mesiac
meno: heslo:
NAJNOVŠIE ČLÁNKY

PLANETÁRNE KONFIGURÁCIE

   V časoch, keď som začínal s astrológiou, tak som... » viac

Saturnská skúsenosť - Saturn v 2. dome (časť 3)

Druhý dom je v astrológii najčastejšie spájaný... » viac

SYNASTRIA A PARTNERSKÉ HOROSKOPY (časť 2.)

     V minulej časti sme sa prebrali radix (osobný... » viac

NAJČÍTANEJŠIE

Horoskop na rok 2015

Aké atrologické konštelácie na nás budú pôsobiť najbližší rok? » viac

Luna „Void of Course“

Čo znamená ak je Luna vo fáze „Void of Course“? » viac

Rebríček astrologickej literatúry

Výber najlepšej astrologickej literatúry v SK a CZ » viac

Delfín / Delfíny (výklad sna)

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Z

Delfín / Delfíny. Tento obyvateľ morí a oceánov je úzko spojený s vodným živlom (emócie, nevedomie), pričom ho charakterizuje vysoká inteligencia a silné spoločenské, či sociálne zameranie. V snoch predstavuje schopnosť komunikácie medzi vedomím a nevedomím na emocionálnej úrovni a tiež našu emocionálnu inteligenciu (EQ). A teda aj vlastnosti ako priateľskosť, schopnosť porozumenia, empatiu, prostredníctvom ktorých si dokážeme získať druhých ľudí a zaradiť sa do kolektívu. V gréckej antike sa verilo, že delfíny boli vtelením bohov a súčastne aj členmi družiny boha morí Poseidóna (rímskeho Neptúna). V astrológii je tomuto symbolu najbližšie znamenie Rýb a ich vládca Neptún. Vidieť delfína alebo hrať sa s delfínom znamená dobré spojenie so svojou emocionálnou inteligenciou, čím si môžete do života pritiahnuť nových priateľov alebo posilniť staré priateľstvá. Delfín vyskakujúci z vody označuje bezproblémový proces prenikania emócií z nevedomia do vedomia. Môže to byť aj znak prichádzajúceho šťastia. Zabiť delfína alebo ho zraniť je negatívny symbol, ktorý prezrádza odmietanie spolupráce vedomia s nevedomím alebo aj nedostatočnú emocionálnu inteligenciu. Dôsledkom môže byť strata priateľov, či sympatií v kolektíve.

 


KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy benko horoskopy Dom1n1k_96 horoskopy Kristína horoskopy darkprince1231 horoskopy Alois horoskopy mirka horoskopy donkymamky horoskopy mima87 horoskopy Alan650 horoskopy Pimpf horoskopy SilviaJa horoskopy bug

horoskophoroskophoroskop Umocnená túžba po nežnostiach a zábave, pričom sa však milostné záležitosti alebo spoločenské akcie môžu ľahko vymknúť spod kontroly. Žalúdok je citlivejší. Nebezpečenstvo oslabenej výkonnosti obyvateľstva.

KĽÚČOVÉ BODY - sú vlastne body hlavných osí horoskopu a zodpovedajú štyrom svetovým stranám, čiže Ascendentu (východ), Medium Coeli (juh), Descendentu (západ) a Immum Coeli... viac »

ŽENSKÉ PLANÉTY - medzi ženské planéty patrí Luna, Venuša a podľa niektorých autorov aj Neptún. Merkúr je tiež tradične braný ako mužská planéta, ale pokiaľ ide o symboliku, tak je... viac »

OKTIL - alebo inak polokvadratúra nastáva vtedy, ak dva astrologické prvky zvierajú medzi sebou uhol 45°. Je charakterizovaný číslom 8, takže predstavuje sústredenie,... viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...