mesiac
Štvrtok, 25.4.2024
Meniny má Marek

Voľný pokec - 

Zivot.

dodo41
dodo41 | 23.4.2014 20:08
moje hlboke zamyslenie:

ten zivot by som niekedy poslal do velikej smradlavej **** a niekedy ho milujem nadovsetko. Nerozumiem uz nicomu :(

Je to tak a inac to nebude. Ked som bol maly, vedel som vsetko, dnes uz nic, snad len tolko ze zajtra mozno vyjde slnko.

:P
neznámy
neznámy » dodo41 | 23.4.2014 23:42
Tym " Nerozumiem uz nicomu" si myslel, ze nerozumies uz sebe ci svojmu pristupu k zivotu? ... Alebo tvojmu hlbokemu zamysleniu predchadzalo nieco ine...? Ja tiez by som dala medajlu cloveku, ktory by za mna vyriesil pre mna neriesitelnu vec, ale zivot by som do psej matere neposielala za ziadnych okolnosti :) ... fakt by ma zaujimalo, co ta viedlo k takejto uvahe... i ked rano sa mozno budes na veci pozerat inak :) ...
neznámy
neznámy » dodo41 | 24.4.2014 08:10
niekedy aj to slnko staci a viac netreba vnimat))
neznámy
neznámy | 24.4.2014 08:38
Veď to....čo by slepý človek dal za pohľad na vychádzajúce Slnko, alebo človek nechodiaci za prechádzku bez vozíka...
neznámy
neznámy | 24.4.2014 08:43
netreba ľutovať slepých či chromých :)
nešťastie je našou voľbou
neznámy
neznámy | 24.4.2014 08:47
ou! vyznelo to akoby som napísala že slepí a chromí sú nešťastní :D

práveže to si nemyslím, nechám to na nich :)

ľuovať iných, že sú na tom horšie ako my a tým sa tak nejak chlácholiť.... netreba sa chlácholiť, nešťastie je našou voľbou
dodo41
dodo41 | 24.4.2014 14:39
to by ma zaujimalo, ako si povedzme dotycny vyberie ze bude od narodenia slepy -ROLL- alebo hluchy...

hm
neznámy
neznámy » dodo41 | 24.4.2014 14:51
:) Má pravdu, ale dokázať ti to nevieme, takže máme aj smolu, že Dodo ?-LOL--KISS-
neznámy
neznámy » dodo41 | 24.4.2014 15:05
to si netrúfam tvrdiť že si toto vyberie, hoc teorii na to je mnoho, to čo tvrdím, je, že sa slobodne môžem rozhodnúť byť šťastná (a to i napriek tomu že som slepá či chromá) -FLOWER-
neznámy
neznámy | 24.4.2014 15:07
Zo svetského pohľadu berieme ako najväčšiu tragédiu niekedy to, čo je v skutočnosti naším najväčším šťastím, hnacím motorom vo vývine, doslova vykúpením
Naše vedomie však tieto širšie súvislosti na Zemi nevníma a preto plačeme za každú blbosť doslova
Často samotný postihnutý dokáže sám zhodnotiť svoj hendikep ako "dar" a my len nariekame že - ja by som to nemohla a podobne
Vnímanie ľudí čo majú nejaké poškodenie, či obmedzenie je často rozšírené o iné vnemy a preto oni si dokážu toto nahradiť a tie pocity šťastia v pohode prežívajú.
Deti s downovým syndrómom sú slniečka na zemi, to potvrdí každá mamina, pričom ženy dobrovolne podstupujú amniocentézu, aby toto "poškodenie" odhalili a týchto detí sa mohli zbaviť
Nie každý ustojíme človeka čo je iný..Pričom nikde nikto ešte neurčil, kto je lepší. Sú to len naučené vzorce správania čo používame a uplatňujeme voči komukolvek kto vytŕča z našej šablony normálu..Tú šablónu normálu však určuje mnohokrát len naše nadupané ego.

Čím je človek viac odkázaný na vonkajšie podnety, nepozerá do vnútra, nespája sám v sebe že všetko súvisí so všetkým a že to súznenie z Jednotou nie je nejaký blábol, ale proces ktorý tu a teraz prežívame a musíme ho uplatniť hoci aj v súvislosti s nenávideným platením šekov na stravu -
tým menej je schopný pohrúžiť sa do hĺbky a pochopiť aj druhého čo prežíva vnútorne.
Všetci sa potýkame s týmto problémom ne-empatie, inak by neexistovalo toľko sporov a nepochopenia aj medzi najbližšími -HEART-
neznámy
neznámy | 24.4.2014 15:23
Mám veľa skúseností s postihnutou dcérou, poznám jej pohľad v rôznych situáciach, momentoch, vidím smútok vtedy, kedy by iný nevidel nič...len obyčajný pohľad, oči.
Viem, že ľútosť nepomáha nikomu, naopak....často dokáže úplne paralyzovať nielen objekt ľútosti, ale aj nás samotných, ktorí ľutujeme. Ľútosť je vlastne strach.
Viem aj to, že mnohí postihnutí sú vnútorne oveľa šťastnejší ako tzv. zdraví ľudia.
Ľútosťou dávame najavo len náš vnútorný pocit a strach z toho, že sa nám môže stať niečo podobné.
No dala by som častokrát fakt neviem čo za to, keby som mohla zbaviť dcéru toho pohľadu totálnej bezmocnosti, smútku...keď vidí, že iní robia niečo, čo ona nemôže.
To sú ale nemožné priania a často veľmi bolia...
neznámy
neznámy » dodo41 | 24.4.2014 16:39
Kto z nas uz neplava(l) svetom duality ako Ty?Po mojich skusenostiach najst v tme Svetlo(a je tam),je majstrovske umenie.
dodo41
dodo41 | 24.4.2014 18:38
cital som taku haluz, tibetsku knihu mrtvych davnejsie, bolo tam cosi o momente umierania, a dalsom smerovani, akos a chovat, ako sa ovladat v tych moznostiach, a cosi mi vravi aj o tom ze tam boli akesi volby pri naslednom prevtelovani, nepamatam si to presne, bolo to davno.... mozno tam si clovek daco zvoli do buducna...az umriem, tak ti poveim ci to bolo ono :D
neznámy
neznámy » dodo41 | 24.4.2014 20:33
-BIGEYE--BIGEYE--BIGEYE-

prídeš ma strašiť???
dodo41
dodo41 | 24.4.2014 20:42
nie, zjavim sa ti ako vtak, ked zastebocem raz, je vsetko okej, ked patkrat, je to na prd...

neboj, urcite budes vediet ktory a kedy! na prvy pohlad - zapamataj si tieto slova! -ROLL-

:D -FLOWER-
neznámy
neznámy » dodo41 | 25.4.2014 14:50
a ok znamena ze si vyberame parametre do dalšej inkarnacie, či ze jeden zivot a dosť...

šak skutočne neviem či nebudem z toho tvojho vtáka len viac zmetená -ROLL--CONFUSED-
dodo41
dodo41 | 25.4.2014 15:47
to nebude moj vtak, to ja budem vtak - prevteleny, chapes, normalne, orol alebo sokol, alebo nieco podobne, urcite ho spoznas neboj -ROLL- Ano, ok znamena ze si vybereme. takze ok.

:D
neznámy
neznámy » dodo41 | 25.4.2014 16:25
Orol štebotavý :D-ROLL-

Pred pár dňami nám ráno na zábradlí sedel dudok a niečo húkal. Nebolo mu rozumieť.
Ani tebe nebude.
Akurát to každému príde divné, že orol a šteboce. :D
dodo41
dodo41 | 25.4.2014 20:25
ved pisem ze to urcite zbada ktory vtak to bude!

a inak, ked panboch da, aj motyka vystreli, nepoznas take lahke? -ROLL-


panboch kokoz, co uz ja pisem dnes -ROLL-


inak totok je uz aky smajlik??? -LOL- lol
neznámy
neznámy » dodo41 | 25.4.2014 20:33
kokosový pánboch -ROLL-

k smajlovi sa nevyjadrím, strapatá ti to vysvetlí veď. :)
Stránka:
1 2
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...