mesiac
Piatok, 22.3.2019
Meniny má Beňadik
SPLN
osvetlených 98% mesiaca
mesiac v znamení váh
meno: heslo:
NAJNOVŠIE ČLÁNKY

PLANETÁRNE KONFIGURÁCIE

   V časoch, keď som začínal s astrológiou, tak som... » viac

Saturnská skúsenosť - Saturn v 2. dome (časť 3)

Druhý dom je v astrológii najčastejšie spájaný... » viac

SYNASTRIA A PARTNERSKÉ HOROSKOPY (časť 2.)

     V minulej časti sme sa prebrali radix (osobný... » viac

Výťah (výklad sna)

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Z

Výťah. Pohyb výťahu hore a dole predstavuje vzostup alebo pád v materiálnom, citovom alebo duchovnom zmysle. Výťah ako dopravný prostriedok môže na rozdiel od schodov značiť uľahčenie cesty, väčšiu dynamiku, či rýchlosť. A v neposlednom rade aj osudovosť a vplyv spoločnosti na evolúciu, či involúciu snívajúceho. Ak pivnicu berieme ako nevedomie a strechu ako nadvedomie, tak stúpanie výťahu odspodu na vyššie poschodia symbolizuje stupnicu uvedomovania si určitých nevedomých obsahov. Tie môžu reprezentovať osoby, ktoré sa s nami vezú výťahom. Ak je pri cestovaní výťahom pociťované vzrušenie, tak pohyb hore/dole značí súlož a sen má sexuálny význam. V astrológii je blízky tomuto symbolu osa Immum Coeli / Medium Coeli a planetárny aspekt opozície. Ak výťahom stúpate, tak to môže znamenať nejaký úspech, vzostup, povzbudenie. Je to aj možný nárast vedomia a teda aj uvedomovania určitých nevedomých aspektov osobnosti. Naopak ak výťahom klesáte dolu, tak to značí určitú regresiu, spätný chod, uzemnenie, možno nejaký nezdar. A ten vás môže inšpirovať k skúmaniu vlastného nevedomia. Tento obraz môže symbolizovať obdobie, kedy je potrebné ísť do hĺbky, ku svojim koreňom. Uviaznuť vo výťahu znamená uviaznuť vo svojom vývoji na mŕtvom bode. A môže sa jednať o materiálnu, citovú, či duchovnú sféru. Padanie výťahu hlboko do šachty je obraz pádu do hlbín nevedomia. Je to varovanie, že hrozí nebezpečenstvo pre psychickú rovnováhu a duševné zdravie.

 


KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy benko horoskopy Dom1n1k_96 horoskopy Kristína horoskopy darkprince1231 horoskopy Alois horoskopy mirka horoskopy donkymamky horoskopy mima87 horoskopy Alan650 horoskopy Pimpf horoskopy SilviaJa horoskopy bug

Z katalógu ezoterických služieb:
registrácia zdarma »

Vypracujem
Vypracujem kompletný numerologický rozbor, ktorý vám veľa napovie o vašich schopnostiach, predpokladoch, zdraví,...

horoskophoroskophoroskop Spoločnosť sa bude chcieť viac baviť, preto výborný čas na zorganizovanie stretávok a večierkov. Ľudia budú k sebe milší a priateľskejší, čo by mohlo pomôcť pri získavaní nových kontaktov. Tento vplyv prospieva k rozvoju vzťahov.

horoskophoroskophoroskop Vystupňovaná pudovosť a živočíšnosť môže spôsobiť problémy vo vzťahoch (napr. nevera) . Pri zábave a erotike je viac drzosti a vulgárnosti, čo mnohých urazí, či rozčúli. Konštelácia ubíja nehu a cit na úkor sebeckého uspokojenia túžob.

ALMUTEN - sa v tradičnej astrológii nazývala planéta, ktorá ovládala určitú okolnosť, teda bola v podstate obdobou signifikátora, len jej určenie bolo o čosi zložitejšie.... viac »

VÄZENIE - je v horoskope predstavované XII. domom, takže poškodený zhluk planét v tomto dome (alebo jeho vládca) môže zvyšovať možnosť, že jedinec počas života okúsi väzenie.... viac »

PROMISKUITA - sklony k promiskuite sú najčastejšie symbolizované disharmonickým aspektom medzi Venušou a Uránom. Samozrejme, že existuje viacero konštelácií, ktoré môžu znamenať... viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...