mesiac
Štvrtok, 25.4.2024
Meniny má Marek

Astrológia a horoskopy - 

Intuícia

neznámy
neznámy | 10.11.2017 22:09
Ako nasledovať svoju intuíciu?
Intuícia je mnohokrát označovaná ako náš šiesty zmysel, naše vnútorné vedenie, predtucha, náš tichý vnútorný hlas, či vnútorný pocit. Je to hlas nášho podvedomia, ktorý nám našepkáva, ako sa máme … v živote rozhodnúť. Niekedy je v súlade s naším rozumom, niekedy zase nie je. Intuícia sídli v pravej hemisfére mozgu, ale rozum naopak v ľavej.

„Intuícia je ako GPS prístroj Vášho vnútra.
Máte ho zapnutý ? :)
neznámy
neznámy | 10.11.2017 22:26
intuice je z jungovského pohledu jednou ze čtyř psychických funkcí,společně s vnímáním je považována za funkci iracionální

Henri Bergson ji spojuje s vitalitou, což odpovídá rudhyarovskému pohledu, v němž intuice je spojena s 1. kvadrantem (východní-podzemní)

Intuice zpracovává informace uložené do osobního nevědomí, jedinec musí mít tedy nějaké životní zkušenosti, aby je intuice mohla efektivně zpracovávat, ale jistě tu budou hrát roli i informace z nevědomí kolektivního. Proces zpracování probíhá v nevědomí, do vědomí se nám dostane až hotový výstup v podobě "náhlého vnuknutí" nebo se nám řešení objeví ve snu )ve stavu v němž se pohybujeme v nevědomí. Vzorový je příklad objevu struktury benzenu, jak se zjevila německému chemikovi Friedrichovi Augustovi Kekule-mu v podobě skotačících opic
neznámy
neznámy | 10.11.2017 22:54
Ja som dnes neuposlúchla svoju intuíciu a zase ma to poučilo,že je lepšie ju počúvať :)
milan08
milan08 | 11.11.2017 08:43
myslim ze mi funguje!
neznámy
neznámy | 11.11.2017 10:43
škoda, že sa mi občas vypne ;)
neznámy
neznámy | 11.11.2017 10:45
veru to aj mne-NOOO-
neznámy
neznámy | 11.11.2017 12:05
Včera som chcela založiť podobnú tému, ale nevedela som vyjadriť, čo vlastne chcem :)

Keď život určitý čas plynie vcelku v pohode, keď človek nadobudne pocit, že sa konečne všetko ukľudnilo a nemôže nastať už nič, čo by to zmenilo (veľmi naivná predstava :) ), keď sa naskytnú pocity šťastia, ktoré aj dlhšie pretrvávajú a do toho ako blesk z jasného neba, bez vysvetlenia vonkajšie či vnútorného, prídu zrazu dotierne myšlienky, ktoré nabúrajú všetko to, čo tam doteraz stálo ako pevný, pekný a príjemný obal, múr alebo neviem ako to nazvať.

Človek sa začne s nimi zhovárať, pýtať sa, čo chcú, odkiaľ prišli, prečo?

A ony odpovedajú....nerob sa, že o nás nevieš, boli sme tu od začiatku, len Ty si nechcela počúvať.
fiohattu
fiohattu | 11.11.2017 12:56
Intuícia da nasledovať len tak, že človek ju bude počúvať, prijímať to čo mu prichádza a čo mu radí a konať podľa toho. Čím viac bude ju nasledovať tým viac mu budú prichádzať vnuknutia, predtuchy a tým bude život jednoduchší... ;)

Jasné, že GPS mám zapnuté aj intuíciu a ideálne je to ked ma to vedie dokopy -LOL-
potom aj bez gps vždy trafim kam chcem ísť lebo ma vnútorný navigátor vedie...napr. cez Budapešť nás takto vymotal... -LOL- :)
neznámy
neznámy | 11.11.2017 14:04
Niekedy sú to len sice maličkosti, ale aj tak sa oplatí počúvať :) .. napríklad ,súrne potrebujem kúpiť plavky ,intuícia mi presne hovori kam mám ist ,ale ja nie :) počúvam najprv rady kamarátky, potom neviem koho a až nakoniec keď obehnem celé mesto kupim plavky presne tam ,kde som mala pocit na začiatku že ich kúpim :)
alvarez
alvarez | 11.11.2017 17:58
Moja intuícia je vo veľmi biednej kondícii, resp. nepozorujem žiadnu. Mám si nechať narásť dlhé vlasy ?:)
neznámy
neznámy » alvarez | 11.11.2017 21:16
Skús a daj vedieť potom :)
neznámy
neznámy | 12.11.2017 09:26
to čo opisuješ dobre poznám, ale nerozumiem kontextu s intuíciou :D

myslím si, že to nie je o intuícii. ide o dokola sa opakujúci chybný vzorec, z ktorého je potrebné vedome vystúpiť.... intuíciia bude ten hlások ktorý niekde na pozadí práve ukazuje cestu von.... -CONFUSED-
marcie
marcie | 12.11.2017 10:07
funguje mi, v poslednej dobe sa bavím nad synchronicitou, ktorú pozorujem vo svoejom živote, myslím, že je to prejav intuície ... ;)
alvarez
alvarez | 12.11.2017 10:15
Teraz mám 6cm vlasy a už počúvam hlasy, že sa mám dať ostrihať, že na chlapa mám toho veľa na hlave, lenže na intuíciu treba aspoň 20-30cm tipujem. -NOSMILE-
neznámy
neznámy | 12.11.2017 10:18
Ukrytú súvislosť som vedome nechala na intuíciu čitateľa :)
neznámy
neznámy | 12.11.2017 10:46
ja Ti mám trochu problém s definovaním, s ohraničením pojmu intuícia...

dr. F už vyššie naznačuje, že to tak jednoduché s tými hlasmi nebude... mám problém i so slovným spojením "vnútorný hlas" keďže obvykle o žiaden hlas a dokonca ani o slová nejde :D mám tuším dosť problémov :D

každopádne z nevedomia, či už osobného alebo kolektívneho sa vynára všeličo, a intuíciu všeobecne chápeme ako niečo, čo nás vedie pre nás "správnym smerom" ale my máme uložené a to i na fyzickej úrovni (toť som sa dozvedela, že amygdala je takýmto úložiskom) vzorce ako v konkrétnej situácii reagovať a ako automaty i reagujeme, tieto vzorce sú z časti zdedené, z časti sú to skúsenosti z čias keď sme si ešte v mamkinom brušku plávali a keď sme sa rodili a z ranného detstva sú to spomienky skôr emočné, takže podobnosť emočná automaticky spúšťa reakciu podľa vzorca o ktorom netušíme ako vznikol a je to teda nevedomý proces...

ako teda oddeliť nevedomé reakcie od intuície, ktorá je vlastne tiež správa z nevedomia?

ak máme nutkanie spraviť niečo nelogické, či iracionálne, kedy ide o vzorec, ktorý môže byť pre nás deštruktívny, a kedy ide o intuíciu, ktorá nás vedie?
neznámy
neznámy | 12.11.2017 13:40
Ja neviem ,čo to je :) hovorim tomu intuícia ale prvá myšlienka ,pocit ,ktorý som v živote urobila bol správny....prvý dojem z človeka ,urobiť to neurobiť ?ist alebo nie ?
neznámy
neznámy | 12.11.2017 14:12
Permanentne :D
neznámy
neznámy | 12.11.2017 14:14
áno, rozumiem :) subjektívne sa to rozoznať dá, objektívne je prvá myšlienka, pocit niekedy intuícia a niekedy program, podľa mňa, to čo píše simetra je práve to druhé...
neznámy
neznámy | 12.11.2017 14:24
Stránka:
1 2 3
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...