mesiac
meno: heslo:
NAJNOVŠIE ČLÁNKY

PLANETÁRNE KONFIGURÁCIE

V časoch, keď som začínal s astrológiou, tak som... » viac

Saturnská skúsenosť - Saturn v 2. dome (časť 3)

Druhý dom je v astrológii najčastejšie spájaný... » viac

SYNASTRIA A PARTNERSKÉ HOROSKOPY (časť 2.)

V minulej časti sme sa prebrali radix (osobný... » viac

Voľný pokec - 

Prezidenstké voľby 2019

aether13 | 12.2.2019 20:15
Páči sa, kto sa chce vyjadriť, smelo do toho - úplne najlepšie z astrologického hľadiska.

Kandidáti + dátum a miesto narodenia:

Béla Bugár - 7.7.1958, Bratislava
Zuzana Čaputová - 21.6.1973, Bratislava
Martin Daňo - 4.11.1976, Humenné
Štefan Harabin - 4.5.1957, Ľubica
Eduard Chmelár - 21.8.1971, Modra
Marian Kotleba - 7.4.1977, Banská Bystrica
Milan Krajniak - 30.1.1973, Bojnice
József Menyhárt - 15.9.1976, Dunajská Streda
František Mikloško - 2.6.1947, Nitra
Robert Mistrík - 13.8.1966, Banská Bystrica
Maroš Šefčovič - 24.7.1966, Bratislava
Róbert Švec - 21.8.1976, Nitra
Bohumila Tauchmannová - 19.9.1958, Martin
Juraj Zábojník - 15.7.1962, Bojnice
Ivan Zuzula - 21.10.1954, ??
aether13 » aether13 | 12.2.2019 20:32
Čo sa mňa týka, myslím, že nás čaká poriadne eldorádo a to nielen pri voľbe (=výsledku z týchto volieb), ale aj počas celého mandátu, keďže po viac ako 8 dekádach Urán vstúpil do znamenia Býka (už minulý rok, pričom momentálne sa ešte lučí so znamením Barana a od 6.3.2019 vstúpi do Býka naplno - plus/mínus).
Naposledy to bolo v rokoch 1934-1942 a iste nemusím pripomínať, aké politické osobnosti "vládli" svetu.

Tým nechcem povedať, že príde druhý Adolf a podobná banda; skôr si myslím, že môžeme čakať veľmi výrazného kandidáta - čo ma privádza aj k zaujímavému pozorovaniu, že zo všetkých kadidátov je jediným Býkom v zozname Štefan Harabin (ktorý nedostatkom výraznosti a aj kontroverznosti rozhodne netrpí).

Samozrejme, vytrhol som jediný aspekt z mnoha, osobne ma však zaujíma najviac (aj v zhľadom na voľby do EU parlamentu v máji tohto roka, celkový stav ekonomiky, prípadné vojnové konflikty atď. - toto by som tu ale nerád rozoberal, téma je Prezident)
Magnician » aether13 | 12.2.2019 21:23
mne je zo všetkého tohto rozhodne úzko,,pomoooc
lak » aether13 | 13.2.2019 00:01
kazdy piaty rak -LOL-
lak » aether13 | 13.2.2019 00:03
ale ked sme s muzom prvy krat videli na plagate harakter, prislo nam zle -LOL- naraz -ROFL-
lak » aether13 | 13.2.2019 00:04
-LOL- este musim napisat k danovi -LOL- sudiac podla jeho "satirickej" showky, asi sa zabavime -LOL- asi jediny svetly moment toho celeho :D nie on ako osoba, ale on ako zabavny prvok -ROFL- -THUMBSUP-
Boen » aether13 | 13.2.2019 00:48
Astrologické hľadisko pri posúdení kandidátov neviem použiť, keďže nepoznám čas ich narodenia.

Vyjadrím sa ako volič k štyrom relevantným kandidátom, ostatní kandidáti nemajú žiadnu reálnu šancu na zvolenie.

Volím Čaputovú. Má schopnosť meniť veci k lepšiemu, čo už dokázala v mnohých kauzách (napr. pezinská skládka odpadu). Nedala sa zastrašiť mafiánmi. Je to veľmi inteligentná, schopná a zároveň ženská žena. Priama a otvorená, ľudská. Jej preferencie stúpajú, verím, že to dá.

Harabin je pre mňa neprijateľný, skorumpovaný a nečistý kandidát.

Rovnako je pre mňa neprijateľný Ševčovič, keďže kandiduje za stranu Smer, ktorá svojou korupčnou politikou vedie krajinu k rozvratu. Diplomatická klzkosť tohto pána mi nekonvenuje.

Mistríka by som volila iba v prípade, ak by odstúpila Čaputová. Nie je mi sympatický a nie je mi sympatické ani jeho kalkulovanie a lavírovanie v odpovediach na niektoré politicky háklivé otázky.
milan08 » Magnician | 13.2.2019 06:38
rodine zalozeny,super.
mpg » aether13 | 13.2.2019 08:27
Je pravdepodobné, že bude aj druhé kolo volieb, keď v prvý termín 16.3. je Merkur retrogradný.
dr. Faustroll » Boen | 13.2.2019 09:14
Bez časů narození je těžké usuzovat

kontroloval bych ty šance aspoň tranzity na radixy životních partnerů kandidátů, zda tam "hrozí" nějaká zásadní změna
Boen » dr. Faustroll | 13.2.2019 12:20
Nemáme k dispozícii potrebné údaje, takže môžeme iba nezáväzne "veštiť".

Zaujímavé je, že dvaja z vážnych kandidátov (Mistrík, Ševčovič) sú levovia, narodení v tom istom roku a s relatívne podobným postavením planét.

V deň volieb (16.3.,prvé kolo) bude v rakovi konjunkcia luny s dračou hlavou. Luna predstavuje "ľud", tento tranzitný aspekt môže mnohé naznačovať. Už aj preto, že všetci štyria relevantní kandidáti majú v rakovi planéty, niektorí dokonca stéliá. Mistríkovi tranzitná luna+dračia hlava tesne sadne na natívnu "vojvodcovskú" konjunkciu jupiter+ mars, čo by teoreticky mohlo dávať šancu na úspech. Čaputovej zase na natívnu konjunkciu venuša+ merkúr. Keďže však nepoznáme presný kontext a hlavne nevieme, do akých domov tieto aspekty spadajú, nevieme z toho vyvodiť serióznu prognózu.

Škoda, že nepoznáme presné časy narodenia kandidátov, rozloženie domov a presné postavenie luny. Takto môžeme iba variť z vody.
Magnician » lak | 13.2.2019 12:33
raci sú fajn-LOL-
Magnician » Magnician | 13.2.2019 12:50
keďže kedysi som u starkej,,chodil na nich do miestneho potoka,,teraz tam už nevidno žiadneho
mpg » Boen | 13.2.2019 17:21
Keď som dnes nad tým premýšľala, tak v druhom kole môžu byť aj iné mená, ako tí 4 kandidáti, zdá sa mi, že je veľmi veľký počet ľudí, ktorí nebudú voliť ani zástupcu ľavice, ani zástupcu pravice, ale môže sa tam dostať niekto úplne nový -
prekvapenie, ako vo minulých voľbách v Nitre.
Gitus » mpg | 13.2.2019 17:37
Koho myslis napriklad?
Gitus » Boen | 13.2.2019 17:37
-FLOWER- -HEART-
-Budem aj ja...
-FLOWER-
lak » Magnician | 13.2.2019 17:59
:) aj vahy -FLOWER-
aether13 » mpg | 13.2.2019 18:39
V našom politickom zámezí je druhé kolo isté takmer vždy, ten retro merkúr skôr narobí poriadne a náhle zmeny u voličov. Teda, volič sa na poslednú chvíľu rozhodne dať hlas inému kandidátovi z jeho spektra pod vplyvom nejakej udalosti/výroku.

Osobne si myslím, že sa to bude týkať nazvime to "párových dvojíc", teda kandidátov, ktorí bojujú o podobné skupiny voličov (nech sú akékoľvek).
To sú najmä:

Mistrík a Čaputová (skôr v prospech Čaputovej)

Harabín a Kotleba (skôr v prospech Harabína)

Rovnako môže dôjsť aj k problémom pri sčítavaní hlasov, tesným výsledkom v meziach štatistickej odchýlky atď.
aether13 » aether13 | 13.2.2019 18:58
Taktiež je zaujímavé načasovanie (okrem už spomenutého).
Slovensko má tento rok povestných 26 rokov od jeho vzniku, pričom teraz zvolený prezident bude úradovať až do jeho 31-ých narodenín - teda do času, ktorý zodpovedá obdobiu návratu Saturna (28-30 +/-).

Obdobie návratu Saturna je typické tým, že dáva účet za odžitý čas či už od narodenia alebo od predchádzajúceho návratu Saturna.
Nás sa týka to prvé a ruku na srdce, aké vysvedčenie Slovensko dostane?
A teraz komu táto skutočnosť bude hrať do kariet najviac? Osobne si myslím, že Harabínovi.
Pre mnohých symbolizuje Mečiara a kauzy z jeho éry, a keďže Mečiar bol pri vzniku republiky, Harabín pokojne môže byť jeho tieň - táto symbolika môže byť to povestné Saturnovské zaucho a možnosť v nasledujúcich voľbách voliť skutočnú zmenu.

Saturn tiež symbolizuje poriadok, zákony, legálny systém (sudcov ;) ) a toto by mohlo Harabína predurčovať do pozície, prostredníctvom ktorej bude to zaucho uštedrené.

Každopádne iba úvaha ;)
lak » aether13 | 13.2.2019 19:06
zaujimave, nechame sa prekvapkat :)
Stránka:
1 2

KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy benko horoskopy Dom1n1k_96 horoskopy Kristína horoskopy darkprince1231 horoskopy Alois horoskopy mirka horoskopy donkymamky horoskopy mima87 horoskopy Alan650 horoskopy Pimpf horoskopy SilviaJa horoskopy bug

Z katalógu ezoterických služieb:
registrácia zdarma »

johanes
Vypracovávam všetky druhy horoskopov na základe dlhoročného štúdia mundánnej a transpersonálnej astrológie.

horoskophoroskophoroskop Spoločnosť bude mať väčšie sociálne a estetické cítenie, preto ideálne obdobie na organizovanie charitatívnych akcií, či na návštevu galérií, koncertov, kostolov a posvätných miest. Skúste sa venovať tomu, kto to najviac potrebuje (slabší a utláčaní).

horoskophoroskophoroskop Intenzívne a úzkostné emócie môžu otriasť s labilnejšími povahami, čo by mohlo vyhrotiť alebo zmraziť náladu v rodine, či inom kolektíve. Ľudia sú k sebe teraz bezohľadnejší. Nedajte sa za nijakú cenu do ničoho vmanipulovať.

Svadobné šaty Predstavujú určitú očistu vonkajšej (alebo ženskej) stránky osobnosti a proces prehodnocovania správania voči okoliu. Je to snaha vybudovať si sviatočnú, nepoškvrnenú... viac »

Krádež / Kradnúť / Zlodej / Lupič K tomuto činu sa človek dopúšťa, ak si chce cestu životom uľahčiť alebo ak jeho schopnosti nestačia nato, aby si splnil svoje túžby. Vo sne značí tento obraz nejakú... viac »

Záchod / WC / Toaleta / Latrína Miesto, kde sa zbavujeme všetkých nečistôt fyzického tela a teda aj zmyslovej, pudovej roviny. Vo snoch je záchod znamením katarzie, očisty, sebareflexie od nánosov... viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...