mesiac
Sobota, 27.4.2024
Meniny má Jaroslav

Zdravie a výživa - 

Kraniosakrálna terapia

marcie
marcie | 30.6.2017 11:00
Máte osobné skúsenosti? Viete doporučiť dobrého terapeuta? Ďakujem :)
neznámy
neznámy » marcie | 30.6.2017 11:24
Osobně zkušenosti mám protože jsem se zajímal vypadalo to zprvu zajímavě ale nemám pozitivní zkušenosti ze strany terapeutů, jednalo se u nich o snadný zisk.
Teorie o jakémsi promíchávání mozkomíšního moku pod lebečními deskami na základě jejich mikropohybů patří do sektoru "skutečné pavědy".
neznámy
neznámy | 30.6.2017 11:30
Kraniosakrální terapie, varianta osteopatie, je jednou z nových metod, kterou byla nedávno "obohacena" naše alternativní medicína. Vymyslel ji začátkem 20. století americký osteopat W.G. Sutherland. Jeho léčba spočívá v odblokování proudění mozkomíšního moku. Podle jeho výkladu mozkomíšní mok, který obklopuje centrální nervstvo, rytmicky pulsuje s frekvencí 6-12x za minutu. Lze si to prý ověřit na pulsaci lebečních kostí, které se podle jeho názoru v malém rozsahu pohybují proti sobě. K zablokování volného průtoku moku může dojít v oblasti mozku i míchy. Léčbu provádí léčitel ve stavu hlubokého uvolnění tak, že přiloží ruku na místo blokády silou pěti "gramů" a do pacienta vlévá energii, božskou sílu. Kraniosakrální terapie účinkuje jako panacea, je vhodná k léčení bolestí, alergií, poruch imunity, epilepsie, zubních nemocí i šilhavosti, ale i k léčbě retardací a dyslexií školních dětí. Metoda se vyučuje ve speciálním Sutherland-Institutu na Floridě a dále ji šíří řada učitelů v Evropě. Používali ji na konci 20. století zejména němečtí maséři, dnes je tam na ústupu, zatímco nyní byla importována do naší republiky. Do češtiny byla přeložena kniha chirurga Upledgera „Ty a Tvůj skrytý dotek“, která kraniosakrální terapii popisuje a propaguje.

Hodnocení: Metoda je nesmyslná nejen proto, že nelze nikam vlévat neexistující psychickou energii, ale zejména proto, že mozkomíšní mok pulsaci o frekvenci 6-12/min nevykazuje. Mok pulsuje v závislosti na přítoku krve do mozku, tedy s frekvencí činnosti srdce kolem 70 tepů za min. Kromě toho může být pulsace patrná jen na lebce dítěte, jehož lebeční kosti jsou spojeny vazivovými švy, zatímco po ukončení růstu jsou kosti lebky navzájem pevně srostlé.
Odkazy: Heřt J.: Kraniosakrální terapie.
neznámy
neznámy | 30.6.2017 15:40
mám dobrého známého MUDr. neurologa a ten ji dělá a nemůže si ji vynachválit
neznámy
neznámy | 30.6.2017 15:49
A čo sa Ti nezdalo? Ja myslím, že je veľmi tazké nájsť naozaj kvalitneho odborníka na čokoľvek dnes, jak v medicíne tak v alternativnych metodach a inych odboroch tiež.... A ak takí sú, majú plno....

Sysyfos sa mi nezdá ako doveryhodný zdroj objektivmych informacií, komplexy sa s objektivitou často vylučujú......
neznámy
neznámy | 30.6.2017 16:17
Otázkou je z jakého důvodu si ji nemůže vynachválit. Předpokládám že ji nedělá zadarmo.
Představte si že k němu přijde klient, on mu drží ruku na hlavě prsty na lebce. Sedí vedle na židli například.
To trvá asi hodinu. Pak se zvedne umyje si ruce nad umyvadlem vyinkasuje 1500 a má pro ten den padla.
Zajímal by mně pohled ze strany klienta. Takového jehož obrazotvornost nepřevyšuje zdravý rozum.
neznámy
neznámy | 30.6.2017 16:22
Jedná se o příliš snadný zdroj ničím nepodložených příjmů.
Ale to se dnes týká velmi mnoha různých nových alternativních oborů.
Každý chce dobře a s co nejmenší námaho žit. A takových umělců života co se chápou kdejaké příležitosti je čím dál více. Jsou to módní trendy za chvilku vymyslí zase něco jiného až kranio přestane vynášet. Půjdou na to zase z jiné stánky.
Špatné je na tom to že se tito lidé přiživují na lidském neštěstí.
neznámy
neznámy | 30.6.2017 16:34
Na mňa to pôsobí podobne, ale naozaj neviem, nemám skúsenosť ani mnoho informacií... Všetko, čo sa dá naučiť na víkendových kurzoch je podozryvé, neviem ako presne funguje vzdelávanie v tejto terapii, len tak matne tuším....
Na druhej strane, p. Radek Neškrabal na mňa pôsobí dôveryhodne a ani by mi nenapadlo spochybňovať jeho skúsenosť, takže podla mna na tom niečo bude a môže pomôcť, vsetko je o ľuďoch
neznámy
neznámy | 30.6.2017 16:41
Ja som sa pred pár rokmi stala doslova "obeťou" jedného vychyteného ortopéda, ktorý robí KST. Školil sa vraj u nejakého čínskeho Dr. v Prahe.
Išla som za ním s preťaženým kolenom, chopil sa príležitosti a začal okolo mňa "čarovať", nevyžiadane. Sestra mi to potom aj vyúčtovala. Nebola to príliš veľká suma, ale dakujem pekne, bolo to za veľké Nič. Už som tam potom nešla.
Je to mužov lekár, chlapci si rozumejú, tak som to nijak netiešila, iba definitívnym odchodom. Zaujímavé, k mužovi si nikdy nič také nedovolil -LOL-
neznámy
neznámy | 30.6.2017 17:32
Asi vycítil že tvůj soucit je větší než chuť vymlouvat mu jeho drzost. -LOL-
neznámy
neznámy | 30.6.2017 17:55
Všeličo by sa tam dalo navnímať, súcit, myslím nie.:)

Niekedy je lepšie nechať a neriešiť.
neznámy
neznámy | 30.6.2017 18:34
jenže takhle se to nedělá
neznámy
neznámy | 30.6.2017 18:50
Byl zde vznesen dotaz na osobní zkušenosti. Já mám přesně takové jaké popisuji.
neznámy
neznámy » marcie | 1.7.2017 10:01
Dělala mi jí jedna paní, ale nijak jsem na sobě nic nepocítila-SAD-
fiohattu
fiohattu | 2.7.2017 13:02
Teda nerozumiem tomu čo to... len zdravým rozumom mi nejde pochopiť ako by sa dal premiešať mozgomiešny mok pod doskami... teda určite sa dá... ale pri iných pohyboch a tie určite nie su mikro -LOL- -SHINY-
neznámy
neznámy » fiohattu | 2.7.2017 14:19
No a pokud by to šlo pak asi jenom jednorázově. -NOSMILE-
marcie
marcie » marcie | 3.7.2017 09:20
ďakujem za reakcie, dúfam, že ešte nejaké pribudnú :)
neznámy
neznámy » marcie | 3.7.2017 10:31
priamu skúsenosť a odporúčanie nemám, sprostredkované sú až na túto diskusiu vlastne pozitívne, informácie o terapii mám s rozhovoru s vyššie spomínaným pánom a i na základe toho si myslím, že to nemôže robiť ktokoľvek a naozaj na človeku záleží, potom už je viac menej jedno o akú terapiu ide, verím, že nájdeš dobrého terapeuta -FLOWER-
fiohattu
fiohattu | 3.7.2017 11:53
Tak to určite... -LOL- ;) Osobne ma vždy prekvapujú ľudia, ktorí veria, že ich niekto nejakým zázrakom zachráni alebo vylieči... bez ich pričinenia, snahy... -NOOO-
neznámy
neznámy » fiohattu | 3.7.2017 12:29
Myslíš, že niekto v tejte diskusii patrí medzi takých ľudí?
Stránka:
1 2 3
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...