mesiac
Nedeľa, 25.9.2022
Meniny má Vladislav

Ľudská duša - 

Vojna

Adriana 72
Adriana 72 » simetra | 3.3.2022 13:46
ja obdivujem Putina :-)
Adriana 72
Adriana 72 » nikav | 3.3.2022 13:47
:)
simetra
simetra » Adriana 72 | 3.3.2022 17:58
Podľa Vás je Putin spasiteľ sveta, ktorý bombarduje americké biologické laboratória na Ukrajine?
emanuel
emanuel » astonm | 3.3.2022 18:01
určite nie nikdy neviete čo sa udeje aj na americkej strane,tam siahajú nitky zla
Magnician
Magnician » Adriana 72 | 4.3.2022 01:32
ej,nuž no....je to osobnosť:)
Adriana 72
Adriana 72 » Magnician | 4.3.2022 10:35
je to osobnosť...máte pravdu :-), milujem ľudí ako vedia okamžite reagovať a kritizovať, poznáte všetky okolnosti ? :-). Koľko ľudí, toľko názorov, nie? :-) a každý má právo na vlastný názor, alebo?..:-)
simetra
simetra » Adriana 72 | 4.3.2022 12:27
Nech sú okolnosti akékoľvek, násilie a vojna nie je riešením zdravého rozumu.
ehroncekova@seznam.cz
ehroncekova@seznam.cz » fiohattu | 4.3.2022 12:35
Sdielam buddhovsku mysel. Nedovolim aby moja mysel bola pohltna vojnou, cele dni meditujem jedinu myslienku - MIER. To desi vojnovu mysel a vrahov najviac. Takze mier, mier, mier, mier.... cesta k uzdrave ludstva. Tazke, ale mozne. Prave teraz mame ohromujucu sancu sa zmenit celoplanetarne. Vojna ako recept na problemy nikdy nic dobreho nepriniesla. Co tak liecit nasu dusu mierom?
astonm
astonm » fiohattu | 4.3.2022 15:08
Mea culpa. Úplne som zabudol na to guľaté prasiatko zo Severnej Korei. Ale to preto, lebo jeho schopnosť poslať tie prskavky niekam ďalej ako do svojho okolia sú nulové a akákoľvek protiraketová obrana by s nimi nemala veľký problém. A ten počet je tiež viac-menej symbolický.
astonm
astonm » emanuel | 4.3.2022 15:30
Lenže je podstatný, zásadný a kľúčový rozdiel, či rozhodnutie spustiť jadrový útok je v rukách jedného šialenca, alebo by sa ich muselo nazbierať viac. V prípade Ruska, kde je trestná sadzba až 15 rokov len zato, ak sa verejne vyhlási, že na Ukrajine zúri vojna a nieje to žiadna "špeciálna mierová akcia", je to o niečom úplne inom. Tam rozhoduje len Putin a ostatní sú len do počtu a plnenie rozkazov. Žiadna diskusia, žiadna oponentúra a už vôbec žiadna kritika. O Amerike si môžme myslieť čokoľvek zlé, môžme na nej čokoľvek kritizovať, ale vždy to bol a teraz sa ukazuje, že aj stále je, len slabý odvar zla páchaného Ruskom.
astonm
astonm » simetra | 4.3.2022 16:44
Zaujímavý článok. V podstate len dokresľuje stav Ruskej spoločnosti a prioritách, aj keď sa v ňom píše o raketách. To, že Rusi sú v podstate neschopní normálneho spoločenského a ekonomického rozvoja, svedčí aj fakt, že naplánovaný "blitzkrieg" je bezosporu totálne fiasko. Až také, že sa Ruská generalita musí uchyľovať k používaniu, ak nie rovno k nezákonným, tak rozhodne kontroverzným zbraniam, ako sú kazetové, termo barické alebo vákuové bomby. Tak ako Potemkin predstieral holými pomaľovanými fasádami bohatstvo dediny, tak teraz Kremeľ predstiera veľmocenskú silu. "mierovou špeciálnou operáciou"a jadrovou hrozbou. Je síce pravda, že majú tie jadrové prskavky, ale celkové HDP na úrovni čokoládovo tulipánového Beneluxu vypovedá o niečom úplne inom. Hádam najbohatšia krajina sveta na nerastné bohatstvo a na obyvateľa máme ešte aj my HDP vyššie o cca 5.000$ ako Rusko. Vskutku "úctyhodná veľmoc". Ak EU prestane dovážať z Ruska plyn a ropu, tak ich HDP klesne o cca 30%, lebo zhruba taký podiel na ňom má ťažba uhľovodíkov. Že nás to bude stáť peniaze? Určite. A určite nie málo. Ale rozhodne menej, ak prestane byť Putin a jeho Rusko hrozbou pre tento svet.
simetra
simetra » astonm | 4.3.2022 17:49
Z pohľadu dovozov je našim najdôležitejším partnerom Nemecko, nasledujú Česko, Čína, Kórea, Poľsko a až potom Rusko. Význam Ruska však postupne klesá, v roku 2020 ho už dobehlo aj Maďarsko.

Ruský zemný plyn tvorí asi 2% našich dovozov a ropa vyše 2%. Zvyšné dovozy z Ruska sú menej ako 1%.

Nahradiť ruskú ropu a plyn obnoviteľnými zdrojmi energií nebude lacné. Za posledných 5 rokov však ich podiel na našich dovozoch utešene klesol a snáď vieme takto pokračovať aj ďalej. Bude nás to trochu bolieť, ale niečo snáď vydržíme. Stačí pozrieť čo všetko vládzu susedia na Ukrajine.
simetra
simetra » simetra | 4.3.2022 19:13
Historické a politické príčiny vojny na Ukrajine

https://www.youtube.com/watch?v=B1hP2MAxjqc
Adriana 72
Adriana 72 » simetra | 4.3.2022 20:10
myslím, že sme na stránkach o astrologii. Tu to už zaváňa fanatizmom a politikou.-HEART-
simetra
simetra » Adriana 72 | 4.3.2022 20:46
K najaktuálnejšej celosvetovej téme som ako jediná tu vložila odkaz na astrologické vyjadrenie astrológa k danej téme.

Inak nikto nič.

Máte príležitosť.
nikav
simetra
simetra » nikav | 5.3.2022 07:12
"„Ak sa poddaní boja vládcu, tento strach zaručuje podporu. Pýtajú sa sami seba: „Čo s nami urobí, ak budeme nelojálni?“ Putin, ktorý sa izoloval vo všetkých zmysloch tohto slova, riskuje, že teraz stratí tú auru neľútostnej moci, ktorú si starostlivo vypestoval. Táto aura znamenala, že sa ho ujali len tí najodvážnejší z domácich odporcov a autokrati inde ho prijali ako príklad, ktorý treba nasledovať. Vieme, že sa stále teší veľkej podpore verejnosti, aj keď demonštrácie proti vojne pokračujú. Na čom bude najviac záležať, budú ošiaľ medzi elitou, ktorá uvidí dôsledky ľahkomyseľnosti svojho vodcu. Keď budeme vedieť viac o tom, ako sa táto vojna skončí, lepšie pochopíme, ako sa skončí jeho režim."


Zaujímavý článok


https://samf.substack.com/p/russias-plan-c?s=r&fbclid=IwAR0eRa-Huzy4ooU1y6U0b0pFgyJUbLNaKfm5Vq078ujwwwuYOFH9oCTjGeE
nikav
nikav » simetra | 5.3.2022 10:05
Perfektné, dozvedieť sa napríklad, že ten dlhánsky konvoj, čo by chcel naháňať hrôzu, bol zložený z viacerých konvojov pre poruchy techniky, nedostatku paliva a pod.

Jeden z komentárov:

"Naozaj pekne napísané, výstižný a vnímavý rozbor. To bude veľmi užitočné pre niektorých mojich študentov v triede Problémy súčasného sveta. Vždy oceňujem dobré, jasné a premyslené písanie. Ďakujem, že si to napísal."
emanuel
emanuel » astonm | 5.3.2022 18:31
pravda je ,ale vo finále sme historicky bližšie k Rusku aj keď majú stále smolu vládnu tam len diktátorské osobnosti a Ameriku by som nevidela ružovými okuliarmi ,celkom iný svet a pre mňa dosť počahaný,rozhodne majú riadne za ušami
lak
lak » ehroncekova@seznam.cz | 5.3.2022 22:02
:)
Stránka:
< 1 2 3 4 5 >
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...