mesiac
Streda, 26.6.2019
Meniny má Adriána

Astrológia a horoskopy - 

Tranzit Pluta 10.domom

Peter Pan
Peter Pan | 24.12.2014 07:11
Krásne Vianoce všetkým. Tranzitujúce Pluto sa momentálne nachádza v mojom 10. dome a ešte nejaký ten čas bude. Má s tým niekto nejaké skúsenosti? Ja mám pocit že sa čoskoro niečo radikálne zmení, ale neviem možno je to iba paranoja. Za odpovede vopred ďakujem
martinbd
martinbd » Peter Pan | 24.12.2014 09:56
Ja mám Pluto v 10. dome zhruba od 2004 a bude tam ešte veľa rokov. Ťažko definovať tak veľké časové obdobie, ak je v ňom človek ponorený, tak len ťažko to vie posúdiť, ale dá sa povedať, že som sa viac zameral na prácu, povolanie, uplatnenie.
Peter Pan
Peter Pan » martinbd | 25.12.2014 20:23
Ďakujem za odpoveď :)
wideg
wideg » martinbd | 25.12.2014 20:57
Martine, prosím tě jen tak pro zajímavost a upřesnění. Pokud to dobře chápu, jsi Rak s Asc. v Beranu. Pokud máš Pluto od r.2004 v 10.domě, tak máš MC ve Střelci, což podle mě to technicky není možné, ale budiž. V tom případě taky nevím, který systém domů používáš, že máš ten 10 dům tak veliký jestliže v něm to Pluto budeš mít ještě několik let. Dík za odpověď.
martinbd
martinbd » wideg | 26.12.2014 10:27
To bol preklep, chcel som napísať 2008. MC mám pravdepodobne na 1° Kozorožca. V roku 2017 vstúpi do môjho 11. domu. Používam Placida.
neznámy
neznámy » Peter Pan | 26.12.2014 13:07
Ahoj. No ja mám to Pluto na MC už vyše 2 roky, takže celý ten dlhoročný prechod 10. domom ma len čaká. Pociťujem to asi tak, že neuspokuje ma moja práca a nevidím v nej naplnenie ani zmysel, no zatiaľ som tam, kde som, keďže ešte nenastal u mňa ten definitívny zlom, že by som sa rozhodla pre radikálnu zmenu povolania a začala si tak konečne plniť svoje sny, čo sa tohto týka. To preto, že ešte nemám pocit, že je ten správny čas na niečo také prelomové v mojom živote. No zároveň vnútorne to pociťujem tak, že to raz príde a už tam nevydržím... Je to taký vnútorný tlak, asi ako sopka, kt. buble, ale zatiaľ nevybuchne a okolie nič netuší a je preto kľudné.
Tu je link ohľadom tejto témy:

http://www.zverokruh.sk/forum/astrologia-horoskopy/pluto-v-konjunkcii-s-medium-coeli/
wideg
wideg » martinbd | 26.12.2014 16:40
Nojo, bylo mi to nějak divné :D. "Moje" Pluto minulý měsíc vstoupilo definitivně do 11 domu. Během průchodu 10 se mi 2x totálně změnil život. Vždy o 180 stupňů.
martinbd
martinbd » wideg | 26.12.2014 16:54
Tak mne po tom čo prešiel cez MC a spravil kvadratúru na ASC, robil dlho kvadratúru na Mars, teraz konjukciu na južný uzol, a už načne aj Saturna kvadratúrou a zakončí to kvadratúrou s Plutom. :).
Peter Pan
Peter Pan | 26.12.2014 17:08
Ahoj. Veľmi pekne ďakujem za tvoju reakciu, aj za ten odkaz. U mna to začalo asi v roku 2010 (Myslím tranzity Pluta cez planéty súvisiace s 10. domom). Začalo to konjunkciou Pluta s Uránom v 9. dome ale na jeho konci, v tesnej blízkosti MC. Akosi nenápadne som čím ďalej tým viac koketoval s myšlienkou študovať cudzie jazyky (9. dom) ale sám doma a bez učebnice iba štýlom počúvať, pochopiť, hovoriť, skrátka netradičným spôsobom (Urán). V desiatom dome mám Saturn a Neptún v tesnej konjunkcii. Saturn sedí, potrebujem stabilitu, ak som sa v nejakej práci tpv. zabýval, tak sa hrozím predstavy, že by som ju mal vymeniť za niečo iné, s čím nemám žiadnu skúsenosť. Neptún mi zasa pomáhal k lepšej spolupráci s kolegami, čosi v zmysle identifikácie seba samého s pracovným kolektívom. Pluto cez obidve tieti planéty prechádzal už dvakrát, aj teraz v druhej polovici tohto roka a ešte minimálne raz sa to vráti. Keď už som sa naučil ďalšie dva jazyky, tak ma to neustále ťahá niekam do zahraničia, akurát mám zábrany to urobiť, lebo v mojom momentálnom zamestnaní mám istotu (Saturn) a navyše mám skvelých kolegov, s ktorými sa vzájomne podržíme a môžeme sa jeden na druhého spoľahnúť (Neptún). A navyše neustále počúvam ako sa všade všetci na pracovisku podrážajú a ohovárajú a to veru zažiť nechcem. Takže sa musím rozhodnúť, ale myslím, že najlepšie to bude asi až po definitívnom odznení tejto konštelácie. Môžem sa spýtať, máš ty nejaké planéty v 10. dome? Ak áno aké? Pozerám, že si Kozorožec, takže tam máš asi aj Slnko. Pekný večer prajem
wideg
wideg » martinbd | 26.12.2014 18:15
A v reálu se něco dělo? Řekl bych, že minimálně s tvou psychikou to muselo pořádně zamávat.-WINKIE-
martinbd
martinbd » wideg | 26.12.2014 18:33
Tak dialo sa toho veľa, ale napríklad pri prvom kontakte Pluta s Marsom som mal zranenie na nohe, ktoré nie je doteraz doliečené a lekári nevedia čo to je. A musel som nechať prácu, ktorá ma nebavila a vybral som sa svojou cestou. Pri kontakte s Uzlom, som sa vrátil domov z BA, bol som donútený zdravotnými problémami. Uvidíme čo prinesie Pluto kvadratúra Saturn, ale už asi tuším. :).
wideg
wideg » martinbd | 30.12.2014 09:46
Nojo, taky to nemáš jednoduché. Na druhou stranu víš určitě sám, že kolikrát vypadají některé tranzity hrůzostrašně, ale nic takového se v životě nestane. Proč - to je na delší diskuzi, ale to víš asi taky sám. Vzpomínám, kdy jsem měl třeba kvádr Pluta na nativní Lunu, ale nic traumatizujícího se nestalo. Takže přeji, aby to vše dobře dopadlo :).

Počítam horoskop... Počítam horoskop...