mesiac
Štvrtok, 25.4.2024
Meniny má Marek

Ľudská duša - 

sny

neznámy
neznámy | 22.1.2013 16:24
Mojou nočnou morou sú moje sny. Vlastne väčšinu z nich si nepamätám ,resp- niekedy ani neviem či sa mi vôbec čosi prisnilo. Veľmi intenzívne mávam sny , v ktorých sa stane čosi mojim blízkym, teda bratovi atď. Potom sa v krátkej dobe aj sa stane ,resp. sa už stalo pred snom ,ale nie konkrétne tej osobe o ktorej sa mi snívalo ,ale niekomu inému z rodiny či ľudí tesne spätých s rodinou. Dnes som po roku a pol mala opäť takýto veľmi živí sen a zobudila som sa na to ,že skutočne plačem . Tiekli mi slzy a vzlykala som , vlastne ten vzlyk ma zobudil a tak čakám na správy.... má niekto podobné skúsenosti ..?
neznámy
neznámy | 22.1.2013 17:42
jo...moze to byt neprijemne....raz sa mi napr. snival taky zvlastny sen o mojom znamom, visel strasidelne vo vzduchu v tme so zlomenou nohou a na druhy den som zistila, ze ten vecer ako sa mi to snivalo spadol zo strechy a naozaj si zlomil nohu......mojej mame sa napr. snivalo, ze videla starkeho v truhle a na druhy den nahle zomrel....niekedy je lepsie si to naozaj nepamatat
neznámy
neznámy | 23.1.2013 06:25
Som na tom podobne....Rokmi som sa naučila poznávať symboliku v mojich snoch a často ma varujú pred ťažkými obdobiami,aj keď nikdy nie som nadšená,ak sa mi sníva-CONFUSED-
neznámy
neznámy | 23.1.2013 12:35
čo si o tom myslíš? sny sú vraj odrazom toho čo sa stalo, či máme tušenie ,alebo skôr obavy ,že sa stane a niekedy či väčšinou asi opodstatnené. Aspoň ja patrím medzi zástancov tejto teórie.
neznámy
neznámy | 23.1.2013 21:15
Podľa mňa sú sny väčšinou odrazom toho, čo sme prežili, ale sú aj sny a mávam ich aj ja, ktoré sa dajú nazvať tušenia a keď sa mi prisnijú, tak sú opodstatnené. Mávam ich prakticky vtedy, keď sa dejú, čiže ráno alebo v priehehu dňa mám telefonát, v ktorom mi oznámia, že môj sen - tušenie, je skutočnosť. Našťastie (lebo sú to väčšinou nepríjemné veci) ich mávam veľmi zriedka...-SAD-
neznámy
neznámy | 23.1.2013 22:11
Niektoré moje sú doslova prorocké,snívalo sa mi o dedkovej smrti a za tri dni zomrel presne ako v mojom sne....takých snov som mala viac a potom sú sny o tom čo sa deje v mojom vnútre.......do snov sa mi premieta čo riešim,s čím sa trápim.Máloktoré dokážem rozlúštiť,len s odstupom času ich pochopím,keď si spomeniem
Žabkažabulienka
Žabkažabulienka | 23.1.2013 22:57
Mám bohaté skúsenosti so snami, dobre si ich zvyknem pamätať, hlavne také tie desivé. Opakujú sa mi počas života, nerozumiem ich zmyslu... sníva sa mi aj o členoch rodiny, aj o minulosti, aj o veciach, ktoré zatiaľ nie sú.. napríklad som ešte bezdetná, ale v snoch som už párkrát rodila (ale za desivých okolností a záverov), niektoré sny som akoby dokázala už ovládať, uvedomiť si ich, do niektorých snov sa nerada vraciam a bojím sa zaspať. Také zvláštne nočné mory, ja fakt neviem čo je to za typ vedomia, ale je to strašné... Niekedy som šťastná, ak mám tvrdý a hlboký spánok bez snov, resp. že si ich nepamätám. Neviem, čím mám zrovna predpovedajúce sny, ale tajomné sú dosť. Ale deja vu som zažila, ale išlo o drobnosť - prisnila sa mi jedna americká herečka na titulke časopisu a krátko na to taký časopis vyšiel, a bola som z toho poriadne šokovaná....
neznámy
neznámy » Žabkažabulienka | 24.1.2013 16:20
Aj mne sa v puberte snívalo krásne ....hlavne o Georgovi Michaelovi,to ešte nebola známa jeho orientácia-ROFL-Aká som sa budila blažená-PUH-to boli super sny-THUMBSUP-
neznámy
neznámy | 24.1.2013 16:40
Mne sa dávnejšie často snívali sny, kde ma niekto naháňal alebo som pred niečím utekala a mala som nohy ako z olova.. nemohla som s nimi pohnúť, akokoľvek som sa snažila, prepadala ma strach a panika.. Alebo že som chcela niekomu niečo povedať, vykričať, a nemohla som sa poriaden vyjadriť, otvárala som ústa naprázdno, alebo mi z úst vychádzali nezrozumiteľné veci.

V poslednom čase si sny nepamätám, ale často sa v noci budím, lebo priateľ rozpráva alebo sa smeje zo sna (má teraz také kritické obdobie, tak to sa to asi prejavuje počas spánku, že nervy pracujú) a mám veľmi zlý pocit, akoby obavy a stres a potom aj hodinu neviem zaspať.

A raz sa mi snívalo, že som mala syna Andrejka, bol blonďáčik, hnedé oči :)

A druhýkrát sa mi snívalo že som mala dcéru. Tak neviem.. :)
neznámy
neznámy | 24.1.2013 17:01
Roky napríklad,keď som bola mladšia sa mi snívalo že padám niekde dole a budila som sa celá ustrašená....zaujímavé, že sa mi sny začali snívať dva roky pred doslova nečakaným rozchodom s partnerom.....možno predznamenávali moju radikálnu zmenu života
Žabkažabulienka
Žabkažabulienka | 24.1.2013 21:36
Také blažené sny som asi nikdy nemala :D Ak aj áno, zahodila som ich za hlavu. Pamätám si skôr tie desivé, alebo tajomné, nelogické, nadprirodzené :P Asi už starnem, no nepamätám si veľa o známych osobnostiach. Určite boli, s McGyverom, Herculesom, a pár fešnými hercami :D Mne sa snívajú väčšinou levy, tornáda, lietanie ponad budovy :) Naučila som sa lietať, keď som chcela pred niečím hrozivým utiecť...
neznámy
neznámy | 24.1.2013 22:57
Nadviažem na sny ako aj mnohé z Vás.

Toto čo napíšem sa mi naozaj stalo. Stalo sa to cca. pred 6 rokmi. V noci sa mi sníval príšerný sen. Snívalo sa mi, že som sa necítila dobre, preto mamina išla so mnou k lekárke. Lekárka mi diagnostikovala ťažkú chorobu a určila mi presnú hodinu a deň kedy umriem. Mamina "vybavovala" pre mňa pohreb. Videla som v kostole svojich priateľov, blízkych ktorí prišli na poslednú rozlúčku so mnou. Všade na stenách viseli moje fotografie. Mama trúchlila. Stála som pred nimi v bielej košeli a čakali sme na daný moment....ďaľšie podrobnosti si nepamätám, pravdepodobne som sa zobudila.

Ráno som mala z toho sna veľmi nepríjemný pocit. Porozprávala som to mame a tá ma upozornila aby som si na seba dávala pozor. Bola som v puberte, smiala som sa na tom...V to ráno som hneď zapla PC, istú sociálnu sieť, a tam mi píše priateľ...

"Ahoj Romča. Neuveríš čo sa mi snívalo. Že som ti bol na pohrebe."

V tom sa ma zmocnil príšerný pocit. Zaujímalo ma čo to znamená...jedna pani mi povedala, že je to naozaj nezvyčajné, ale väčšinou negatívne sny v skutočnosti neznamenajú nič negatívne skôr opak.......Na snár by som sa nespoliehala lebo spojitosť určitých znakov môže v skutku znamenať niečo iné.....Držím palce a prajem Vám naozaj krásne sny!
Žabkažabulienka
Žabkažabulienka | 24.1.2013 23:31
No tak to by ma naozaj vydesilo...ale aj ja som toho názoru, že negatívne sny majú pozitívny ohlas a pozitívne presne naopak. Preto sa až tak nebojím duchárskych snov a smrti, ale napríklad svadieb, pôrodov, vypadnutých zubov...
neznámy
neznámy » Žabkažabulienka | 25.1.2013 05:50
Vypadnuté zuby,tehotenstvo a podobne aj u mňa bespečne znamenajú samé starosti
Žabkažabulienka
Žabkažabulienka | 25.1.2013 07:42
O zuboch sa vyjadriť neviem, ale ani o iných veciach, pretože mne všeobecne keď sa snívajú ťažké sny prežívam akési napätie a nervozitu... Vtedy sa veľa hádam, riešim vzťahy, peniaze, únavu...
neznámy
neznámy » Žabkažabulienka | 27.1.2013 20:26
Tak vitaj v klube,pomaly nepoznám človeka čo by podobné veci neriešil-THUMBSUP-
Žabkažabulienka
Žabkažabulienka | 27.1.2013 22:28
Ale zas na druhej strane ja poznám mnoho ľudí, ktorí sa mi nezmieňujú o ťažkých snoch, alebo o nejako významných snových príhodách, a riešia vážnejšie problémy ako ja. Ono je to asi naozaj len o vnútornom prežívaní človeka. ;)
neznámy
neznámy » Žabkažabulienka | 27.1.2013 23:46
Presne tak.Ja som typ človeka čo málo hovorí a hlavne sa nesťažuje.Všetko riešim sama zo sebou a v sebe,možno preto sa mi veľa sníva.Sny sú odrazom mojej psychyky
Žabkažabulienka
Žabkažabulienka | 28.1.2013 02:36
Ale tak podľa mňa je fajn, keď človek vie, čo môže komu povedať, a vie odventilovať svoje emócie. Neuznávam ľudí, ktorí hovoria o sebe všetko, a hlavne aký zlý a ťažký majú život, pretože vďaka mojim skúsenostiam a profesii viem, že môže byť ešte oveľa horšie..no na druhej strane si myslím, že nie je zdravé sa pasovať s vlastnou ťažobou na duši celkom sám. Uznávam, ak si ľudia občas vedia vyvetrať hlavu pomocou niekoho prijateľného, ak je to možné. Síce sú aj emočne silné osobnosti, ktoré si vystačia samé, ale každopádne je zdravšie vedieť sa o svojich pocitoch aj porozprávať. Je vidieť, že sa žije ľahšie ľuďom, ktorí vedia prejaviť svoje pocity navonok (a majú oporu) a ako uzavretým. Zlé a ťažké sny sú občas zlé a zaťažujúce.
neznámy
neznámy » Žabkažabulienka | 28.1.2013 07:43
Presne tak,ale za pomaly 40 rokov som si zvykla a moje okolie tak isto-LOL-
Stránka:
1 2
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...