mesiac
Streda, 23.1.2019
Meniny má Miloš
SPLN
osvetlených 91% mesiaca
mesiac v znamení panny
meno: heslo:

Žádní jiní lidi tu nejsou
fórum Ľudská duša
23.01.2019 13:19 Johanna

Meno v 3. tisícročí
fórum Voľný pokec
23.01.2019 11:06 dr. Faustroll

Nový rok
fórum Voľný pokec
23.01.2019 06:40 milan08

Koniec sveta
fórum Voľný pokec
23.01.2019 06:37 milan08

NOVINKY

Profesný horoskop

Profesný horoskop Vám napomôže pri výbere vhodného povolania. » viac

Elekcie - výber vhodného termínu udalostí

Astrologický výber vhodného dátumu a času pre dôležité udalosti. » viac

Snár - výklad snov

Výklady najčastejších snov, význam symbolov v snoch. » viac

Katalóg EZO služieb

Katalóg astrológov, numerológov a iných ezoterických služieb. » viac

Schody / Schodisko (výklad sna)

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Z

Schody / Schodisko. Pomocou nich stúpame na vyššie stupienky alebo naopak zostupujeme do nižších úrovní. A ten dom alebo budova, v ktorej je schodisko, symbolizuje našu osobnosť a vrstvy vedomia, či roviny prežívania. Na rozdiel od výťahu po schodoch musíme kráčať sami a vlastnou silou ich aj zdolávať. Schody tak predstavujú naše kroky za určitým cieľom a vydreté vzostupy a prípadne bolestné pády. V astrológii je tomuto symbolu blízka osa Immum Coeli / Medium Coeli a aspekty planét na túto osu (špeciálne Marsa, Saturna a Pluta). Ak kráčame hore schodmi, tak to značí nejaký postup, rast alebo vývoj vedomia. Kráčanie dole schodmi predstavuje buď určitú degradáciu, ústup z pozícií, spätný chod, či pomalé uzemnenie alebo premenu ideálov, myšlienok a citov (vyššie poschodia) v reálny čin (nižšie poschodia = fyzická sféra). Môže to aj znamenať, že vašimi predstavy a emócie radi kotvia v zmyslovom, pudovom svete. Ísť dolu schodmi neprináša námahu a teda je to znak uľahčenia, či duchovnej lenivosti. V niektorých prípadoch to však môže symbolizovať cestu do nevedomia a k svojim koreňom. Hlavne ak vaše kroky vedú až do pivnice. Spadnúť zo schodov signalizuje tvrdý dopad pri prechádzaní medzi rôznymi úrovňami vedomia, či medzi rovinami prežívania. Je to varovanie pred neopatrným našľapovaním a pred nepremyslenými krokmi v našej životnej púti. Drevené schody znamenajú nestabilné okolnosti a krehké prostredie pre ďalší vývoj, železné schody značia stabilnejšie okolnosti, ale s prípadnou hrozbou vody (emócie, city) a tepla (vášne) a kamenné schody sú synonymom najvhodnejšieho prostredia pre postup, či už duchovný alebo materiálny. Umývať schody značí prípravu prostredia pre budúci rast a vzostup.

 


KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy benko horoskopy Dom1n1k_96 horoskopy Kristína horoskopy darkprince1231 horoskopy Alois horoskopy mirka horoskopy donkymamky horoskopy mima87 horoskopy Alan650 horoskopy Pimpf horoskopy SilviaJa horoskopy bug

horoskophoroskophoroskop Zvýšená radosť z pohybu a súťaživé chúťky pridajú na úrovni všetkých športových podujatí. Sami si doprajte trochu viac precvičiť svalstvo. Väčšie odhodlanie spoločnosti bojovať za svoje ideály a za ušľachtilé myšlienky.

ASPEKT PLAKTICKÝ - je opakom exaktného aspektu, čiže vzájomný vzťah dvoch astrologických prvkov nie je úplne presný, pričom čím je táto nepresnosť väčšia, tak tým sme schopný mať jeho... viac »

ASPEKT ZDRUŽENÝ - sú dva a viac aspektov spojených do jedného celku. Tento druh aspektu nájdeme hlavne pri multikonjukciách viacerých planét. viac »

POD OBZOROM (dolná, nočná hemisféra) - je planéta vtedy, ak ju nie je možné na oblohe vidieť, čiže sa nachádza pod horizontom a v horoskope v 1. až 6. dome (teda pod osou... viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...