mesiac
meno: heslo:
NOVINKY

Profesný horoskop

Profesný horoskop Vám napomôže pri výbere vhodného povolania. » viac

Elekcie - výber vhodného termínu udalostí

Astrologický výber vhodného dátumu a času pre dôležité udalosti. » viac

Snár - výklad snov

Výklady najčastejších snov, význam symbolov v snoch. » viac

Katalóg EZO služieb

Katalóg astrológov, numerológov a iných ezoterických služieb. » viac

Cesty tela i ducha - 

Ktoré náboženstvo, alebo filozofia sú vám najbližšie?

neznámy » granko | 5.8.2014 14:46
Aha, díky za vysvětlení. Trošku mě překvapuje, že tohle považuješ za empirický důkaz, podle mě jde o tvé pocity, jsou autentické, mají pro tebe význam, ale nemůžou nijak objasnit existenci nebo neexistenci karmy. Pokud ti ale postačují k tvému přesvědčení, tak prosím, nemá smysl něco namítat, i když by bylo co... Pro mě je stejně nejdůležitější jak to vlastně doopravdy je:)
Sarjer » granko | 5.8.2014 15:25
Jedinej skutečnej stoik je oslík Ijáček,kamarád medvídka Pú.-COOL-
Argyll | 5.8.2014 16:19
Alchymie koneckonců hrála velikou roli i v taoismu, ale jak v Číně tak v Evropě postupně Umění sklouzlo do jakési magicky a symbolicky pojaté chemie. Prvotním cílem je psychická transmutace. Doporučuji knihu "Cestou alchymisty" od Catherine MacCounové, kde neotřelým způsobem popisuje jednotlivé fáze procesu, který se dá analogicky vztáhnout na spoustu věcí v životě, nejen na oblast našeho duševna.

http://www.kosmas.cz/knihy/158709/cestou-alchymisty/

Btw. - Hildegarda z Bingenu měla zajímavý život, řekl bych, že na mystičku udělala v ranně středověkém patriarchálním světě docela "kariéru"... Mám tady CD skvělého britského dámského kvarteta Anonymous 4 (zabývají se středověkými zpěvy), album se jmenuje The Origin of Fire a obsahuje právě její zpěvy. Zážitek!
neznámy » granko | 5.8.2014 16:24
Tiež som pôvodne chcela niečo napísať k tej tvojej empírii, ale Dora a Sarjer ma predbehli a vystihli to určite oveľa lepšie, ako by som to vystihla ja.
Takže niet, čo dodať. :)
neznámy » Argyll | 5.8.2014 16:26
Aha, našla som. :)

https://www.youtube.com/watch?v=IlX8J8jxBWY

Aj knihu si zoženiem. ;)
granko | 6.8.2014 20:19
dôkaz čisto logický:

ak platí, že láska je univerzálna, nie je potom možné aby si niečo vynucovala na tých, ktorých sa týka.. keby ano nebola by univerzálna a teda možná..

noo doporavdy je ale pre Teba.. pre mňa je to ostatne ako aj bola celá indická spoločnosť v tých časoch, systémom totalitným a opresívnym a z tohto dôvodu nehodným nasledovania, nielen pocitovo ale i racionálne..
neznámy » granko | 6.8.2014 20:22
kde vidíš vynucovanie?
neznámy » Argyll | 6.8.2014 20:48
Hildegard léčila zlatem. Práškem. Má to grády. Zkoušel jsem, pár gramů mám v sobě, je to slunko + jupiter.
neznámy » granko | 6.8.2014 23:30
nevím o tom, že by karma měla být projevem nějaké lásky. (Nedávno jsem slyšela větu, která se mi líbila - i Bůh se musí sklonit před osudem)

Téměř všechno se dá zneužít nechutným zůsobem, ale to ještě neznamená, že to bylo vymyšleno k tomu účelu.
neznámy | 7.8.2014 08:17
Za mě je to Taoismus... ten je mému srdci nejbližší. -HEART-
Přijde mi to jako šité na míru mé povaze. Když čtu něco od Lao´c a podobně, vždycky to ve mě zanechává hluboký klid. Líbí se mi jak je nenásilný, neodděluje a dává důraz na všechny oblasti života, jako je zdraví, tělo a taky na vyváženost a harmonii.
A přijde mi jaksi jednoduše srozumitelný :D
neznámy | 7.8.2014 08:33
krasna veta..
uz tolik nevlastním jako dřív..
neznámy | 7.8.2014 08:36
fiiha, ja mozem povedat, ze viem, ze nic neviem..
citenie..mi tiez ide celkom pomaly)
a intuicia, tu som vcelku este velmi neobjavila))
na tie, celkom chabe senzory..zijem zatial celkom spokojne))
neznámy | 7.8.2014 08:36
aj spolu s Hiraxom))
neznámy | 7.8.2014 08:36
aj spolu s Hiraxom))
milan08 | 7.8.2014 09:45
hm-to bude ale iny zivot
Xibalba | 7.8.2014 13:23
Ak taoizmus, tak odporúčam knihu od Jozefa Banáša - Kód 9.

Je to síce príbeh s veľkou dávkou fantázie, ale príbehy niekedy poskytujú oveľa hlbšie pochopenie, ako teórie. Bázou knihy je taoizmus a mnohé vyjadrenia autora svedčia o jeho príklone k tejto straje filozofii a jej prítomnosti v iných náboženstvách.

Len neviem, kto tú knihu redigoval, je tam dosť preklepov a gramatických nedostatkov, aspoň v tom vydaní, ktoré som čítala. Je to slovenské vydanie, takže možno by to na teba tak rušivo nepôsobilo.
Stránka:
1 2 3
 

KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy benko horoskopy Dom1n1k_96 horoskopy Kristína horoskopy darkprince1231 horoskopy Alois horoskopy mirka horoskopy donkymamky horoskopy mima87 horoskopy Alan650 horoskopy Pimpf horoskopy SilviaJa horoskopy bug

Z katalógu ezoterických služieb:
registrácia zdarma »

johanes
Vypracovávam všetky druhy horoskopov na základe dlhoročného štúdia mundánnej a transpersonálnej astrológie.

horoskophoroskophoroskop Spoločnosť bude mať väčšie sociálne a estetické cítenie, preto ideálne obdobie na organizovanie charitatívnych akcií, či na návštevu galérií, koncertov, kostolov a posvätných miest. Skúste sa venovať tomu, kto to najviac potrebuje (slabší a utláčaní).

horoskophoroskophoroskop Intenzívne a úzkostné emócie môžu otriasť s labilnejšími povahami, čo by mohlo vyhrotiť alebo zmraziť náladu v rodine, či inom kolektíve. Ľudia sú k sebe teraz bezohľadnejší. Nedajte sa za nijakú cenu do ničoho vmanipulovať.

ASTROKARTOGRAFIA - je technika posúdenia možností a prípadných dopadov zmeny bydliska alebo pôsobiska. Presťahovaním sa síce nemenia aspekty medzi planétami a ani ich postavenie v... viac »

ZODIAKOVÁ GEOGRAFIA - tak ako môžeme častiam ľudského tela priradiť určité znamenie, tak aj krajiny a úseky zemegule je možné spájať s určitým znamením zverokruhu. Asi najznámejšie... viac »

ZDRAVIE - je v horoskope predstavované VI. domom (fyzické zdravie) a XII. domom (duševné alebo chronické choroby) a Ascendentom (fyzické telo). Planéty v týchto domoch alebo... viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...