mesiac
Piatok, 29.3.2024
Meniny má Miroslav

Ezoterika a záhady - 

Nahoda

neznámy
neznámy | 16.5.2013 21:22
Možná jsem zapomněla říct, že ta záchrana by se musela dít přes také pouhý kontaktní telefon a že možná stačilo říct jedinou větu. Je to pak náhoda, když se stane
tragická nehoda? Jsou náhody, kdy do prevence nehody někdo cizí kafrá, zdržuje, vyvrací nebo momentálně volající dealer, když zrovna zachraňujete, což už se mi také stalo nebo jakákoliv prkotina, která se nemile vloudí v ten "správný čas". A proto je menší šance na přežití u jediného zachránce v jakékoliv situaci. Proto jsem také chtěla, aby jsme byli dva.
neznámy
neznámy | 17.5.2013 06:55
Proc by to neslo s jinym?-CONFUSED-
Nechybi ti porad?-ROLL-
neznámy
neznámy | 17.5.2013 07:00
Nemohla jsi konat s nekym jinym?
Nevim...-CONFUSED- Nebo osud?-ROLL-
neznámy
neznámy | 18.5.2013 19:50
Konat s někým jiným by šlo, ale musel by být na to dostatek času a také by musel velmi aktivně shánět ten kontakt, což si myslím, že by musel mít konexe na správných místech z daného okruhu lidí. Neměla jsem takové lidi kolem sebe, kteří by pro mě něco takového vykonali a nechávat celou věc na jiných, cizích, to ne. Neměla jsem a nemám k lidem nějakou obzvlášť důvěru. Až nyní na kurzu náš učitel by z daného okruhu něco sehnat mohl, alespoň podle toho, jak o sobě něco prozradil.
No, myslím, že ten osud se proto formuje tak, že náhody se buď objeví s předstihem mnoha let dopředu a pak se jich má člověk držet a nespoléhat, že v průběhu let se objeví jiné "náhody", které problém vyřeší včas, protože jak vidno, tak by nyní i k úspěšnému řešení došlo, ale je už pozdě. Proto říkám, že nejsme až tak strůjci vlastního osudu, když jsme konkrétně my mnoho let formovali osud těch, kteří zahynuli nebo jsme mohli mít či měli v rukách jejich záchranu. Spíše to spadlo všechno na moje bedra.
Fakt mě to slůvko OSUD zajímá a spíše mu říkám bezmoc.
neznámy
neznámy | 23.5.2013 08:04
Ja myslim, ze osud mozeme ovplyvnit, nie nalinajkovat ani sediet a cakat az sa naplni.
Ja by som ho bezmoc nenazyvala. Nie sme bezmocni, ani voci nemu. A nahodne deje zrejme v nom zohravaju podstatnu ulohu.
Uz som sem vlozila clanok s filmami, ktore sa problematike nahoda vs osud venuju. Stoji za to si niektore filmy pozriet a zase sa mame nad cim zamyslat:
http://www.kinema.sk/clanok/27446/blog-nahoda-vs-osud.htm
neznámy
neznámy | 25.5.2013 16:39
No právě, to je to, co jsem napsala, že já jsem nespoléhala na to až se osud naplní. Proto jsem sdílela kdysi svou vizi s dotyčným, který se neměl spoléhat na to, že se průběhem let, když mě nechá s tímto samotnou, vše vyřeší samo. Mohl ten osud ovlivnit, ale udělal si po svém. Jestli jsem mohla ovlivnit ten osud i těch, kteří přišli o život...mohla, ale jen do té doby, kdy by jsme byli pár a měli všechny články k záchraně po kupě. Jak takový osud ovlivnit, když si druhý vybere jinak. Myslím si, že to už je nájezd na jinou kolej a tedy jiný osud.
neznámy
neznámy | 26.5.2013 08:57
Clovek si svojimi slobodnymi rozhodnutiami zivot i ten svoj osud pripravi. Ty si tam asi bola navyse a zrejme by si nic nezmohla. Si zodpovedna len za ten svoj.
milan08
milan08 | 3.2.2014 08:09
1plus 1 mozu byt tri ked sa narodi dieta.
nikav
nikav | 3.2.2014 12:23
Áno, ale musí to byť šťastná náhoda. Tých by sme si priali najviac.
nikav
nikav » nikav | 3.2.2014 12:30
No prosím, pekný prípad náhody! La som neodpovedala Milanovi, ale "neznámemu"
z prvej časti diskusie. Je to dobrý fór.
nikav
nikav | 3.2.2014 12:49
NÁHODOU tu mám dvoch "neznámych", jeden je Čech a jedna Slovenka.
neznámy
neznámy | 3.2.2014 17:04
samozrejme,ze nahoda neexistuje,su nase priania ,niektore velmi star:)e
Stránka:
< 5 6 7
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...