mesiac
meno: heslo:
NAJNOVŠIE ČLÁNKY

PLANETÁRNE KONFIGURÁCIE

   V časoch, keď som začínal s astrológiou, tak som... » viac

Saturnská skúsenosť - Saturn v 2. dome (časť 3)

Druhý dom je v astrológii najčastejšie spájaný... » viac

SYNASTRIA A PARTNERSKÉ HOROSKOPY (časť 2.)

     V minulej časti sme sa prebrali radix (osobný... » viac

Truhla / Rakva (výklad sna)

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Z

Truhla / Rakva. Proces vkladania rakvy do zeme je analógiou návratu človeka do materinského lona. Oveľa rozšírenejší význam však má v súvislosti s konečným odkladaním niečoho, čo už na tomto svete ukončilo svoju etapu vývoja. Alebo čo svojou vysokou hodnotou má byť uchované pre ďalšie generácie. Vo snoch truhla predstavuje fázu dokončenia určitej záležitosti, návrat ku koreňom, pretrhnutie väzieb. V astrológii je tomuto symbolu blízky vplyv Luny v kombinácii so Saturnom alebo Plutom. Byť mŕtvy v truhle je znamením nejakej významnej premeny, ukončenia jednej etapy života, prechod na inú úroveň vedomia. Je to obdobie, kedy sa s jednou časťou našej bytosti lúčime. Byť zaživa v truhle je znak určitého obmedzenia slobody alebo voľnosti. Nejaká situácia, vlastnosť alebo človek nás zaživa pochováva, či brzdí v rozlete. A môže to byť aj zobrazenie strachu pred radikálnymi zmenami, respektíve to značí tlak na ukončenie nejakej záležitosti, pričom ešte nie sme pripravený sa jej úplne vzdať. Je to poloha „byť na mŕtvom bode“. Vidieť niekoho v truhle signalizuje buď pretrhnutie väzieb, či transformáciu a prerod vzťahov s dotyčnou osobou. Ak túto osobu nepoznáte, tak to znamená ukončenie určitých záležitostí alebo pochovanie určitej zložky osobnosti, ktorú tá osoba symbolizuje. Môže sa jednať o nejaké zvyky, závislosti, vzťahy, vášne, putá, hlavne ak vidíte v rakve zviera. Vidieť prázdnu truhlu je znamením možných problémov, ktoré neboli vyriešené alebo nejakých záležitostí, ktoré neboli ukončené. Je to výzva nevedomia, aby ste dotyčný prípad konečne pochovali. Niekedy sny o rakve, či truhle zrkadlia náš podvedomý strach zo smrti alebo veštia stratu (fyzickú, či duševnú) niekoho z okolia.

 


KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy benko horoskopy Dom1n1k_96 horoskopy Kristína horoskopy darkprince1231 horoskopy Alois horoskopy mirka horoskopy donkymamky horoskopy mima87 horoskopy Alan650 horoskopy Pimpf horoskopy SilviaJa horoskopy bug

horoskophoroskophoroskop V týchto chvíľach sa vo svete môže prejavovať premrštená honba za majetkom, čím pravdepodobne stúpnu rôzne formy krádeží a násilia. Sklony k hazardérstvu a k rôznym výstrelkom zvyšujú nebezpečenstvo nehôd a zranení.

horoskophoroskophoroskop Populácia bude náchylná k ľahkovernejšiemu uvažovaniu, čo hrá do karát rôznym podvodníkom a zlodejom. Dávajte si pozor na jazyk, lebo by ste sa ľahko mohli dostať do rozpakov. Naokolo cítiť nedostatok kritického myslenia.

PARALELA ŠÍRKOVÁ - je priečny aspekt medzi dvomi planétami, ktoré majú zhodnú ekliptickú šírku tej istej polarity. viac »

AJANÁMŠA - je prvok z indickej astrológie, ktorý vyjadruje meniaci sa rozdiel (cca 1° za 72 rokov) medzi počiatkami tropického a siderického zverokruhu. Podľa autority... viac »

SKROMNOSŤ - sa týka najviac dvoch znamení a to pozitívneho pôsobenia Panny alebo Rýb, prípadne ak je zvýraznený VI. a XII.dom, preto v týchto znameniach by mal byť Ascendent,... viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...