mesiac
Piatok, 26.4.2024
Meniny má Jaroslava

Astrológia a horoskopy - 

PLANETARNE KONFIGURACIE

neznámy
neznámy | 22.7.2014 22:03
v astrologii sa casto stretavame s planetarnymi obrazcami, ktore tvoria pravidelne utvary z troch alebo viac planet, ktore nazyvame planetarnymi konfiguraciami a maju specialny vyznam...k najznamejsim patri napriklad grand trigon, velky kriz, polokriz, yod (prst bozi). planetarne konfiguracie sa rataju len s 10 hlavnymi planetami, pretoze ak by sme zapocitali aj body (napr. lilith, uzly, planetky), tak by kazdy mal pravdepodobne zastupenu v horoskope kazdu konfiguraciu, pripadne by sa nedalo spravodlivo urcit, ze preco jeden bod do konfiguracii pocitame (napr. uzly) a preco dalsi bod (napr. lilith, ci ceres) je v tomto smere diskvalifikovany...
tu je strucny prehlad hlavnych konstelacii:

http://www.vkol.cz/~petros/astrol/konfigu.htm

existuju aj dalsie konfiguracie...
ake konfiguracie vy mate v horoskope??? ako na vas posobia? zhoduju sa so strucnou charakteristikou v popise???:)
neznámy
neznámy | 22.7.2014 22:20
já nemám žádné konfigurace jenom jsem lokomotiva jinak nic. :)
neznámy
neznámy | 22.7.2014 22:26
lokomotiva je tvar horoskopu, to do planetarnych konfiguracii nepatri:)
a mozno mas nejake, lebo ten zoznam co som sem hodil, to su len tie zakladne...existuju este desiatky inych druhov, mozno tam by si nieco nasiel...
neznámy
neznámy | 22.7.2014 22:32
Ja mám kvintilového draka, ale na jeho výklad sa musí niekto nájsť :D.
neznámy
neznámy | 22.7.2014 22:54
já vím že to není konfigurace ta lokotka ale já žádné jiné prvky nemám.
vůbec nic. prostě úplná nula :)
neznámy
neznámy | 22.7.2014 23:26
tak uz len z toho nazvu vyplyva nadbytok kvintilov v tvojom horoskope a to este vo vzajomnom vztahu...kvintily su aspektom charakteristicke cislom 5. cize akysi prostrednik medzi clovekom a bohom...vsimol som si, ze kvintilovi ludia su casto obdareni nejakym talentom, casto umeleckym alebo takym, ktory vyzaduje dokonale zvladnutie urcitej techniky... a ku kvintilom patri aj tvorivost...nie si nahodou tymto smerom nejako liznuta?:)
neznámy
neznámy | 22.7.2014 23:32
:) Jé, ďakujem za výklad. Áno, tá tvorivosť ma lízla, to môžem potvrdiť.
Konfigurácie sú všeobecne zaujímavá téma, ale ľudia asi nevedia aké majú, keďže na internete je ich vypísaných len niekoľko základných. Ale pokiaľ ide o počet, tak ich je dokopy asi aj nad 40, nie? :)
neznámy
neznámy | 22.7.2014 23:59
Malý trojúhelník – trigon a dva sextily. Sextil znamená schopnost praktické a produktivní využití vrozených schopností a senzitivity. Planeta na vrcholu (apexu) ukazuje jakou formou to bude.
Je to trojúhelník geniality (60-120-60) - potenciálně vysoce produktivní konfigurace, vrozené schopnosti a dispozice, schopnost reálně aplikovat své city, myšlenky a vize


Mám dva: Merkur- Pluto- Jupiter
Merkur- Pluto - Neptun
apex je Pluto, len neviem či je to dobré, či skôr zlé.-CONFUSED-

Vysvetlíš mi to prosím?-SAD--FLOWER-
neznámy
neznámy | 23.7.2014 00:00
pridaj, pridaj...len napriklad v knihe od Bruna Hubera "aspect pattern astrology" je charakterizovanych 45 konfiguracii, pricom on vobec nepouziva v tych konfiguraciach aspekty ako oktil, trioktil, kvintil, bikvintil, septil, novil...cize je mozne, ze ich existuje dvakrat tolko;)
neznámy
neznámy | 23.7.2014 00:02
Myslím, že som mala v rukách práve Aspect pattern astrology a odtiaľ som vzala to číslo 40 :). Existuje niekde súpis, kde sú úplne všetky?
neznámy
neznámy | 23.7.2014 00:15
ak mas na apexe pluto, tak tu produktivitu, ci dispozicie mozes najlepsie v sebe rozvijat pri principe pluta, cize napriklad v krizach, v intenzimnych emocionalnych podmienkach a tie produkty mozu byt podfarbene prave tym plutom... nic je vyslovene dobre alebo zle...
neznámy
neznámy | 23.7.2014 00:16
myslim ze nie...totiz vela zalezi na tom ake aspekty astrolog v praxi pouziva...cim ich je viac, tak tym je aj viac potencionalnych konfiguracii,co moze v horoskope najst...
adelaida
adelaida | 23.7.2014 00:27
Mám fixní T-kvadraturu (ta mi dělá problémy ve vztazích)
malý trojúhelník - trigon a dva sextily, (je fajn)
3x YOD (nedokážu je nějak pochopitelně uchopit)
rádlo
a jakýsi pětiúhelník..

kdyby se počítaly i uzle, tak díky severnímu ještě jednu T-kvadraturu, ještě jedno rádlo a mystický obdélník.

Používám jen základní aspekty plus kvinkunx. Zamíchat do toho ještě kvintily, septily apod. tak už bych toho měla pěknej hokej.
neznámy
neznámy | 23.7.2014 07:01
A ja tam mám polokríž, ktorý si mi kedysi vysvetľoval a stále ho moc nechápem :)
Medzi Merkúrom, Saturnom a Neptúnom.

Proměnlivé - lidé zabývající se vztahy, prostředníci, střídají zájmy a cíle, někdy poněkud plýtvají energií -YES-
joulutahti
joulutahti | 23.7.2014 11:25
...co znamena ta veta, hned na zaciatku tej stranky, ze velka kvadratura -ide vlastne o houpacku? lebo houpacka je tvar horoskopu, ktory mam ,tak teraz neviem, ci to znamena ,ze mam velku kvadraturu alebo nie?-CONFUSED-
joulutahti
joulutahti » joulutahti | 23.7.2014 11:31
pardon...opozicia to je.
neznámy
neznámy » joulutahti | 23.7.2014 11:33
Já myslím, že jsi se přehlédla -Velká opozice (tedy shluk planet v opozici na další shluk planet) je houpačka, takže se nejedná o kvadraturu.:)
neznámy
neznámy » joulutahti | 23.7.2014 11:37
No vidíš, než jsem to stihla napsat, už sis to opravila sama.:)
joulutahti
joulutahti | 23.7.2014 11:37
jj, uz som si vsimla...v komentáre za tym :D

neexistuje nejaka stranka, hoci aj anglicka, kde ked hodim svoje udaje narodenia, tak mi to nejako vyrata? lebo sa z toho neviem sama vysomarit...ale velmi ma to zaujima:D
neznámy
neznámy » joulutahti | 23.7.2014 11:41
Jestli myslíš něco takového, že ti to vyhodí přímo "máte velkou kvadraturu, máte velký kříž....", tak o tom nevím, ono se to počítá podle aspektů (úhlů) mezi planetama - je to vlastně popsáno i v tom odkaze od Rudiho.
Třeba dá někdo ještě nějaký další odkaz.
Stránka:
1 2 3
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...