mesiac
meno: heslo:
NOVINKY

Profesný horoskop

Profesný horoskop Vám napomôže pri výbere vhodného povolania. » viac

Elekcie - výber vhodného termínu udalostí

Astrologický výber vhodného dátumu a času pre dôležité udalosti. » viac

Snár - výklad snov

Výklady najčastejších snov, význam symbolov v snoch. » viac

Katalóg EZO služieb

Katalóg astrológov, numerológov a iných ezoterických služieb. » viac

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

PLANETÁRNE KONFIGURÁCIE

V časoch, keď som začínal s astrológiou, tak som... » viac

Saturnská skúsenosť - Saturn v 2. dome (časť 3)

Druhý dom je v astrológii najčastejšie spájaný... » viac

SYNASTRIA A PARTNERSKÉ HOROSKOPY (časť 2.)

V minulej časti sme sa prebrali radix (osobný... » viac

Astrológia a horoskopy - 

Bod šťastia

Johanna | 5.11.2018 22:35
Ako si mám vysvetliť bod šťastia v 1.dome ? Ako to vidíte vy ? Vďaka
martinbd » Johanna | 6.11.2018 17:53
je naozaj v I. dome? V akom je znamení?
Bod šťastia sa používal v helénskej astrológii, bol súčasťou výkladu. Do moderného spôsobu výkladu sa veľmi zakomponovať nedá, ale v helénskej astrológii to bola jedna zo základných vecí, na ktoré sa pozerali a využívali ho v rôznych technikách.
púpavka » Johanna | 6.11.2018 20:38
Niekedy som hľadala ako ho presne určiť, lebo v dvoch rozličných radixoch - teda od iných uživateľov je posunutý.
Ja osobne ho nejako nezahrňam do výpočtu.
Johanna » martinbd | 6.11.2018 21:59
V znamení škorpióna ...
Johanna » púpavka | 6.11.2018 22:00
V najdi se mi to ukazuje ,že v 1.d
martinbd » Johanna | 7.11.2018 16:49
tak potom ak máte ASC vo Váhach, je to v II. dome v celých znameniach.
dr. Faustroll » Johanna | 7.11.2018 16:52
v každém rozumném systémů domů máte bod štěstí v 1. domě tehdy když jste se narodila jeden nebo 2 dny po novoluní.

In extenso se Bodu štěstí v humanistické a transpersonální astrologii věnuje Dane Rudhyar v knize Lunační cyklus, 4. 5. 6. kapitola, česky Půdorys

http://pudorys.firstnet.cz/knihy/r-luna.html
mpg » dr. Faustroll | 7.11.2018 17:27
Na stránke najdise.cz je ten bod šťastia uvedený správne? Lebo aj ja som si to pozerala a niekde som ho mala na konci znamenia Blížence a v niekde už v zn. Raka.
Magnician » dr. Faustroll | 7.11.2018 18:20
nechcem sa pýtať hlúpo,ale možno sa stane a keď mám bod šťastia v prvom dome to ukazuje,že ten pocit šťastia,budem vnímať ako? veľmi egoisticky?
Magnician » Magnician | 7.11.2018 18:25
mám ho v Levovi,,takže budem veľmi spokojný ak ma niekto pochváli alebo tak si to predstavujem a dávam si pozor v živote, aby ma niekto neopil lichôtkami
zajo » Johanna | 7.11.2018 20:53
Ja mám bod šťastia v 12.dome dodnes mu nerozumiem...-WINKIE-
dr. Faustroll » Magnician | 7.11.2018 23:19
nemusíte být egoistický, můžete být egotický
znamení Lva se vyznačuje tvořivým užitím energie
dr. Faustroll » mpg | 7.11.2018 23:24
můžete si to překontrolovat. Bod štěstí se vypočítává tak, že od pozice Luny odečtete pozici Slunce (tj. fáze Luny) a výsledek přičtete k pozici ascendentu.

V tzuv. tradiční astrologii se rozeznává denní a nočí zrození.
U denního zrození se rozdíl mezi Lunou a Sluncem (fáze Luny) k ascendentu přičítá
u nočního zrození se fáze Luny od asendentu odečítá

Naše humanistická škola rozdílu mezi denním a nočním zrozením nepřikládá důležitost. Pokud fázi Luny od ascendentu odečítáme, dostáváme Bod duchovní.
púpavka » dr. Faustroll | 8.11.2018 07:21
To slovo som som si vygooglila a našla som skôr horšie vlastnosti ako sebeckosť, zdôrazňovanie sameho seba to znamená že som našla iba také isté preklady ako pri egoistickom. No myslím že vy ho vnímate inak a to som rada, lebo aj ja si myslím že lev nie je iba o obrovskom egu.
Johanna » Magnician | 8.11.2018 07:25
mne sa zdá, že sa cítime šťastne ak sme spokojní čo urobíme sami pre seba :)
Johanna » zajo | 8.11.2018 07:26
Ja už 12.d rozumiem :)
marcie » Magnician | 8.11.2018 07:48
ha ha myslím že leva (ak nie je so svojím egom vysporiadaný), tak sa dá lichôtkami celkom dobre opiť :D-LOL-
marcie » púpavka | 8.11.2018 07:59
mám asc v levovi a myslím že zvládnuť dôstojne "leva" je celkom náročné ... práve teraz mám obdobie že s tým zápasím :);)-LOL-
dr. Faustroll » púpavka | 8.11.2018 09:48
egotismus narozdíl od egoismu znamená oprávněný pocit jáství, svébytnosti
josephine » marcie | 8.11.2018 10:07
V akom zmysle s tým zápasíš?
Stránka:
1 2

KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy benko horoskopy Dom1n1k_96 horoskopy Kristína horoskopy darkprince1231 horoskopy Alois horoskopy mirka horoskopy donkymamky horoskopy mima87 horoskopy Alan650 horoskopy Pimpf horoskopy SilviaJa horoskopy bug

KOMBUSTNÁ PLANÉTA - alebo inak označovaná aj ako „spálená“ (combustus) je planéta, ktorá stojí v blízkosti Slnka (v orbise do 8°). Takáto planéta je podľa tradičnej astrológie oslabená,... viac »

KOMPLEX - každý druh komplexu (v psychologickom zmysle slova) je v analógii s určitou konšteláciou. Medzi najznámejšie komplexy patrí napríklad Komplex menejcennosti (Slnko... viac »

SEPHARIAL - vlastným menom Walter R.Gornold, bol anglický orientalista, numerológ, astrológ a okultista, predstaviteľ prúdu ezoterickej astrológie. viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...