mesiac
Sobota, 20.4.2024
Meniny má Marcel

Astrológia a horoskopy - 

Intuícia

neznámy
neznámy | 12.11.2017 16:09
Neviem Ti odpovedať :)

Prípadne si trúfam tvrdiť, že ani niečo nelogické, iracionálne, vžitý vzorec a deštrukcia nie je odklonenie od vedenia.
neznámy
neznámy | 12.11.2017 16:24
otázky som položila skôr len rečnícke :)

iste, fšetky cesty predsa vedú do Ríma! :)

a mimochodom, myslíš vedenia ako viesť, byť vedený, alebo vedieť, poznať?
nie že by na tom zvlášť záležalo, tvoja poznámka je (pre mňa) zmysluplná v oboch prípadoch :D
neznámy
neznámy | 12.11.2017 16:31
Ako vedenie k poznaniu :)

Plus k téme článoček :) https://invivomagazin.sk/ezoterici-su-celkom-mimo-intuicia-nie-je-zazrak-alebo-vydlazdena-cesta-ku-klamom-v-uvazovani_389.html


"Intuícia podľa všetkého čerpá z našich emócií a vrodených sklonov k istým typom rozhodovania. Okrem toho ju dotvára akési sito pozostávajúce z našich predošlých skúseností a zážitkov. To všetko sa odohráva v našom nevedomí. Intuícia nám preto môže pripadať ako vnuknutie zvonka, hoci v skutočnosti je produktom našej vlastnej mysle."
neznámy
neznámy | 12.11.2017 16:54
nechce sa mi to čítať! ale tak narýchlo obe tieto veci, čo tu kvázi rozdeľujem sú podľa článku neoddeliteľné, za intuíciu sa považujú práve tie vzorce

nepáči sa mi názov toho článku, lebo aj pojem "ezoterici" asi moc nechápem, neviem kto sú, a kto nie sú, ale ja som celkom mimo dosť často, hoc za ezoterika sa nepokladám :D

(ale inak hoc len tak intuitívne narýchlo preletený je to zaujímavý článok)
neznámy
neznámy | 12.11.2017 16:56
:) aj mňa už veľa krát pozdravila :)
neznámy
neznámy | 12.11.2017 17:21
no ale i tak, ak je správa z nevedomia deštrukčný vzorec, je vhodné si ho uvedomiť a vystúpiť z neho, naopak pri intuícii sa predpokladá nepátrať po dôvodoch a len ju slepo následovať....

ja myslím, že nejde o to isté...
niekedy nenastúpť do autobusu je podvedomý strach a môže prerásť do fóbie, to nie je to isté ako nenastúpiť do autobudu kvoli iracionálnemu pocitu a ten naozaj havaruje....
neznámy
neznámy | 13.11.2017 21:34
Dá se říct že intuice bude výraznější u nativit se silněji vyjádřeným ohnivým živlem?
neznámy
neznámy | 13.11.2017 23:07
s tymto mam velky problem a bola by som niekedy fakt rada, ak by som ju mala "vypnutu"... lebo ak sa nejedna o situacie, ale skor o ludi a ked pridu chvile, ze sa mi moja intuicia potvrdzuje, tak sa neviem tvarit, ze sa nic nedeje..
este sa mi hadam nestalo v klucovych situaciach , ze by som sa bola sekla....
nikav
nikav | 14.11.2017 09:58
Mám čerstvú skúsenosť čo sa týka intuície. Keď som mala pozitívne vplyvy od Neptúna, Venuše , Pluta a Jupitera, čím boli poznačené aj moje inšpirácie a tým aj moje rozhodnutia, všetko som vnímala že je to najsprávnejšie, najkrajšie a napĺňalo ma to šťastím - hotová romantika.-HEART- Keď nastúpili na scénu ťažšie vplyvy Saturna, videla som aj odvrátenú stranu pôvodných riešení, vrátilo ma to viac do reality. Vďaka aj za to.;)
neznámy
neznámy | 14.11.2017 10:19
Ja viem ze mna si sa nepytal ale myslim ze nie
Ohnivy zivel myslienie - instinktivne,pudove,"zvieracie"
Vodny zivel -intuitivne,emocionalne,citlive
Zemsky zivel - racionalne,rozumove,logicke
Vzdusny zivel- co mu pride do cesty z tych troch uvedenych-ROFL-
nikav
nikav | 14.11.2017 10:26
Ja sa prikláňam hlavne k vodnému živlu, o čom som chcela písať už v minulom príspevku.
Vzdušný živel môže napomôcť svojou schopnosťou nadhľadu.
neznámy
neznámy | 14.11.2017 13:42
to jsou taková ta zažitá klišé ze kterých vyplývá že jen voda má city a dokáže tedy "vnímat" přičemž vnímání a city jsou dvě různé psychické funkce
také například intuice je iracionální a nemá tolik s cítěním společné, zatímco cítění(emocionalita) je spíše racionální záležitost a nemá tolik společné s vnímáním.
neznámy
neznámy | 14.11.2017 13:55
Takáto diskusia tu už bola, náhly impulz z nevedomia - oheň intuicia....
Mňa by zaujímalo, ako oddeliť, resp. či ide o dve rozdielne veci, intuiciu ako podnet z nevedomia a nevedomé automatické reakcie......
neznámy
neznámy | 14.11.2017 14:00
Ja mam slnko aj lunu vodu a ver, ze mi nieje lahko vdaka tomu, ze to prave nieje zazite klise...ale skutocnost...pocity, vnimanie a spomienky u mna boli aj budu vzdy na prvom mieste, ci prijemne ci neprijemne. Nemienim proti tomu bojovat argumentami ako je tento tvoj...inak priluchajuci prave tvojmu znameniu, taaak racionalnemu. Ale ok, beriem to, ved aj ja by som mala napokon skoncit niekde uprostred prave tychto nasich dvoch slnk:)
neznámy
neznámy | 14.11.2017 14:15
Nie su to klise a neznamena to ze len voda ma city,tie mame vsetci no nie kazdeho ovladaju rovnakou mierou.otazka znela ci intuicia je dominantna u ludi co maju silne zastupenie ohna a ja som ti povedala ze vody u ludi so silne zastupenym ohnom je to instinkt ako vieme intuitivne a instiktivne myslenie su dve rozdielne veci aj ked velmi podobne kazdopadne co sa tyka intuicie je z asto hladiska dolezite postavenie luny aj taka osoba so silne zastupenym zemskym zivlom a teda racionalna ak ma lunu vo vodnom znameni moze mat intuitivne vnuknutia ktore ak si logicky zdovodni aj "pocuva"
neznámy
neznámy » alvarez | 14.11.2017 15:07
Nie,nie,vlasy s tym nic nemaju :) treba počúvať intuiciu a dať sa ostrihať :)
neznámy
neznámy | 14.11.2017 15:13
Ja Váha vahava mám problém ju počúvať,večne pochybnosti :)
z tohto pohľadu som nad tým nepremýšľala ....,ze to môže byť aj na obtiaž ...
neznámy
neznámy | 14.11.2017 16:10
do hry vstupují ještě faktory jako subjektivita objektivita což zabarvuje vnímání (nikoli cítění) a následně i postoje
vodnímu živlu však více dominuje cítění a to může zkreslovat objektivní úsudek
neznámy
neznámy | 14.11.2017 16:12
pokud vzniká něco nové co vzbuzuje zájem (drive, jiskra) pak to asi byla intuice
automatické reakce asi nic nové nepřinášejí
neznámy
neznámy | 14.11.2017 16:16
podle vědců je intuice evolučně vyvinutý instinkt
přikláním se k tomuto názoru
Stránka:
1 2 3 4
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...