mesiac
Pondelok, 19.2.2018
Meniny má Vlasta
NOV
osvetlených 12% mesiaca
mesiac v znamení barana
meno: heslo:
NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Saturnská skúsenosť - Saturn v 2. dome (časť 3)

Druhý dom je v astrológii najčastejšie spájaný... » viac

SYNASTRIA A PARTNERSKÉ HOROSKOPY (časť 2.)

     V minulej časti sme sa prebrali radix (osobný... » viac

SYNASTRIA A PARTNERSKÉ HOROSKOPY (časť 1.)

    Porovnanie kompatibility dvoch ľudí patrí medzi... » viac

Hudba a filmy - 

Modrá veľryba

Aiwi | 6.4.2017 22:01
Zdieľam text príspevku z FB od užívateľa IPčko, ktoré je internetovou psychologickou poradňou.

Upozorňujú na nový fenomén na hru s názvom Modrá Veľryba, kde dostávajú mladí a deti rôzne úlohy, ktoré sú nútení plniť, pričom musia dať dôkaz o vykonaní tejto úlohy. Niektoré z úloh sú sebapoškodzujúce pričom poslednou výzvou je samovražda. Vo východných krajinách sa práve s touto hrou spája zvýšený počet samovrážd tínedžerov. Na Slovensku IP-čko zatiaľ informovalo o 2 prípadoch. Podľa informácií IPčka v prípade, že chce užívateľ z hry vystúpiť je vydieraný rôznymi spôsobmi.

Prosím venujte zvýšenú pozornosť svojim deťom a mladým vo svojom okolí.

"Správami o hre "Modrá veľryba" v týchto dňoch žije naša internetová poradňa IPčko.sk, kde nás kontaktujú mladí ľudia, ktorí hru hrajú alebo chcú hrať. Na našich psychológov sa často obracajú mladí ľudia, ktorí nevidia dôvody, prečo žiť, no súvislosť s touto hrou je desivá.
Chceme vyzvať mladých ľudí, aby nezostávali vo svojich problémoch sami.
Obrátiť sa môžu aj na odborníkov, ktorých nájdu vo svojom okolí, na políciu alebo aj na našu anonymnú bezplatnú internetovú poradňu IPčko.sk od 7,00 do polnoci. K dispozícii je aj nonstop Linka detskej istoty na telefónnom čísle 116 111.
Alebo v čase od 14,00 do ôsmej Linka detskej dôvery na telefónnom čísle 055 / 234 72 72." (IPčko - oficiálny text k videu)
neznámy » Aiwi | 7.4.2017 00:58
to je strašné-SAD-
Aiwi | 7.4.2017 01:15
Je. Výzva psychológa z IPčka hovorí: Prosím komunikujte s mladými, aby vedeli, že nie sú sami so svojimi problémami.

A neviem pochopiť, čo za tvora je schopný také niečo vymyslieť a iný, čo to aj urobí. Mi to pripomína knihu Erebos, kde šlo tiež o počítačovú hru, na základe ktorej musel človek plniť úlohy ale aj za to niečo získal, len si nepamätám už ako to bolo presne....
Modrá » Aiwi | 7.4.2017 09:17
Už samotný názov hry pôsobí neptunicky, ani ten určite nevymysleli náhodne.
Podprahovo ťahá mimo reálny svet do neptunickej sféry, k úniku.
Je to poriadne zvrátené teda. -SAD-
Mnoho mladých vníma svoju existenciu ako nezmyselnú a toto im ponúkajú ako východisko. -SAD-
neznámy » Modrá | 7.4.2017 12:18
projekty ako je IPčko to sú záchranári toho čo zanedbáva rodina, sú súvislosti prečo dieťa a teenage interaguje virtuál a stotožňuje sa s produktami typu modrá velryba
fiohattu » Aiwi | 7.4.2017 14:25
Nie je to nejaký hoax? ;)

Pripomína mi to tento film... teda úplne ...

http://www.csfd.cz/film/405585-nerve-hra-o-zivot/videa/
neznámy » fiohattu | 7.4.2017 14:45
Aiwi » fiohattu | 7.4.2017 16:38
nie je to hoax.

IPčko informovalo o týchto prípadoch. Ako už dala info insomnia, je to web poskytujúci psychologické poradenstvo, kde pracuje min. jedna moja spolužiačka z VŠ ako dobrovoľníčka, z toho čo viem, sa jedná o psychologické poradenstvo. A dosť vážne pochybujem, že by si smrť dvoch detí vymysleli. ;)

IPčko už informovalo aj linku detskej istoty, kde zatiaľ takýto prípad neriešili v rámci telefonických služieb, čo sa chatu týka, myslím, že sa už niečo vyskytlo.
neznámy » Aiwi | 7.4.2017 17:22
v pohode netreba, kto premýšľa našiel..........
ako som zmienila kto zanedbáva rodinu, sú súvislosti prečo dieťa a teenage interaguje virtuál a stotožňuje sa s produktami typu modrá velryba

dieťa a hladajúci mladistvý čo nemajú v rodine interakciu na svoje otázky tak idú do virtual z toho prostého dôvodu že sme sociálne tvory, v net vode je všeličo a jak dieťa rezonuje s produktom je dobré klásť otázku prečo práve s tým? velryba dáva úlohy (to je to čo decku chýba, podnet) vyžaduje splnenie úloh a následne chváli = motivácia (absencia tohto v realite) ten program supluje elementárnu potrebu dieťaťa preto sa na to dieťa namotáva, toto je mechanizmus basic ..................
milan08 » Aiwi | 10.4.2017 06:55
nezaujimam sa o to.
milan08 » Aiwi | 10.4.2017 06:55
nezaujimam sa o to.
fiohattu » Aiwi | 15.4.2017 19:39
Ehm... netreba hneď všetkému veriť...tu je vysvetlenie...

https://svet.sme.sk/c/20509662/samovrazedna-hra-modra-velryba-je-hoax.html
neznámy » fiohattu | 15.4.2017 19:45
No, jestli je to hoax, je ostudné, že si to neověří novináři. ČT i ČR včera varovaly rodiče.
nikav | 15.4.2017 20:06
Práve hovorili na STV1, že je to už aj na Slovensku. Deti sú na to zvedavé a zháňajú informácie, ako sa tam dá prihlásiť. V Rusku to už 30 detí dotiahlo do konca, teda k samovražde. Plní sa tam 5O nebezpečných úloh, ako napr. postaviť sa do okna vo výškovej budove. Ak sa chcú z hry odhlásiť, stretnú sa s vyhrážaním a manipuláciou.-ROLL-
dr. Faustroll » Aiwi | 15.4.2017 20:14
původně to byl marketingový tah

http://www.hoax.cz/aktuality/hra-modra-velryba-problem-nebo-hoax_523

ale je tu nebezpečí, že na tom někdo bude parazitovat a že se to zvrhne a uskuteční

https://www.e-bezpeci.cz/index.php/temata/socialni-sit/1230-modra-velryba

některé děti se prý snažily zjistit jak se k těm skupinám přidat
Aiwi » dr. Faustroll | 15.4.2017 21:06
Neviem povedať. Viem, že na linke detskej istoty mali nejaký prípad. Ťažko však povedať, či šlo o vážny alarm, alebo o detský vtip, ktorých býva tak 60%. Každopádne oni sa k tomu musia postaviť ako k reálnemu problému, ktorý nemôžu nebrať vážne. Podobne ako je tomu pri vyhrážkach samovraždou. ;) Neviem posúdiť, či je nedôvera na mieste. No odporúčané zlepšenie komunikácie medzi rodičmi a deťmi a úprimný záujem o aktivity dieťaťa nikomu neublížia, ba naopak môžu posilniť vzťahy v rodine.
dr. Faustroll » Aiwi | 15.4.2017 21:49
mne vždycky zarazí, jaké kraviny jsou lidé schopni brát vážně a dokonce je šířit a tím je pomáhat uskutečnit. Největším kasovním trhákem loňského roku na českém esoknižním trhu byla kniha Davida Icke: Život v přeludu. Ten kdo si tuhle snůšku polopravd a blábolů pořídil, jen přispěl na bohovský život autora té slátaniny
Boen » Aiwi | 15.4.2017 23:39
V každom prípade je toho všade plno a má to svoju silu. Mojej 12-ročnej dcére sa sníval desivý sen, že ju niečo núti hrať tú hru.-NOSMILE-
neznámy » Boen | 15.4.2017 23:48
Policia, verejnopravne media, psychologovia, učitelia, tí čo by mali deti chrániť -NOSMILE- plniac si svoju povinnosť ochranoňovať desia a ohrozujú
Pričom svojim spôsobom vsetci len dodržiavajú nejaký ten kódex
Stránka:
1 2 3
 

KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy Palino horoskopy Uboyelig horoskopy Lilia horoskopy lukas1985 horoskopy pauline horoskopy Janca27 horoskopy Azyra horoskopy Kon-Tiki horoskopy Jana T. horoskopy istop horoskopy ivunka horoskopy biorobot

Z katalógu ezoterických služieb:
registrácia zdarma »

Osobný horoskop
Ponúkam výklad osobného horoskopu, ktorý spájam so znalosťami lunárnej astrológie, archetypov a s colorterapiou....
Vypracujem
Vypracujem kompletný numerologický rozbor, ktorý vám veľa napovie o vašich schopnostiach, predpokladoch, zdraví,...

horoskophoroskophoroskop Mrzutá, ponurá atmosféra sa zakráda do duší, čo nemusí priať zábavám a spoločenským akciám. Tento čas ubíja nehu a citlivosť, preto najmä riešenie rodinných nezrovnalostí odložte na neskoršie.

horoskophoroskophoroskop Rozvírené silné emócie by bolo dobré vybiť pri nejakom športovom zápase, súťaži, či práci alebo sa len tak vybrať na túru. Tuky sa momentálne rýchlejšie spaľujú. Vhodný okamih na razantné činy.

horoskophoroskophoroskop Všeobecne sa na pracoviskách vyskytne väčšia pasivita a sklony k ulievaniu. Zvýšená aktivita rôznych zločineckých a extrémistických skupín, preto si dajte viac pozor na podvody, intrigy a krádeže. Nebezpečenstvo skrze chemikálie, oheň a plyn.

Havária / Nehoda / Autonehoda Už samotná obrazová symbolika tohto sna hovorí o určitom zlome, náraze, napätí, či náhlej kríze, ktorá sa dostaví buď z vlastnej nepozornosti a neopatrnosti alebo... viac »

Pavúk / Pavúky V snoch má v podstate dva hlavné významy. Ako ozrutný, ohrozujúci netvor je synonymom pohlcujúcej ženskej sily (matka, manželka...) . V menej nepríjemných variáciách... viac »

More / Oceán Symbol kolektívneho nevedomia, ukrýva pod povrchom netušené hĺbky. A keďže more je zviazané s vodným živlom, tak reprezentuje aj naše emócie a city. Avšak sú to skôr... viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...