mesiac
Streda, 17.1.2018
Meniny má Nataša
NOV
osvetlených 0% mesiaca
mesiac v znamení vodnára
meno: heslo:
NAJČÍTANEJŠIE

Horoskop na rok 2015

Aké atrologické konštelácie na nás budú pôsobiť najbližší rok? » viac

Luna „Void of Course“

Čo znamená ak je Luna vo fáze „Void of Course“? » viac

Rebríček astrologickej literatúry

Výber najlepšej astrologickej literatúry v SK a CZ » viac

Voľný pokec - 

Existuje slobodná vôľa?

simetra | 14.11.2017 13:32
Je rozdiel šíriť múdrosť medzi mudrcov a medzi nevedomých.

Zvedomiť všetko je nemusieť potom už nič. Sloboda.
neznámy » simetra | 14.11.2017 16:31
To se nedomnívám že to znamená nemuset už nic. Spíše naopak. Nic nekončí.
Svoboda je to postoj v alibabově jeskyni. Můžeš vše..ale.
Suea » simetra | 14.11.2017 16:47
Článek jsem jen přeletěla očima, takže nebudu hodnotit.

Ale ke svobodné vůli, podobně jako ke svobodě jako takové:

Učili jsme se filozofické "svoboda je poznaná nutnost". Zdálo se mi to příliš komunistické, proto jsem tuhle myšlenku vnitřně odmítala.

Po letech vracím se k ní zpět a mnoho z ní vnímám souhlasně (třebaže jinak než soudruzi zamýšleli).

Ano, naše vtělení se jde ruku v ruce s plánem Duše. Jakýkoli odpor vůči života zkouškám a jejich odmítání jen posiluje další odpor a podle vzoru "na co zaměřuji pozornost, to posiluji", vlastně násobím svoji vlastní negativní setbu.

Tím, že pochopím důvod oněch lekcí, jejich potřebu a nutnost - přestanu utvářet odpor, rezonuji s nimi a ve finále vnitřně přijímám. A právě ono poznání mi přinese nejen přijetí, ale zároveň i svobodu.
A tohle je úžasný stav bytí bez života bití.
;)
simetra | 14.11.2017 18:11
Nepísala som o konci.
neznámy » simetra | 14.11.2017 19:31
A co to je nemuset už nic?
Stránka:
1 2
 

KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy issey horoskopy marycon horoskopy Silentium horoskopy christinne horoskopy Taninuška horoskopy anna2801 horoskopy capusikpd horoskopy Khalia horoskopy Quiksinocka horoskopy pamira horoskopy Petr9 horoskopy kozoroh_91

Z katalógu ezoterických služieb:
registrácia zdarma »

Tibetské spievajúce misy a misky - eshop a informácie
E-shop špecializovaný na tibetské spievajúce misy, bohatý výber kvalitných himalájskych tepaných mís všetkých...

horoskophoroskophoroskop Zvýšenie estetické cítenie prispeje k vyššej spokojnosti pri nákupoch, či návšteve kultúrnych akcií a kozmetických salónov. Terajšia pohodová a priateľská atmosféra osvieži všetky milostné, rodinné a spoločenské záležitosti.

horoskophoroskophoroskop Hlboko potlačené inštinkty a podvedomé sklony dostávajú zelenú, čo môže síce zvyšovať kriminalitu a zintenzívňovať patologické stavy, ale tiež to vedie k väčšej spontánnosti a k ľahšiemu vyjadrovaniu pocitov. Ego ľudí je teraz viac háklivejšie.

horoskophoroskophoroskop Medzi ľuďmi pocítite viac priateľských gest a láskavosti, čím dokážete ľahšie nadviazať nové kontakty. Chuť baviť sa a vychutnávať si život praje všetkým spoločenským akciám. Potešte svoje zmysly umením, či dobrým jedlom.

Ryby / Ryba Živočích obývajúci moria, oceány, jazerá a rieky. Vodný živel reprezentuje cítenie a emocionalitu a väčšie vodné plochy (more, oceán) kolektívne nevedomie. V takom... viac »

Kufor / Batožina Predstavuje bremeno, či ťarchu v podobe našich nevedomých potrieb, závislostí a zvykov, ktorých sa nechceme alebo nemôžeme vzdať ani pri rôznych životných zmenách. V... viac »

Otec Vyjadruje mužské vlastnosti v našej psychike (citového animusa) a celkovo princíp autority, tvorivosť, sebavedomia a životnej sily. Význam tohto symbolu je vo snoch... viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...