mesiac
Sobota, 20.4.2024
Meniny má Marcel

Láska a vzťahy - 

Vzťah

neznámy
neznámy | 31.7.2017 23:38
Pamätaj si, .......vzťah je ako nitka, spájajúca dvoch ľudí.
Ak sa zauzlí, mala by sa rozmotať. Ale k tomu sú potrebné obe ruky – obaja partneri.
Ak na vzťahu záleží obom, tak uzol sa pokúsia rozviazať obaja.
Ale, ak záleží na ňom iba jednému z nich, tak sa uzol odstrihne a nitka – vzťah sa preruší.
Problémy vznikajúce vo vzťahoch sú vždy ako uzlíky na nitke. Keď ich rozuzlia obaja, vzťah môže fungovať ďalej. Ak však rozuzľuje iba jeden, tak je lepšie taký vzťah opustiť.
Pretože, ak nám skutočne na vzťahu záleží, tak nám predovšetkým záleží na tom, ako sa cíti náš partner.
Skutočný vzťah je totiž o tom, aký šťastný je náš partner v našej spoločnosti, nie v spoločnosti iných.
Pamätaj si, vo vzťahu neexistuje môj problém, ale ani tvoj.
Pokiaľ chceš byť vo vzťahu s niekým, tak je to vždy ,,Náš problém“

Veľmi peknééé -HEART-
neznámy
neznámy | 1.8.2017 00:05
Kto je prosim autorom tejto uvahy?:)
neznámy
neznámy | 1.8.2017 00:14
Z fb - Odin - odkaz pre budúcnosť - Larina
Ailime
Ailime | 1.8.2017 10:04
Odin píše krásne -HEART- precítené príspevky... :) -FLOWER-
neznámy
neznámy | 1.8.2017 10:41
Krásná úvaha.

Každá nitka má dva konce. A velmi záleží, které dvě osoby je drží.
Ono nemusí jít pouze o vztah partnerský (ve smyslu milenecký).
A nemusí (a zpravidla to tak ani není) jít o vztah dokonalý a harmonický (vždyť co by tu pak bylo k řešení - v tom našem vtělení);)

K čemu směřuje můj příspěvek...
...v životě jsem nejednou zažila pocity, jak někdo na druhém konci nitě tahá a tahá...a hodně těžko bylo na mé straně...a nedokázala jsem s tím hnout.

Existují mentální cvičení, jak přesekávat pouta manipulace/závislosti. Pokud se nechceme vykřičet z podoby, nebo rovnou druhého fláknout. To není řešení.

Ano, je to "náš společný" problém.
Průšvih je, pokud to jedna strana vnímá pouze jednostranně (tříska v oku druhého/kláda ve svém). I když - ani ona konfrontace se svou vlastní setbou není náhodná. Ale hůř se s tím pracuje - zamotané klubko dá sakra zabrat -BIGEYE-

To jsem vmetla mráček do azúro-ráje. A to jsem snad ani nechtěla.
Nebo že by...?

:)
neznámy
neznámy | 1.8.2017 10:42
...asi proto, že budoucnost neexistuje...vzkaz je vlastně výzva k řešení tady teď...
neznámy
neznámy | 1.8.2017 12:34
veľmi pravdivé,,,vždy na vzťah treba dvoch,čo to riešia-HEART-
neznámy
neznámy | 1.8.2017 15:12
Zaujimave...mala by to byt podla zdroja teda prevelka mudrost. A ty sa stotoznujes s kazdou jednou vetou v tejto uvahe?
neznámy
neznámy | 1.8.2017 18:45
ono je asi i dobré když se z těch nitek neuplete chomout
i když většina si na něj časem celkem dobře zvykne
pak už bývá s "létáním" konec
začne to nitkama..a -ROLL-
neznámy
neznámy | 1.8.2017 19:01
I s chomoutem můžeš létat-LOL-
neznámy
neznámy | 1.8.2017 19:08
vidím to takhle - začne to nitkama...a nitky rozplétat, z klubíček upléct koberec...a pak létat a to je začátek -MUSIC-
neznámy
neznámy | 1.8.2017 19:11
...než dopadneme na hubu...

chjo - a tak pěkně to tu začalo
(já tušila, že se to zvrtne)

-BIGEYE-
neznámy
neznámy | 1.8.2017 19:17
to je nějaká SM praktika? -ROLL-
neznámy
neznámy | 1.8.2017 19:21
Záleží na přístupu.
Dáš to v pohodě.:)
neznámy
neznámy | 1.8.2017 19:23
ale jo jenom asi nesmíš vypadnout z rytmu
něco jako bal macabre
https://www.youtube.com/watch?v=5vBXPaj2Ci8
neznámy
neznámy | 1.8.2017 20:11
To by ma zaujimalo ze s cim sa tam neda stotoznit? Co by si napisala ty inak alebo co sa ti na tom vyroku nezda...mas nejake ine skusenosti? A ak ano tak ake?
neznámy
neznámy | 1.8.2017 22:03
Uvahy a vyroky su napisane vzdy len ludmi, nie bohom..a preto sa vzdy s nimi nemusi stotoznovat kazdy predsa...je to vzdy len a len nazor. Tak to robime aj my vsetci tu na zverokruhu. Vyslovujeme svoj nazor, mame nan pravo. Nemusim suhlasit so vsetkym , mne je jedno kto co napise alebo povie, ci je to osobnost, alebo niekto uplne neznamy...dolezite je ci sa s tym stotoznujem alebo nie.
Citam tam o uzloch, tzv. problemoch...co ak ten druhy ziadny uzol nevidi, preto nieje z jeho strany snaha o rozviazanie? on je vlastne mimo ten problem...takze je ten problem len moj...a taktiez zalezi na kvalite a kvantite takychto uzlov.
No a este vety ze: Skutočný vzťah je totiž o tom, aký šťastný je náš partner v našej spoločnosti, nie v spoločnosti iných. Pamätaj si, vo vzťahu neexistuje môj problém, ale ani tvoj.
Pokiaľ chceš byť vo vzťahu s niekým, tak je to vždy ,,Náš problém“

A kde som ja v tomto celom ?....o mojom stasti sa tam nepise, vsetko len a len pre toho druheho...neviem, nezda sa mi to...pride mi to ako strata mojej slobody, mojho ja. Zavana to obetou.
Ja to vidim takto:)

Ozaj...ja ta uz nemam v priateloch?-NOSMILE-
neznámy
neznámy | 1.8.2017 22:45
Vidím to podobně.
A zaujalo mne zejména tohle:

Skutočný vzťah je totiž o tom, aký šťastný je náš partner v našej spoločnosti, nie v spoločnosti iných.



takže já jsem zodpovědná(ý) za štěstí partnera? Beze mne nedokáže být šťastný? Nezavání to trochu závislostí? Chci přece rovnocenného partnera, ne kámen, který se mi pověsí na krk a beze mne už nedá ani ránu.-ROLL-
neznámy
neznámy | 1.8.2017 23:30
Ano, stotoznujem... Pretoze vo vztahu su vzdy dvaja...
neznámy
neznámy | 1.8.2017 23:41
Ved dobre:)...v pohode-FLOWER-...ja nie
Stránka:
1 2
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...