mesiac
Nedeľa, 19.11.2017
Meniny má Alžbeta
NOV
osvetlených 2% mesiaca
mesiac v znamení strelca
meno: heslo:
NOVINKY

Profesný horoskop

Profesný horoskop Vám napomôže pri výbere vhodného povolania. » viac

Elekcie - výber vhodného termínu udalostí

Astrologický výber vhodného dátumu a času pre dôležité udalosti. » viac

Snár - výklad snov

Výklady najčastejších snov, význam symbolov v snoch. » viac

Katalóg EZO služieb

Katalóg astrológov, numerológov a iných ezoterických služieb. » viac

Astrológia a horoskopy - 

Intuícia

Johanna | 10.11.2017 22:09
Ako nasledovať svoju intuíciu?
Intuícia je mnohokrát označovaná ako náš šiesty zmysel, naše vnútorné vedenie, predtucha, náš tichý vnútorný hlas, či vnútorný pocit. Je to hlas nášho podvedomia, ktorý nám našepkáva, ako sa máme … v živote rozhodnúť. Niekedy je v súlade s naším rozumom, niekedy zase nie je. Intuícia sídli v pravej hemisfére mozgu, ale rozum naopak v ľavej.

„Intuícia je ako GPS prístroj Vášho vnútra.
Máte ho zapnutý ? :)
dr. Faustroll » Johanna | 10.11.2017 22:26
intuice je z jungovského pohledu jednou ze čtyř psychických funkcí,společně s vnímáním je považována za funkci iracionální

Henri Bergson ji spojuje s vitalitou, což odpovídá rudhyarovskému pohledu, v němž intuice je spojena s 1. kvadrantem (východní-podzemní)

Intuice zpracovává informace uložené do osobního nevědomí, jedinec musí mít tedy nějaké životní zkušenosti, aby je intuice mohla efektivně zpracovávat, ale jistě tu budou hrát roli i informace z nevědomí kolektivního. Proces zpracování probíhá v nevědomí, do vědomí se nám dostane až hotový výstup v podobě "náhlého vnuknutí" nebo se nám řešení objeví ve snu )ve stavu v němž se pohybujeme v nevědomí. Vzorový je příklad objevu struktury benzenu, jak se zjevila německému chemikovi Friedrichovi Augustovi Kekule-mu v podobě skotačících opic
Johanna » dr. Faustroll | 10.11.2017 22:54
Ja som dnes neuposlúchla svoju intuíciu a zase ma to poučilo,že je lepšie ju počúvať :)
milan08 » Johanna | 11.11.2017 08:43
myslim ze mi funguje!
Eldria1 » Johanna | 11.11.2017 10:43
škoda, že sa mi občas vypne ;)
belial » Eldria1 | 11.11.2017 10:45
veru to aj mne-NOOO-
simetra » Johanna | 11.11.2017 12:05
Včera som chcela založiť podobnú tému, ale nevedela som vyjadriť, čo vlastne chcem :)

Keď život určitý čas plynie vcelku v pohode, keď človek nadobudne pocit, že sa konečne všetko ukľudnilo a nemôže nastať už nič, čo by to zmenilo (veľmi naivná predstava :) ), keď sa naskytnú pocity šťastia, ktoré aj dlhšie pretrvávajú a do toho ako blesk z jasného neba, bez vysvetlenia vonkajšie či vnútorného, prídu zrazu dotierne myšlienky, ktoré nabúrajú všetko to, čo tam doteraz stálo ako pevný, pekný a príjemný obal, múr alebo neviem ako to nazvať.

Človek sa začne s nimi zhovárať, pýtať sa, čo chcú, odkiaľ prišli, prečo?

A ony odpovedajú....nerob sa, že o nás nevieš, boli sme tu od začiatku, len Ty si nechcela počúvať.
fiohattu » Johanna | 11.11.2017 12:56
Intuícia da nasledovať len tak, že človek ju bude počúvať, prijímať to čo mu prichádza a čo mu radí a konať podľa toho. Čím viac bude ju nasledovať tým viac mu budú prichádzať vnuknutia, predtuchy a tým bude život jednoduchší... ;)

Jasné, že GPS mám zapnuté aj intuíciu a ideálne je to ked ma to vedie dokopy -LOL-
potom aj bez gps vždy trafim kam chcem ísť lebo ma vnútorný navigátor vedie...napr. cez Budapešť nás takto vymotal... -LOL- :)
Johanna » simetra | 11.11.2017 14:04
Niekedy sú to len sice maličkosti, ale aj tak sa oplatí počúvať :) .. napríklad ,súrne potrebujem kúpiť plavky ,intuícia mi presne hovori kam mám ist ,ale ja nie :) počúvam najprv rady kamarátky, potom neviem koho a až nakoniec keď obehnem celé mesto kupim plavky presne tam ,kde som mala pocit na začiatku že ich kúpim :)
alvarez » Johanna | 11.11.2017 17:58
Moja intuícia je vo veľmi biednej kondícii, resp. nepozorujem žiadnu. Mám si nechať narásť dlhé vlasy ?:)
Johanna » alvarez | 11.11.2017 21:16
Skús a daj vedieť potom :)
hanga » simetra | 12.11.2017 09:26
to čo opisuješ dobre poznám, ale nerozumiem kontextu s intuíciou :D

myslím si, že to nie je o intuícii. ide o dokola sa opakujúci chybný vzorec, z ktorého je potrebné vedome vystúpiť.... intuíciia bude ten hlások ktorý niekde na pozadí práve ukazuje cestu von.... -CONFUSED-
marcie » Johanna | 12.11.2017 10:07
funguje mi, v poslednej dobe sa bavím nad synchronicitou, ktorú pozorujem vo svoejom živote, myslím, že je to prejav intuície ... ;)
alvarez » Johanna | 12.11.2017 10:15
Teraz mám 6cm vlasy a už počúvam hlasy, že sa mám dať ostrihať, že na chlapa mám toho veľa na hlave, lenže na intuíciu treba aspoň 20-30cm tipujem. -NOSMILE-
simetra » hanga | 12.11.2017 10:18
Ukrytú súvislosť som vedome nechala na intuíciu čitateľa :)
hanga » simetra | 12.11.2017 10:46
ja Ti mám trochu problém s definovaním, s ohraničením pojmu intuícia...

dr. F už vyššie naznačuje, že to tak jednoduché s tými hlasmi nebude... mám problém i so slovným spojením "vnútorný hlas" keďže obvykle o žiaden hlas a dokonca ani o slová nejde :D mám tuším dosť problémov :D

každopádne z nevedomia, či už osobného alebo kolektívneho sa vynára všeličo, a intuíciu všeobecne chápeme ako niečo, čo nás vedie pre nás "správnym smerom" ale my máme uložené a to i na fyzickej úrovni (toť som sa dozvedela, že amygdala je takýmto úložiskom) vzorce ako v konkrétnej situácii reagovať a ako automaty i reagujeme, tieto vzorce sú z časti zdedené, z časti sú to skúsenosti z čias keď sme si ešte v mamkinom brušku plávali a keď sme sa rodili a z ranného detstva sú to spomienky skôr emočné, takže podobnosť emočná automaticky spúšťa reakciu podľa vzorca o ktorom netušíme ako vznikol a je to teda nevedomý proces...

ako teda oddeliť nevedomé reakcie od intuície, ktorá je vlastne tiež správa z nevedomia?

ak máme nutkanie spraviť niečo nelogické, či iracionálne, kedy ide o vzorec, ktorý môže byť pre nás deštruktívny, a kedy ide o intuíciu, ktorá nás vedie?
Johanna » hanga | 12.11.2017 13:40
Ja neviem ,čo to je :) hovorim tomu intuícia ale prvá myšlienka ,pocit ,ktorý som v živote urobila bol správny....prvý dojem z človeka ,urobiť to neurobiť ?ist alebo nie ?
4400 » Johanna | 12.11.2017 14:12
Permanentne :D
hanga » Johanna | 12.11.2017 14:14
áno, rozumiem :) subjektívne sa to rozoznať dá, objektívne je prvá myšlienka, pocit niekedy intuícia a niekedy program, podľa mňa, to čo píše simetra je práve to druhé...
simetra » hanga | 12.11.2017 14:24
Stránka:
1 2 3 4
 

KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy Bošo horoskopy Danielitka horoskopy nicholson horoskopy Platenka horoskopy habibti horoskopy Zanianius horoskopy Thc horoskopy mirkobeng horoskopy mr.satire horoskopy Alisza horoskopy Quiksinka horoskopy Michal312

Z katalógu ezoterických služieb:
registrácia zdarma »

Vypracujem
Vypracujem kompletný numerologický rozbor, ktorý vám veľa napovie o vašich schopnostiach, predpokladoch, zdraví,...
Astrologické poradenstvo
Ponúkam astrologické služby v oblasti vypracovania osobného, partnerského horoskopu, ako aj astrologických...

horoskophoroskophoroskop Chuť unikať do iných svetov, čo sa môže odzrkadliť v nadmernej konzumácii alkoholu a drog, pričom nervová a tráviaca sústava býva teraz menej odolná. Slabý zmysel pre realitu budú chcieť využiť aj rôzny podvodníci.

horoskophoroskophoroskop Celkovo majú ľudia tendenciu správať sa k sebe bezohľadnejšie, emócie sa však vybíjajú nepozorovaným a o to ľstivejším spôsobom. Boj o moc sa môže u rôznych skupín vystupňovať, kde výsledkom je obvykle zvýšená brutalita v okolí.

horoskophoroskophoroskop Spoločnosť bude mať väčšie sociálne a estetické cítenie, preto ideálne obdobie na organizovanie charitatívnych akcií, či na návštevu galérií, koncertov, kostolov a posvätných miest. Skúste sa venovať tomu, kto to najviac potrebuje (slabší a utláčaní).

KEPLER JOHANNES - bol vynikajúci nemecký astronóm a astrológ, ktorý pôsobil v Prahe na dvore kráľa Rudolfa II. alebo šľachtica Albrechta Valdštejna. O jeho vážnom záujme o astrológiu... viac »

AUTIZMUS - je termín označujúci v psychológii extrémne ponorenie sa do duševného sveta. Tento stav môže byť astrologicky spätý so silným Saturnom (a Neptúnom), ďalej zhlukom... viac »

TVÁR - je vlastne to isté ako dekan zverokruhu, čiže desať stupňový úsek v určitom znamení, ktorému spoluvládne určitá planéta. viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...