mesiac
meno: heslo:
NOVINKY

Profesný horoskop

Profesný horoskop Vám napomôže pri výbere vhodného povolania. » viac

Elekcie - výber vhodného termínu udalostí

Astrologický výber vhodného dátumu a času pre dôležité udalosti. » viac

Snár - výklad snov

Výklady najčastejších snov, význam symbolov v snoch. » viac

Katalóg EZO služieb

Katalóg astrológov, numerológov a iných ezoterických služieb. » viac

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

PLANETÁRNE KONFIGURÁCIE

   V časoch, keď som začínal s astrológiou, tak som... » viac

Saturnská skúsenosť - Saturn v 2. dome (časť 3)

Druhý dom je v astrológii najčastejšie spájaný... » viac

SYNASTRIA A PARTNERSKÉ HOROSKOPY (časť 2.)

     V minulej časti sme sa prebrali radix (osobný... » viac

Výťah (výklad sna)

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Z

Výťah. Pohyb výťahu hore a dole predstavuje vzostup alebo pád v materiálnom, citovom alebo duchovnom zmysle. Výťah ako dopravný prostriedok môže na rozdiel od schodov značiť uľahčenie cesty, väčšiu dynamiku, či rýchlosť. A v neposlednom rade aj osudovosť a vplyv spoločnosti na evolúciu, či involúciu snívajúceho. Ak pivnicu berieme ako nevedomie a strechu ako nadvedomie, tak stúpanie výťahu odspodu na vyššie poschodia symbolizuje stupnicu uvedomovania si určitých nevedomých obsahov. Tie môžu reprezentovať osoby, ktoré sa s nami vezú výťahom. Ak je pri cestovaní výťahom pociťované vzrušenie, tak pohyb hore/dole značí súlož a sen má sexuálny význam. V astrológii je blízky tomuto symbolu osa Immum Coeli / Medium Coeli a planetárny aspekt opozície. Ak výťahom stúpate, tak to môže znamenať nejaký úspech, vzostup, povzbudenie. Je to aj možný nárast vedomia a teda aj uvedomovania určitých nevedomých aspektov osobnosti. Naopak ak výťahom klesáte dolu, tak to značí určitú regresiu, spätný chod, uzemnenie, možno nejaký nezdar. A ten vás môže inšpirovať k skúmaniu vlastného nevedomia. Tento obraz môže symbolizovať obdobie, kedy je potrebné ísť do hĺbky, ku svojim koreňom. Uviaznuť vo výťahu znamená uviaznuť vo svojom vývoji na mŕtvom bode. A môže sa jednať o materiálnu, citovú, či duchovnú sféru. Padanie výťahu hlboko do šachty je obraz pádu do hlbín nevedomia. Je to varovanie, že hrozí nebezpečenstvo pre psychickú rovnováhu a duševné zdravie.

 


KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy benko horoskopy Dom1n1k_96 horoskopy Kristína horoskopy darkprince1231 horoskopy Alois horoskopy mirka horoskopy donkymamky horoskopy mima87 horoskopy Alan650 horoskopy Pimpf horoskopy SilviaJa horoskopy bug

Nevesta Predstavuje štádium života, kedy sa z dievčaťa (Venuša) stáva žena (Luna). V tomto prípade sa jedná o ženský aspekt osobnosti (o animu), ktorý prechádza určitými... viac »

Oheň / Vatra Je dôležitý rozdiel medzi snami o ohni a snami o požiari. Niekedy v nás oheň vzbudzuje radosť a uvoľnenie, inokedy hrôzu a des. V takýchto snoch sa ocitáme v... viac »

Papagáj Schopnosť učiť sa a komunikovať, či pestrosť a rozmanitosť sú hlavnými znakmi tohto vtáka. V sne teda môže symbolizovať naše schopnosti učiť sa niečo nové alebo... viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...