mesiac
Piatok, 26.4.2024
Meniny má Jaroslava

Astrológia a horoskopy - 

Farby

dodo41
dodo41 » martinbd | 13.8.2014 21:19
mato nejde mi o to priradit kazdej planete urcitu farbu, to sa da a aj je uz davno spravene.

ide o to, priradit kazdemu jedincovi tu jeho farbu, vlastnu, a nielen odtien ale aj silu tonu, snad mi rozumies. cize kazdeho jedinca v podstate najdokonalejsie definuje slnko na urcitom stupni a v znameni....plus ine citlive body a planety... a ide o to, tomuto zoskupeniu priradit farbu, pripadne viac farieb co sa tyka tych ktorych bodov, mam za to, ze ludia su na tieto odtiene najcitlivejsi, dokonca do takej miery, ze to v nich pri pohlade na tieto farby vyvola urcite emocie, pocity... omnoho rozdielnejsie a ine ako pri pohlade na farby ktore nemaju nuijak aktivovane.

v podstate je to radix (matrica - matrix), cez ktore nejake vlnove dlzky neprejdu, ostanu bez povsimnutia, a tie citlive, ano, a dokazu rozvibrovat vedomie/nevedomie na urcitu uroven... a takisto zastavam nazor ze takto je to aj s ostatnymi zalezitostami, ako zvuk, tempo, teplota ci chlad, a ine veci... tu v podstate hovorime o svetle, ci jeho urcitej casti spektra.

ja viem ze nemam vyborne vyjadrovacie schopnosti, mam merkur v 12ke...no keby si videl do mojej hlavy, snad by si pochopil co myslim, ale to sa asi bez spravneho vyjadrenia neda :D
dodo41
dodo41 | 13.8.2014 21:24
jak tak sledujem, snad to slnko o urcitej oblubenej farbe dost vypoveda, nie si prva co to potvrdzujes.

no je dost mozne ze len povedzme citlivy/uvedomely clovek si dokaze tuto vec uvedomit, ze presne ktora farba mu sedi najviac... je mozne ze to akosi funguje aj u inich, len su si toho nie az tak dokonale vedomi.. to ale neznamena ze si ju bude na seba stale obliekat, v podstate je to vec ktoru prijimame, citime sa dobre, pred ktorou sa nebranime, ktora cez nas v pohode prejde, no ale nepotrebujeme ju vyzarovat smerom k ostatnym...

dik
neznámy
neznámy » dodo41 | 13.8.2014 22:26
Vždy jsem až do 30 nosil černou a antracit šedou nejraději případně tmavě modrou.
Přičítám to slunci kozorh. Mezi 30-40 jsem začal najíždět na celkem pestré barvy včetně červené. Často červená v kombinaci s černou. Červenou mám v podkladech popsanou jako slunce. Černá saturn ale taky tmavě modrá je saturn.

Takže podle toho bych řekl že u mně to řídilo slunce kozoroh, po 30cítce začal převládat asc lev začal jsem nosit červenou, a teď už černou ani šedou vůbec nemusím a ani už červenou moc ne. Dost bílou (luna) a někdy výrazné barvy.
Dneska červenou + černou ani nemám rád. Je to kombinace totalitní moci :-)
Což mi přijde logické - slunce + saturn ale taky mars (tmavě červená). Hákový kříž je spíše kombinací černé + spíše tmavší červené. Každopádně lev je v negativní aspektaci s totalitním systémem vždy spojován (bolševismus například).

Velmi dobré téma, jak se ladit barvami, proč nosíme zrovna to co nosíme a jak to souvisí s planetami to je geniální propojení astromyšlení. :)

Uvažoval jsem nad nějakým symbolem na zábradlí a chtěl jsem tam mít kouli, podvědomě jsem si na ni zvolil barvy zlatou + tmavě modrou. Pak jsem si dohledal že tato kombinace je mezi barvami výjimečná a pomáhá harmonizovat mysl - tělo - duše.
Jsou to barvy jupiter - saturn. Původně jsem si myslel že je to slunce (zlatá) + luna (modrá) a že takto vyjádřím rovnováhu mezi mužským a ženským principem, dolní polovina modrá honí zlatá, voda je přirozeně dole slunce oheň nahoře. Tak to v přírodě je když je příroda v harmonii.
Původně jsem to takto zamýšlel, pak jsem si přečet že jde o kombinaci jupiter saturn.
Možná že to je tak i tak. Nechávám to bez názoru.
Myslím si i že jinak vyzařují znamení a jinak jejich vládcové.
Ale zatím jsem v tomto výzkumu na začátku.
Momentálně se mi nejvíce líbí fialová ultraviolet, ta by mněla odpovídat rahuovi. Někde jsem četl ze rahu je šedý. Podle yiotish jsem vstoupil do mahadáši rahu což by znamenalo že opravdu je rahu ultraviolet. Předchozí mahadáša byl mars a to bylo u mně období tmavě rudé. Když to dohledám tak to takto u mně funguje. Po 30cítce podle cyklů. V 65 přijde jupiter to bude zlatá nebo taky žlutá což se mi celkem začíná líbit. Jsou to barvy satvické, na rozdíl od černé a šedé tamasické. Ale i saturn je dvojbarevný takže je satvický ale i tamasický. Kamenem saturnu je průzračný diamant nebo křišťál (čistá satva) ale umí být taky pěkný ďábel. :)
Víc jsem nad tím zatím nepátral.

neznámy
neznámy | 14.8.2014 07:53
Ano, přesně tak :-)
neznámy
neznámy | 14.8.2014 08:09
To je zajímavé co píšeš...

Ty máš můj horoskop, koukni, zda by se dalo nějak vysledovat (tranzitně) proč jsem cca v 15-17ti chodila jen v černé. Černou mám ráda pořád, jako doplněk ovšem (bunda, tričko, kabelka, boty) a vždy v kombinaci s bílou nebo jinou světlou barvou, která převládá. Jinak na nábytku černou nesnesu a nemám ráda tmavý nábytek tak obecně. Pak jsem měla červené období :D (špičaté, vysoké boty na podpadku, sukně, no prostě žena-vamp, což rozhodně nejsem já-ROLL--LOL-), to bylo cca 21-23 let. Pak bílá, bílá, bílá (ta mi zůstala :D) a například minulý a předminulý rok mi šíleně dělala dobře žlutá a všechny její odstíny, jak jsem viděla řepku, žluté auto nebo cokoliv žlutého, úplně jsem cítila jak se energetické tělo v tom koupe :-)
neznámy
neznámy | 14.8.2014 08:12
S tou černou, Natali, jestli to nebude nějaké postižení věkem :-D to tehdá na gymplu chodilo od hlavy k patě v černé půl školy :-D
neznámy
neznámy | 14.8.2014 08:37
No právěže mi přijde, že děcka chodí strašně moc barevně oblečení :D
A já jsem byla taky dost rarita na gymplu... všichni byli barevní hippies, jen já jsem byla pofidernej černej hipík -ROFL-
neznámy
neznámy | 14.8.2014 08:41
Tak u nás to bylo právě naopak. :-)
neznámy
neznámy | 14.8.2014 09:05
Obľuba žltej u mňa prichádza zákonite počas posledných jesenných dní a začiatkom zimy, keď sú dni krátke a pre hmlu nevidno slnko. Niekedy také obdobia trvajú celé týždne.
Mám doma obliečky na paplóny, ktoré sú žiarivo žlté. Tak tie používam zásadne práve v tomto období.
Vtedy žltú vyhľadávam ako smädný vodu. :)
neznámy
neznámy | 14.8.2014 09:09
Myslím si, že to nosenie oblečenia čiernej farby je akoby prispôsobovanie sa davu, veľa ľudí nosí čierne (aj celebrít - speváci, herci a pod. ), antracitové, džinsovomodré oblečenie a inak je tá tmavá aj praktická, napr. na zimnú bundu, koženú bundu.
U mňa sa tie farby, ktoré som vyhľadávala menili, niekedy aj podľa toho, čo bolo moderné. Jedna liečiteľka, u ktorej som bola tak najprv dala, aby som si vybrala 3-4 farby, ktoré sa mi páčia a podľa toho zisťovala, kde mám nejaký problém, dalo by sa povedať, kde niečo chýba a tou farbou sa to doplní.
Ale nikdy som nemala na sebe všetko čierne, to mi bolo priveľa, najradšej mám len čierne topánky a kabelku, príp. ešte bundu a potom si to doplňam napr. ružovým
alebo inak pestrofarebným šálom.
Inak treba aj čiernu, že ochraňuje pred zlými vplyvmi, ale ostatné farby majú tiež svoje funkcie.
neznámy
neznámy | 14.8.2014 09:09
neznámy
neznámy | 14.8.2014 09:36
zkusím se podívat chci rozchodit toho jotishe pak to bude zase další úroveň pro mně ty dashas zatím se v tom moc neorientuju. tranzity jsou fajn fungujou ale ty planetární cykly mi přijdou taky funkční.
indická astrologie je bere jako tranzitům nadřazené.
u mně probíhala mahadáša marse v 7.domě posledních 15 let do léta loňského roku.
boje v partnerství. a tak se i dělo :-)
léto minulého roku jako když utne. od toho léta prostě 7.dům pohoda. Ale, nynější mahadáša rahu je v 9.domě, takže jsem překlopil do hledání smyslu, významu a cíle života, prakticky vše staré co jsem si nastřádal jako poznání šlo na skládku. Odvezl jsem 3m regálu knih do antiku. Teď to vnímám tak jako když stojíš v řece a vymýváš zlato z písku. Pořád hlodá pochybnost jestli stojím v té správné řece. Rahu znejisťuje. 20 let, to bude nářez. ale ten 9.dům dává naději. i když 99.99999proc je jen šutr.

Mně přijde černá velmi atraktivní, takový luxus pur, jsou v ní všechny barvy obsaženy takže tam najdeš úplně vše. strach, emoce, smrt, prostě samé skvělé věci :-) Štíři okolo mně často nosili černou a slušela jim ze všech nejvíc.
Bílá by mněla příslušet luně, čistá voda je průzračná ..bílý jako měsíc.
A žlutá - a zlatá, tak vnímám jupiter. Merkur je jeho pomocník, ale ten by mněl být zelený. Možná i on je trochu žlutý, nic z toho netvrdím že je tak nebo onak.
neznámy
neznámy | 14.8.2014 09:54
Už mi to je jasné-píšeš:"Bílá by mněla příslušet luně, čistá voda je průzračná."

To ta moje luna v panně bílou miluje nebo nenávidí,slušňačka ,puťka nebo rebelka..celá v černé ,všechny barvy, k tomu výrazné náušnice či náhrdelník,nejlépe originál(panna:))
Stránka:
1 2 3
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...