mesiac
Utorok, 23.4.2024
Meniny má Vojtech

Voľný pokec - 

Referendum 2023

hrabeti
hrabeti » Magnician | 30.1.2023 14:26
Ktoré osobnosti máte na mysli?
To vôbec nemusia byť ľudia, ktorí Ficovi sadli na lep, ale sú to ľudia, ktorí v tom idú s ním a z jeho prípadného návratu budú profitovať.
Ficovi na lep sadajú pravidelne dôchodcovia a ľudia mdlejšieho intelektu.
hrabeti
hrabeti » elenalaukova | 30.1.2023 14:27
Tak ste mu sadli na lep, to referendum bolo nezmyselné.
Ale kiež by takých ako vy bolo medzi tými, čo na referende boli, čo najviac.
Znamenalo by to, že po voľbách ho čaká nepríjemné prekvapenie :)
Magnician
Magnician » hrabeti | 30.1.2023 20:46
to nemá význam takto s Vami diskutovať,,nerobíme to prvýkrát,,,,viem asi ako to skončí:)
Ailin
Ailin » hrabeti | 30.1.2023 21:38
Netuším, čo by mal z toho Fico, ak by bolo referendum úspešné. (On má stúpajúce preferencie už len z toho, že by išiel do toho rizika, že by bol v prípade znovuzvolenia pod "hrozbou odvolania referendom". A to isté platí samozrejme aj pri Hlase.) To referendum nebolo o tom, či budú predčasné voľby. Tie predčasné voľby na 99,9 % budú aj tak! Či už v máji, v júni alebo v septembri. Tu išlo o to, aby sme mohli akúkoľvek vládu referendom odvolať, ak bude robiť činy, ako táto.
Ailin
Ailin » hrabeti | 30.1.2023 21:51
A Hlasu na lep sadá kto? Tiež dôchodcovia a ľudia mdlejšieho charakteru? A OĽANU sadol na lep kto? A takej Remišovej???? Tá nepochybne je sama mdlá celá. Jednoducho sa dala väčšina ľudí oklamať Počiatkovou vilou, ktorá ani nebola jeho. divadlom, divadelného herca. Asi sme tu všetci mdlého charakteru, keď si tu volíme neustále horších a horších ľudí. Tí poslední boli zatiaľ absolútne najhorší.
Ailime
Ailime » Ailin | 31.1.2023 00:17
-THUMBSUP-
hrabeti
hrabeti » Ailin | 31.1.2023 07:29
Veď Fico ani nechcel, aby to referendum úspešné bolo a aj vedel, že úspešné nebude.
To bolo predsa rovnako jasné, ako to že budú predčasné voľby.
Pekne ste si aj sama odpovedali, prečo to robil - pre zvýšenie preferencií, pre nič iné.
Zároveň to môžeme brať ako prezidentskú kampaň proti Čaputovej.
Fico robí VŠETKO iba pre svoj prospech, akurát to zabaľuje pre svoje prostoduché publikum ako strašnú obeť, ktorú robí pre nich :)
Na to si spomeňte, kedykoľvek ho opäť uvidíte na nejakej tlačovke predvádzať herecký výkon...
hrabeti
hrabeti » Ailin | 31.1.2023 07:31
Áno, všetkým vami menovaným sadajú na lep ľudia mdlejšieho intelektu.
Aj OĽaNU.
Aj Hlasu.
Aj Remišovej.
V niektorých aspektoch väčšina z tých posledných bola najhoršia, áno.
V iných boli najhorší tí predtým.
Magnician
Magnician » Ailin | 31.1.2023 13:05
tiež to takto cítim,,,,v podstate ma ,ale už ani nešokovalo,,čo naposledy odhlasovali,,vieme kto a tým pádom nám to právo na referendum v budúcnosti vzali,,čo poviete?zrejme dôvod mali,,to len nasvedčuje,,že o čo v tom referende išlo ,,takže dobre sme to poniektorí tušili a na to referendum išli
simetra
simetra » Ailin | 31.1.2023 14:26
To áno, referendum riešil Fico ešte pred pádom vlády.

Referendova otázka mala chyby, zámerne. Aby mu prípadne nehrozilo prípadné odvolanie a mohli to zas zmeniť.
hrabeti
hrabeti » simetra | 31.1.2023 18:01
Presne tak.
Bude veľmi zaujímavé sledovať, ak bude po voľbách prípadne Fico vo vláde, či budú iniciovať túto zmenu ústavy, aby bolo možné referendom odvolať vládu.
Sa môžeme staviť, že si potom na niečo také ani nespomenie :)
Avšak dúfajme, že v budúcej vláde Fico nebude, to už by Slovensko nemuselo rozdýchať.
Ailin
Ailin » hrabeti | 31.1.2023 22:54
V každom prípade ja som za to, aby sme akúkoľvek vládu mohli referendom odvolať. Preto som na to referendum išla. Mne je Fico úplne fuk. Ak by túto otázku zostrojil Sulík, či Kotleba alebo aj Čaputová, tak odpoviem áno.
hrabeti
hrabeti » Ailin | 1.2.2023 07:07
Ja som proti, lebo potom bude pravdepodobné, že po každých voľbách bude hneď aj referendum o odvolaní vlády.
Pretože vždy sa nájde minimálne 350000 nespokojných s výsledkami volieb.
A ak bude neúspešné, tak o rok bude zas, a zas, a zas...
Ostatne, také referendum tu v podstate máme - sú to práve riadne voľby, ktoré sa konajú každé štyri roky.
A štyri roky sú taký rozumný kompromis.

Fico a ani žiadny iný politik s takým dosahom na verejnosť by nikomu nemal byť fuk.
Treba ho pozorne sledovať, dôsledne kontrolovať a vyhodnocovať jeho akcie a najmä motivácie, ktoré ho k nim vedú.
Ailin
Ailin » hrabeti | 1.2.2023 08:19
Myslím, že oveľa viac by sme mali kontrolovať súčasnú vládnu koalíciu a ich zločiny. To je ako keď si Česi, sťažujú na Babiša, len pod vplyvom podplatených médií, ktorí "niekomu" patria. On ako jediný dosiahol v Čechách po niekoľko rokov vyrovnaný rozpočet, až kovid ho zastavil. Ale ak by sa k tej kovidománii nepripojil, pravdepodobne by ho znosili pod čiernu zem. Súčasná naša aj ich vláda sú oveľa väčší zlodeji a podvodníci, ktorí vedú naše štáty do krachu, len o tom zapredané médiá nepíšu. Nikdy už nebudem voliť žiadnu stranu, ktorá má priazeň "mienkotvorných" médií
hrabeti
hrabeti » Ailin | 1.2.2023 13:54
Pri súčasnej vláde ťažko možno hovoriť o zločinoch, možno tak o neschopnosti a veľkom nešťastí, že sa tam dostal Matovič.
Magnician
Magnician » Ailin | 2.2.2023 17:58
veru tak
Ailin
Ailin » hrabeti | 3.2.2023 21:10
Tomu, aby sa referendum zneužívalo po každých voľbách by sa úplne ľahko dalo zabrániť tým, že by sa hranica 350 000 podpisov zvýšila napríklad na 500 000 alebo 700 000. Oveľa viac ma znepokojuje to, že predčasné voľby si vydupala táto vláda až v septembri. Čo chce ešte spáchať? Čo chcú ešte ukradnúť? Absolútne nás odzbrojili, ukradli nám strategické zbrane. A ešte predtým rozkradli cez momky a podvodný nákup testov miliardy.
Ailin
Ailin » Ailin | 3.2.2023 22:00
Ešte k tomu dodám, myslím, že nazbierať 600 000 podpisov, zasa nie je až tak ľahké ako by sa zdalo. Ja by som hneď po nástupe súčasnej vlády veru "Smeru" nepodpísala absolútne nič. To som ani len netušila, čo je táto koalícia zač. Svojimi činmi si tie podpisy vyslúžili, len a len svojimi neodpustiteľnými činmi Smer doslova vzkriesili.
hrabeti
hrabeti » Ailin | 6.2.2023 10:13
Nič nechcú spáchať, ale snáď sa dovtedy podarí zavrieť Fica, Kaliňáka a iných zločincov, to by bola veľmi dobrá správa pre Slovensko.
Kľudne sa môže zvýšiť kvórum pre referendum, prečo nie, to by malo väčší zmysel.
Kto ukradol a aké strategické zbrane?
Myslíte tú S-300, ktorá bola dlhé roky za vlády Smeru nefunkčná, jej zostatková hodnota bola mizivá a do piatich rokov by sa aj tak musela nahradiť niečím novým, lebo bola na konci životnosti?
Tak to hej, to je obrovská strata -ROFL-
hrabeti
hrabeti » Ailin | 6.2.2023 10:39
Pri súčasnej polarizácii našej spoločnosti sa tých 600 000 asi nazbiera pri každom výsledku volieb.
Ja si myslím, že najväčšiu zodpovednosť za vzkriesenie Smeru nesie najmä Matovič, ten chlap nešťastný.
Stránka:
1 2 3
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...