mesiac
Utorok, 17.7.2018
Meniny má Bohuslav
PRVÝ KOSÁK
osvetlených 29% mesiaca
mesiac v znamení váh
meno: heslo:
NOVINKY

Profesný horoskop

Profesný horoskop Vám napomôže pri výbere vhodného povolania. » viac

Elekcie - výber vhodného termínu udalostí

Astrologický výber vhodného dátumu a času pre dôležité udalosti. » viac

Snár - výklad snov

Výklady najčastejších snov, význam symbolov v snoch. » viac

Katalóg EZO služieb

Katalóg astrológov, numerológov a iných ezoterických služieb. » viac

Voľný pokec - 

Existuje slobodná vôľa?

neznámy | 14.11.2017 13:32
Je rozdiel šíriť múdrosť medzi mudrcov a medzi nevedomých.

Zvedomiť všetko je nemusieť potom už nič. Sloboda.
neznámy | 14.11.2017 16:31
To se nedomnívám že to znamená nemuset už nic. Spíše naopak. Nic nekončí.
Svoboda je to postoj v alibabově jeskyni. Můžeš vše..ale.
Suea | 14.11.2017 16:47
Článek jsem jen přeletěla očima, takže nebudu hodnotit.

Ale ke svobodné vůli, podobně jako ke svobodě jako takové:

Učili jsme se filozofické "svoboda je poznaná nutnost". Zdálo se mi to příliš komunistické, proto jsem tuhle myšlenku vnitřně odmítala.

Po letech vracím se k ní zpět a mnoho z ní vnímám souhlasně (třebaže jinak než soudruzi zamýšleli).

Ano, naše vtělení se jde ruku v ruce s plánem Duše. Jakýkoli odpor vůči života zkouškám a jejich odmítání jen posiluje další odpor a podle vzoru "na co zaměřuji pozornost, to posiluji", vlastně násobím svoji vlastní negativní setbu.

Tím, že pochopím důvod oněch lekcí, jejich potřebu a nutnost - přestanu utvářet odpor, rezonuji s nimi a ve finále vnitřně přijímám. A právě ono poznání mi přinese nejen přijetí, ale zároveň i svobodu.
A tohle je úžasný stav bytí bez života bití.
;)
neznámy | 14.11.2017 18:11
Nepísala som o konci.
neznámy | 14.11.2017 19:31
A co to je nemuset už nic?
Stránka:
1 2
 

KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy mima87 horoskopy Alan650 horoskopy Fred horoskopy Pimpf horoskopy SilviaJa horoskopy bug horoskopy katie654 horoskopy Deva horoskopy limitless horoskopy camarate horoskopy prestrelena horoskopy rybka

Z katalógu ezoterických služieb:
registrácia zdarma »

Vypracujem
Vypracujem kompletný numerologický rozbor, ktorý vám veľa napovie o vašich schopnostiach, predpokladoch, zdraví,...

horoskophoroskophoroskop Mrzutá, ponurá atmosféra sa zakráda do duší, čo nemusí priať zábavám a spoločenským akciám. Tento čas ubíja nehu a citlivosť, preto najmä riešenie rodinných nezrovnalostí odložte na neskoršie.

horoskophoroskophoroskop V medziľudských vzťahoch sa bude prejavovať viac zodpovednosti a opatrnosti, čo môže prospieť organizačnej stránke spoločenských akcií. Pri jednaniach a nadväzovaní nových kontaktov prevážia formality nad spontánnosťou.

horoskophoroskophoroskop Veľká časť populácie sa k sebe bude správať bezohľadnejšie a takisto sa prikloní pri svojich aktivitách k radikálnejším postojom. Osoby, čo majú v rukách moc dostanú väčšie nutkanie manipulovať s ostatnými. Nárast extrémizmu vo svete.

Havária / Nehoda / Autonehoda Už samotná obrazová symbolika tohto sna hovorí o určitom zlome, náraze, napätí, či náhlej kríze, ktorá sa dostaví buď z vlastnej nepozornosti a neopatrnosti alebo... viac »

Cintorín / Hrob / Hrobka Miesto posledného odpočinku, ktoré oznamuje definitívne ukončenie jedného cyklu a začiatok nového. Vo snoch je teda znamením pochovania a zbavenia sa určitých svojich... viac »

Cigáň / Cigánka / Cigáni / Róm / Rómovia Tento kočovný národ je synonymom pre živelnosť, nezávislosť, odlišnosť, iracionalitu, či pre premenlivú, nestálu energiu, ktorá sa len ťažko dá skrotiť. Vo snoch... viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...