mesiac
Piatok, 26.4.2024
Meniny má Jaroslava

Ezoterika a záhady - 

Úplněk 28. prosince 2012

neznámy
neznámy | 16.12.2012 22:26
Zdravím,

jaký máte pocit z úplňku, který má teď v prosinci nastat 28.? Pokud přijmeme myšlenku, že transformace probíhá uvnitř nás u těch, kteří o to stojí, přijali to a nějak s tím pracují - tedy s tím, co jim to přináší v posledních týdnech a měsících do života za témata a situace, tak proklamovaného 21.12 by měl být ten přelom...

Je to zrod nového slunce, určitě. Ale přijde mi tam trefný po tom i ten úplněk, který by ty věci mohl nějakým způsobem osvětlit ještě trochu jinak, nějak to víc manifestovat. Nenapadají mne vhodná slova jak to popsat... Asi bych řekl, že to může být taky docela důležitý v kontextu toho zimního slunovratu a celkově toho roku 2012.

Jak se na to díváte vy? Bude to asi trošku opomíjený téma, vzhledem k tomu, že "všichni mluví jen o transformaci 21 12 2012" apod.

Díky
neznámy
neznámy | 17.12.2012 13:41
Nemám na to názor, ani na 21. 12. ani na 28. 12. jsem jen otevřená všemu co přijde, s důvěrou a pokorou.
neznámy
neznámy | 22.12.2012 13:05
úplněk 28.12.2012 je něco jiného než zimní ingres 21.12.2012. Tentokrát jde o dost divokou konstelaci, s níž se budou muste popasovat v prvé řadě všichni, kdo mají tranzity 0, 90, 180, 270, 360 stupňů Urana a Plutona vůči důležitým prvkům nativity. Z obecného hlediska jde o lidi narozené mezi

26. září až 3. říjnem

24. až 30. březnem

24. červnem až 1. červencem

25. prosmcem až 1. lednem
neznámy
neznámy | 22.12.2012 13:16
prosím ještě o přiblížení...jak divoce to ovlivní prvky nativity?

všimla jsem si, že slunce bude v konj s plutonem, tedy v opozici na lunu...a uran v kvadrátu na ně...
Putes
Putes | 22.12.2012 13:33
Úplněk jako úplněk, pro mě je to den, kdy si vyložím tarot a zeptám se na otázky, které mě zajímají. Chci vědět, jak se věci pohly.-FLOWER-
neznámy
neznámy | 22.12.2012 14:51
půjde o to, jak budou reagovat.

Uran otevírá uzavřené systémy, uvolňuje cesty, zesměšňuje egomanické postoje od obyčejného Já jsem nejsilnější/nejkrásnější, přes já jsem nechytřejší/nejinteligentnější/nejmocnější/nejslavnější, po já jsem nejduchovnější/nejpokornější, já mám pravdu atd . Pluton udržuje napětí po celou dobu příslušné fáze procesu, kdykoli se může slibně probíhající proces zastavit, nebo naopak upadnout a vrátit se dost hluboko zpět (viz současné tendnece k zaujetí romantické představy o archickém způsobu chování, myšlení, duchovnosti což gradovalo např. mayskou módou posledních měsíců, podobně jako ve třicátých letech nacstický návrat k mýtu půdy a krve, bolševický návrat k apokalyptickému chiliastickému hnutí

Uran s Plutonem jsou v rozběžné kvadratuře, tlak bude mít tendence odpovídající tomu, zda se vůči nativní planetě (zde Slunci), bude jednat o rozběžnou/doběžnou kvadraturu, opozici/konjunkci, o aspekt v aplikaci nebo separaci.

U os horoskopu nezapomínejme na komplexnost. Ascendent je protipól descendentu, medium coeli je protipólem ima coeli, takže na jednu starnu rozběžný, na protipól doběžný a zpětná vazba mezi póly.
neznámy
neznámy | 28.12.2012 01:56
Nevyznám sa v týchto odborných výrazoch, ani neviem posúdiť čo a do akej miery "divoce ovplyvní". Môžem však pridať vlastné pocity, ktoré sa nedali ignorovať.
Ešte nebol ani spln, ale už v stredu, 26.12 som od rána cítila strašný nepokoj a rôzne neobvyklé stavy :) Vadilo mi snad úplne všetko, po krásnych vianočných dňoch pohody to bol doslova skok a obrat behom hodiny. Navečer som začala hysterčiť, nebudem radšej opisovať detaily, skoro som vyskočila z kože - hrozná nespokojnosť, doslova vzbura, uprostred návštevy..Hlavne veľký trapas. Teraz už mi to je aj smiešne, ale včera to bolo na Chocholouška. Držalo ma to do večera, inak bola som totál vyčerpaná, dnes od rána som zas všetko vidím čierne. Na to ako si viem poradiť a beriem veci s nadhľadom som musela okoliu pripadať ako totálny cvok
Prekvapilo ma to samu až tak, že ma napadlo pozrieť si tu horoskop okamihu a to čo mi vyšlo na ten čas - dá sa povedať celkom sedí :)

Slnko v napätí s Uránom
Výstrednosť, nekľud, chaos. Pravdepodobne sa na našej planéte vyskytne viac prevratov, vzbúr a narušení stability. Väčšie nebezpečenstvo zlyhania techniky a moderných vymožeností súčastnej civilizácie. Nepúšťajte sa do ničoho, kde hrá významnú úlohu pevnosť, súdržnosť a istota. Vyčíňanie radikálnych skupín. Prekvapivé a nečakané udalosti vám môžu skrížiť plány hlavne na úradoch, pri liečebných procesoch alebo v jednaní s autoritami. Riziko nehôd a zranení.

Slnko v blízkosti s Plutom
Nekompromisnosť, radikálne zvraty, výkonnosť. Na zemi sa bude stupňovať vyčíňanie rôznych zločineckých organizácií, tajných spolkov a podvratných skupín, ale aj reformných hnutí. Labilnejší ľudia sú náchylnejší k úzkostiam a k depresiám. Aktivity započaté v týchto hodinám musia počítať s tým, že skôr, či neskôr budú konfrontované s intenzívnymi premenami. Na druhej strane pozitívny vplyv pre všetky záležitosti spojené s transformáciou a regeneráciou.

A najlepšie je toto z môjho denného horoskopu na 26.12

Slnko v kvadratúre so Saturnom
Zábrany, ťažkosti, strach, smútok. Pravdepodobne sa vyskytne taká situácia, ktorá otrasie vašim sebavedomím. Možno niekto, kto je pre vás autoritou (napr. šéf, otec, tréner, učiteľ...) skritizuje alebo pokarhá vašu osobu. Jednanie s dôležitými ľuďmi alebo s inštitúciami, ktoré v sebe koncentrujú moc, absolvujte iba v nevyhnutných prípadoch... Oslabená vitalita. Dnes si naordinujte viac vitamínov a aj dlhší oddych.
Približné trvanie konštelácie: 26.12.2012 4:00 - 28.12.2012 3:00
:)
Putes
Putes | 28.12.2012 07:11
Taky se v těch odborných výrazech nevyznám, ale dosavadní průběh svátků se mi moc líbí. Všichni jsou spokojení s jídlem, vnuk dokonce říká, že babička je úžasná kuchařka a ostatně měsíc asi ani vidět nebude, protože je venku zataženo. Takže mě to zanechává úplně klidnou.-FLOWER--MUSIC-
neznámy
neznámy | 28.12.2012 10:23
tak s tím co píšeš se bohužel mohu ztotožnit : (

od toho 26 cítím hroznej neklid, ale to já vždycky před úplňkama...můj denní horoskop říká, abych se snažila být celé dny v klidu, protože svými emocemi mohu leccos pokazit...mno...takže když to shrnu, pokazila jsem toho docela dost v závislosti na odolnosti protistrany...čímž chci poděkovat všem kdo se mnou měli trpělivost x)...včera jsem měla šílenou potřebu být sama(což si myslím jsem měla vlastně už den předtím) a přitom jsem nevěděla co sama se sebou...zachránila mě noční solná koupel a článek k slunovratu 2012 zde: http://www.astroinspirace.cz/2012/12/21-prosince-2012-zimni-slunovrat/ (btw milé čtení)

jinak dnes asi ještě nevím čí jsem...měla jsem naplánovaný takový pěkný večer, ale zjistila jsem-holt z toho nějakým záhadným způsobem asi sešlo-ROLL- divný-BIGEYE-

myslím, že teď už to bude dobrý...tak pěkný den tobě-FLOWER-
neznámy
neznámy | 28.12.2012 10:59
No môj 26-ty december bol tiež vydarený. :D
Cítila som sa bez príčiny úplne na ho..., mala som chuť pretrhnúť všetky vzťahy, dokonca ma po prvý krát napadlo, že sa tu na Zverokruhu vymažem.
A bolela ma hlava, čo je u mňa jav skoro nevídaný.
Ale vyspala som sa z toho do druhého dňa. Nuž, cítiť sa depresívne, nespokojne a tak, to teda nie je bohviečo. Ešte dobre, že sa to deje len zriedka.

Zrejme to má z astrologického pohľadu čosi do činenia s tým, že moje Pluto a Urán sú v konjunkcii v siedmom dome.
Čo sa týka uránskoplutónskych tranzitov, mala som iba Merkúr v kvadratúre s Uránom.
neznámy
neznámy | 29.12.2012 12:42
Prave vcera sa narodilo nasej susedke "splnove" dievcatko :)
Este doplnam, ze som pozrela vyznam postavenia planet podla sabianov a co vyzeralo na prvy pohlad "drsne" (napr. konjukcia Slnko-Pluto), nevyzera,
Slnko 8.st. - potesenie (vtaciky svitoria), Pluto 10.st. (dovera, namornik krmi albatrosa z ruky), Luna 10.st. Rak (diamant v prvej faze brusenia), Asc 12.st. Rak (zjavenie),...tie vtaciky u nas naozaj svitoria, chodia na loj :)
neznámy
neznámy | 29.12.2012 12:55
Neviem, čo je na tom pravdy, ale štatisticky je vraj najviac pôrodov, ale aj zločinov počas splnu mesiaca.
To je tá susedka, ktorej vadili havkáči?
Síce ju nepoznám, ale narodenie dieťatka je krásna vec, tak im prajem všetko dobré. :)
neznámy
neznámy | 29.12.2012 13:16
Ano, ta, ale dufam, ze materske hormonalne koktejly sposobia, ze bude hlucha k vonkajsim "drazdiacim faktorom" a bude si uzivat starostlivost o dietatko :)
A teraz, ked uz su len dve havkacky, tak nie su take hlucne.
Inak, sa tesim, tu siroko-daleko nie su deti, len nasa mala, tak bude mat kamosku (sice rozdiel 9 rokov), asi na kocikovanie -LOL-
neznámy
neznámy | 29.12.2012 13:42
Dnes sa ešte kočíkuje? :) Keď som mala roky tvojej dcéry, odkočíkovala som všetky bábätká v paneláku. :D
neznámy
neznámy | 29.12.2012 16:10
To verim, to boli moznosti, ked bol "baby boom" (nar. 1970-75 silne rocniky), ja som mala skusenosti s kocikovanim take (deti nar. okolo 1985), ze sme sa museli vzdy dohadovat, ktora ako dlho bude "hlavna kocikarka" a ostatne "podruzne" -LOL-
Tak dufam, ze aj dnes sa kocikuje -ROLL-

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...