mesiac
Utorok, 7.7.2020
Meniny má Oliver

Ľudská duša - 

Dobro, ktoré bolí

smilan
smilan | 20.12.2012 09:15
Nech dobro, nech iba podporujúce a povzbudzujúce dobro prúdi ku všetkým ľuďom! Takéto prianie dobra, podpory a povzbudenia ostatným nech sa stane životným krédom každého človeka. Lebo iba vtedy, keď dobro prajeme iným, môže dobro prúdiť ku nám samotným a podporovať nás. Tak tomu bolo vždy a tak tomu bude v zvlášť zosilnenej miere v nadchádzajúcom období. V období, v ktorom nás iba dobroprajnosť voči iným môže ochrániť od zla.

Dobro! Čo je to vlastne dobro? Skutočné dobro? To ani zďaleka nie je napĺňanie nekonečných ľudských prianí, žiadostí a túžob. Pravé dobro je len to, čo napomáha k nášmu duchovnému vzostupu. K nášmu dozrievaniu v skutočnú osobnosť. V zrelého človeka, pre ktorého je úplnou samozrejmosťou spravodlivosť, česť, vnútorná čistota a ušľachtilosť, ústretovosť a pomáhanie iným. V tomto spočíva dobro! V tomto spočíva duchovná zrelosť! Dosiahnutie práve tejto méty je životným cieľom každého človeka.

Jediným výstižným slovom vyjadrené, dobro znamená - dávať. Dávať a nie brať! V tejto jednoduchej kategorizácii definície dobra však žiaľ došlo medzi ľuďmi k chybnému významovému posunu, pretože dobro sa dnes u väčšiny spája s pojmom brať.

Dobro je teda podľa nich brať! Brať, mať, získavať, vlastniť a užívať si! Práve to sa dnes považuje za dobro.

Nie dávať! Dávať ostatným seba samého svojim spravodlivým, čestným, čistým, ušľachtilým a ústretovým jednaním. Dávať iným seba samého vo svojej ochote pomáhať im.

Zo Zdroja všetkého Dobra, zo Zdroja Svetla však už prúdi k zemi zvýšená sila, ktorá bude v každom človeku podporovať iba to dobré. Podporovať a posilňovať iba to skutočne dobré! Ale keďže väčšina ľudí na tejto zemi vníma dobro úplne inak, úplne odlišne, ako už bolo poukázané, bude toto prúdenie zvýšenej sily Dobra väčšinou ľudí pociťované ako tiesnivý tlak. Ako bolesť. Ako úder, rozbíjajúci ich falošné, pomýlené a pokrivené predstavy o dobre.

Prúdenie sily skutočného Dobra totiž na zemi podporí, povzbudí, posilní a povznesie iba to skutočne dobré. Iba to, čo chce dávať! Iba to bude posilnené, povzbudené a podporené.

Všetko ostatné a všetci ostatní budú tiesnení, zraňovaní a bití dovtedy, kým sa nepodriadia a neprispôsobia tomu, čo je skutočne dobré. Alebo, ak sa budú vytrvalo odmietať podriadiť, až dovtedy, kým nebudú zlomení, zničení a vyhladení. Kým nevymiznú všetky falošné, pokrivené a mylné ľudské predstavy o „dobre“, ktoré v skutočnosti nikdy dobrom nebolo.

Prúdenie sily Dobra tak nakoniec zničí všetko to, čo sa za dobro iba považovalo a falošne vydávalo. Stane sa tak preto, aby skutočné dobro nakoniec zvíťazilo. Aby konečne zvíťazilo pravé dobro a spolu s ním sa zaskveli všetci ľudia, toto dobro v sebe nesúci. Ľudia čistí, ušľachtilí, čestní, spravodliví a vždy ochotní pomáhať iným.

Každému, kto takým nie je sa preto bude zdať to, čo prichádza, ako niečo stiesňujúce, zraňujúce a bolestné. Ako úder! Ako nepochopiteľný sled úderov a rán bez konca, ktoré v ňom budú bolestné lámať jeho falošné predstavy o dobre. A človek to buď pochopí, podvolí sa a zmení sa, alebo bude zlomený. Zlomený definitívne, ako trvalá prekážka skutočného dobra.

Áno, pre pomýlené a pokrivené predstavy ľudí o dobre, a z nich vyplývajúceho pomýleného a pokriveného jednania im prúdenie zvýšenej sily zo Zdroja Dobra spôsobí veľké utrpenie. Bude tomu tak však žiaľ, iba ich vlastnou vinou.

Aj keď teda prichádzajúce dianie prinesie mnohým veľa bolesti, nemožno nič iného, ako radostne zvolať: Dobro tomuto svetu! Nech dobro, dobro všetko podporujúce a povzbudzujúce prúdi ku všetkým ľuďom na zemi!

http://kusvetlu.blog.cz/ v spolupráci s M.Š.
Zornička
Zornička » smilan | 20.12.2012 10:34
"Všetko ostatné a všetci ostatní budú tiesnení, zraňovaní a bití dovtedy, kým sa nepodriadia a neprispôsobia tomu, čo je skutočne dobré. Alebo, ak sa budú vytrvalo odmietať podriadiť, až dovtedy, kým nebudú zlomení, zničení a vyhladení. Kým nevymiznú všetky falošné, pokrivené a mylné ľudské predstavy o „dobre“, ktoré v skutočnosti nikdy dobrom nebolo."

S dovolením, ale tento stredoveký, tmársky text akoby z úst nejakého pána veľkomožného či nejakého kolonizátora-uzurpátora z hollywoodskeho filmu vymyslel kto ?? :D

Pripomína mi to bitie detí trstenicou, aby sa učili, lebo je to pre ich dobro. Len bohužial tak ešte nikto nič nedosiahol..

To vaše dobro, láska, pozitívny prístup, pohoda, pozornosť a slobodné rozhodnutie konať niečo v prospech či svojho ducha, alebo na ozdravenie Zeme
sa nikdy nedá VYNÚTIŤ . Ale dá sa šíriť vlastným príkladom, rozdávaním pozitívnej energie a zaplavením sŕdc tých čo sa to týka - jemne, nenápadne a prirodzene ako keby ani nič iné neexistovalo.-BYE-
neznámy
neznámy » smilan | 20.12.2012 11:56
sermus smilan, teba som uz dlho necital. Uz som myslel ze si na nas zabudol :D Diki za fasa clanok, uz mi nejaky z tvojho pera chybal... :D Dufam ze das nieco aj pred Novym rokom! :D
neznámy
neznámy » smilan | 20.12.2012 12:26
Jsem to teda nečetla, neb je to dlouhé -BLUSH- jen se teda pozastavím už nad tím nadpisem. Jak může dobro bolet? To mi nejde do hlavy.
sokrates25
sokrates25 » Zornička | 20.12.2012 12:42
nie som si istý či ten chlap vôbec niekedy čítal reakcie na svoje dôležité články
neznámy
neznámy
neznámy » smilan | 1.1.2013 17:05
Ahoj, ty tvé strašení..nic nového. Co se pomáhaní tyka je pro mně samozřejmostí a mnohé z nás. Tady bych chtěla upozornit na páchaní dobra! To mi z tvého příspěvku vyčnívá. Pachat dobro pomáhat, bez ohledu na vyšší zákony, je horší než nedělat nic. Pomáhat ano, ale pokud jsem požádáná o pomoc i tak si to pak ověřím u bytosti světla, jelikož mi tady v lidském těle máme omezení, nevidíme širší souvislosti a nevíme zda ten člověk si nemá ještě něčím projít.mnohokrát se mi stalo, že jsem pomoci nemohla hned, až za nějaky čas. POMÁHAT V SOULADU S VŮLI BOŽÍ,to je ta jediná pomoc,jinak ublížíme i člověku kterému pomáháme. Například, pomohu ,aniž se zeptám zda mohu pomoci. Tak tomu dotyčnému nepomohu, jelikož si ještě třeba pár dní měl něčím projít a tím že to odstraním, naopak mu přidám místo pár dní budeprocházet vším znovu a třeba i několik měsíců. Nejenom,že nepomohu, ale sama jdu pak proti vůli boží, což mi na rozvoji duše spomalí a ublíží. Takže doufám ,že příklad byl srozumitelny.

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...