mesiac
Utorok, 22.9.2020
Meniny má Móric

Astrológia a horoskopy - 

Mars v Beranu a Stiru

neznámy
neznámy | 6.3.2016 16:12
A ještě bych se chtěl zeptat na názor astrologa ohledně Marsu v beranu a marsu ve štíru, tedy v znameních své největší síly. Jak se projevuje jejich pro a proti, výhody a slabosti? také děkuji
neznámy
neznámy | 6.3.2016 23:36
Mars v Baranovi je v domicile, ale v Škorpiónovi nieje nijako zvlášť silný...reagujem na to slovné spojenie "v znameních své největší síly"

Mars v Baranovi - impulzívny, neuvážená činnosť, ktorá potrebuje cieľ. Nadšenosť. Zmysel pre vybitie vo fyzickom úsilí alebo v konfrontácii. Pohŕdanie nebezpečím, odvaha, energia. Netaktnosť.

Mars v Škorpiónovi - Skrytá činnosť, dobre vykombinovaná, jasná a presná. Ovládaná agresivita, dlho zadržovaná. Pomstychtivosť. Duch sústavnej vzbury. Pozoruhodná výkonnosť, niekedy však deštruktívna agresivita.
neznámy
neznámy | 6.3.2016 23:40
Ešte ma napadlo:)...prirovnala som v tejto diskusii mars muža k povahe vtákov...skús sem pozrieť, možno ti to viac povie

Čítajte viac: http://www.zverokruh.sk/forum/astrologia-horoskopy/mars-v-muzskom-horoskope-prirovnanie/#ixzz42AJ2sEqN
lak
lak | 6.3.2016 23:42
to bola pekna diskusia, si sikovna -THUMBSUP-
neznámy
neznámy » lak | 7.3.2016 00:22
-FLOWER-
martinbd
martinbd | 7.3.2016 06:22
Mars má dve domovské znamenia, Barana a Škorpióna v oboch vládne a teda je silný. V Baranovi je to skôr denný Mars, priamy, konfrontačný bojovník, vodca a v Škopriónovi nočný, teda skôr niečo ako tajný agent. Rozdiel je v tom, že Baran je základné znamenie, teda ambiciózne a cieľavedomé, Mars v Baranovi je vlastne prvotné nadšenie, taký človek sa ľahko pre niečo zapáli, ale môže aj rýchlo vyhasnúť, je schopný niečo iniciovať. Škorpión je zasa pevné znamenie, teda vytrvalé, takže tam Mars získava vytrvalosť, ale lepšie slovo je posadnutosť, ak sa do niečoho zakúsne, už nepustí a ide obrazne povedané aj cez mŕtvoly. V padlej podobe je Mars v Baranovi útočnosť a hnev, ale v Škorpiónovi je to skôr zákernosť.
neznámy
neznámy | 7.3.2016 08:30
Ako majiteľka Marsu v škorpíkovi, dám vlastnú skúsenosť. :)
Môže sa prejavovať naozaj rôzne, rovnako ako iné planéty má svoju peknú, aj odvrátenú tvár.
U mňa sa prejavuje tým, že ma priťahujú hraničné situácie, nie som typ, čo sa zľakne a utečie. Viem sa pre niečo odhodlať tak, že idem za hranicu bolesti, únavy, strachu. Môže to byť v istom zmysle prejav posadnutosti. Je to také čosi, že ak nastane situácia, pár krát v živote sa mi to stalo, ak som v skupine ľudí, ktorí majú prekonať strach a urobiť niečo nebezpečné, tak idem prvá. Cítim to ako silu, ktorá má odhodlanie a ženie za hranice.
Mala som aj obdobie, keď som riešila svoj hnev, ale ten hnev bol vnútorný, neprejavovaný, môj Mars je retro, obrátený dnu. Dnes s hnevom problém nemám, čo ale nesúvisí určite len s Marsom. Nedávno sme sa tu bavili o filme Revenant.
Mne sa ten film veľmi páčil okrem iného aj z tohto dôvodu. Hlavná postava sa prejavovala štýlom Marsu v škorpíkovi. Je to sila, ktorá je ohromná a ja ju tak cítim. Nemyslím len fyzicky.
neznámy
neznámy | 7.3.2016 09:33
Přesně tato myšlenka mě napadla při sledování Revenanta , Mars ve Štíru, ještě bych přidal v kvadratuře na Saturn, (omezení, překážky, krutost, chlad) a vlastně mi poprvé postava DiCapria sedla tam kam má,, kde mohl plně projevit svůj Mars ve Štíru.
neznámy
neznámy | 7.3.2016 09:44
A to som nevedela, že DiCaprio má tiež Mars v škorpíkovi, zaujímavé. :)
Nedávno som počúvala čítanie na pokračovanie Cesta do Ixtlanu.
Počas počúvania som sa stotožňovala s Castanedom ako rozprávačom a v duchu som si hovorilo. To je ono, to je presne ono, to čo cítim.
Kuknem Castanedov horoskop a čo zistím? Mars v škorpíkovi. :)
neznámy
neznámy | 7.3.2016 10:03
To už tak někdy je že se člověk trefí, a intuice nezklame, zabývá li se člověk astrologii, pak je toto vnímání od filmových děl po knihy samozřejmostí 😃
neznámy
neznámy | 7.3.2016 10:06
Ale nemusí, to už záleží na člověku do jaké míry je tím posedlý))
Vodnářka
Vodnářka | 7.3.2016 10:20
jj, mám podobnou zkušenost - můj oblíbený herec (Kozoroh) Ralph Fiennes zahrál v Bouřlivých výšinách plutonického, pomstychtivého Heatcliffa tak přesvědčivě, že on jím prostě byl. A v horoskopu má Venuši ve štíru v kvadrátu na Mars.-LOL-
neznámy
neznámy » martinbd | 7.3.2016 10:32
Vďaka Martin, v encykolopédii astrológie od Aubierovej o tom domovskom znamení škorpióna nieje ani zmienka a to je jediná kniha ktorú mám, takže zese niečo nové. Priznám sa , nevedela som to...:)
neznámy
neznámy » Vodnářka | 7.3.2016 12:19
Fiennes je skvělý , s přimhouřeným okem ještě Střelec) Ale jinak Kozoroh no. Luna, Venuše s Neptunem ve Štíru mu dali to zvláštní, a Mars Lev, je skvělý do dramatu. Ten kvadrat to umocní. Dá zajimavou auru.
neznámy
neznámy » Vodnářka | 7.3.2016 13:04
Ralph Fiennes je môj obľúbený herec, Búrlivé výšiny od dávnych časov môj najobľúbenejší román. Lepšiu adaptáciu tohto románu ako tú s Fiennesom veru nepoznám. Ostatné sú len také omáčkové. :)
Teraz už chápem, prečo mu tá úloha tak skvele sadla.
Vodnářka
Vodnářka | 7.3.2016 14:17
:D...přihříváš si polívčičku, jo? (skoro Střelec-LOL-)
jj, začátek Kozoroha......mě tyhle chlapi přitahujou........takoví magnetičtí rozervaní dobrodruzi.......asi mně někdo nahoře má rád, posílá mi do cesty Kozorohy s Venuší v osmém domku v kvádru na Mars....-LOL-


http://www.astrotheme.com/astrology/Ralph_Fiennes
Vodnářka
Vodnářka | 7.3.2016 14:19
přesně....tohle je ta nejlepší adaptace a asi hlavně díky jemu

http://www.csfd.cz/film/12548-bourlive-vysiny/prehled/
neznámy
neznámy » Vodnářka | 10.11.2016 16:44
...zajímalo mne jak to vlastně je...zda Pluto je vládcem Štíra a nebo Berana...a Mars vládcem Berana i Štíra... Tohle je výňatek od jednoho pána, který zaujal:

"Představte si symboly: Berana - Štíra a Marse - Pluta. Beran je znamení přímočaré akce, energie se v něm právě zrodila jako v prvním znamení zvěrokruhu, je to ještě jankovité dítě, batole, bez záludností a kliček, které si klidně sáhne na rozpálená kamna nebo natluče hlavu o zeď. Energie je v něm čistá, přímočará, ohnivá.

To štír už je jiný harcovník. Protřelý světem. Ví, že nemůže nosit srdce jen tak na dlani, nemůže být naivní, proto je jeho energie skrytá, nedávaná jen tak najevo, možná i "záludná". --- A teď se podívejte na Marse: to je velitel v první linii jdoucí do boje v čele svých vojsk. Přímý, viditelný všem na očích. On je velitel! On je viditelná akce!

Pluto je kardinál Richelieu, "šedá eminence" v pozadí. Nevyslepičí všem co si o nich myslí, ani co zamýšlí udělat. To není podlost, ani zrádnost, jen ví, že ve světě, kde je tolik špatnosti, nemůže si dovolit být přímočarý a jít s odkrytým hledím. To by byla sebevražda."

A jak to vidíte Vy? s těmi vládci...
Vodnářka
Vodnářka | 11.11.2016 19:30
Beranu vládne pouze Mars a Mars býval i tradiční vládce Štíra...po objevení Pluta se stalo Pluto vládcem Štíra a myslím, si, že ten citovaný výňatek o vladařích od dotyčného pána je velmi trefný. Určitě se s tím popisem dá souhlasit.

Beran je přímý, horkokrevný, ohnivý, hrne se do akce po hlavě, žádné zákulisní intriky.......je to Marsická energie, vůdce, čestný bojovník vedoucí své muže do bitvy.

Štír ovládán vodou (emoce) je více manipulátorský, říká se, že i pomstychtivý, koná většinou cíleně a promyšleně, intrikář.....ano, kardinál Richelieu, nedá na sobě znát, co chystá, jde více do hloubky, .....nutno dodat, že štíří city jdou až na dřeň, chce všechno nebo nic, štíři dokáží milovat i nenávidět až za hrob, jsou také mistři manipulace, prostě plutonická témata jim nejsou cizí....

Takže za mne to docela dobře sedí.

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...