mesiac
Nedeľa, 31.5.2020
Meniny má Petronela

Voľný pokec - 

Hoaxy a dezinformácie

Magnician
Magnician » Glossfin | 11.7.2019 21:26
presneeee:)
Glossfin
Glossfin » Magnician | 16.7.2019 23:08
:);)
Trevregent
Trevregent | 30.7.2019 17:55
Odkazy na týždeň, denník N a podobné oné (ultra ortodox mainstreamové s*ačkomety) sú pre mňa (a nielen pre mňa) jasným znakom, čo za indivídum píše v danej téme...

Ak sa Boen tituluje za historičku, opýtam sa - čo bol pakt o neútočení medzi Poľskom a Nemeckom podpísaný v roku 1934, inak nazývaný ako pakt Pilsudski-Hitler?

Pretože pred paktom o neútočení Ribentrop-Molotov bolo nemálo podobných uzavretých medzi Nemeckom so západnými štátmi.
Ale zločinný bol len ten z roku 1939?
Sovieti sa k nemu odhodlali koncom augusta 1939, keď v ZSSR boli na jednaniach britská a francúzska vojenská delegácia. Po zistení sovietov, že tieto delegácie nemajú žiadne oprávnenie podpisovať akékoľvek zmluvy, odhodlali sa k uzavretiu paktu Ribentrop-Molotov.

Svätá prostota!

A čo tak pojem Curzonová línia?

https://miroslav.blog.pravda.sk/2012/05/09/curzonova-linia-zamlcovany-fakt-alebo-ako-sa-falsuje-historia-polsko-sovietskych-vztahov/

ZSSR územie, na ktoré mal nárok, ale v dvadsiatych rokoch si ho silou zbraní prisvojilo Poľsko,
začal obsadzovať od 17.9.1939 (do 16.9.1939 ZSSR riešil Japonskú armádu pri Chalkin-Gole), teda viac ako 2 týždne po tom, ako na Poľsko zaútočilo hitlerovské Nemecko. V danej dobe sa poľská vláda nachádzala mimo vlastné územie - v exile (presnejšie na Rumunskom území). Teda v tej dobe už Poľsko de facto neexistovalo, štát bol v rozvrate.
Mali sovieti prenechať územie od Brestu po Stalinovú líniu Wehrmachtu (pritom mali na dané územie nárok podľa zmlúv zo Saint-Germain z 1920 roku, keď bola stanovená vyššie uvedená Curzonová línia, ktorá predstavovala etnickú hranicu medzi väčšinovým Poľským a väčšinovým Ukrajinským a Bieloruským obyvateľstvom)?

V dobe industrializácie ZSSR bolo najvyššiemu vedeniu krajiny jasné, že najneskôr do 20 rokov ich svetová vojna neminie. Nestála otázka, či sa budúcej vojny ZSSR zúčastní - otázka stála - v akom stave hospodárstva a ekonomiky sa tej vojny zúčastní!

Poznámka k Stalinovi

Stalin je ruský nacionalista, hovoria ruskí nacionalisti.
Stalin je komunista, hovoria komunisti.
Stalin je niktoš a úbožiak, hovoria niktoši a úbožiaci.
neznámy
neznámy » Trevregent | 30.7.2019 21:50
"Dnes sa prepisuje história. Tragédi združení v podivných pedofilných stranách a médiách tvrdia, že všetko zlé prišlo z východu. Rusi sú to isté ako Sovieti a tí si nás predsa prišli v roku 1945 podmaniť.
Na druhej strane sa cudne zamlčiava spojenie Nemcov a nacistov. Pritom projekt EÚ v podobe unitárneho superštátu, nie je nič iné, len realizácia plánov nacistov inými prostriedkami. Tvrdí sa, že Nemci vlastne nemajú nič spoločné s nacistami a napríklad Poliaci na spomienku zahájenia 2.svetovej vojny pozvali Nemcov ale Rusov nie.
Preto si treba neustále pripomínať, že to boli Nemci, čo vraždili, že to nebol nejaký neznámy národ Nacistov. Počas vojny zahynuli nemeckou rukou stovky tisíc Čechov a Slovákov. A preto boli odsunutí. Ospravedlňovať sa nemusíme, vieme, kto začal a vraždil.
Rovnako, ako v prípade udalostí 2.svetovej vojny, je aj dnešný stav výsledkom vojnovej propagandy, ktorá prišla zo Západu. Nie je vina Rusov, že ich začali opisovať ako stelesnenie zla. Manipulátori menia význam slov a snažia sa prepólovať svet. Ak niekto kladie rovnítko medzi Rusov a Sovietov, ide o človeka, čo zamrzol v minulosti. A ak je minulosť stále živá, potom varovné slová Beneša o nemeckej hrozbe stále platia.
Vyvolávať démonov minulosti je vždy znakom blížiacej sa pohromy. Bohužiaľ, opäť sa zrejme nevyhneme opakovaniu tragických skúseností druhej svetovej vojny. A tak ako v minulosti, aj dnes sa hrozba pripravuje na Západe. "


https://www.facebook.com/slobodnyvyber/videos/2503525439880544/
neznámy
neznámy | 31.7.2019 00:09
Pravda... História sa prepisuje ostošesť, a to hlavne na internetoch. Masové “vzdelávanie” obyvateľstva funguje na nezaplatenie. Čo komunistické a postkomunistické školstvo nezvládlo, spoľahlivo nahradí internetový rýchlokurz pre “zasvätených”, “vysokooverené” informácie z politiky a histórie na tej najvyššej úrovni, všetky fakty seriózne, “dôkazne” dokázané.

A čo takto masaker v Katyni? 22 tisíc zavraždených väzňov, porušenie medzinárodných humanitárnych zásad. Rok 1940, tesne po podpísaní paktu Molotov-Ribbentrop medzi ZSSR a Nemeckom. Páchateľ: ZSSR, Stalin, Berija.

V mene obetí a ich potomkov žiadam všetkých, aby sa zdržali reakcií, v ktorých absentuje súdnosť a súcit.

https://www.aktuality.sk/clanok/204860/masaker-v-katyni-je-za-nu-zodpovedna-sovietska-tajna-sluzby-nkvd-rozhodol-sud/
voltaire
voltaire | 31.7.2019 00:13
dejiny <=>historia hoax <=>realita vidiet do vysokej politiky ako okom skumat bakterie...taktika rozdeluj a panuj
4400
4400 | 31.7.2019 13:39
Hlavný predstaviteľ komisie pre vyšetrovanie zločinov proti poľskému národu Dariusz Gabriel
oznámil 9. júla 2009 v poľskom Sejme stratu oficiálne overených kópií dokumentov, potvrdzujúcich zodpovednosť politbyra VKS a sovietskeho ministerstva vnútra na povraždení poľských zajatcov v Katyni. Tieto kópie dokumentov odovzdal v októbri 1992 vtedajší riaditeľ ruských štátnych archívov Rudolf Pichoja vtedajšiemu prezidentovi Lechovi Walesovi.
Prečo asi?

Ako to, že keď spojenci začali hľadať listinné dôkazy a svedkov, tak tesne pred kapituláciou SS komando zavraždilo profesora Buhtza a ďalších Nemcov, ktorí sa zúčastnili exhumácií a všetky dokumenty boli spálené?

V Katyňskom lese bolo zároveň odkrytých mnoho masových hrobov, kde bolo povraždené ruské civilné obyvateľstvo - prečo to nikto nespomína?

Medzi rokmi 1935 - 1939 poľský režim v koncentrákoch zabil asi 80 tisíc etnických Rusov - prečo nikto neľutuje ich životy?

Alebo nie je človek, ako človek?

Toto nie sú kecy z mainstreamu - všetko sú to overiteľné fakty z archívov (niektoré i zo slovenských)
4400
4400 » voltaire | 31.7.2019 14:05
Tak!

Ešte by som uviedla jedno staré slovenské príslovie: " Kto s mečom bojuje, od meča zahynie."
neznámy
Magnician
Magnician » 4400 | 31.7.2019 17:05
veruuuu-YES-
Trevregent
Trevregent | 31.7.2019 20:07
Poliaci neboli neviniatka.

Historici by mali poznať pojem "Akcia Visla"- šlo o tvrdú polonizáciu Ukrajincov a Rusínov polovici 30 rokov. Súčasťou akcie bolo nútené vysídlenie celých dedín (pôvodné obydlia sa vypálili do tla) z pôvodného územia medzi poľské obyvateľstvo.

Ale tvrdosť Poliakov vo vzťahu k iným náciám bola známa už skôr.
Po vzniku Poľského štátu si Poliaci uzurpovali územia na východe silou pokiaľ to len šlo... Najradšej by si nohy omočili v Čiernom mori, keby to bolo možné.

Piłsudského politika bola silne imperialistická a nacionalistická. Vyznačovala sa netolerantným postupom, kedy Piłsudski nechcel ani len počuť o právach Rusínov, Bielorusov, Ukrajincov… Piłsudski sa nechal počuť, že: „Poľsko je vlastne bez hraníc, a všetko, čo môže získať na západe, bude darom koalície, lebo tam vlastným silám nevďačíme za nič. Naproti tomu za zisky na východe budeme vďačiť výlučne sebe, našim vlastným vojenským silám.“

Poliaci vyprovokovali vojnu so Sovietským Ruskom, v tejto vojne skončilo 140 tisíc sovietskych zajatcov v poľských lágroch v otrasných podmienkach. 80 tisíc z nich sa nikdy nevrátilo domov.
Poliaci sa k tejto záležitosti nikdy ani slovom nezmienili, stále len plačú o svojich 20 tisícoch zahynuvších v Katyni.

Dá sa povedať, že Pilsudksého výrok zo začiatku 20 rokov ("Poľsko je vlastne bez hraníc") a poľský prístup k zajatým sovietskym vojakom v Poľsko-sovietskej vojne vytrestala história v septembri 1939.
A potom, že karma nefunguje...

https://www.tartaria.sk/hladanie/proti-svetlu/579-poliaci-a-vojna
Trevregent
Trevregent » Trevregent | 31.7.2019 20:17
Zaujímavé články (odkaz je v článku, ktorý som uviedol vyššie) o masakre v Katyni, rozpínavosti a veľkopanstve Poliakov v minulosti aj dnes a kadečo iné, zaujímavé, čo sa inde nepíše, pretože to NIEKOMU nehrá do karát...

https://www.tartaria.sk/pravda-dnes/cierne-myty/337-2017-03-08-20-49-29

https://www.tartaria.sk/pravda-dnes/cierne-myty/340-2017-03-15-08-05-29
4400
4400 » Trevregent | 31.7.2019 21:29
Lenže na tartarii sú to dosť neoveriteľné veci, lebo oni zdroje neuvádzajú

Len tak zo zvedavosti som si kúpila knižku Prepisovači dejín (skôr, ako sa ocitne na indexe) a bolo mi z toho všetkého na zvracanie.
Amimilom a eumilom odporúčam na pozretie fotky na konci knihy (sú oficiálne archivované v TASR) ako vyzerá "ami a eu mierumilovnosť" v praxi. (pozor!, niektoré zábery sú len pre silné žalúdky)

tak - chcela som sem vložiť odkazy na ruské vojenské archívy, no táto stránka mi to neumožnila :(
neznámy
neznámy » 4400 | 31.7.2019 23:13
Dobré príklady na dezinformácie. Nepodložené tvrdenia bez dôkazov, dokonca chybne opísané dáta, nesprávne uvedená chronológia...
Končí retrográdny merkúr, pre mňa je to čas konca nezmyselných diskusií.
Ak máte potrebu konšpirovať o poľsko-ruských vzťahoch, otvorte si pls vlastnú diskusiu na tú tému.
milan08
milan08 » Ona | 1.8.2019 06:04
NIE,bez priciny.
neznámy
neznámy | 1.8.2019 07:26
"Všetci sú blázni, len ja som lietadlo" -ROLL-
neznámy
neznámy | 1.8.2019 07:54
Ak si ruské lietadlo, daj si pozor, tie najviac padajú! ;)
neznámy
neznámy | 1.8.2019 08:31
Veru, veru, s tým boeingom to úplne že posrali, rusáci jedni hybridní.
https://glob.zoznam.sk/povest-boeingu-je-na-uplnom-dne-na-svetlo-vyplavali-dalsie-neprijemne-zistenia/
neznámy
neznámy | 1.8.2019 10:50
Vôbec nejde o typ stroja, Rusi lietajú hlavne na zahraničných strojoch, lebo vlastné už takmer nevyrábajú. Ide o ruské letecké spoločnosti, príčinou je bordel, šlendriánstvo, zastarané lietadlá, zlý technický stav, zlá údržba, nekvalitní piloti...
Trollovia majú určite iný názor. Kto chce, nech im uverí a ide si tam polietať, do vysnívanej krajiny.
neznámy
neznámy | 1.8.2019 11:16
Prečítala si si aspoň článok, čo som priložila?
Tak asi nie som dostatočne informovaná, asi sa tie ruské letecké nehody tendenčne taja, myslím, že je za tým ako inak, Putin!
https://www.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/vysoka-nehodovost-ruskych-letadel-je-uz-mytus-tvrdi-expert-1343347

Už nemôžem pridať nový príspevok, prekročila som limit, tak aspoň takto.
Vysvetlila som, že som omylom použila synov profil, na ktorom som musela fungovať, kým sa mi nepodarilo konečne na vlastnom profile vstupovať do diskusie. Už som si zaškrtla okienko "neodhlasovať" z tohto profilu, takže by sa nemalo stať, že budem písať opäť pod synovým.
Stránka:
< 3 4 5 6 >
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...