mesiac
Nedeľa, 25.9.2022
Meniny má Vladislav

Voľný pokec - 

Celoplošné testovanie

marcie
marcie » simetra | 19.10.2020 07:42
tiež ma napadlo že ako chcú zabezpečiť aby sa tam ľudia nenakazili? to budú dezinfikovať celý priestor po každom jednom človeku, ktorému urobia test? neviem, ale vôbec sa mi toto riešenie nepozdáva ...
neznámy
neznámy » simetra | 19.10.2020 07:44
simetra ved pokoj. vravim ze ak chces najdes dovody preco nie a najdes ich viac, tak ako najdes chyby aj na mne. jasne ze su individualne pripady, ked je lepsie neist tam...

uprednostnujem mensie zlo a najme riesenie z pohladu celku a verejného zdravia, to je cele. neuprednostnujem seba a moje vysvetlenia, sympatie, nesympatie, suhlas ci nesuhlas. pripadne teoreticke riziko, som ochotny podstupit ak moze to pomoct situaciu vyriesit.

lebo napokon ak mame jasne nasliapnute na CR, kde mas 12 tisíc ludi denne, tak denna ealita je dajme tomu 10nasobok, mozno 30nasobok. takze za par tyzdnov mas premoreny cely narod. z tohto pohladu je lepsie riesenie plosne testovanie, je to mensie zlo
neznámy
neznámy » simetra | 19.10.2020 08:15
navyse plosnym testovanim ziskame cas, ktory je zasadny pre kolaps nemocnic, zivoty, ekonomiku, nase penazenky atd. celoplosne testovanie nie je vyhra ale mensie zlo. a mozme byt prvi na svete, inspirovat svet. ano je to pokus, nikto nevie co a ako. ani sa neda situacia riesit len dobre, vsetko ma svoje riziko. ale nerobit nic, je mozno to najhorsie riesenie
simetra
simetra | 19.10.2020 08:24
Na toto som teraz natrafila, v mojom príspevku vyššie som niečo také vlastne spomenula a to som laik, študuj

https://svls.sk/pan-matovic-vase-antigenove-testy-nie-su-urcene-pre-bezpriznakovych-obyvatelov/?fbclid=IwAR2ClOcbKYYA5fRs0Xiur4PXQYfkPipZPOU6CTpJNM24aOFQQN9ZeTNsFBo
simetra
simetra | 19.10.2020 08:32
simetra
simetra | 19.10.2020 08:51
Keď už nič iné, tak aspoň sleduj posty Richarda Kollára, to je ten matematik, ktorého hanlivo spomenul náš premiér na tlačovke a išiel jeho výpočty poraziť vytiahnutím kalkulačky v mobile štýlom.....ja vám to Slováci zrátam :D

Mne sa veľmi pozdáva tento návrh Kollára: "
Preto navrhujem testovať len tie regióny, kde je odhadovaná prevalencia (t.j. odhadovaný súčasný počet neidentifikovaných infikovaných) dostatočne vysoká vzhľadom na reálne odhadovanú špecificitu použitých testov. To sú tie regióny budúci víkend, kde toto testovanie naozaj má veľké opodstatnenie, ale možno je kandidátov dnes už viacero. Dokážeme tam aj pomerne ľahko zabezpečiť dostatočné ľudské zdroje."

Alebo si pozri odborníka na testy ako je Pavol Čekan, či skúsenosti a poznatky lekára so šiestimi atestáciami Michala Pijáka a ich vyjadrenia k danej téme.

Vieš, aby sme týmto krokom sa k tým Čechom práve oveľa viac nepriblížili.....
neznámy
neznámy » simetra | 19.10.2020 09:56
mne sa zamluva myslienka riesit veci z pohladu celku, mensieho zla a to ze budeme prvy stat, ktory nieco realne urobi. lubi sa mi myslienka netradicnosti, novatorstva. mas vela pre aj proti. nezaujmaju ma politici a ine autority, zvazujem nazor akurát virologov a pod aj to len ciastocne, lebo nikto nevie co s tym...si zober Pekovu, ta stale odmieta ze je druha vlna a stale tvrdi ze do Vianoc to zmizne. aj odborníci maju len svoje predsudky, nazory a viery. nemame to spoznane ten vir, takze clovek dotvori svoje predstavy do toho.

ja tam pojdem, pozrem sa nazivo ako to tam vyzera, nebudem sedet na gauci a teoretizovat, ak riziko vyhodnotim ako male idem dnu. ak to bude vyzerat nebezpecne nepojdem. ale ako sa poznam pojdem. neber doslova, nechce sa mi to dopodrobna riesit.
neznámy
neznámy | 19.10.2020 10:00
Za seba môžem povedať, že je v poriadku, že máme iný názor a netreba sa za to ospravedlňovať :-), takže v poriadku. Chápem, že to vnímaš ako sebeckosť. Z môjho pohľadu je to ale uvedomelý občiansky postoj, kedy neopakujem ako opica všetko po druhých ale snažím sa robiť to najlepšie čo sa dá. Ak niekto mrhá nemalými peniazmi v čase, keď ich veľmi treba, a robí to pre seba, nemám s tým ako súhlasiť. A podporovať to nebudem. Inak si vymyslí nejakú hlúposť alebo zlodejinu aj nabudúce a zase budem len prikyvovač. Máme na viac. A to, že musí používať citové vydieranie je znak len toho, že argumentačne to nevie zdôvodniť.
nikav
nikav » marcie | 19.10.2020 12:09
Matovičov experiment so Slovenskom

ttps://nazory.pravda.sk/komentare-a-glosy/clanok/566071-matovicov-experiment-so-slovenskom/

Igor Daniš, Pravda 18.10.2020 19:00
neznámy
neznámy | 19.10.2020 12:11
to bude kamen urazu na SK ze sa podmienuje pretestovanie naroda s vierou k politikom

tu ide politika bokom
neznámy
neznámy | 19.10.2020 12:13
banasova to dobre zhrnula: “Dianie sledujem, hľadám v ňom spôsob existencie a cesty pre pomoc tým, ktorí sú na tom aktuálne veľmi zle. Vidím, že veci nie sú jednoduché, nepodceňujem, nepreceňujem, no dodržiavam pravidlá, lebo som súčasťou kolektívu ostatných. Nechcem sa nechať viesť emóciou odtrhnutého stáda oviec, ktoré spoznáte podľa toho, že béka: „Nie sme ovce!“ Nebaví ma ani iné stádo, ktoré prvým opovrhuje,”
neznámy
neznámy | 19.10.2020 12:39
Má to minimálne tie dva rozmery. Politický a zdravotný. Politický rozmer som spomenul, zdravotný je pochybný a kontraproduktívny z viacerých dôvodov. Myslím si preto, že to je len o slabej dôvere v zmysel pretestovania. A tá slabá dôvera je kvôli slabým argumentom. Vo všeobecnosti sa od začiatku korony riešia hlúposti. Ani jeden z tých nekompetentných ľudí nerieši hlavnú hrádzu proti všetkým vírusom - imunitu. Existujú rýchle, lacné a jednoduché opatrenia na posilnenie imunity populácie. Za 8 mesiacov nik z nich nebol schopný dať ich dokopy a verejne prezentovať. Namiesto toho sa tu vytvorila nová slepá viera v rúška, odstupy a karantény. Dôvera potom prirodzene klesá. Dôvera v dobrý úmysel, dôvera v schopnosti riadiť. Píšem to ako to cítim. Je to zlé, keď ako laik viem lepšie čo mi treba pri korone robiť ako minister zdravotníctva.
simetra
simetra | 19.10.2020 12:42
Toto som tu napísala 12. 10, citujem sa: "Smiešne je, že pri vytvorení opozičných skupín jedna druhú nazýva ovcami :)"

Akurát, že už mi to prestalo byť smiešne.

S Adelou súhlasím. Áno.
nikav
astonm
astonm » Ailin | 19.10.2020 14:10
Ailin, prečo sa nepoužívali už dávno? Nuž nato je jednoduchá a pragmatická odpoveď. Kedy a kde sa objavil tento vírus, všetci vieme. "Rozpitvať ho" a nájsť spoľahlivú metódu, ako ho bezpečne a "presne" identifikovať, chce čas. A treba dodať, že to je len začiatok. Popri tom sa hľadajú aj nové spôsoby, ako tento vírus aj zlikvidovať a hlavne čo najrýchlejšie identifikovať. A keď sa tá metóda aj nájde, treba ich aj vyrobiť a to v dostatočnom množstve, lebo také chce zrazu a okamžite každý. Píšeš dobre, že sme ich nakúpili 10 mil. Teda aspoň také prebehlo info. o tom. Takže si skús predstaviť, čo to je za robotu, vyrobiť také množstvo. A vynásob to ešte povedzme krát 40 alebo 50, lebo veď nielen my také chceme a máš odpoveď na Tvoju otázku: "...prečo sa už dávno nepoužívajú namiesto tých za 70 eur." ;)
Ailin
Ailin » astonm | 19.10.2020 17:59
Je pravda, že to slovo dávno sa na túto situáciu skutočne nehodí. Dopyt po testoch hlavne v marci, keď skutočne tomu veľa ľudí verilo, že je ten vírus smrteľný a veľmi nákazlivý, bol obrovský. Čím viac spoločností dokáže testy vyrobiť, tým väčšia konkurencia, tým nižšia cena. Ak sú testky dostupné pre širokú verejnosť, je aspoň aká, taká nádej, že už konečne bude tomuto cirkusu koniec
Ailin
Ailin » simetra | 19.10.2020 18:09
Niekde na internete nejaká pani navrhovala, pre tých, ktorí by nešli na testy aby mali 10 dňovú karanténu. Zo začiatku som s tým absolútne nesúhlasila, nakoľko si myslím, že by to malo byť dobrovoľné. Na druhej strane som si uvedomila, že by sa tým veľa vyriešilo. Šírenie vírusu by sa určite výrazne spomalilo, lebo von by sa dostali len ľudia s negatívnym testom, a ten, kto nemôže ísť na testy, lebo je nevládny a podobne, aj tak tú karanténu dodržiava. Tiež som v podobnej situácii. Človek jednoducho nechce svojich rodičov vystavovať zbytočnému riziku, lebo je to zbytočné. Oni tú karanténu dodržiavajú nie 10 dní ale niekoľko mesiacov a niektorí možno aj niekoľko rokov.
simetra
simetra » astonm | 19.10.2020 18:45
"Na toto plošné testovanie ideme minúť desať krát viac peňazí, ako na kompletne celú slovenskú vedu, ktorá sa zaoberá koronou. 10 x viac!" .... hovorí popredný slovenský vedec a prednostom Ústavu molekulárnej biomedicíny na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave Peter Celec.

https://www.ta3.com/clanok/1194934/studio-ta3-vedec-p-celec-o-celoplosnom-testovani.html?fbclid=IwAR3BDDRAdzLgbfq0rZxYMnKtHGeh_bDWPGl7MmPmGYAjpLW7NG60R6Vg9ccInak dnes som sa dozvedela, že konečne, konečne, konečne dostali DSS-ky a nemocnice (teda neviem či po celom Slovensku ale u nás áno) anitgénové testy a budú testovať všetkých zamestnancov. Toto mali urobiť ako prvé a testy opakovať, opakovať, opakovať.
Ailin
Ailin | 19.10.2020 18:54
Ja to beriem z tohto hľadiska. Máme premiéra posadnutého bojom proti vírusu. Už niekoľko krát sa vyhrážal lockdownom. Ak si mám vybrať medzi testovaním a prípadne mojou následnou karanténou v dĺžke 10 dní alebo lockdownom v dĺžke neurčitej, a poškodením Slovenska na niekoľko desiatok rokov, tak si vyberiem radšej to testovanie.

Už som tu veľakrát písala, že na koronu, tak ako to prezentujú médiá neverím. Rúška vonku sú maximálna stupidita, človek si potrebuje budovať imunitu a ak máte rúško a ide napríklad na prechádzku do parku, ako je to asi zdravé? Nech si to každý domyslí. Ale som za to aby sa ukázala pravda, koľko ľudí je teda skutočne nakazených. Je to skutočne tých neodhalených 200 000 alebo len "odhalených " momentálne 20000? Ak to je 200 000 tak sa Covid dá prirovnať smrtnosťou aj počtom hospitalizácií k bežnej chrípke. Ak je to 20 000 tak sa tak rapídne nerozširuje, a pravdepodobne ho máme pod kontrolou, a žiadny lockdown nie je potrebný. Ak by to bolo milión nakazených, tak by sme možno mali o týždeň plné nemocnice, ale aspoń by sme vedeli, kto má zostať doma, a kto môže ísť do práce. A nárast pozitívnych by sme aspoň načas ubrzdili.
simetra
simetra | 19.10.2020 19:02
Ja si nemyslím, že počas pandémie je hlavnou úlohou vlády hovoriť ľuďom, aby dbali na svoju imunitu. Prepáč, ale ja osobne by som im to mala za zlé a brala by som to tak, že na nás jednoduchú kašlú, nech sa bránime ako vieme, bez ich zásahu.


Ty si mladý muž, asi máš aj nejaké zdravotné problémy, neviem, ale asi nie si napríklad na vozíku, môžeš chodiť, asi aj behať, športovať, pohybovať sa po slnku dostatočne, nie si odkázaný na štyri steny či iných ľudí. Ale takých ľudí je strašne veľa a hlavne o nich tu ide, o ich ochranu. Lebo Ty mladý a zdravý, ja staršia :D a zdravá sa nebojíme vírusu, ja chorá nebývam. No napríklad, aj tento mladý muž si možno myslel a nedomyslel....https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/2010607_fitness-influencer-a-otec-troch-deti-neveril-ze-koronavirus-existuje-nakazil-sa-na-dovolenke-a-zomrel


Samozrejme, že je imunita dôležitá, samozrejme, že sa treba starať o seba, samozrejme, že treba brať aj vitamíny, samozrejme, že je dôležitý aj vitamín D (pozor na predávkovanie, vtedy je nebezpečný), ale myslíš, že tí starí, chorí a postihnutí majú šancu mať takú imunitu ako ostatná pomerne zdravá populácia? Čo by si poradil im, ako sa oni majú chrániť a brániť? Alebo myslíš, že im stačí dať vitamíny a budú za vodou?

O iných faktoroch, ktoré vplývajú na ochorenie, hovorí aj P. Celec, v linku, ktorý som dala v predošlom príspevku.
Stránka:
< 1 2 3 4 >
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...