mesiac
Sobota, 27.4.2024
Meniny má Jaroslav

Ľudská duša - 

Karma

lak
lak » lak | 27.1.2018 19:56
Among certain sections of the Jews, Belial was considered the chief of all the devils. In The War of the Sons of Light and the Sons of Darkness (1QM), one of the Dead Sea scrolls, Belial is the leader of the Sons of Darkness

https://www.urbandictionary.com/define.php?term=Belial
neznámy
neznámy | 27.1.2018 20:09
no čo už,,,,keďa tu nečíta,,žiadna literatúra a len sa gúgli,,odporúčam ,,,,niečo viac poštudovať......toto je ako boj s veternými mlynmi-LOL-
lak
lak | 27.1.2018 20:18
nebudes mi verit, ale ked pouzijes "gúgl", objavia sa linky, na ktorých su.. voila.. TEXTY -BIGEYE- a to sa nazyva literatura, cuduj sa svete..:D nechcela som reagovat priamo na teba, pretoze to je len "porúčam sa" a "-FLOWER-", nikdy ziadny argument, nikdy ziadny nazor, ale je neslusne niekoho obvinit, ze si vymysla a potom ako "vysvetlenie" napisat "porúčam sa".. ale to bude asi len presytenim "literatúrou" -LOL-

keby si chcela seriozne vysvetlit, ako vnimas zlo a od koho/coho pochadza utrpenie, potom by malo vacsi zmysel ti nieco napisat :)
neznámy
neznámy » lak | 27.1.2018 20:28
zlo,,dobro sú stále len slová,,,a vôbec o okultných veciach ja nebudem s hocikým debatovať,,tobôž nie s niekým čo tu mieša ezoteriku s náboženstvom,,,gúgli a démonológiu ani z rýchlika nevidel...
lak
lak | 27.1.2018 20:38
a utrpenie nie je slovo? je mi jasne, ze demonologia je ti blizka.. ale gugl je sposob na vyhladavanie info, cize nerozumiem tomu, co stale proti nemu mas? debatovat urcite nema zmysel, preto som na teba ani nereagovala.. nielen preto, ze debata je mozna, len ked su obe strany schopne rozumnej argumentacie, ale aj z dovodu, ze je to tazko predstavitelne, ked niekto ani nevie (alebo nechce) rozlisit medzi dobrom a zlom.. toto vie rozlisit aj ateista, ktory si mysli, ze smrtou vsetko konci.. takze spominat nabozenstvo a ezo v takej elementarnej otazke je od veci
neznámy
neznámy | 27.1.2018 20:40
Karma v pojetí, významu, které ZDE převládá (vskutku v citacích ze zdrojů přímo tristních, viz dále), předpokládá VÍRU v minulé životy.
Víru. Rozumově nemůžeš tzv. minulé životy ničím podložit.
Nemám nic proti tomu a těm, kdo VĚŘÍ.
Někdo tento dar (?)nedostal a pak se mu logicky dost obtížně přijmá neštěstí, jež ho potkalo, sdělením, že někdo z jeho předků, resp. on sám v některém ze svých minulých životů něco závažného provedl.
Další otázka jest : existuje snad něco jako "kolektivní karma", myslím te´d na vyhlazovací tábory, nevinné civilisty padlé va válkách.

Svého času jsem sem dávala motto z knížky SChůzka v Samaře. V kostce je o tom, že svému "osudu, údělu, Plutonovi" - nebo čemu chceš - neunikneš. protože jsem se setkala s podobnými případy, nejsem tak bláhová, abych problém jen "odmávla".
Ale nevěřím na existenci minulých životů a "karmu", která tě pronásleduje až k vítěznému konci.
Nevím, kdo by se byl schopen k tomu rozumně vyjádřit, v poslední době vnímám jen tipy dr.Faustrolla, neb mohou člověku ve většině něco přinést. Okopírované články z podivných internetových časopisů odkazujících na wikipedii, zdroj taktéž nic moc, mě tedy nezajímají.
Pravda je, že už to tady před časem bylo a astrologové i "astrologové" se z tohoto webu stáhli (y), protože o astrologiise tu snaží snad jen martin, jinak o ni tady dávno nejde. Bohužel, nejde ani o seriózní debaty. zase se začíná s napadáním, aniž by výpady byly podloženy znalostmi.
Vztahuju to i na sebe, i já tu většinou už jenom kecám.
Vymlouvám se na to, že síla řetězu je dána jeho nejslabším článkem.-PUH-
lak
lak | 27.1.2018 20:44
uz to tu zacina byt dusne -NOSMILE-, takze, aby som to zhrnula: slo mi len o to, zastat sa niekoho, kto bol narknuty, ze si vymysla, nie nezmyselne si dopisovat ot.. ak niekedy dospejes k tomu, od coho je utrpenie a co je dobro a zlo, tak si to precitam :)
Saffiyah
Saffiyah | 27.1.2018 20:47
Vše souvisí se vším, všechno je propojeno, ovšem vidět souvislosti se málokomu podaří, určitě ne nám a tady... Na to máme málo informací a neumíme to zpracovat.
To, o čem píšeš, je příliš spletité a zasahuje do mnoha jiných sfér, než je osud jednotlivce.
K těm ezoterickým táraninám:
ezoterický, esoterický
Význam:
vnitřní, tajný přístupný pouze zasvěcencům
neznámy
neznámy | 27.1.2018 21:03
Tak to vidíš, Máňo,
teď konečně víš, co je to eso ezo terika.

Jak dál to čtu, je ta karma pěkně príma obezlička.
Když sklouznu po ulici, podívám se na botu, vidím, že podpatek nemám zrovna ok, že na zemi je mokro a dojde mi, že myslím na ptákovoviny, místo sledování cesty - Příčina - následek.
Když se mi stane něco strašného, opravdu zmrazujícího,bude to karma. Třeba soused vytopí barák, všechno mám zničené, dítě se málem zalklo ve vaně - ale není to proto, že soused je starý a bydlí sám a nikdo (ani já) se nestará, zda na takové osamělé bydlení má ještě má síly duševní a fyzické - ne, to už je karma.Karma všech, které to zasáhlo).

Pokud jde o choroby - myslím, že je to už mýtus nebo blbost, že se lidé ptají, PROČ se mi to stalo, PROČ se to stalo právě mně? V době, kdy dostane každý třetí rakovinu, je na místě spíš otázka, co dělám dobře, že mě ještě "nechytila".
Saffiyah
Saffiyah | 27.1.2018 21:05
Z gůglu vypadne spousta odkazů na literaturu, odkud bylo čerpáno. Takže pokud někoho problém zaujme, má možnost se pustit do studia pro rozšíření vlastních obzorů. Rovněž tak ho může upoutat i nějaká věta z diskuse, rozezvučí v něm právě tu strunu, potřebnou pro další rozvoj (práci na sobě).
Odkazy nalezené v Googlu považuji za užitečné, protože jasně formulují, co jsem měla na mysli a svým neumělým vyjadřováním bych tak srozumitelně nedokázala podat:)
neznámy
neznámy | 27.1.2018 21:09
Rozumovo sa dajú minulé životy doložiť veľmi dobre.
Keďže existuje len jedno vedomie, ktoré je materiálom pre všetko stvorené, hmotné i nehmotné, logicky z toho vyplýva, že každá bytosť je recyklovaná z tohoto materiálu už od počiatku a bude až dokonca.
Keď sa prestaneš identifikovať so svojou súčasnou osobnosťou, keď sa stotožníš s týmto vedomím, ktoré je zdrojom všetkého, zistíš, že vlastne všetky minulé životy boli tvoje (rozumej tohoto jediného vedomia).
A že toto vedomie získava vo forme vyhranených bytostí (teba, mňa, nej, neho....všetkých) rôzne skúsenosti.
Podstupuje utrpenia aj slasti, skúsenosti príjemné, aj nepríjemné....aj veľmi nepríjemné (ako tá skúsenosť, o ktorej tu bola nedávno téma, z ktorej následne táto diskusia o karme vyplynula).
A podstupuje ich preto, lebo ich potrebuje, potrebuje mať všetky mysliteľné skúsenosti.
Je to nevyhnutné.
neznámy
neznámy | 27.1.2018 21:18
To není racionální zdůvodnění. To je víra v to, že existuje jen jedno vědomí..... atd.
apod.
Znám spoustu rozumných lidí, kteří v minulé životy věří,. Moje dobrá milá kámoška dokonce reinkarace výborně )dle referencí) vede. Nebrání nám v přátelství to, že si myslím, že jest to blbost.
neznámy
neznámy | 27.1.2018 21:28
Je len jeden stvoriteľ.
Máš iný názor?
Myslíš, že je viac stvoriteľov?
neznámy
neznámy | 27.1.2018 21:32
Mám svůj, desetiletími vytvořený názor na tyto otázky, jsou zde lidé, s nimiž se o něm budu ráda bavit, ale nehodlám ho vyvěšovat na stránky, které se ukážou při prvním kliknutí. Je to mnohem osobnější informace n ež výše mého důchodu.
Nic ve zlém.:)
neznámy
neznámy | 27.1.2018 21:35
Škoda, to ja veľmi rada vyjavím všetky svoje skúsenosti, ak by to mohlo byť ku všeobecnému prospechu a vyjasneniu nedorozumení.
Nič v zlom -FLOWER-
vrchol.vsetkeho
vrchol.vsetkeho | 28.1.2018 02:11
http://reinkarnacia.sk/karmicke-zakonitosti/ tu mate jasne vysvetlene co je to karma, citajte s porozumenim prosim :)
neznámy
neznámy » vrchol.vsetkeho | 28.1.2018 22:57
Čítam s porozuměním, snad tomu rozumím, ale nemohu to prostě vnitřně přijmout. S tím už nehneme, děkuji ti za snahu.:)
neznámy
neznámy | 29.1.2018 12:53
Když zneužívání, tak pořádně :)
Všechna pojednání o karmě jsou diskuze o nesmrtelnosti chrousta :)
milan08
milan08 | 6.2.2018 11:23
vracia sa iba to co sme si v minulosti zarobili,ucinili,nielen to nedobre ale i to dobre!
milan08
milan08 | 6.2.2018 11:23
vracia sa iba to co sme si v minulosti zarobili,ucinili,nielen to nedobre ale i to dobre!
Stránka:
1 2 3 4
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...