost. Osobně si myslím, že "uranskou" svobodu ve vztahu může mít jen(uvědomnělý) člověk, který s ní umí nakládat.
LILKA » Vodnářka | 12.5.2017 18:51
Ahojky:) jj uran s venuší a navíc uran v 7 domku........;) já mám ještě urana v trinu na lunu v blížencích, za tento aspekt jsem ráda:). Bylo mi řečeno, že u urana v 7 domečku je třeba hledat trochu neobvyklý, svobodný vztah, potom může fungovat normálně, ale jak budeme chtít mít "tradiční" vztah, tak si můžeme koledovat o problémy.......
Uran v sedmičce nás bude během života učit, abychom se v životě chovali svobodně a netradičně...... pokud se to nenaučíme, tak nám mohou hrozit problémy......;):)
Vodnářka » LILKA | 12.5.2017 21:15
Ahoj, jj, Uran (u mne navíc to Pluto) v sedmičce to je masakr....-ROLL-
V tradičním vztahu jsem byla dlouho, nyní mám ten neobvyklý, svobodný vztah, tak snad se "Uran nažral a koza zůstala celá"....:D-LOL-
Johanna » Vodnářka | 16.5.2018 11:57
Ja budem mať dosť dlho Urán /7 d./ trigón Venušu /10.d/
Názor vítaný : )
Žabkažabulienka | 17.5.2018 00:09
Tiež ma to čaká ale az v poslednej tretine Býka. Venusu mám v trigone s Lunou... Ja mám teraz konjunkciu Slnko... Zatiaľ nič...len nepokoj. Mám to v 10. Som na materskej...a plánujem predĺžiť.
shiraz » lak | 17.5.2018 04:12
Šťaszný to chlap.
Stránka:
1 2
 

KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy benko horoskopy Dom1n1k_96 horoskopy Kristína horoskopy darkprince1231 horoskopy Alois horoskopy mirka horoskopy donkymamky horoskopy mima87 horoskopy Alan650 horoskopy Pimpf horoskopy SilviaJa horoskopy bug

Z katalógu ezoterických služieb:
registrácia zdarma »

Vypracujem
Vypracujem kompletný numerologický rozbor, ktorý vám veľa napovie o vašich schopnostiach, predpokladoch, zdraví,...

horoskophoroskophoroskop Spoločnosť sa bude chcieť viac baviť, preto výborný čas na zorganizovanie stretávok a večierkov. Ľudia budú k sebe milší a priateľskejší, čo by mohlo pomôcť pri získavaní nových kontaktov. Tento vplyv prospieva k rozvoju vzťahov.

horoskophoroskophoroskop Vystupňovaná pudovosť a živočíšnosť môže spôsobiť problémy vo vzťahoch (napr. nevera) . Pri zábave a erotike je viac drzosti a vulgárnosti, čo mnohých urazí, či rozčúli. Konštelácia ubíja nehu a cit na úkor sebeckého uspokojenia túžob.

LILLY WILIAM - bol jeden z najslávnejších anglických astrológov, tiež považovaný za otca anglickej astrológie. Pôsobil v 17.storočí a jeho rozsiahle dielo obsahuje množstvo prognóz... viac »

STRACH - je emócia pod vplyvom planéty Saturn. Postavenie tohto nebeského telesa v znamení, dome a v aspektoch na ostatné prvky horoskopu nám môže poodhaliť, čoho sa najviac... viac »

KVINTIL - nastáva vtedy, ak dva astrologické prvky zvierajú medzi sebou uhol 72°. Je charakterizovaný číslom 5, takže symbolizuje pochopenie, talent, sebavyjadrenie a... viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...