mesiac
Streda, 24.4.2024
Meniny má Juraj

Voľný pokec - 

Vianoce

neznámy
neznámy | 19.12.2015 09:09
S vyvrcholením roka, každoročne vrcholí aj jeden z "najväčších výdobytkov" súčasnej civilizácie. Konzum, a s tým spojené sprievodné javy. Dá sa tomu vôbec vyhnúť, ak nechcem žiť v lese a chcem sláviť Vianoce v pokoji a bez náhlenia sa?

http://www.nazor.info/vianoce/
neznámy
neznámy | 19.12.2015 10:00
To je pravda, ale aj tak sú Vianoce tým najkrajším sviatkom roka a to mi nikto nikdy nevezme. :)
Cím viac sa zvianočnieva, tým viac sa teším a vychutnávam atmosféru. Včera som si po mnohých rokoch pozrela Perinbabu. Bolo to čarovné, Jakubisko je mág. -FLOWER-
neznámy
neznámy | 19.12.2015 11:48
je na každém,jak vánoce vnímá,zda se soustředí pouze na konzum,nebo to prožívá v lásce ,klidu a těší se se svýma blízkýma
neznámy
neznámy | 19.12.2015 12:03
a hádam aj dá,,,,,ak dokážeš niektoré veci ignorovať a robiť si po svojom:)
neznámy
neznámy | 19.12.2015 14:40
V dětství napadlo hodně sněhu, celé svátky jsme byli buď na kopci se sáňkami nebo nám tatínkové pokropili plácek a vytáhli jsme brusle, Tv byla povolená jen večer a to už oči padaly samy, žádná elektronika, dárky skromné .. kouzlo bílých vánoc dělalo své. Ale srovnávat se nemá, protože není co. Jsme v "elektronické" době, venku 12 stupňů a atmosféra je nahrazována vánočními úvěry a kvantitou :). Děti fungují hodně v zahraničí, takže návštěvy se trousí jak to jde, ale důležité je to, že si děti, rodiče a příbuzenstvo na sebe udělají čas. Tahle vzájemná setkání žádná doba nemůže ovlivnit, zvláště když nám na nich záleží -FLOWER-
vevuska
vevuska | 19.12.2015 15:00
ja som Vianoce nikdy nemala rada. Hlavne ako dieťa, bo naši sa stále hádali a vrieskali po sebe. A v dnešnej dobe je aj komercia nepríjemná, hlavne čo sa týka reklám. Ľudia sa naháňajú v obchodoch, len aby dáky darček stíhli kúpiť a pritom zabúdajú na základnú pointu Vianoc. Teda, aby sme ich strávili v kruhu rodiny, v pokoji a s radosťou. :) -FLOWER-
neznámy
neznámy » vevuska | 19.12.2015 15:37
Ja Vianoce milujem a je to pre mňa najkrajší čas v roku, len ako sa vyhnúť tomu, čo z Vianoc robí súčasnosť? Každý rok si hovorím, že sa nenechám vtiahnuť do tohto zhonu a vôbec sa mi to nedarí...
vevuska
vevuska | 19.12.2015 19:28
Ja to vždy riešim od septembra do prvého decembrového týždňa :) Ale ten prvý decembrový týždeň je taký výnimočný, keď ešte v novembri nemám žiaden nápad. :) Inak mám vždy vytipované čo chcem komu darovať, ak sa to nedá vyrobiť. Aj s kamoškou to máme tak dohodnuté, že si dáme darčeky, max. 5 kusov a s tým, že jeden bude vyrobený vlastnými rukami. A to je myslím si, pekný zvyk. :)
neznámy
neznámy | 19.12.2015 19:50
Ja tiež, ako píše Vevuška. :) Vždy od druhej polovice augusta "zavetrím" zmenu atmosféry - a napriek tomu, že to okolie nechápe, začínam sa tešiť na Vianoce a uvažovať nad tým, čo pre koho. Darčeky potom riešim už od oktobra a prevažne online, takže sa tlačenkám v obchodoch úspešne vyhýbam. A vyzdobené mestá s obchodmi sa mi neskutočne páčia - vnímam ich skôr ako radosť z Vianoc a nie ako komerčný tlak, hoci to druhé je pravda.:) Ale neviem, myslím, že žijeme tu a teraz a aj napriek celému biznisu je vianočný čas s týmito dlhými pochmúrnymi večermi naozaj čarovným obdobím. Nedaj sa nakaziť tým postojom, aký cítiš zvonka. Alebo tú vianočnú komerciu ber ako pozlátko (ved aj to máme na stromčeku).:D - to len na odľahčenie.

Náš postoj je otázkou našej vlastnej autonomie, nedaj sa pohltiť okolím. -FLOWER-
neznámy
neznámy | 19.12.2015 20:19
Aj ja riešim darčeky v riadnom predstihu. Predvianočný zhon sa ma netýka, užívam si stretnutia s kamarátkami.:)
V pondelok kúpim stromček, v stredu vyšlem muža pre lososa. My máme aj štedrú večeru takú jednoduchú, losos, varené zemiaky, hrášok... všetko hotové za polhoďku. Kapustnicu varím v stredu, tá je hustá a výdatná ako segedín, vo štvrtok predpoludním urobím ešte rýchlu šošovicovú polievku pre dcéru...

a pozrieme si popelku:)
neznámy
neznámy » vevuska | 19.12.2015 20:21
Včera som dostala od kamarátky vlastnoručne vyrobený náhrdelník. Teším sa ako malé decko, celý deň ho mám na krku, hoci som z domu nos nevystrčila. :)

Najmilší darček...
neznámy
neznámy | 19.12.2015 20:33
Z ktorého kúta Slovenska sú takéto zvyky, čo sa týka jedla na Štedrý deň? :)
neznámy
neznámy | 19.12.2015 20:34
Suhlasim s tebou... Napriklad ja mam Vianoce doma 365 dni v roku a to tak, ze lasku citim odvsadial, akurat v obdobi Vianoc sa to meni tym, ze sa nas domov meni na nejaky domcek z rozpravky, co sa vyzdoby tyka... A za to co mam som neskutocne vdacna kazdy den... -PUH-
neznámy
neznámy | 19.12.2015 20:47
Gastronomický diktát detí:D
Kapor je mastný, zemiakový šalát tiež... a u nás doma sa nevypráža-NOOO-
neznámy
neznámy | 19.12.2015 21:15
tak :)
neznámy
neznámy | 19.12.2015 21:35
tak som dotrepala stromček, ešte nie je vianočný, je zelený nenačančaný a stojí vo vedre s vodou na terase, nie je to nordická jedlička, ale obyčajný slovenský smrek z hory a je nádherný!!! jak požmolím v prstoch ihličie tak mi za ním voňajú pršteky ..

Okrem toho mám kapra a pol od kámoša, čakajú s partnerkou dieťa - bude to chlapček. Mám darčeky pre tatina a syna, mama dostane prekrásne malé keramické srdiečko kam sa vkladá sviečka - sú to druhé Vianoce bez nej. Tú keramiku vyrába kamarátka z hliny a pec, ručne malovaný je a mala pekné svetlo v očiach jak mi ho dávala, balila ho starostlivo do papiera, na ktorom sú hviezdy.

Kúpila som dižónsku horčicu. Zemiakový šalát bude čistá improvizácia -YUMMIE-
noa medovinku a čaj, šípkovú marmeládu jééééééé ....................
neznámy
neznámy | 19.12.2015 21:55
Minule sme sa rozprávali s Anežkou (kolegyňa) ona robí IT a pár dní ago jej v rukách umrel tata. Ja mám na svete iba otca (82r.) a synka (29r.) zbytok je mŕtve, aj moje dve deti. A mám velmi vela kamarátov, vďakabohu za to! Po Štedrom dni idem na hory :) ......

Chcem vám tým povedať ... vážte si rodinu -HEART-
neznámy
neznámy | 19.12.2015 22:07
-HEART-
neznámy
neznámy | 20.12.2015 00:57
ďakujem za empatické srcko! jedna časť z celku, díky.
neznámy
neznámy | 20.12.2015 10:45
Tak budúci rok máme obe doma oslavy tridsiatky? Ach, naozaj to uteká, ešte len nedávno bola dcéra maličká:)
Nuž, maj sa krásne na našich slovenských horách :) -FLOWER-
Stránka:
1 2 3 >
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...