mesiac
meno: heslo:
NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Saturnská skúsenosť - Saturn v 2. dome (časť 3)

Druhý dom je v astrológii najčastejšie spájaný... » viac

SYNASTRIA A PARTNERSKÉ HOROSKOPY (časť 2.)

     V minulej časti sme sa prebrali radix (osobný... » viac

SYNASTRIA A PARTNERSKÉ HOROSKOPY (časť 1.)

    Porovnanie kompatibility dvoch ľudí patrí medzi... » viac

Astrológia a horoskopy - 

Intuícia

neznámy | 14.11.2017 17:41
ale nie je inštikt informácia z kolektívneho nevedomia na základe skúsenosti predkov, alebo tak nejak...
intuícia, ako sám mi vyššie píšeš (teda ja to tak chápem) nevychádza z minulých skúseností, tam je práve ten rozdiel medzi intuíciou a nevedomým vzorcom, ktorý sa občas ako intuícia tvári... intuícia je vhľad s minulosťou nesúvisiaci (aj z definície, ktorú som si na wiki vyguglila to tak nejak vyplýva)

v ktorom obchode si Johana má kúpiť plavky nemá nič s inštinktom
situácie keď sa inštinkt a intuícia ťažšie odlišujú sú napríklad ked matka nevšímajuc si svoje dieťa, ktoré sa štverá na preliezku (čo obvykle zvláda) sa podvedome uprostred rozhovoru priblíži a len tak mimochodom dieťa, ktoré sa nečakane pošmyklo zachytí aby nespadlo.... to sú situácie, keď by sa dalo hovoriť o intuícii ako o jednom z inštinktov....
zajo | 14.11.2017 19:00
Tak to chapem ja kde si ma kupit plavky to je intuicia to je to co "nasepkava"nieco co citis ze mas urobit preto je premna spojeny z vodou , instinkt je ten co kona ked matka v spravny moment zachyti dieta pri pouzit instinktu konas necitis,nemyslis na to neni cas proste konas a preto je premna spajany s zivlom ohen;)
Intuicia pocit,emocia
Instinkt akcia,reakcia
alvarez » Johanna | 14.11.2017 19:10
Nebude to tým, že si písala v inej téme....
mne osobne sa chlap s chvostom nepáči :)

http://www.zverokruh.sk/forum/priroda-zmysly/pravda-o-vlasech-skutecny-duvod-proc-indiani-meli-/#ixzz4yQlyp5Kp
neznámy | 14.11.2017 19:24
v každém novém se odráží jen už to staré poznané, ne čem by jinak bylo možné stavět?
i minulé zkušenosti můžeš integrovat v novou dosud nezažitou situaci
přísně vzato úplně nové není nic vše je jen opakováním toho co už je
novou neber zase doslova úplně nové by bylo asi jen perpetum mobile
ale kdoví jestli něco takové už nevisí (vždy viselo) ve vzduchu?
kosmos je spojitost složená z jednotlivých fragmentů
otázkou je zda jde o energii anebo o objekty
v tom si musí asi každý vybrat sám, to svoje
nikdo ti neřekne jak to je
protože to je tak jak si to nastavíš
diké | 14.11.2017 19:31
Nemozes predsa vyzdvihovat objektivitu nad subjektivitou, to sa neda takto. Vodne znamenie nema o nic vacsie city ako ine znamenia, u vody ide hlavne o pocity. Aj ja mam oci, vidim predsa skutocnosti. Podla mna je vyhoda, ked k tomu pridam este aj subjektivny pocit. Celkom dobra intuica mi potom napovie ako s tym nalozit.
A co sa citoveho vzplanutia tyka, tak ohen a vzduch su prave ti, co dokazu cit lasky rozduchat priam do poziaru, to sa vode a zemi podari malokedy. Zemske znamenie je totiz opatrne a vodne prave vdaka intuicii vie kam az zajst. No takyto pristup ku vztahom ma trvacnejsi charakter ako u zostavajucich dvoch znameni.
neznámy » zajo | 14.11.2017 19:39
á ďakujem :)

áno tak to tu máme už tri rozdielne veci, čo sa zamieňajú a niekedy i ťažko oddeľujú, pretože sa prelínajú, intuícia je definovaná ako vhľad, "viem hoc neviem prečo.... "
nemusí ísť o pocit, pri matke s dieťaťom sa isto inštinkt podsúva, podobná situácia je keď kráčaš s niekým neznámym mestom a zistíš, že si zablúdila, moc to neriešiš, lebo debatuješ a ideš a zrazu zistíš, že si presne tam, kam si sa chcela dostať, neobjavuje sa židen špecifický pocit ktorý by radil kadiaľ ísť, iba je prítomný celkový pocit, že "všetko je v poriadku" mne sa stále ešte podsúva pri intuícii do mysle, že súvisí so synchronicitou

to, čo opisovala simetra, podľa mňa nie je ani jedno ani druhé, to sú reakcie uložené v osobnom nevodomí, iracionálne správanie na základe pocitu, ako sa opakovane v podobnej emočnej situácii uložil, to je čosi, čo je potrebné zvedomiť, narozdiel od intuície, ktorú je vhodné prosto nasledovať...

inak priraďovanie k živlom, to mňa mätie, príliš ohraničujú neohraničiteľné, všeobecne sa v kategorizácii začnem strácať, snaha zjednodušiť veci kategóriami ich v konečnom dôsledku (aspoň pre mňa) komplikuje :D
diké » zajo | 14.11.2017 19:40
Ono to je pravda, ale povacsinou, ked matka vidi dieta liezt na preliezke, tak intuitivne mu povie nech si dava pozor...voda = zena/ pocit, emocia
otec je ten, ktory nedava pozor, ale instinktivne dokaze dieta zachytit ked pada...ohen=muz/ akcia, reakcia.
Johanna » alvarez | 14.11.2017 19:42
Ani mne nie :) áno pamätám ,že sme to už raz riešili :)
neznámy » diké | 14.11.2017 20:07
Jsi si jistá že očima vidíš skutečnosti?
diké | 14.11.2017 21:21
Zase si vytrhol len jednu vetu z kontextu. Ano, vidim moje skutocnosti, zdaleka to ale nemusi byt to iste co vidia ini. Ale odrazam sa od toho, co vidim ja.
bezpřezdívková » Johanna | 14.11.2017 21:53
Přiklonila bych se k Uranu; aspekty Urana se světly, Jupiterem, Neptunem, Uran ve XII.d., XI.d., I.d.
neznámy » diké | 14.11.2017 22:23
Někdy můžou být pohledy druhých na nás docela..poučné.
simetra | 14.11.2017 22:28
Áno, opisovala som vzorce, ktoré prehlušujú intuíciu.
Lebo ak je intuícia vhľad, je tým pádom v takom prípade (príklade) nedostatočný vhľad a teda nedostatočné poznanie seba, nedôvera v seba.
neznámy » simetra | 14.11.2017 22:33
kolik poznání a intuice musí člověk mít aby to bylo dostatečné?
simetra | 14.11.2017 22:36
O jednu mernú jednotku viac, aby to nebolo nedostatočné.
diké | 14.11.2017 23:30
Ano, s tym suhlasim a poucne su pre mna aj moje pohlady na druhych.
neznámy » simetra | 15.11.2017 00:18
jak víš že jedna jednotka bude stačit?
simetra | 15.11.2017 07:35
Ako v škole, 5 nedostatočná, prepadáš, 4 dostatočná, prechádzaš. Ale robím si skôr srandu, samozrejme.

Zrejme nemám inutíciu, keď ju neviem definovať, nadviazala som len na to, čo našla hanga na wiki, ale zas môžeme rozoberať slovo vhľad, napríklad podľa wiki a tak postupne každé slovo.

Mňa intuícia neochraňuje a pritom sa necítim byť v žiadnom ohrození, život ide tak ako ide, spätne neviem ľutovať nič a keby som nastúpila na autobus, ktorý zhavaruje, či keby sa udialo hocičo, pred čím iných varuje intuícia, tak je to aj tak v poriadku. Možno mne sa veci dejú tak, že ma niet pred čím varovať (mierna irónia) :)
Alebo ide o môj vnútorný postoj k všetkému, čo sa deje.

Len občas pri zábleskoch sebaľútosti si poviem.....keby som sa vtedy počúvala (alebo počúvala niekoho iného, napríklad mamičku pred vydajom a podobne), bolo by teraz všetko inak....
Johanna » bezpřezdívková | 15.11.2017 09:12
je to možne :)
diké » simetra | 15.11.2017 09:39
Hmmm...mamicku pred vydajom vravis?...ale to bola nie tvoja intuicia, ale intuicia matky-LOL- ...tvoja ti vravela ze robis spravnu vec, lebo si bola zalubena. Moja mama mama sa taktiez pokusila vyhovorit mi to, skoro som ju zozrala-WINKIE-...este som bola nastvana, ze mi v stasti brani a ona videla len to co ja slepa, zalubena nie-ROLL-
Ale esteze existuje veta, ze vsetko je tak ako ma byt-LOL-...
Stránka:
1 2 3 4
 

KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy habibti horoskopy Laesus horoskopy hombre horoskopy TEOTWAWKI horoskopy Mačaciačarodejnica horoskopy izzydizzy horoskopy Lenocka horoskopy SABINEČKA horoskopy Palino horoskopy Magnician horoskopy Uboyelig horoskopy Lilia

horoskophoroskophoroskop Ľudia si budú chcieť dokazovať svoju silu a dôležitosť, čo u mnohých rozprúdi hnev a agresivitu. Všeobecne teraz každý háklivejšie reaguje na svoje ego, preto nebezpečenstvo konfliktov. Pri zanietenosti možnosť zranenia.

horoskophoroskophoroskop Chuť unikať do iných svetov, čo sa môže odzrkadliť v nadmernej konzumácii alkoholu a drog, pričom nervová a tráviaca sústava býva teraz menej odolná. Slabý zmysel pre realitu budú chcieť využiť aj rôzny podvodníci.

horoskophoroskophoroskop Niektoré zakomplexované osoby si budú chcieť dokazovať svoju silu, preto sa radšej vyhýbajte rizikovým lokálom a miestam. Nebezpečenstvo zvýšeného výskytu násilia, nehôd a zranení. Brzdiaci účinok pre všetky aktivity (oslabená výkonnosť).

NA VÝCHODE - je planéta vtedy, ak sa nachádza vľavo od miestneho poludníka (t.j. od osy Immum Coeli – Medium Coeli), čiže v osobnej polovici horoskopu symbolizovanej 10. až 3.... viac »

MESIAC SINODICKÝ (LUNÁCIA) - je cyklus 29 dní 12 hodín 44 minút 2,8 sekúnd, čo je vlastne 29,53059 stredného slnečného dňa, doba, za ktorú sa Luna vráti do tej istej relatívnej polohy... viac »

KVINKUNX - nastáva vtedy, ak dva astrologické prvky zvierajú medzi sebou uhol 150°, čiže tento aspekt je určitým medzistupňom medzi trigonom a opozíciou . Je charakterizovaný... viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...