mesiac
Streda, 8.7.2020
Meniny má Ivan

Astrológia a horoskopy - 

Tranzity: Neptun

dodo41
dodo41 | 13.8.2019 18:59
Zdravim, ako prezivate tranzity Neptuna na planety ci osobne body v radixe, pripadne prechody domami? Daju sa vobec napatove aspekty vnimat pozitivne? U Saturna mi to ide, no u Neptuna som na pochybach, proste sa meni zivot, tazko povedat ci k lepsiemu a ci horsiemu, proste je to potom ine. Takym zaludnym sposobom. A u vas?
púpavka
púpavka » dodo41 | 14.8.2019 04:27
Teda ja som odsledovala v určitých úsekoch Neptun, nakoľko mi teraz je dlho predlho v mojom 1 dome a stojí na Lune tak by som mala plakať, ale myslím že to tak nie je. Nevidím žiadne sklony ani pri napäťových väzbach k závislosti ak nepočítam zvislosť na kvietkach či prírode, núti ma to ísť hlbšie a hlbšie do seba. Svoje dno temnoty v sebe mám ale tak pred 30 rokmi za sebou a ten strach bol o mnoho väčší ako temnota vo mne.
pred rokom som mala neskutočný pocit že ma ovplyvňuje a tak som vtedy napísala aj básničku o ňom
adastra
adastra » púpavka | 14.8.2019 13:51
Možná bys nemusela zrovna plakat, ale jsi o mnoho citlivější a vnímavější, a kdybys měla ještě další dobré konstelace, tak bys spíše než do temnoty se mohla pustit do nějakého kumštu...
I když zmatená jedna může kapku být, a někdy se nevyznat sama v sobě, a utíkat z reality ke snům - ale to asi víš, a dáváš si pozor...:)
adastra
adastra » dodo41 | 14.8.2019 14:03
Před Neptunem mám velký respekt, i když si myslím, že vzhledem ke konjunkci se Sluncem v radixu se trochu známe. Ale tím hůř.
Osobní zkušenost jsem měla nedávno s Neptunem na MC, což znamenalo naprosté zmatky v pracovní oblasti, začínala a končila jsem projekty a bohu děkovala za ty termínované a s bičem nad hlavou, protože jsem o smyslu veškerého svého konání pochybovala. Dokonce jsem se začala zabývat úvahami, že nic, co jsem v životě udělala, nemělo význam...

Naštěstí jsem toho Neptuna na MC viděla a tak jsem se "zracionalizovala".

Teď povedu opakovaný boj s kvadrátem Neptuna na Mars.
Nevím, opravdu nevím, jestli je to boj, který se DÁ vyhrát, pro mne tak otázka nestojí. S nízkou výkonností a oslabením sil jsem se naučila bývat, že je Mars klidnější v diskusích a hádkách, je fajn, na druhou stranu je možná zmatenější, neformuluje jasně a přesně, a vede mne k diskusím zhola zbytečným.
Jestli se něčeho obávám, tak je to Neptunova opozice na Slunce...
Držím palce,:)
emanuel
emanuel » dodo41 | 14.8.2019 18:11
Ja tvorím takže neptun v sextiloch a trigonoch je pre mňa plodným obdobím
púpavka
púpavka » adastra | 15.8.2019 13:00
Citlivá a vnímava som od malička a tvorivá až veľmi ale to je aj ten dom preplnený v Rakovi. No čo sa zmenilo v tvorbe? - naozaj v čase kedy sa sunul Neptun na moju Lunu tak som sa dostala nejakým spôsobom do starých ruských? archívoch a tam bolo mnoho o Slovanoch ale nie tak ako to čítame teraz od nadšencov Slovanskej kultúry a ja som sa dozvedela že všetko malo zmysel, farby, počet, ukladanie farieb a hlavne pri ženach a tak som vyrobila slovanskú partu aj kyticu ale hlavne slovanské náhrdelníky. Mnoho som sa dozvedela o ženách v tej dobe a moja tvorba sa zmenila od toho času. Stále neviem predať svoje veci ale tie veci mi pomáhajú už pri tvorení a odzrkadľujú každú dobu. V čase ťažkého prechodu na jar to boli náhrdelníky z materiálu, ktorý síce niekto vyrobil ale nie najkrajšie či najlepšie- vznikli z toho moje bláznivé letné šperky, ktoré su nesmierne silne pre nositeľky. Takže vidím že od toho času je moja tvorba poznačená tým k čomu ma dosť - k zmene, vytvorenie niečoho nového, krásneho a silného z toho čo bolo považované za šmejd.
Divné je to to, že tie archívy som už nikdy nenašla a môj počitač vtedy spadol a všetka historia a uloženia skončili a ja som sa k ním nikdy neprepracovala. No doteraz dakujem že som tam mohla nahliadnuť, oprašiť si ruštinu a nájsť také úžasné veci.
Magnician
Magnician » dodo41 | 15.8.2019 14:20
vtedy som nejak zmätený a moje racio krúti hlavou
dodo41
dodo41 » adastra | 15.8.2019 22:54
Tusim v Jehleho knihe Transity planet - Astrologie pro pokrocile, som cital zaujimavu vec. Autor doporucuje sa pri tranzitoch Neptuna prave "poddat prudu zivota" s doverou. A cim viac sa vraj clovek boji, ci vzpiera - prave to je to negativne prezivane u cloveka.

Na jednej strane to pekne a prijemne znie, no na druhu stranu zacat povedzme fetovat, ci sa dopracovat k alkoholizmu - ten Neptun je skoro vzdy na dlho...tak neviem. Asi je dolezita volba, comu sa poddat - co je osobné.

Tazko sa mi to chape, priznam sa.
voltaire
voltaire » dodo41 | 15.8.2019 23:22
co sa ma stat stane sa a cokolvek urobime proti tomu nebude platne ...napr.ak mame obavu z bliziaceho sa neprijemneho mame tendenciu to oddalovat robit vsemozne na zvratenie...musis podstupit otazka zivota a smrti neubranis sa poznam to
emanuel
emanuel » Magnician | 16.8.2019 04:19
a čo mám vravieť ja Neptún vládca v 7 dome žiadne racio vo vsťahoch a osoby blízke úplne iného razenia ako môj zemský potenciál a chápanie sveta
púpavka
púpavka » emanuel | 16.8.2019 17:01
No a čo mám hovoriť ja, neptún silny vladcom ASC aj Luny a on jediný tróni v 7 dome, ešte že pred DSC je panenská Venuša aby váhavý Neptún občas niekde popohnala, ale aj tak si myslím že v mojom živote si hodili vždy mincu kto na chvíľku potiahne za páky. Svojej Veniši nerozumiem a po pravde ani svojmu Neptunovi, no klamy ma naučil rozpoznávať v spolupráci s inými.
emanuel
emanuel » púpavka | 16.8.2019 18:29
no nazdar akého Vám ten kvietok nadelil životného partnera?
púpavka
púpavka » emanuel | 16.8.2019 19:27
Najskôr som sa musela naučiť ako sa nenechať tyranizovať a ukončiť manželstvo a potom ked som už nechcela nikoho tak mi odrazu priviedol do cesty mladého slobodného muža o 9 rokov odo mňa mladšieho a s ním som prežila 22 rokov ale už tu nie je, ale dal mi pocítiť aké to je ak niekto na vás obdivuje vašu silu a nechce vás meniť.
Takže v konečnom dôsledku som zažila aj niečo pekné.
púpavka
púpavka » púpavka | 16.8.2019 19:36
Ešte by som doplnila o môj postreh zo života aj ked neviem či s na tom viac podiela Neptun. Všetky vzťahy aj priateľské sú u mňa na hrane a možno som preto aj samotar, priťahujem ľudí ktorí ma chcú len na prikyvovanie. Kým som bola mladšia mala som s tým problém povedať im nie, lebo to boli vždy priateľstva ktoré ma nesmierne dusili, teraz s tým nemám problém ale je to prítomné či bolo to prítomne v mojom živote.
emanuel
emanuel » púpavka | 17.8.2019 10:50
mám to podobné vo vsťahu aj s priateľmi,len som ešte neopustila 20 ročný vsťah,ale myslím že to nebude trvať dlho....priateľov mám poskromne hoci sa stretávam s veľkou skupinou ľudí a som introvert ako vyšitý......nikam vlastne nezapadám a ani mi to moc nevadí.....čo funguje vo vsťahoch si pestujem a vážim a čo nie,nech ide k čertu,len partnera keby som tak rázne vedela odstaviť...:)))
púpavka
púpavka » emanuel | 17.8.2019 18:39
Veru veľmi veľa podobného, aj ja som už musela veľmi ochorieť aby som to začala riešiť, takže tiež som to nechala na doraz. S tými priateľmi som naozaj na tom podobne, mám ich mnoho ale navštevovať sa už nemusím.
Prajem všetko dobre.
emanuel
emanuel » púpavka | 17.8.2019 21:13
podobne mne tak isto štrajkuje zdravie a to ma postavilo priamo do očí pravde či chcem zostať s človekom ktorý mi ani pohár vody nepodá,ale je chorý momentálne aj on,tak ešte držím,ale je to cikanie proti vetru
adastra
adastra » púpavka | 19.8.2019 23:09
To je tak zajímavé, co píšeš - a že ti "spadl" pak počítač, přímo symbolické.
Moc bych chtěla vidět ty šperky, ale asi nemáš fotografie, viď, a taky nevím, jak bych je mohla vidět, když si nemůžu vyplnit profil...
Je to krásný příběh-FLOWER-
dr. Faustroll
dr. Faustroll » dodo41 | 19.8.2019 23:17
Markus Jehle

TRANSITY NEPTUNA
Obecná charakteristika

Všechno plyne
Všechno je v neustálém pohybu a změně, i když to na první pohled nemusí být tak patrné. Stavíme kolem sebe neustále ochranné zdi, abychom se cítili jistější a bezpečnější, a tím přerušujeme spojení s proudem života a prožíváme pocity odloučenosti a izolace. Transity Neptuna tyto překážky rozpouštějí a my se můžeme opět poddat proudu života. Hérakleitův výrok, podle nějž nevstupujeme dvakrát do téže řeky, v sobě skrývá hlubokou neptunskou pravdu.

Větší průchodnost
Abychom překročili své hranice a mohli se opět cítit součástí většího celku, musíme být průchodní. Při transitech Neptuna zjišťujeme, že určité oblasti života se vymykají naší kontrole. To, co bychom si chtěli podržet, se nám rozplývá mezi prsty, nebo hrábneme rovnou do prázdna. Hodně dlouho vůbec nepozorujeme, jak ochranné valy a přehrady, které jsme tak pracně vybudovali, vlhnou a začínají prosakovat. Při transitech Neptuna jsme dál unášeni proudem života, což nás zpočátku zneklidňuje.

S důvěrou se odevzdat
Když na to reagujeme panikou a úzkostí, zmocní se nás někdy pocit, že utoneme. Transity Neptuna jsou proto zkouškou naší schopnosti poddat se s důvěrou proudu života. Když se pokoušíme udržet si kontrolu nebo plavat proti proudu, čekají nás nepříjemné zážitky.

Pomoc a záchrana
Když se však proudu života svěříme, může se stát, že budeme potřebovat pomoc a podporu zvenčí. Při transitech Neptuna se můžeme naučit požádat druhé o pomoc a přijmout jejich podporu. Nebo se setkáme s lidmi, kteří potřebují pomoc ještě víc než my, a proto po nás chtějí, abychom je zachránili. Pak musíme pečlivě rozlišovat, kdy můžeme opravdu pomoc poskytnout, a kdy pomáháme druhým jen proto, že se sami chceme zachránit. V souvislosti s transity Neptuna vede falešná nesobeckost k tomu, že se stáváme bezmocnými pomocníky a jako domnělí zachránci se sami stáváme oběťmi.

Přinášet oběti
Místo abychom se sami stávali oběťmi, můžeme využít transitů Neptuna k tomu, abychom vědomě přinesli určitou oběť. Jestliže se znovu ponoříme do proudu života, musíme někdy ponechat své blízké, které máme rádi, jim samým. Nemůžeme za ně dál nést břemeno odpovědnosti, protože pod ním klesáme. Při transitech Neptuna se můžeme zbavit toho, co nás dosud tížilo.

Schůzka s naším andělem strážným
Protože při transitech Neptuna zjišťujeme, že leccos se rozpouští a mizí z našeho života, hledáme často ochranu a úkryt u lidí, kteří nás vedou na scestí. Musíme proto navázat kontakt s naším vyšším Já, které nás povede bezpečně k cíli, přestože tento cíl dosud neznáme nebo jej opětovně ztrácíme z očí. Při transitech Neptuna musíme navázat kontakt s duchovními stránkami své bytosti, abychom poznali své skutečné určení a duchovní životní úkol. Zda toho dosáhneme tím, že se staneme vyznavači určité konfese, nebo prostřednictvím meditace či introspekce, závisí jen na nás. Nakonec nemůže nikdo jiný znát lépe než my, jakým způsobem přijdeme do styku s božskými stránkami ve svém nitru.

Náruživost a klam
Když nedůvěřujeme duchovním dimenzím života nebo o nich nechceme nic vědět, můžeme v souvislosti s transity Neptuna upadnout do zmatku a stát se obětí klamu. Ačkoli vnitřně toužíme po splynutí s tím, co je božské, můžeme propadnout nějaké náruživosti nebo se dostat do závislosti na druhých lidech, na drogách a podobných omamných prostředcích. Chybí-li naší existenci božská jiskra a duchovní orientace, může nás oslnit falešné pozlátko iluzorního světa, který je ovšem výtvorem naší fantasie.

Obrazy a vize
Místo abychom se uchylovali do světa fantasie, můžeme transitů Neptuna použít k tomu, abychom vytvořili větší prostor pro své vnitřní obrazy a vize, a sledovali, kam nás povedou. Tím nechceme říci, že bychom se měli na svět dívat růžovými brýlemi a přikrášlovat si své potíže a problémy. Jde spíše o to, abychom měli před sebou nějakou vizi, která by nám dodávala sílu a odvahu k plnějšímu životu. Všichni toužíme po spáse, protože v životě nejde pouze o seberealizaci a uspokojení osobních potřeb - to je poučení, které nám přinášejí transity Neptuna.

Cykly Neptuna
Neptun potřebuje celkem asi 165 let, aby jednou oběhl celý zvěrokruh. V každém znamení setrvá průměrně 13-14 let. Transity Neptuna domy horoskopu trvají v závislosti na velikosti domu asi 7-28 let. Transity Neptuna v aspektech k planetám horoskopu pociťujeme v závislosti na své vnitřní průchodnosti a duchovním vědomí bud' jen 2-6 měsíců nebo dokonce 3-4 roky.

Neptun se stává každých 12 měsíců na 5 měsíců a 1 týden retrográdní. Jeho retrográdní cyklus začíná vždy asi o 1-3 dny později než v předcházejícím roce. Retrográdní fáze Neptuna poskytuje příležitost stát se vnitřně průchodnějším a obnovit svou duchovní orientaci.

Co je třeba dělat při transitech Neptuna

Co podporuje vlastní vývoj:
-jít za svými vnitřními obrazy a vizemi,
-poddat se proudu života,
-důvěřovat duchovním dimenzím lidské existence,
-vědomě přinášet oběti,
-poskytovat pomoc a podporu a umět ji sám přijímat,
-stát pevnýma nohama na zemi.

Co brzdí vlastní vývoj:
-unikat do světa fantasie a zdání,
-propadat zmatku a sebeklamu,
-mít touhy zvrhávající se v náruživost,
-užívat drogy a omamné prostředky,
-vidět svět růžovými brýlemi a idealizovat si jej,
-stát se sám obětí při zachraňování druhých.
adastra
adastra » dodo41 | 19.8.2019 23:21
Já toho Jehleho pořád nemám, i když po něm dlouho pasu.
Mám R.Handa, a tam na mne dokonale "sedí" popis průchodu Neptuna domy.

Teď v 10.d. jsem si uvědomila, že věci se opravdu začaly dařit a klidnit, když jsem se věnovala spíše "službě", lidem, kteří potřebují pomoc (teda stejně jako já, kapku paradoxní), a práci jsem přestala pokládat za středobod života, někdy tak člověk činí zcela neuvědoměle...

Možná na tom "poddání se proudu života" něco je -
možná je to ale tak, že si tě prostě stejně odnese, kam chce. Letos jsem se velmi snažila mít po mizerném létě aspoň teď pár dnů pěkné dovolené. Ne, dostala jsem horečky (Neptun exaktně kvádr na Mars), dovolenka??? Takže jsem se "poddala prudu života" chtíc nechtíc místo letadla postel.

Také bych řekla, že tranzity Neptuna jsou nejobtížněji uchopitelné i pochopitelné. I když někteří astrologové mávají rukou, že jedince se moc netýkají. Asi ale fest.
Stránka:
1 2 3
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...