mesiac
Sobota, 20.1.2018
Meniny má Dalibor
NOV
osvetlených 11% mesiaca
mesiac v znamení rýb
meno: heslo:
NAJČÍTANEJŠIE

Horoskop na rok 2015

Aké atrologické konštelácie na nás budú pôsobiť najbližší rok? » viac

Luna „Void of Course“

Čo znamená ak je Luna vo fáze „Void of Course“? » viac

Rebríček astrologickej literatúry

Výber najlepšej astrologickej literatúry v SK a CZ » viac

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Saturnská skúsenosť - Saturn v 2. dome (časť 3)

Druhý dom je v astrológii najčastejšie spájaný... » viac

SYNASTRIA A PARTNERSKÉ HOROSKOPY (časť 2.)

     V minulej časti sme sa prebrali radix (osobný... » viac

SYNASTRIA A PARTNERSKÉ HOROSKOPY (časť 1.)

    Porovnanie kompatibility dvoch ľudí patrí medzi... » viac

Astrológia a horoskopy - 

Synastrie: Slunce v domech a vnímání druha ?

bezpřezdívková | 13.11.2017 13:16
Zdravím,
chci se zeptat na to, zda-li do Vašeho VII.domu nějaká osoba spadala a Vy jste to cítili - jak?

Jak si myslíte, že vnímá člověk osobu, která mu svým Sluncem spadá do jeho VII.domu?

Jde o obousměrné vnímání sympatií, přinesení "světla"?

Jak se vnímání Slunce/VII.dům dle Vás liší od ostatních domů?

Máte/měli jste takový vztah s někým z blízkých; jde mi o sdílení zkušenosti, pocitu, co jste při tom cítili, cítíte, při styku s osobou, kdy Vaše Slunko spadá do VII.domu druhého, anebo opačně...?


Děkuju za názory, poznatky.
martinbd » bezpřezdívková | 13.11.2017 13:26
Nie je neobvyklé, že v partnerských horoskopoch Slnko jedného je v VII. dome druhého.
Človek so VII. domom vníma toho so Slnkom ako partnera. Podobne je to aj so Slnkom v V. dome. Obojstranná sympatia to podľa mňa ale nie je.
bezpřezdívková » martinbd | 13.11.2017 13:32
Děkuju.
Obojstranná sympatia to podľa mňa ale nie je.
Je to co? :o)

Ještě se zeptám jinak:

jaké aspekty mohou způsobit to, že druhého vnímáme jako vpád do našeho soukromí? Až je to nepříjemné?
martinbd » bezpřezdívková | 13.11.2017 13:39
ja to jednostranná sympatia.

ak je viacero planét partnera v našom XII. dome, tak to môže byť vnímané práve ako vpád do súkromia až nepríjemný.
bezpřezdívková » martinbd | 13.11.2017 13:51
Jednostranná sympatie osoby, které její Slunce spadá do partnerova VII.domu;
např. ženino Slunce spadá do mužova VII.domu, muž cítí že "je ta pravá", ale žena je vlažná, tak to myslíte?

Vícero planet v našem VII.domě od druhého, např. Slunce, Merkur, Venuše a s nimi přicházející pocit, že nás člověk s takovými planetami v našem VII.domě "stíhá", dusí...?
martinbd » bezpřezdívková | 13.11.2017 13:54
tak nejak, samozrejme, treba pozerať na celok horoskopu.

Ide o to, aké planéty sú v VII. dome. Ak sú to Slnko, Merkúr, Venuša, malo by to byť pozitívne, hlavne tá Venuša. Samozrejme závisí aj od toho, aké má človek planéty so VII. domom v ňom.

Podľa mňa to určite nie je o tom "dusení", to tam musí byť iný vplyv ...
martinbd » martinbd | 13.11.2017 13:55
sú dva také dusiace planéty a to je Pluto a Saturn, ak sú v aspekte na nejakú dôležitú planétu, tak to môže byť a u Pluta dokonca aj cez harmonické aspekty.
bezpřezdívková » martinbd | 13.11.2017 13:59
Ještě otázku: Pluto spadá v partnerském horoskopu do V.domu ( téměř se překrývá s Plutem jedné z osob ) - lze očekávat dramata v milostném poli?
martinbd » bezpřezdívková | 13.11.2017 14:02
to ani nie, Pluto s Plutom znamená, že ide o tú istú generáciu, Pluto samo o sebe v dome partnera nie je také dôležité, ale je potrebné pozrieť aké aspekty to Pluto má a tam by to mohlo byť ...
zajo » bezpřezdívková | 13.11.2017 14:06
No ja poznam iba dve osoby ktore svojim slnkom spadaju do mojho 7.domu a teda partnerov v nich nevidim ale to bude tym ze sama mam slnko v 7.dome a tak ich slnka su v bizkosti s mojim a tak su akoby rovnaky ako ja co je najdnej strane sulad nadruhej nezaujimave-PUH- no a komu spada moje slnko do jeho 7.domu tak takeho nepoznam;) co sa tyka tej pritazlivosti "na prvy pohlad" tak to je mars druheho na mojom ascendente dokonca aj herci co mi pridu pritazlivy maju mars alebo venusu na mojom ascendente :D co sa tyka 12. Domu tak ano osobna planeta druheho v mojom 12. dome to je akoby mi ti ludia citali myslienky alebo vedeli o mne viac ako ja ale nie vzdy je to neprijemne zalezi aj ake planety spadaju do toho 12.domu-BYE-
bezpřezdívková » martinbd | 13.11.2017 14:11
Ide o to, aké planéty sú v VII. dome. Ak sú to Slnko, Merkúr, Venuša, malo by to byť pozitívne, hlavne tá Venuša. Samozrejme závisí aj od toho, aké má človek planéty so VII. domom v ňom.

Podobně osudově reaguje i VIII.dům... Silná intimita, důvěrnost, blízkost, že?

-

Pluto je v V.domě páru po všech stránkách, progrese, kompozit...
bezpřezdívková » zajo | 13.11.2017 14:24
Pokud Slunce druhého spadá do Vašeho XII.domu, cítíte blízkost duše, myšlenek... Zajímavé -FLOWER-
zajo » bezpřezdívková | 13.11.2017 14:36
No ako vravia odbornici treba pozerat cely horoskop a kedze ja mam v strelcovi lunu,merkur,descendent slnko (este aj uran aj ked ten así nezohrava taku ulohu) tak ano blizenci kde mam ascendent vacsinou aspektuju jednu z mojich osobnych planet tak así preto :)
martinbd » bezpřezdívková | 13.11.2017 16:47
nie, myslím že VIII dom tak nefunguje.
zajo » zajo | 14.11.2017 09:45
Mna by zaujimalo...myslite si ze v synastrii zavazi aj ascendent partnera do ktoreho domu spadne?aj ked je to len bod ktory nevyzaruje energiu sam o sebe predsa je jeden z najdolezitejsich prvkov v horoskope:)
martinbd » zajo | 14.11.2017 10:38
áno, zaváži
zajo » martinbd | 14.11.2017 12:13
A ako sa to prejavuje? Ten ascendent v dome druheho?napriklad ked si vezmem slnko v dome druheho poukazuje na oblast v ktorej najviac vnimame partnera ,Saturn v dome partnera oblast v ktorej nam partner "dava limity"triezvy pohlad atd. tak ale ako si vysvetlit ascendent vedel by si tak v skratke "po lopate"vysvetlit?
martinbd » zajo | 14.11.2017 13:39
Napríklad jeden pán má ASC v mojom 6. dome a náš vzťah bol založený na spolupráci. Alebo jedna kamarátka má ASC presne na mojom MC a veľmi mi v povolaní pomohla a pomáha. Alebo pozná jeden pár, ona má ASC v IV. dome partnera, cez ňu získal bývanie a stará sa o jeho domácu pohodu :). A jeho ASC je v jej X. dome a on sa stará hlavne o jej uplatnenie. Atď, skús si prejsť nejaké horoskopy a zistíš. Preto je vlastne, ak je ASC v VII. dome, také dobré na partnerstvo. Ak je ASC to, ako sa človek prejavuje a kto je, tak dom v ktorom mám ASC niekoho je kde ten človek v mojom živote pôsobí, kde sa prejavuje.
Vodnářka » bezpřezdívková | 14.11.2017 13:57
Hmm, měla jsem se svým nyní již ex moc hezkou synastrii - jeho planety spadaly do mého 7.domu (jeho Slunce, Venuše, Luna, Merkur, dokonce i ascendent....ale i škůdce Uran s Plutem), moje Vodnářské planety byly v jeho pětce. Opravdu to byla šílenáááá láááska, z mé strany určitě. Vydrželi jsme spolu hodně dlouho, nicméně - nevydrželi navěky...:D

Sebelepší synastrie ti nepoví nic o charakteru daných jedinců, o tom, jak dokáží společně zvládat překážky, jak se v průběhu života vyvíjí jejich vyzrálost, postoje, názory, hodnotový žebříček. Dle mého názoru je to jenom o tom, že jsou spolu kompatibilní a jak s tím naloží, to už je na nich. :)

Ad něčí Slunce ve 12.domě - zažila jsem to v partnerství několikrát a stále nemůžu přijít na to, co je na tom "špatně".....protože špatně to není....-LOL-
A svoje Slunce mám nyní taky na desc. někoho, ale jak to vnímá, to ví jen on...:)
neznámy » bezpřezdívková | 14.11.2017 14:29
mne zasahujú slnkom do sedmičky dve z mojich najlepších a dlhoročných priateliek. keby som bola chlap, požiadam ich o ruku :)
ďalšia, ktorú mám tiež takto rada mi svieti do jedenástky, ale tú by som o ruku nepožiadala, baví ma s ňou sa socializovať....
Stránka:
1 2
 

KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy Barborka28 horoskopy issey horoskopy marycon horoskopy Silentium horoskopy christinne horoskopy Taninuška horoskopy anna2801 horoskopy capusikpd horoskopy Khalia horoskopy Quiksinocka horoskopy pamira horoskopy Petr9

Z katalógu ezoterických služieb:
registrácia zdarma »

Horoskop na míru jen pro Vás
Jsem astroložka Kateřina Schlosserová s 18 letou praxí. Vytvořím Vám CELOŽIVOTNÍ OSOBNÍ HOROSKOP, PARTNERSKÝ...

horoskophoroskophoroskop V spoločnosti sa prebudí záujem o abstraktné a humanitárne témy, preto ideálny čas na návštevu, či organizovanie umeleckých, duchovných a sociálnych programov. Ľudia sú viac naladení na diskusiu o skrytých, okrajových oblastiach života.

horoskophoroskophoroskop Slabý zmysel pre realitu, čo sa môže odzrkadliť v nadmernej konzumácii alkoholu a drog, pričom nervová a tráviaca sústava je menej odolná. Radšej ako omamnými látkami sa opájajte umením, dobrou knihou, či návštevou inšpirujúceho miesta.

horoskophoroskophoroskop Medzi ľuďmi pocítite viac priateľských gest a láskavosti, čím dokážete ľahšie nadviazať nové kontakty. Chuť baviť sa a vychutnávať si život praje všetkým spoločenským akciám. Potešte svoje zmysly umením, či dobrým jedlom.

Kufor / Batožina Predstavuje bremeno, či ťarchu v podobe našich nevedomých potrieb, závislostí a zvykov, ktorých sa nechceme alebo nemôžeme vzdať ani pri rôznych životných zmenách. V... viac »

Kostol / Chrám V našom povedomí sa táto budova vzťahuje na niečo posvätné, vzácne, rešpektované, nadľudské. Je to akási brána medzi človekom a bohom. Duchovnosť tu dostáva väčší... viac »

Truhla / Rakva Proces vkladania rakvy do zeme je analógiou návratu človeka do materinského lona. Oveľa rozšírenejší význam však má v súvislosti s konečným odkladaním niečoho, čo už... viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...