mesiac
meno: heslo:
NAJNOVŠIE ČLÁNKY

PLANETÁRNE KONFIGURÁCIE

   V časoch, keď som začínal s astrológiou, tak som... » viac

Saturnská skúsenosť - Saturn v 2. dome (časť 3)

Druhý dom je v astrológii najčastejšie spájaný... » viac

SYNASTRIA A PARTNERSKÉ HOROSKOPY (časť 2.)

     V minulej časti sme sa prebrali radix (osobný... » viac

Bitka / Vojna / Boj / Zápas (výklad sna)

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Z

Bitka / Vojna / Boj / Zápas. V boji ide o násilné presadenie vlastných túžob, hodnôt, ideálov alebo ich obranu, prípadne aj o život a smrť. Je to odrážanie útoku na svoje Ego, či osobnosť alebo bitka je aj vyjadrením potlačenej agresivity (sexuality). Vo snoch predstavuje vnútorné konflikty, vzájomný zápas niektorých zložiek vašej osobnosti, nepokoj, chaos, potlačenú sexualitu. Vojna môže mať viac celospoločenský aspekt. Dôležité je si všimnúť, či sa boja priamo zúčastňujete a ak áno, či ste agresor alebo len obranca. V astrológii je tomuto symbolu najbližší vplyv planéty Mars a znamení Barana a Škorpióna. Vidieť vojnu znamená vnútorný konflikt, nepokoj a chaos. Môže sa jednať aj o víziu spoločenskej disharmónie, ktorá sa vás priamo, či nepriamo dotýka. Bojovať vo vojne je prejav potlačenej agresie a napätia voči spoločnosti alebo okoliu, prípadne je to nevedomý atak spoločnosti voči vám. Alternatívne nepriatelia v bitke môžu symbolizovať vaše deštrukčné sklony, ktoré sa tlačia do vedomia a ktoré vás chcú premôcť. Zomrieť v bitke je signálom premeny a transformácie Ega alebo naopak nebezpečia pohltenia jedinca rôznymi spoločenskými, či osobnými konfliktami. Biť sa s netvorom alebo s neznámym človekom znamená zápas s temnými zložkami osobnosti alebo s určitými jej vlastnosťami, ktoré sa hlásia o pozornosť. Bližšie o nich napovie symbolika protivníka. Biť sa s niekým známym môže byť nevedomá projekcia nesympatie, či nesúhlasu s danou osobou, prípadne s niektorými jej vlastnosťami. Zraniť sa, či prehrať súboj je znakom dočasnému podľahnutiu deštruktívnej, či pudovej zložke osobnosti. Ak porážku berieme so cťou a bez nenávistných emócií, tak to môže byť významný krok k múdrosti a k duchovnému vývoju. Ak ste v bitke agresorom, tak sen môže mať sexuálny podtón a väčšinou symbolizuje ventilovanie potlačených pudov.

 


KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy benko horoskopy Dom1n1k_96 horoskopy Kristína horoskopy darkprince1231 horoskopy Alois horoskopy mirka horoskopy donkymamky horoskopy mima87 horoskopy Alan650 horoskopy Pimpf horoskopy SilviaJa horoskopy bug

HUMOR - je rozdiel mať zmysel pre humor a byť vtipný, aj keď väčšinou tieto dve vlastnosti so sebou súvisia. Prvá v zmysle „nebrať život a seba príliš vážne“ je spojená so... viac »

PODNOŽNÍK (NADIR) - je bod horoskopu nazývaný tiež Hlbina neba (skratka IC). Nachádza sa oproti zenitu (MC), čiže kulminujúcemu miestu horoskopu. Immum coeli zodpovedá nadiru –... viac »

DVOJIČKY - sú častým protiargumentom funkčnosti astrológie. Keď si však rozoberieme tento problém hlbšie, tak zistíme, že dvojičky sa narodili väčšinou pár minút po sebe, takže... viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...