mesiac
Štvrtok, 6.5.2021
Meniny má Hermína

Oznamy a akcie - 

Hromadná pripomienka

1anjelik
1anjelik | 8.6.2014 10:01
Prosím podporte petíciu.

Tentokrát už ide skutočne do tuhého! Vláda schválila POTAJOMKY ZA CHRBTOM OBČANOV zákon o vývoze pitnej vody do zahraničia !!!

Člen portálu SkUtocny Snem upozornil na to, že vláda na svojom stredajšom zasadaní schválila návrh novely Vodného zákona, ktorý povolí aj vývoz vody do zahraničia.

Udialo sa tak napriek hromadnej pripomienke občanov (viac ako 7 tis. Občanov) viď linka:

http://skutocnysnem.sk/list/zastavme-schvalenie-zakona-o-vyvoze-vody-do-zahranicia

Požiadavky občanov SR na zastavenie vývozu vody do zahraničia zdá sa boli ignorované aj napriek tomu, že novela zákona je podľa odborníkov protiústavná. Voda nie je tovar, je to životná potreba, je to bohatstvo občanov tohto štátu. Podrobnejšie informácie prinesieme na portáli www. skutocnysnem.sk začiatkom budúceho týždňa.

Návrh zákona pôjde na prerokovanie do parlamentu pravdepodobne v zrýchlenom konaní tak, aby občania tejto krajiny nemohli zareagovať. Je možné, že sa pokúsia schváliť novelu zákona už na teraz prebiehajúcej schôdzi parlamentu. Aby sa tak neudialo, ani teraz ani v budúcnosti, mobilizácia občanov je nevyhnutná! Prejdime od slov k činom. Ak tak nespravíme, prídeme o náš najväčší majetok, ktorým unikátne zásoby pitnej vody v SR určite sú. Ak tak nespravíme, pripravíme o tento majetok nielen nás, ale aj naše deti.

Voda je podľa Ústavy majetkom štátu, teda občanov tejto krajiny. Nie je to tovar, pretože prístup k vode je základné ľudské právo umožňujúce prežitie. Je to obrovské bohatstvo občanov, o ktoré po schválení tejto novely môžu prísť. Týmto spôsobom kontrolu nad Slovenskou pitnou získa pár vyvolených a zveľadia si svoje majetky na úkor nás všetkých. V konečnom dôsledku táto novela môže spôsobiť zdražovanie vody a ohroziť prístup občanov SR k pitnej vode. Keď by sa už malo s vodou obchodovať, mali by z tohto obchodu profitovať občania tejto krajiny a nie pár privilegovaných subjektov, o ktorých rozhodnú skorumpovaní politici.


Hromadnú pripomienku do 7.6.2014 10:00 podporilo 7798 občanov. Od 6.6.2014 16:00 je to 454 nových podpisov

Ďakujeme! Podoisat možete TU:

https://docs.google.com/forms/d/1bnnw_cfMjn0vfPTHZ-bdv79s81MCGTBNEH6eBizGyKQ/viewform

Prosím občania zmobilizujte sa a pokračujte v podpore petície na vyššie uvedenej linke.

Podrobnosti k schválenej novele vodného zákona nájdete TU:

http://www.rokovania.sk/Rokovanie.aspx/BodRokovaniaDetail?idMaterial=23572 />
http://www.rokovania.sk/File.aspx/ViewDocumentHtml/Mater-Dokum-165550?prefixFile=m_
Tojotomi
Tojotomi » 1anjelik | 29.8.2014 12:01
paráda
Žabkažabulienka
Žabkažabulienka » 1anjelik | 29.8.2014 22:42
Niekto má pyramídy, niekto Eiffelovku, niekto MAL vodu... :'(

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...