mesiac
Sobota, 20.4.2024
Meniny má Marcel

Astrológia a horoskopy - 

Zatmění Slunce 2.7.2019

neznámy
neznámy | 1.7.2019 16:25
- tedy zítra.
Jsem astrolaik, tedy omluva, pokud se budu ptát na něco, co je tu asi většině jasné:
Všimla jsem si, že zitřejší zatmění Slunce se odehraje PŘESNĚ na ASC jednoho blízkého příbuzného, a PŘESNĚ na DESC mně nejbližšího člověka.
Co s tím? Mám jim něco poradit? Dívala jsem se na tranzity, jedny zatmění, Sl, L kvadrátem na Sl a L, plus další lahůdky, u druhého zvýrazněné úrazové aspekty.
Prosím vás, máte někdo zkušenost se zatměnim Slunce na osách?
neznámy
neznámy | 1.7.2019 18:09
Tak nevím, jestli mám být už zcela paranoidní a myslet si, že mě zdejší osazenstvo ignoruje - možná to paranoia není...
Nebo, jak si mám vysvětlit, že na astrologickém fóru nikdo neodpoví na otázku, která asi není pro astrology, byť třeba amatéry tak složitá.
"Projela" jsem si to tu trochu, mbd vypadá jako profík, neodpoví, Adam, lak i další o astro jistě něco vědí.
Tak děkuju, a případně vám poreferuju, co se u nás událo, kdybyste náhodou někdy také potřebovali slyšet nějaké zkušenosti o zatmění...:)
neznámy
neznámy | 1.7.2019 18:31
:)
Tvoja otázka bola položená len 2-3 hodiny dozadu, predpokladám, že väčšina ľudí proste nie je pri PC.
A toto fórum je momentálne strašne maličké, chodí sem písať pár ľudí. Kedysi to tu vypadalo inak.
Tak je možné, že na niektoré otázky ani odpoveď nepríde a nemá to nič s ignoráciou.

V roku 2015 takmer v bode jarnej rovnodennosti bolo nad územím Slovenska úplné zatmenie slnka a spadalo priamo na moje natívne slnko, keďže mám vtedy narodeniny.
Nijaká významná udalosť v mojom živote sa po tomto zatmení nestala. Netreba preceňovať astrologiu v smere predikcie. Astrologia je zaujímavejšia z pohľadu psychologie a symboliky. Aspoň teda pre mňa je to tak.
Takže k zatmeniu odo mňa iba toľko, že do Chile, alebo Argentíny nepocestujeme, tak nám netreba ani čierne sklíčko. :-)
neznámy
neznámy | 1.7.2019 23:59
mozno v noci je viac svetla ako cez den ...aj opacne
neznámy
neznámy | 2.7.2019 00:21
- Ne, já jsem jmenovala jen z lidí, kteří tu byli zrovna přítomni, nebo online, a nikdo NIC nepsal... asi si cos hledali...

Já ze zatmění nerobím drama, ale nelíbí se mi, že u nemocné ženy padá přímo na stupeň jejího ascendentu, a přitom Slunce i Luna kvadrátují svoje radixové postavení, Cheiron je v opozici na Slunce Lunu radixové. To se mi nezdá pro zdraví v následujícím období příznivé.
Jinak s tebou souhlasím,že nemá smysl přeceňovat astrologii ve smyslu predikace, i když mnohdy jsou třeba v horoskopech dospívajících vidět zajímavé, podnětné věci, které s psychologickým pohledem nejsou v rozporu, naopak...:)
neznámy
neznámy | 2.7.2019 08:40
Za seba napíšem. Veľmi často sa pri PC nenachádzam, hoci mám otvorený prihlásený profil a nie iba tu.
Asi by som sa mala odhlasovať, aby som nerobila klamný dojem, ale nechce sa mi na moment prihlásiť a zase odhlásiť, keď sa cestou zastavím pri monitore . Možno takto fungujú aj iní ľudia, neviem. :-)

Nemyslím si, že robíš drámu, dala si korektnú otázku na astrofóre, tak sa ešte opýtam aká stará (alebo mladá ) je tá osoba, pretože ascendent je málokedy presný hlavne u starších ľudí. Posledných 20-30 rokov je to snáď už spoľahlivejšie. Ja sama mám iný čas v matrike ako mi predala moja mama a s istotou, že je správny. Ascendent patrí k najpohyblivejším prvkom horoskopu, pár minút urobí naozaj veľké rozdiely. Navyše to dnešné zatmenie u nás nie je ani čiastočné a tá pani je zrejme odtiaľto, nie z južnej Ameriky. :-)
Pri chorobe žiadne ťažké predstavy nie sú dobré, tak keby si mala dojem, že astro ukazuje čosi zlé, proste na astrologiu zabudni. Nič nie je dobré na to, aby človeka zrazilo ešte viac ako je zrážaný svojou chorobou. Dobré je čokoľvek, čo povzbudí a dodá nádej. :-)
neznámy
neznámy | 4.7.2019 01:24
Díky ☺️
Uvidíme. Všímám si také opozice Cheirona na Slunce, a dalšího, no uvidíme. Vždyť víš, že můžeš astrologii odložit, ale občas se člověku to kolečko prostě vetre do obrazu.
Co je pro mne důležité, že tohle zatmění, myslím na 10st Raka, proběhlo v roce 2010, a jak jsem zapatrala, brzy nastal poradny masakr.
S heslem myslet pozitivně (které těžko snáším) to uzavírám. Spíš s klidem, obezřetně, ale v pohodě. 😊
milan08
milan08 | 4.7.2019 06:19
ved nic take vzacne sa neudialo,iba zatmenie slnkasucitim s postihnutimi oblastami.ale co zasiali,to znu!
neznámy
neznámy | 4.7.2019 10:46
Ani ja nemám rada heslo "myslieť pozitívne" :-) Ako sa to doporučuje, ráno sa na seba zubiť v zrkadle a hecovať sa. "Si dobrý, všetko je dobré. " To ani náhodou.
Ale funguje mi v živote niečo iné. Tiež je to heslo, s ktorým však súzniem.
"Na čo upriamiš pozornosť, to posilňuješ." :-)
Lebo však vieme. Mimo vedomie a jeho pozornosti nič nie je. Tvrdia podaktorí. :-)
neznámy
neznámy | 7.7.2019 15:24
zatmění samozřejmě ovlivní oblast životních zkušeností, když padne zejména na osy, zde asc (a tedy i dsc) a v druhém případě dsc (a tedy i asc)

pokud oktivuje konjunkcí osobní planetu pak také její funkce a principy

Ze zkušenosti vím, že se vliv zatmění projevuje už předním, nejen po něm.

Např. zatmění Slunce nad USA na sac Trumpa sygnalizovalo jeho vítězství ve volbách podtimních

zatmění v září 1968 symbolizovalo okupaci Česko-Slovenska

atd atp

Měla byste tedy ty efekty pozorovat už před 2. červencem
neznámy
neznámy | 9.7.2019 12:41
astronomické fakty o zatmění Slunce 2.7.2019

https://eclipse.gsfc.nasa.gov/SEplot/SEplot2001/SE2019Jul02T.GIF

Toto zatmění (eclipse) patří do 127 Saros cyklu a jemu předcházející EXELIGMOS (tj. třetí zatmění, které se odehrává přibližně ve stejné zeměpisné délce ovšem v o něco jiné zeměpisné šířce) před 54 roky 33 dny se odehrálo 30. května 1965 v období kulturní, filosofické, sexuální atd revoluce.

https://eclipse.gsfc.nasa.gov/SEplot/SEplot1951/SE1965May30T.GIF
Magnician
Magnician | 9.7.2019 18:37
vďaka
neznámy
neznámy | 10.7.2019 00:16
Dekuji za reakci, doktore.
Vaši tezi, že vliv zatmění pociťujeme (jeli tedy na relevantních bodech, planetach) už dříve, potvrzuje moje loňská zkušenost. Můj asc je totožný s asc D.Trumpa, ale zatmění u mne nepřineslo nic dobrého.
Nevím, zdali je podstatna, ci rozhodující oblast, kde je viditelné, a zda pro hodnocení možných účinků berete v potaz třeba tranzity jednotlivců nebo jiná fakta.
Tradice myslím brala zatmění obecne jako negativní jev a vím, že někteří astrologove očekávali, že D.Trumpa potká pořádný malér.
Kdybyste měl chvilku, mohl byste mi prosím říct, jak, tedy na základě čeho jste predikoval kladný účinek onoho "Trumpovo" zatmeni ? Děkuji...vydrzte prosim...
neznámy
neznámy » Magnician | 10.7.2019 00:18
Tak tady jsem pole neorane.
Vůbec se neorientuju
milan08
milan08 | 10.7.2019 06:04
po case pochopis.
neznámy
neznámy | 10.7.2019 11:19
Už se ani nepamatuji, zda jsem přejímal Trumpovo vítězství, nebo ne, moc mě to věštění "nebaví", ale na základě některých dosavadních zkušeností (např. Fukušima, ) jsem dospěl k názoru, že zatmění Slunce se vztahují nejen k období při a po zatmění, ale i před zatměním. Dospěl jsem k názoru, že zatmění 21.8.2017 vypovídá o vyhraněném boji mezi dvěma trapnými postavami, které americká politická scéna postavila proti sobě a následujícím rozpadem americké společnosti na dva nesmiřitelné tábory.

Je to logické. Když si poznamenáte šířky Luny při novoluních předcházejících zatmění, pak vidíte, jak se postupně blíží od maximální severní či jižní šířky k šířce 0 a pak se od ekliptiky zas vzdaluje. Je to sinusoida.

Kromě toho, zatmění Slunce a Luny mají evidentní fyzikálně měřitelné vlivy.
neznámy
neznámy | 10.7.2019 11:55
Mne by mal už teraz končiť vplyv zatmenia Slnka z 1.9.2016, bolo to prstencové zatmenie, ale aj tak som mala dosť problémov aj osobných, aj zdravotných, oproti iným rokom.
Tiež to začalo už koncom apríla 2016 a dúfam, že teraz to už končí (3 roky).
neznámy
neznámy » milan08 | 10.7.2019 22:43
A ty víš, co je 127 Saros cyklus?
No, budeme se snažit, ne? 😊
neznámy
neznámy | 10.7.2019 22:57
Nevím, jestli sledování novoluni mi přinese nějaký poznatek pro hodnocení vlivu zatmění Slunce, ne že bych vám nevěřila, ale jaksi tuším, že s informací je to sinusoida si neporadím.
Ale zkusím vzít horoskopy, které sleduji a zatmění nazpět. Třeba mi to něco řekne.
Věštění také nepokladam za svůj cíl v astrologii, ale u tohoto zatmění mě jeho případný dopad hodně zajímá.
Asi je vám nudno na foru, kde se o astro moc nediskutuje a když, tak většinou bez potřebných znalostí, Holt to máte jako pedagogickou petiminutovku.. 😊 Děkuji hezky.
neznámy
neznámy | 11.7.2019 08:45
tady je přehled zatmění Slunce 127 Saros cyklus

https://eclipse.gsfc.nasa.gov/SEsaros/SEsaros127.html
Stránka:
1 2
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...