mesiac
Piatok, 26.4.2024
Meniny má Jaroslava

Voľný pokec - 

sen

neznámy
neznámy | 1.1.2015 15:32
Mala som jeden z tych pamatnych snov, nepisem to ani kvoli prosbe o rozbor, neviem, ani sa ho nesnazim vykladat, len sa ma intuitivne dotyka, tak sa s nim podelim, mozno ma niekto podobne spomienky a ked nie, tak len tak....
Zobudila som sa do sna, bola som v ciernej zakalenej vode, bola relativne plytka, mozno 4 metre a ked som sa pozrela hore, videla som, ze som pod ladom, bol to nekonecny priestor plny ludi v habitoch roznych farieb, vsetci sme kracali jednym smerom a nad nami sa vznasali biele zmatene netopiere, ktore chceli vyletiet nad ten lad ale len vrazali do kryh a postupovali nasim smerom, voda bola coraz cistejsia a lad nad nami hrubsi, v dialke sa ozyval zvuk ako ked nieco svisti vzduchom... a hned za tym svihnutim, zvuk padajucej kvapaliny, vytvaralo to niekolkonasobnu ozvenu a netopiere z toho blaznili, menili smer, boli vsade, nevidela som ani na krok, zrazu boli pred nami ladove schody, boli nekonecne dlhe, kracali sme cele hodiny az sme vysli vysoko nad hladinu vody, vsade bola husta hmla a vo vzduchu sa vznasala velka ladova kryha, netopiere sa okamzite rozleteli do dialky ale nieco neviditelne ich zastavilo, akoby tu kryhu obkolesovalo zhora silove pole, cez, ktore nebolo mozne prejst a tak nadalej vrazali do tych neviditelnych stien, kryha bola pokryta ladovymi medvedmi a nejakymi bielymi bytostami, ktore na nich jazdili, vyzerali ako siluety ludi, mali rovnake telo ale nemali tvar, ani ruky a boli k medvedom priputani retazami....uprostred kryhy bol cierny kopec z popola a na nom stala zena v ciernych satach so zaviazanymi ocami, trosku ako pokrutena verzia bohyne spravodlivosti, v ruke drzala ostnaty bic, otacala sa na spicke nohy ako baletka do kruhu a doslova kosila ten dav medvedov s bytostami, bolo pocut len plieskanie bicom a krv dopadajucu na sneh, okrem toho hrobove ticho, postavy v habitoch, ktore prisli so mnou, stali na kraji kryhy a odhadzovali rozsekane tela dole na zamrznutu hladinu, ktora coraz viac praskala, bolo vidiet ako prichadzaju pod ladom dalsi ludia a dalsie biele netopiere....ja som tam len nehybne stala a sledovala to, az kym som sa nezobudila
....lad, ladove medvede a biele netopiere som v snoch mavala aj predtym, pripadali mi ako nieco nadpozemsky ciste, ale toto je prvykrat co umierali alebo trpeli a mam z toho strasne depresivne pocity
neznámy
neznámy | 1.1.2015 15:42
To bol sen tejto noci?
Mne sa snívalo niečo úplne odlišné. Zbierala som obrovské jahody, bolo to teraz. Mala som ich pod akousi fóliou, aj som sa čudovala, že v januári a už sú. Zrelé som trhala do rúk, jedna jahoda mi vyplnila celú dlaň. Nezrelé som otáčala, aby bola biela strana otočená k slnku.
A ešte v tej záhrade bola veľká, sýtozelená pažítka. :)
neznámy
neznámy | 1.1.2015 15:47
ano

z toho sna si mala predpokladam dobry pocit...?
neznámy
neznámy | 1.1.2015 15:53
Áno, veľmi príjemný pocit.
Ty píšeš opak. Aj si to vieš sama nejako zdôvodniť, dať tomu snu zmysel?
neznámy
neznámy | 1.1.2015 16:15
v sne som sa citila bezmocne a aj v skutocnosti sa citim bezmocne, takze asi nejaka symbolika, ze mam pocit, ze nic nie je tak ako ma byt a ja tomu neviem pomoct, lebo veci funguju ako funguju....nezachranim seba, ani svet, vsetko je vo svojich kolajach, riadi sa urcitym systemom a my mozeme len zapadat alebo nezapadat do kolobehu....a vravim, tie netopiere, aj medvede su pre mna nieco ciste a akoby som videla take veci kazdy den po troche umierat, ale detaily vysvetlit neviem, ale zapamatat si to zapamatam
neznámy
neznámy | 1.1.2015 16:28
Tak tomu rozumiem, tomu pocitu.
Len stotožniť sa s ním, prijať ho, nijako nepomôže. Iba to človeka oberie o silu podieľať sa svojou energiou na tom, aby sa stal svet lepším.
Je to ako zamrznúť od smútku a stať sa nehybným.
neznámy
neznámy | 1.1.2015 16:33
Zamrznúť od smútku niekedy nemusí znamenať ostať smutným :)
neznámy
neznámy | 1.1.2015 16:46
to ano....take male epizody socialnej fobie, casom bude lepsie
neznámy
neznámy | 1.1.2015 16:47
Z Tvého snu cítím bezvýchodnost .. na jedné straně jednosměrné myšlenky, na straně druhé agresivní svět. Tvým představám o čistotě není dána možnost se rozvinout (naráží na ledovou hranici) nebo jsou přímo ničeny. Nevím, možná trošku roztát, aby "se ledy hnuly" :)

Z 30. na 31. prosince jsem měla docela dlouhý barevný sen, ze kterého si pamatuji jen závěr .. jsem v nějakém prostoru, plno lidí kolem, sedím na nějakém pařezu a jsem zároveň i v přírodě se stromy a květinami. Ke mně se řítí kamarádka a jakoby vyčítavě mi říká : " Prosím tě, co tu děláš ?! " No a já v klidu odpovídám : " Nic. Čekám na lásku. Opravdovou lásku. "
Vzbudila jsem se a poslední slova mi ještě zněla v hlavě. Je zajímavé, že ač to vypadá optimisticky, polovinu včerejšího dne mi bylo zle a musela jsem vypadnout do lesa, kde bych byla sama. Pak už zase dobrý, ale tenhle kontrast mne překvapil ..
neznámy
neznámy | 1.1.2015 16:52
A čo to znamená? Ostať prázdnym? Myslím prázdnotu v negatívnom zmysle.
Skutočne prázdnu, nie naplnenú.
neznámy
neznámy | 1.1.2015 16:56
ano, je to zaroven aj taka neustale pritomna smrt naokolo, vsade ju vnimam

ani neviem preco ale tak ako to popisujes by ma tvoj sen vydesil, viem, ze to vyzera ako pokojny, optimisticky sen, ale neviem, nieco na tom skutocne je a netusim co

pamatam sa ako som bola vydesena zo sna ked som bola v lese, pekny slnecny den, kracala som a dosla som k rybniku, bol prazdny a zrazu don spadla ryba zo stromu, pozrela som hore a videla som, ze su vsade ako sisky a padaju do tej vody a potom pokojne plavaju dalej....vsade krasna priroda, motyle, nic ine sa neudialo a ja som sa zobudila totalne spotena a musela som ist uprostred noci na balkon to predychat, uplne som sa klepala
vevuska
vevuska | 2.1.2015 10:02
Ahoj, napíšem ti to jednoducho a stručne.... rastieš. Duchovne si sa rozvinula, narástla si a aj tvoje podvedomie. Sneh znamená zmenu v tvojom reálnom živote. Zvieratká ako sú medvede a netopiere sú alebo môžu byť tvoje silové nové zvieratká, ktoré ťa sprevádzajú v tvojom živote. Totiž nemusíš veriť v šamanov, ale každý človek má pri sebe minimálne jedno silové zvieratko. Schody a chodenie hore znamená duchovný rast.
:)
vrchol.vsetkeho
vrchol.vsetkeho » vevuska | 3.1.2015 18:54
co znamena ked sa niekomu casto sniva o peniazoch? ze vyhrava atd
Gitus
Gitus » vevuska | 3.1.2015 20:23
A sexualne sny?-LOL-
neznámy
neznámy » Gitus | 4.1.2015 10:04
Keby si bola muž, tak ti to poviem jednoducho a stručne - rastieš.
Gitus
Gitus | 4.1.2015 10:44
-ROFL--LOL-no ale ja som zena..a celkom casto sa mi snivaju...-BIGEYE-
neznámy
neznámy » vevuska | 4.1.2015 12:28
inak co sa tyka tych schodov, to by bolo prilis jednoduche, ze niekto kraca hore a automaticky to znamena nejaky duchovny rast....v snoch kracam po schodoch neustale, raz hore, raz dole, to by som jeden den duchovne narastla a druhy den by som uz zas bola neduchovna ci ako to nazvat:D
neznámy
neznámy | 4.1.2015 13:24
Podľa jungiánskej psychologičky, ktorá napísala knihu o symboloch v snoch, kráčanie po schodoch znamená presuny obsahov medzi vedomím a nevedomím.
Niečo sa buď dostáva na povrch, do vedomia, alebo naopak.
neznámy
neznámy | 4.1.2015 19:17
-ROFL--LOL-
neznámy
neznámy » Gitus | 4.1.2015 19:19
Svítíš ? ;)
Stránka:
1 2
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...