mesiac
Sobota, 17.3.2018
Meniny má Ľubica
NOV
osvetlených 0% mesiaca
mesiac v znamení barana
meno: heslo:

Víťazný marec 2018?
fórum Voľný pokec
17.03.2018 23:16 lak

DUCHOVNE EGO
fórum Ľudská duša
17.03.2018 22:35 :-)

POKRACOVANIE PROTESTOV
fórum Voľný pokec
17.03.2018 21:59 Gitus

Uran kvadrát slunce
fórum Astrológia a horoskopy
17.03.2018 20:08 Johanna

NOVINKY

Profesný horoskop

Profesný horoskop Vám napomôže pri výbere vhodného povolania. » viac

Elekcie - výber vhodného termínu udalostí

Astrologický výber vhodného dátumu a času pre dôležité udalosti. » viac

Snár - výklad snov

Výklady najčastejších snov, význam symbolov v snoch. » viac

Katalóg EZO služieb

Katalóg astrológov, numerológov a iných ezoterických služieb. » viac

Voľný pokec - 

Existuje slobodná vôľa?

simetra | 14.11.2017 13:32
Je rozdiel šíriť múdrosť medzi mudrcov a medzi nevedomých.

Zvedomiť všetko je nemusieť potom už nič. Sloboda.
neznámy » simetra | 14.11.2017 16:31
To se nedomnívám že to znamená nemuset už nic. Spíše naopak. Nic nekončí.
Svoboda je to postoj v alibabově jeskyni. Můžeš vše..ale.
Suea » simetra | 14.11.2017 16:47
Článek jsem jen přeletěla očima, takže nebudu hodnotit.

Ale ke svobodné vůli, podobně jako ke svobodě jako takové:

Učili jsme se filozofické "svoboda je poznaná nutnost". Zdálo se mi to příliš komunistické, proto jsem tuhle myšlenku vnitřně odmítala.

Po letech vracím se k ní zpět a mnoho z ní vnímám souhlasně (třebaže jinak než soudruzi zamýšleli).

Ano, naše vtělení se jde ruku v ruce s plánem Duše. Jakýkoli odpor vůči života zkouškám a jejich odmítání jen posiluje další odpor a podle vzoru "na co zaměřuji pozornost, to posiluji", vlastně násobím svoji vlastní negativní setbu.

Tím, že pochopím důvod oněch lekcí, jejich potřebu a nutnost - přestanu utvářet odpor, rezonuji s nimi a ve finále vnitřně přijímám. A právě ono poznání mi přinese nejen přijetí, ale zároveň i svobodu.
A tohle je úžasný stav bytí bez života bití.
;)
simetra | 14.11.2017 18:11
Nepísala som o konci.
neznámy » simetra | 14.11.2017 19:31
A co to je nemuset už nic?
Stránka:
1 2
 

KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy MercurianBird horoskopy Laesus horoskopy hombre horoskopy TEOTWAWKI horoskopy Mačaciačarodejnica horoskopy izzydizzy horoskopy Lenocka horoskopy SABINEČKA horoskopy Palino horoskopy Magnician horoskopy Uboyelig horoskopy Lilia

horoskophoroskophoroskop Tieto chvíle prajú spoznávaniu, rastu a osobnému rozvoju, tak sa vyberte niekde na výlet, či kurz alebo sa zahryznite do nejakej zaujímavej knihy. S úradmi a autoritatívnymi osobami by nemali byť zbytočné prieťahy, tak sa to pokúste využiť.

horoskophoroskophoroskop Ľudia si budú chcieť dokazovať svoju silu a dôležitosť, čo u mnohých rozprúdi hnev a agresivitu. Všeobecne teraz každý háklivejšie reaguje na svoje ego, preto nebezpečenstvo konfliktov. Pri zanietenosti možnosť zranenia.

horoskophoroskophoroskop Podráždenosť, stres a neopatrnosť sa u mnohých stupňuje, čo môže vyvolávať častejšie konflikty a zranenia (napr. na cestách, či pri športe). Snažte sa vyhýbať problematickým lokálom. Svoje emócie držte na uzde.

STRED NEBA - je bod horoskopu nazývaný tiež Medium Coeli (skratka MC) alebo nadhlavník. Ide o miesto pretínania ekliptiky a miestneho poludníka. Je to kulminačný stupeň... viac »

ŠIALENSTVO - je mylné sa domnievať, že z horoskopu je možné určiť choromyseľnosť alebo genialitu. Jediné, čo je však možné je to, že horoskop nám môže poodhaliť sklony k určitým... viac »

KONZERVATIZMUS - môže súvisieť s prevahou planét v zemských znameniach (Býk, Panna, Kozorožec) alebo v Rakovi. Ďalším možným ukazovateľom je silné obsadenie II. alebo IV.domu. A v... viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...