mesiac
Piatok, 26.4.2024
Meniny má Jaroslava

Ľudská duša - 

Duchovna nasa cesta a pohlad na vyvoj duse rok 2012

neznámy
neznámy | 2.12.2012 18:43
AHOJ,já již tady za blázna označena byla, již přesně nevím v jakej diskuziji to bylo, vím že jsem tam psala že vidím duchy, mám otevřené 3 oko a pracuji s bytostmi světla. To byla diskuze, pak jsem je ujistila, že jsem plně při zmyslech a na rozdíl od nich musím pravidelne raz za 2 roky na psychologické vyšetření nebot pracuji jako řidič tramvaje a je to po nás vyžadováno vrámci preventivní prohlídky. Proto tady nepíši své zážitky. Jak jsem tady četla pořád panuje u někoho strach ,že bude konec světa, nebude, 22 se ráno probudíme jako každy den.
neznámy
neznámy | 7.12.2012 21:32
Krásne si to napísala -FLOWER- Aj v tomto máme veľa spoločného..Zostať pri vlastnom názore a prejaviť odvahu aj za cenu spochybnenia viem takisto oceniť -THUMBSUP-
neznámy
neznámy | 7.12.2012 21:44
Veľmi by ma zaujímalo toto - Dokáže niekto konkrétne popísať, či zaznamenal v tomto období nejakú zmenu sám na sebe? Pocitovo, či je v pohode ak predtým nebol, či zaznamenal nejaký zlom, či má nejaké zmeny správania, zmenený postoj k niečomu konkrétnemu, či cíti uvolnenie alebo napätie, zvýšený stres alebo príliv emócií, či si to naplno uvedomuje alebo sa len teraz zamýšľa ked sa už o tom toľko píše..Myslím konkrétny stav v súvislosti s témou. Je úplne niečo iné o "tom" čítať a počúvať dokola a niečo iné si skutočne uvedomiť, že sme niekam "poskočili"
neznámy
neznámy | 7.12.2012 22:00
Vies co moja ja mozem popisat ake zmeny sa umna deju.Zacala som sa otvarat viac energii,ktora je velmi sina.Niekedy mi tak brni v rukach a po tele.Som sa hodne ukludnila,v mojom vnutri citim co raz viac pokoj.Zacala som vnimat viac ludi a vnimam ich takych aki su.Niekedy sa mi stava,ze co si pomyslim tak sa mi to stane.Dokazem vycitit co bude a potvrdi sa to.Ked mam strach tak ho dam na povrch a zacnem rozoberat preco.Vtedy akoby sa rozpustal.Hodne som pochopila moju cestu a kto som.Co mi bolo dane a pochopila som preco som tu.Zmenilo sa mi myslenie a hlavne som sa upokojila.Ked ti poviem,ze vnimam anjelov,mojich ochrancov,niekedy aj ich vidim.Potom vidim svoju enerrgiu s ktorou sa hram.Este jasne,ze este sa mam ucit a este ma cakaju ulohy ale mozem povedat,ze mi to dalo hodne a aj okolie mi potvrdilo,ze som sa hodne zmenila
neznámy
neznámy | 8.12.2012 19:59
Každý by sa mal v tomto období viac ako inokedy začať skutočne zaoberať sám sebou.. Každá naša myšlienka ovplyvňuje svet okolo nás, je len na nás, čo budeme posilňovať - strach z nadchádzajúcich udalostí, alebo sa rozhodneme podporiť pokoj a mier u seba aj u druhých. Vplyvom energií ktoré prichádzajú na našu planétu prichádza k premene vnímania ľudských bytostí, najľahšie sa to dá pozorovať na vnímaní času..Sú ľudia, ktorí povedia - ani neviem ako tie Vianoce ubehli, vlastne neviem povedať čo som robil. Ľudia sa trápia tým čo bolo a neustále im víri v hlave čo bude, čo majú robiť, ale reálny jediný skutočný pravý dej nevnímajú. Len tu a teraz si tvoríme to čo chceme.Tú prítomnosť nikto za nás nenájde, preto je to dnes ten hlavný "úkol".Človek keď začne len pozorovať zistí, že čo hľadal, dávno už má..

Proces transformace světa je v běhu. Změny už se dějí a budou ještě pár let probíhat. 21. 12. 2012 je pouze lidmi určené datum. Je velice pravděpodobné, že ten den, se z materiálního pohledu nestane nic zásadního. To jen energie, které působí a budou ještě po nějakou dobu působit na naši planetu nám pomáhají vše, co není v rovnováze, do rovnováhy dostat. Transformace probíhá především na úrovni lidského vědomí. Vědomí každého jedince. Každý tedy může průběh procesu transformace ovlivnit svými myšlenkami. A je tedy jen na nás, jakou formou se tedy tyhle změny v našem materiálním světě projeví. To naše myšlenky určují faktický průběh celého procesu!
Nepodléhejte tedy strachu, nešiřte zaručené scénáře všelijakých událostí a katastrof mezi další nevědomé! Vše, co se děje, je dobré. Budoucnost neexistuje. Je jen ve vaší fantazii! Pokuste si uvědomit si svou skutečnou podstatu a uvidíte, že není nic, co by Vám mohlo být sebráno. Přijímejte vše, co přichází. To my sami se rozhodujeme, jak se v každém okamžiku budeme cítit a tím tvoříme naši skutečnost.

Pokud cítíte, že přece musíte něco dělat, doporučuji zaměřit se prakticky na tato tři „P“ a udržovat je v každém okamžiku ve svém vědomí:

Pozorovatel Začněte naslouchat hlasu ve své hlavě a staňte se objektivním pozorovatelem. Naslouchejte nezaujatě, nic neodsuzujte. Když nasloucháte sami sobě, uvědomujete si nejen své myšlenky, ale také sami sebe jako pozorovatele svých myšlenek. Vzniká tak nová dimenze vědomí. Když se myšlení utiší, uvědomíte si „mezeru mezi myšlením“. Jakousi „žádnou mysl“. Zpočátku to bude trvat jen pár vteřin, ale postupně se mezery budou prodlužovat. V těchto okamžicích budete vnímat určitý klid ve svém nitru. Toto je začátek vašeho přirozeného stavu vědomé jednoty s Bytím. Cvičením se tento pocit stále prohlubuje a nastupuje radost z Bytí. Dostanete se za hranice svého Já.

Přítomný okamžik Soustřeďte svou pozornost na přítomný okamžik a uvědomte si jej co nejintenzivněji. V každodenním životě se soustřeďte na jakoukoli běžnou činnost tak intenzivně, že se stane cílem sama o sobě. Soustřeďte se na každý pohyb a každý krok i svůj dech a všechny smyslové vjemy, které vám tato činnost v přítomnosti přináší.

Přijímání Nemůžete-li přijmout vnější situaci, přijímejte situaci vnitřní. To znamená: Nebraňte se bolesti. Vzdejte se strachu, zármutku, zoufalství, utrpení v jakékoli formě. Uvědomujte si všechny negativní emoce, ale nesnažte se je hodnotit. Prostě je přijměte. Pak pozorujte, jak se hluboké utrpení mění v hluboký vnitřní klid. Přijímání utrpení je znamená uvědomit si smrt. Jakmile umřete touto smrtí, uvědomíte si, že smrt neexistuje. A vy se nemáte čeho bát. Umírá jen vaše ego.

K.P.
( 23.11.2012) s použitím pomocných meditací Eckharta Tolleho. Tento text je možné šířit.
neznámy
neznámy | 8.12.2012 20:31
Stojí za to - uvariť si čajík, vyložiť nohy a pozrieť si tento príjemný zážitok v Prítomnosti ..

http://www.youtube.com/watch?v=4cdogkRAFXc />
-HEART-
neznámy
neznámy | 12.12.2012 10:45
Paulo Coelho - Ako rieka ktorá plynie
Zabudnutá motlitba

Pane, ochraňuj naše pochybnosti, pretože aj Pochybnosť je jedným zo spôsobov modlitby. Vďaka nej rastieme, lebo nás núti bez strachu čeliť mnohým odpovediam na tú istú otázku. Aby sme dokázali, Pane, ochraňuj naše rozhodnutia, pretože aj Rozhodnutie je jedným zo spôsobov modlitby. Daj nám odvahu, aby sme si po pochybnosti dokázali vybrať správnu cestu. Nech naše Áno je vždy Áno a naše Nie je vždy Nie. A keď si už zvolíme svoju cestu, daj, aby sme sa nikdy neobzerali dozadu, nech našu dušu nikdy netrápia výčitky. Aby sme to dokázali, Pane, ochraňuj naše činy, pretože aj Čin je jedným zo spôsobov modlitby. Daj, nech náš každodenný chlieb je plodom toho najlepšieho, čo je v nás. Nech sa prácou a činmi podelíme s ostatnými o kúsok z tej lásky, ktorej sa nám dostáva. Aby sme dokázali, Pane, ochraňuj naše sny, pretože aj Sen je jedným zo spôsobov modlitby. Daj, aby sme si nezávisle od vôle či okolností dokázali v srdciach udržať posvätný plameň nádeje a vytrvalosti. Aby sme dokázali, Pane, dopraj nám vždy nadšenie, pretože aj Nadšenie je jedným zo spôsobov modlitby. Ono nás spája s Nebom i so Zemou, s ľuďmi, ono nám hovorí, aká dôležitá v živote je túžba, a preto si zaslúži vynaložené úsilie. Práve nadšenie nás utvrdzuje v tom, že môžeme všetko dokázať, ak sa svojej činnosti venujeme naplno. Aby to bolo možné, Pane, ochraňuj nás, lebo Život je jediným spôsobom, v ktorom sa prejavuje tvoj zázrak. Nech Zem naďalej premieňa zrno na pšenicu, aby sme zas my mohli premieňať pšenicu na chlieb. Toto všetko je však možné iba vtedy, ak máme lásku, preto nás nikdy nenechaj osamotených. Daj, nech vždy pociťujeme tvoju spoločnosť mužov a žien, ktorí pochybujú, konajú, snívajú, nadchýnajú sa a žijú tak, aby každý deň obetovali Tvojej Sláve. Amen

-BYE-
Stránka:
3 4 5
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...