mesiac
Nedeľa, 18.8.2019
Meniny má Elena, Helena

Astrológia a horoskopy - 

Tranzity: Neptun

dodo41
dodo41 | 13.8.2019 18:59
Zdravim, ako prezivate tranzity Neptuna na planety ci osobne body v radixe, pripadne prechody domami? Daju sa vobec napatove aspekty vnimat pozitivne? U Saturna mi to ide, no u Neptuna som na pochybach, proste sa meni zivot, tazko povedat ci k lepsiemu a ci horsiemu, proste je to potom ine. Takym zaludnym sposobom. A u vas?
púpavka
púpavka » dodo41 | 14.8.2019 04:27
Teda ja som odsledovala v určitých úsekoch Neptun, nakoľko mi teraz je dlho predlho v mojom 1 dome a stojí na Lune tak by som mala plakať, ale myslím že to tak nie je. Nevidím žiadne sklony ani pri napäťových väzbach k závislosti ak nepočítam zvislosť na kvietkach či prírode, núti ma to ísť hlbšie a hlbšie do seba. Svoje dno temnoty v sebe mám ale tak pred 30 rokmi za sebou a ten strach bol o mnoho väčší ako temnota vo mne.
pred rokom som mala neskutočný pocit že ma ovplyvňuje a tak som vtedy napísala aj básničku o ňom
adastra
adastra » púpavka | 14.8.2019 13:51
Možná bys nemusela zrovna plakat, ale jsi o mnoho citlivější a vnímavější, a kdybys měla ještě další dobré konstelace, tak bys spíše než do temnoty se mohla pustit do nějakého kumštu...
I když zmatená jedna může kapku být, a někdy se nevyznat sama v sobě, a utíkat z reality ke snům - ale to asi víš, a dáváš si pozor...:)
adastra
adastra » dodo41 | 14.8.2019 14:03
Před Neptunem mám velký respekt, i když si myslím, že vzhledem ke konjunkci se Sluncem v radixu se trochu známe. Ale tím hůř.
Osobní zkušenost jsem měla nedávno s Neptunem na MC, což znamenalo naprosté zmatky v pracovní oblasti, začínala a končila jsem projekty a bohu děkovala za ty termínované a s bičem nad hlavou, protože jsem o smyslu veškerého svého konání pochybovala. Dokonce jsem se začala zabývat úvahami, že nic, co jsem v životě udělala, nemělo význam...

Naštěstí jsem toho Neptuna na MC viděla a tak jsem se "zracionalizovala".

Teď povedu opakovaný boj s kvadrátem Neptuna na Mars.
Nevím, opravdu nevím, jestli je to boj, který se DÁ vyhrát, pro mne tak otázka nestojí. S nízkou výkonností a oslabením sil jsem se naučila bývat, že je Mars klidnější v diskusích a hádkách, je fajn, na druhou stranu je možná zmatenější, neformuluje jasně a přesně, a vede mne k diskusím zhola zbytečným.
Jestli se něčeho obávám, tak je to Neptunova opozice na Slunce...
Držím palce,:)
emanuel
emanuel » dodo41 | 14.8.2019 18:11
Ja tvorím takže neptun v sextiloch a trigonoch je pre mňa plodným obdobím
púpavka
púpavka » adastra | 15.8.2019 13:00
Citlivá a vnímava som od malička a tvorivá až veľmi ale to je aj ten dom preplnený v Rakovi. No čo sa zmenilo v tvorbe? - naozaj v čase kedy sa sunul Neptun na moju Lunu tak som sa dostala nejakým spôsobom do starých ruských? archívoch a tam bolo mnoho o Slovanoch ale nie tak ako to čítame teraz od nadšencov Slovanskej kultúry a ja som sa dozvedela že všetko malo zmysel, farby, počet, ukladanie farieb a hlavne pri ženach a tak som vyrobila slovanskú partu aj kyticu ale hlavne slovanské náhrdelníky. Mnoho som sa dozvedela o ženách v tej dobe a moja tvorba sa zmenila od toho času. Stále neviem predať svoje veci ale tie veci mi pomáhajú už pri tvorení a odzrkadľujú každú dobu. V čase ťažkého prechodu na jar to boli náhrdelníky z materiálu, ktorý síce niekto vyrobil ale nie najkrajšie či najlepšie- vznikli z toho moje bláznivé letné šperky, ktoré su nesmierne silne pre nositeľky. Takže vidím že od toho času je moja tvorba poznačená tým k čomu ma dosť - k zmene, vytvorenie niečoho nového, krásneho a silného z toho čo bolo považované za šmejd.
Divné je to to, že tie archívy som už nikdy nenašla a môj počitač vtedy spadol a všetka historia a uloženia skončili a ja som sa k ním nikdy neprepracovala. No doteraz dakujem že som tam mohla nahliadnuť, oprašiť si ruštinu a nájsť také úžasné veci.
Magnician
Magnician » dodo41 | 15.8.2019 14:20
vtedy som nejak zmätený a moje racio krúti hlavou
dodo41
dodo41 » adastra | 15.8.2019 22:54
Tusim v Jehleho knihe Transity planet - Astrologie pro pokrocile, som cital zaujimavu vec. Autor doporucuje sa pri tranzitoch Neptuna prave "poddat prudu zivota" s doverou. A cim viac sa vraj clovek boji, ci vzpiera - prave to je to negativne prezivane u cloveka.

Na jednej strane to pekne a prijemne znie, no na druhu stranu zacat povedzme fetovat, ci sa dopracovat k alkoholizmu - ten Neptun je skoro vzdy na dlho...tak neviem. Asi je dolezita volba, comu sa poddat - co je osobné.

Tazko sa mi to chape, priznam sa.
voltaire
voltaire » dodo41 | 15.8.2019 23:22
co sa ma stat stane sa a cokolvek urobime proti tomu nebude platne ...napr.ak mame obavu z bliziaceho sa neprijemneho mame tendenciu to oddalovat robit vsemozne na zvratenie...musis podstupit otazka zivota a smrti neubranis sa poznam to
emanuel
emanuel » Magnician | 16.8.2019 04:19
a čo mám vravieť ja Neptún vládca v 7 dome žiadne racio vo vsťahoch a osoby blízke úplne iného razenia ako môj zemský potenciál a chápanie sveta
púpavka
púpavka » emanuel | 16.8.2019 17:01
No a čo mám hovoriť ja, neptún silny vladcom ASC aj Luny a on jediný tróni v 7 dome, ešte že pred DSC je panenská Venuša aby váhavý Neptún občas niekde popohnala, ale aj tak si myslím že v mojom živote si hodili vždy mincu kto na chvíľku potiahne za páky. Svojej Veniši nerozumiem a po pravde ani svojmu Neptunovi, no klamy ma naučil rozpoznávať v spolupráci s inými.
emanuel
emanuel » púpavka | 16.8.2019 18:29
no nazdar akého Vám ten kvietok nadelil životného partnera?
púpavka
púpavka » emanuel | 16.8.2019 19:27
Najskôr som sa musela naučiť ako sa nenechať tyranizovať a ukončiť manželstvo a potom ked som už nechcela nikoho tak mi odrazu priviedol do cesty mladého slobodného muža o 9 rokov odo mňa mladšieho a s ním som prežila 22 rokov ale už tu nie je, ale dal mi pocítiť aké to je ak niekto na vás obdivuje vašu silu a nechce vás meniť.
Takže v konečnom dôsledku som zažila aj niečo pekné.
púpavka
púpavka » púpavka | 16.8.2019 19:36
Ešte by som doplnila o môj postreh zo života aj ked neviem či s na tom viac podiela Neptun. Všetky vzťahy aj priateľské sú u mňa na hrane a možno som preto aj samotar, priťahujem ľudí ktorí ma chcú len na prikyvovanie. Kým som bola mladšia mala som s tým problém povedať im nie, lebo to boli vždy priateľstva ktoré ma nesmierne dusili, teraz s tým nemám problém ale je to prítomné či bolo to prítomne v mojom živote.
emanuel
emanuel » púpavka | 17.8.2019 10:50
mám to podobné vo vsťahu aj s priateľmi,len som ešte neopustila 20 ročný vsťah,ale myslím že to nebude trvať dlho....priateľov mám poskromne hoci sa stretávam s veľkou skupinou ľudí a som introvert ako vyšitý......nikam vlastne nezapadám a ani mi to moc nevadí.....čo funguje vo vsťahoch si pestujem a vážim a čo nie,nech ide k čertu,len partnera keby som tak rázne vedela odstaviť...:)))
púpavka
púpavka » emanuel | 17.8.2019 18:39
Veru veľmi veľa podobného, aj ja som už musela veľmi ochorieť aby som to začala riešiť, takže tiež som to nechala na doraz. S tými priateľmi som naozaj na tom podobne, mám ich mnoho ale navštevovať sa už nemusím.
Prajem všetko dobre.
emanuel
emanuel » púpavka | 17.8.2019 21:13
podobne mne tak isto štrajkuje zdravie a to ma postavilo priamo do očí pravde či chcem zostať s človekom ktorý mi ani pohár vody nepodá,ale je chorý momentálne aj on,tak ešte držím,ale je to cikanie proti vetru

Počítam horoskop... Počítam horoskop...