mesiac
Streda, 8.7.2020
Meniny má Ivan

Zdravie a výživa - 

Ak by sa niekomu hodili takéto informácie

4400
4400 » oceán | 24.5.2020 20:13
Heklalava je homeopatický prípravok obsahujúci popol z islandskej sopky Hekla v homeopatickom riedení. Prvýkrát sa úspešne vyskúšal na islandských ovečkách, ktoré trpeli chorobami kostí na nohách.

Áno, heklalava v prípadoch napríklad kalcifikátov na stavcoch, zápaloch a niektorých iných ochorení chrbtice, alebo kostí celkovo (vrátane rakoviny, problémoch so zubami, zápalmi čeľustí ...); aby homeopatikum bolo vybrané správne, mala by predchádzať nejaká diagnostika, ktorú by mal robiť odborník

Dá sa to však riešiť aj inak - napríklad vyšetrením prístrojom Bicom, ktorý urobí diagnostiku problémov a väčšinou stanoví aj najvhodnejšie homeopatikum (okrem iného). V minulosti som to absolvovala a bola som dosť prekvapená, že určené homeopatikum zaberalo.
Heklalava sa používa pri akútnych bolestiach častejšie - napr. každú hodinu 1 guličku, pri chronických stavoch 1-5x vždy nalačno, nechať rozpustiť v ústach. Vhodnejšie sú nižšie potencie 9CH, 15CH. Chem dodať, že je v podstate jedno, či si človek vezme 1 alebo napríklad 5, či 10 globuliek, ak do 6 týždňov nenastane zlepšenie, nemá význam toto homeopatikum brať naďalej - pravdepodobne nie je najvhodnejšie. Ak sa stav zlepší, v liečbe treba pokračovať podľa závažnosti 3 mesiace (až polroka i viac), no najdôležitejšia je pravidelnosť, bez nej sa účinok sotva dostaví.
Z mojej skúsenosti môžem povedať, že po zlepšení stavu som prestala v užívaní a do pár týždňov sa mi problémy vrátili. Musela som začať od začiatku a to zlepšenie už nemalo taký búrlivý nástup ako prvýkrát, trvalo dlhšie kým mi telo zareagovalo a brala som ich potom asi 4 mesiace, kým sa mi podarilo uzdraviť. :)
oceán
oceán » 4400 | 25.5.2020 06:25
Ďakujem za info, o homeopatika som sa zaujímala, ale o tomto som nikdy nepočula.... Mne sa často blokuje v poslednej dobe krk, ale nemyslím, že to má nejakú diagnózu, je to čiastočne z práce a trebárs aj z preležania.
4400
4400 | 31.5.2020 00:00
Včera som radila mojej známej z Česka ako sa má zbaviť vošiek na višni tak, aby nemusela použiť zaťažujúcu chémiu a aby mohli plody bez obáv konzumovať. Ak by sa niekomu hodila takáto informácia ...

zloženie roztoku pri silnom výskyte vošky (ale aj múčnatky, peronospóry ...): 1PL nastrúhaného dechtového mydla na 2 l mäkkej vody - mydlo najprv dokonale rozpustiť v troche vlažnej vody a doliať na potrebný objem, dobre pretrepať, aplikovať cez jemný rozprašovač aj zo spodnej strany listov. Pridružený efekt je, že pôsobí zároveň ako zmáčadlo.

Pre informáciu: obsahové látky - brezový decht, zmes rastlinných olejov, glycerín ... bohužiaľ aj nízku prímes triaethanolaminu a kyseliny benzoovej ako aj EDTA a PEG, ale zasa ich obsah je v tomto mydle veľmi nízky a v našej kozmetike sú povolené ako netoxické - nadšená nie som, napriek tomu to považujem za jedno z najlepších riešení pri silnom napadnutí rastlín. Dá sa použiť aj v skleníkoch. Rôzne značky majú ale rôzne zloženie, preto treba dávať pozor.
emanuel
emanuel » 4400 | 9.6.2020 20:30
ak sa môžem spýtať dá sa roztok aplikovať aj inde mám na kostihoji strašne veľa vošiek
4400
4400 » emanuel | 10.6.2020 20:16
dá sa aplikovať na všetky rastliny - treba ale čierne dechtové mydlo - 1PL=cca 10-12g, podľa mňa najlepšie ponúka siberika.sk (Žilina)

alebo použiť agrohomeopatikum Coccinella Septempunctata v potencii D6 ( alebo aj D4) - možno ju kúpiť v HOMEO Nitra (lekáreň je na ceste pod Čermáňom, ale bežne posielajú aj na dobierku)
veľa úspechov!
emanuel
emanuel » 4400 | 11.6.2020 08:43
ďakujem vbehnem tam Nitru mám pár km
Stránka:
< 5 6 7
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...