mesiac
Sobota, 20.10.2018
Meniny má Vendelín
PRVÁ ŠTVRŤ
osvetlených 84% mesiaca
mesiac v znamení rýb
meno: heslo:
NAJČÍTANEJŠIE

Horoskop na rok 2015

Aké atrologické konštelácie na nás budú pôsobiť najbližší rok? » viac

Luna „Void of Course“

Čo znamená ak je Luna vo fáze „Void of Course“? » viac

Rebríček astrologickej literatúry

Výber najlepšej astrologickej literatúry v SK a CZ » viac

Voľný pokec - 

Existuje slobodná vôľa?

neznámy | 14.11.2017 13:32
Je rozdiel šíriť múdrosť medzi mudrcov a medzi nevedomých.

Zvedomiť všetko je nemusieť potom už nič. Sloboda.
neznámy | 14.11.2017 16:31
To se nedomnívám že to znamená nemuset už nic. Spíše naopak. Nic nekončí.
Svoboda je to postoj v alibabově jeskyni. Můžeš vše..ale.
Suea | 14.11.2017 16:47
Článek jsem jen přeletěla očima, takže nebudu hodnotit.

Ale ke svobodné vůli, podobně jako ke svobodě jako takové:

Učili jsme se filozofické "svoboda je poznaná nutnost". Zdálo se mi to příliš komunistické, proto jsem tuhle myšlenku vnitřně odmítala.

Po letech vracím se k ní zpět a mnoho z ní vnímám souhlasně (třebaže jinak než soudruzi zamýšleli).

Ano, naše vtělení se jde ruku v ruce s plánem Duše. Jakýkoli odpor vůči života zkouškám a jejich odmítání jen posiluje další odpor a podle vzoru "na co zaměřuji pozornost, to posiluji", vlastně násobím svoji vlastní negativní setbu.

Tím, že pochopím důvod oněch lekcí, jejich potřebu a nutnost - přestanu utvářet odpor, rezonuji s nimi a ve finále vnitřně přijímám. A právě ono poznání mi přinese nejen přijetí, ale zároveň i svobodu.
A tohle je úžasný stav bytí bez života bití.
;)
neznámy | 14.11.2017 18:11
Nepísala som o konci.
neznámy | 14.11.2017 19:31
A co to je nemuset už nic?
Stránka:
1 2
 

KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy benko horoskopy Bosch horoskopy Dom1n1k_96 horoskopy Kristína horoskopy darkprince1231 horoskopy Alois horoskopy mirka horoskopy donkymamky horoskopy mima87 horoskopy Alan650 horoskopy Pimpf horoskopy SilviaJa

horoskophoroskophoroskop Významná časť populácie dostane nutkanie použiť svoj štipľavý jazyk alebo chuť kritizovať všetko naokolo, čo povedie k verbálnej agresivite. Nervový systém je labilnejší. Pre zvýšenú nepozornosť nebezpečenstvo úrazov a nehôd.

Topánky / Čižmy / Boty Doplnok k nášmu štýlu obliekania, pomocou ktorého kráčame životom. Existuje mnoho porekadiel, kde topánky sú spájané s výrazom našej osobnosti, či so životnou cestou.... viac »

Oheň / Vatra Je dôležitý rozdiel medzi snami o ohni a snami o požiari. Niekedy v nás oheň vzbudzuje radosť a uvoľnenie, inokedy hrôzu a des. V takýchto snoch sa ocitáme v... viac »

Kolotoč / Kolotoče Kolotoč sa točí tak isto ako počas dňa horoskop, v ktorom namiesto detí nepokojne sedia na svojich miestach (v znameniach) planéty. Z tohto dôvodu predstavuje... viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...