mesiac
Pondelok, 14.10.2019
Meniny má Boris

Astrológia a horoskopy - 

Farby

dodo41
dodo41 | 12.8.2014 19:39
v poslednom case ma zacala zaujimat podstatnejsie tema farby, farebnost.

snazim sa najst nejaky kluc v spojitosti s radixom a farebnostou. konkretne, vycitat farbu z radixu, ktora je najprijemnejsia, najprirodzenejsia pre nositela toho ktoreho radixu. radix je vyjadreny kazdy vieme ako, je to kruh, kde su umiestnene jednotlive planety a citlive body, znamenia, domy...

farebne spektrum sa da tiez zobrazit kruhom:

no nakolko fungujeme v systeme duality, je namieste pouzit tento obrazec:

uvazujem ze za najprijemnejsiu, najprirodzenejsiu farbu jednotlivo sebe samemu zodpoveda predovsetkym slnko a jeho pozicia na stupni zverokruhu. (pripadne venusa?) ako to vidite vy prosim?

viete mi povedzme uviest vam najprirodzenejsiu, najkrajsiu farbu a poziciu vaseho slnka v znameni a stupen?

bol by som vdacny ;)

d.
dodo41
dodo41 » dodo41 | 12.8.2014 19:41
mne je najprijemnejsia farba jasna oranzova, taka zlto oranzova, no ked si polozim svoj radix na spektrum:... slnko mam v jasnej zelenej, no ta venusa je presne v takej tej oranzovej, cize teraz neviem ci slnko, ci venusa...

neznámy
neznámy » dodo41 | 12.8.2014 19:54
Zrejme slnko, nie venuša.
Mám slnko na poslednom stupni rýb, teda neptún.
Najprirodzenejšia farba absolútne je pre mňa tmavomodrá.
Venušu mám na prvom stupni býka.
Tam neviem akú farbu priradiť.
Ešte mi je veľmi blízka tmavočervená, že by tak? :)
dodo41
dodo41 | 12.8.2014 19:58
jasne rybka, dikec ;)
neznámy
neznámy | 12.8.2014 19:58
Pozerám, že podľa toho tvojho grafu sú to u mňa farby ultramarín a purpur.
neznámy
neznámy | 12.8.2014 20:01
Ha! Zabudla som! Fialová mi je strašne príjemná.
Ale keď sa to tak vezme, vzniká z dvoch predošlých. :)
dodo41
dodo41 | 12.8.2014 20:01
netusim aky kluc mam na toto pouzit, urcite existuje nejaky presny postup, system pomocou ktoreho spojit radix s tym farebnym spektrom...

myslim ze takisto je to aj s inymi vibraciami, ktore sa daju zobrazit spektrom...
dodo41
dodo41 | 12.8.2014 20:03
tvoje koleso mam tusim, idem si ho polozit na to spektrum, mozem ho tu ukazat, ci? (tak isto ako moje)
neznámy
neznámy » dodo41 | 12.8.2014 20:04
ano :), kukneme sa ako to sedí.
dodo41
dodo41 | 12.8.2014 20:09
no pozri v akej farbe mas slnko! (a ine)

hmmm, ze by mne bola najprijemnejsia zelena? je pravda ze izbu mam natretu touto farbou, a chystam sa malovat a nemienim farbu menit!

;)
neznámy
neznámy » dodo41 | 12.8.2014 20:14
Slnko v purpurovej, jeho vládca v ultramarínovej.
Dobrý experiment, u mňa vyšiel. :)
dodo41
dodo41 | 12.8.2014 20:24
:)

ten obrazok v prvom poste, kde su dve spektra - v prvom spektre v strede biela v druhom v strede cierna, to by som si vedel predstavit ako dve polky zemegule - dva pohlady na zem, ci zo zeme (prostredia okolo), cierna a biela ako jednotlive poly, severny a juzny...

v podstate na uplnych okrajoch su tie farby rovnake aj v jednom aj v druhom...

mozno tento pohlad, planety su v skutocnosti tiez nie len na plochom priestore (2D) ale v 3D...

inak to je dobre ze spominam len 3D, idem radsej spat, som unaveny, lebo skoncime zase u 5D... ;)

pa zatial, dik Zuzi.
neznámy
neznámy » dodo41 | 12.8.2014 20:28
Mne sa farebný vkus počas života mení...teraz som si všimla že ma všetko ťahá k modrej a tá je uránovská,ak sa nemýlim...práve už druhý rok ma navštevujú kvadratúry uránu,nebude to mať niečo spoločné?
Paws
Paws | 12.8.2014 20:38
Tiež ma napadlo, či to nebude súvisieť skôr s tranzitmi. Lebo sa mi to rovnako mení. V jednom období sa potrebujem nejakou farbou obklopovať, v inom sa mi až úplne protiví...
Tak prispejem, možno to pomôže do konceptu, a možno úplne celý rozhádže... :D
Slnko v rybách, 12. dom, 22. stupeň.
Venuša v baranovi, 12. dom, 5. stupeň.
Ešte na strednej som preferovala svetlozelenú farbu, na výške fialovú a teraz na staré kolená sa potrebujem obklopovať jasnou červenou. Nevadí mi ani škrekľavo-červená stena a závesy - dobíjam baterky...
dodo41
dodo41 » Paws | 12.8.2014 20:43
tento pohlad stoji tiez za premyslanie, dynamickost....ako som uz spominal, ked si predstavime to druhe spektrum ako dve pologule, priestor, urcite by sa dali vysledovat pohyby planet v priestore, drahy znazornene na spektre...

len aj tak si myslim, ze kazdy nejaku jednu farbu, total jemu vlastnu a prirodzenu ma, mozno je len tazke v tom toku zivota ju vnimat a uvedomit si ten ton.
Paws
Paws » dodo41 | 12.8.2014 20:58
Nóó, keby sa ti podarilo niečo také vysledovať, bol by si zakladateľom nového odvetvia... :)
Tak najstabilnejšia je zelená. Tú nikdy neodmietnem. :) Snáď to pomôže..
joulutahti
joulutahti » dodo41 | 12.8.2014 22:02
Slnko v Levovi, 1.stupen...ak treba dom, tak 8-9rozhranie
Venusa v Rakovi, 5.stupen...8.

Mne sa to tiez meni, pripadne sa vôbec neviem rozhodnut, ktora farba sa mi paci...skor odlisujem ci ako nabytok/izba alebo oblecenie. Ale tony skor svetle,jemne, pastelove...vacsinou svetloruzova,svetlomodra, svetlofialova, svetlooranzova, svetlozlta....Z tmavých farieb jedine tmavomodra.
Martin_
Martin_ » dodo41 | 12.8.2014 23:16
Farby maju svoje vibracie, rovnako ako kamene, planety, cisla. Na tom su v podstate zalozene astrologia, numerologia atd..

Neviem, ci by som za kazdu cenu hladal spojitost medzi farbami a radixom. Preferencie farieb sa mozu menit. Pre jedno obdobie moze byt vhodna jedna farba, pre ine obdobie zase ina..

Farby maju podla mna ovela vacsiu spojitost s nasimi energetickymi centrami. Mozu odrazat do akej miery ich mame otvorene. Pripadne preferencia nejakej farby tiez moze odrazat nasu potrebu nejake centrum stimulovat, otvorit, harmonizovat.

1. cakra (cervena), 2. cakra (oranzova), 3. cakra (zlta), 4. cakra (zelena), 5. cakra (modra), 6. cakra (indigo), 7. cakra (fialova)

Farebne spektrum resp. vlnove dlzky farieb viditelneho spektra zodpovedaju rovnakemu poradiu. Na dolnom okraji farebneho spektra, ktore vnimame, je to cervena, na opacnom je zase fialova farba.
neznámy
neznámy » dodo41 | 13.8.2014 08:00
Ahoj

ja mam
Slnko - 29 st.Panna
Venuša 17 st. Panna

moje farby - vínovočervená, tmavozelená, modrozelená a všetky odtiene fialovej. Takto to cítim celý život už od detstva, môj vkus sa za tie roky nezmenil. Nielenže sú moje obľúbené, ale aj ich najčastejšie volim aj ako farby môjho oblečenia, cítom sa v nich dobre. Samozrejme, steny v byte nemám takto natreté, v tomto som konzervatívna:D
marcie
marcie » dodo41 | 13.8.2014 08:06
ked som si pozrela na astro.com-e color horoscope, tak mi to farebne celkom sedelo - hlavná planéta slnko - červená, mám ju celkom zastúpenú v šatníku, ale pravda je, že nemám úplne vždy chuť na moje obľúbené červené šaty :) druhý mám mars - cyklámenovoružový, tú farbu mám tiež v obľube
Stránka:
1 2 3

Počítam horoskop... Počítam horoskop...