mesiac
Utorok, 23.4.2024
Meniny má Vojtech

Zdravie a výživa - 

potravinové multikulti

neznámy
neznámy | 21.2.2017 15:05
prospieva nám, skutočne ? .................

všetky tie cudzokrajné plody, semená, oleje, čaje atd. atd. všetko to IN pod vlajočkou "zdravý životný štýl"

čo bylinky z tých našich lúk a lesov, plody tých našich stromov a kríkov a zemičky, voda bystrín a prameňov z hôr, málo nám ? ako to je ako
neznámy
neznámy | 21.2.2017 18:25
Mně cizokrajnost nevadí. Doplňuje živiny a látky které v našich podmínkách nejsou.
Lovci sběrači cestovali a jedli stále nové a nové věci.
Byli zdatní nechyběly jim živiny protože cestovali a jejich strava byla velmi pestrá.
Poté co se člověk usadil a stal se zemědělcem nastaly choroby z nedostatků živin.
Průměrná výška klesla o cca 25cm. Tato cesta k úpadku stále trvá. Největší ekologická katastrofa začala s ztv "vyklučováním" lesů z důvodů rozšíření zemědělské půdy a pastvin. Dnes nestačí jíst banány, dnes je už zapotřebí věcem i rozumět, vyznat se.
neznámy
neznámy | 21.2.2017 18:28
bláboly
neznámy
neznámy | 21.2.2017 18:29
bláboly
neznámy
neznámy | 21.2.2017 18:34
Pokud člověk věcem nerozumí a neumí argumentovat začne se uchylovat k hospodským primitivním výkřikům jako například "bláboly".
Je dobré zvážit zda za takových okolností má smysl zakládat téma na které člověk nemá znalosti ani schopnosti se v něm orientovat.
neznámy
neznámy | 21.2.2017 18:38
skrze moju optiku píšeš ku tomuto bláboly proste
na cestách jem to kde práve som splývam s prostredím celá se vším všudy, doma je doma o to mi šlo nerozumieme si nevadí fpoho čus bus
neznámy
neznámy | 21.2.2017 20:11
Já toto vidím jako určitý potravinový patriotismus. Nechali jsme se zmanipulovat a určitým způsobem oddělit od celistvé matky Země.

Co potom lidé kteří se narodili v "pusté" krajině. Ty tam maj pochcípat hlady a my budeme naše lokální zbytky jídel házet do popelnic?

Jídlo ze Země je prostě pro lidi. Naopak by jsme se neměli nacionalistickýma blábolama nechat manipulovat.

V principu si lidé rozparcelovali to co jim nepatří. Když někdo obsadí u matky prs a na někoho zbyde pata, pak je jasné že mléko se na všechny nedostane. Pro útěchu je dobré třeba vymyslet, že těm co patří prs svědčí mléko a těm co patří pata zrohovatělá kůže.
neznámy
neznámy | 21.2.2017 20:38
nejde o patriotizmus, pstruh nie je losos sýkorka nie je orol slon nie je krava etc.
prirodzenosť

navážanie potravín do nami pomenovaných "rozvojových" krajín je biznis a pseudodobrodenie

nechápeš ma
neznámy
neznámy | 21.2.2017 20:49
Mne právě připadá přirozené jíst co je k jídlu kdekoliv na Zemi. My například máme to štěstí, že máme možnost mít "vlastní" pestré potraviny. Máme "svou" kvalitní vodu..na území, které jsme si přivlastnili.
neznámy
neznámy | 22.2.2017 00:08
tak ja som si na počiatku tiež myslela,že by bolo lepšie konzumovať to ,čo rastie tam kde som,,robím tak aj teraz,,,,za predpokladu,že celý Vesmír mi je domovom,,tiež som siahla po bylinkách ,,,cudzokrajných a urobila som dobre,že som si nehala,,poradiť ,,užívam Brahmi,,telo prijalo a prospieva mu to,,,a chystám sa aj na huby,ktoré tu nerastú,,mám možnosť, využijem.. choroba nedáva na výber,,,,,toľko za seba:)
neznámy
neznámy | 22.2.2017 07:42
ano všetko to máme a siahame inam, prečo ?
nejde o privlastňovanie si územia ale o miesto kde sme sa narodili, naturálny zdroj
(je jabĺčko horšie než avokádo zemiak horší ryže púpava horšia aloevera breza horšia kokosovej palmy..etc. ?)

devastujeme tento náš zdroj, vznikajú nemoce a siahame inam ...
všade kam ideme sme na návšteve a zdroj tých území nás v tej chvíli hostí, ľudia v ňom a vnikáme do ich kultúry na krátky čas, spoznávame a radujeme sa spolu
ale doma je doma tak prečo nežijeme v súlade so zdrojom nám - vrodeným

isteže sme všetci v zmysle ľudstva hosťom na celej planéte Zem, dívam sa na túto oblasť ale momentálne inak z iného uhlu pohľadu
neznámy
neznámy | 22.2.2017 07:48
veď práve ľudské choroby ....
toto je eko téma, jedna z mnohých a rozumiem že sme na astrowebe :)

sejem len malé krehké semienko, ak nevzíde tu vzíde inde pôdy je dosť a robím to pre radosť zo zdieľania vedomostí a skúseností v zmysle nadhľadu a hľadania ciest pre ľudí tam kde žijú na miestach kde sa narodili
neznámy
neznámy | 22.2.2017 09:34
No například pro mne je brambora horší než rýže. A když vezmu původ brambory, tak je to plod , který byl původně dovezen z jiného kontinentu.

Osobně nejsem vůbec fanda klasické České kuchyně.
neznámy
neznámy | 22.2.2017 10:21
no neviem či zemiak rástol iba tam pretože podmienky pre hľuzu boli aj tu
https://sk.wikipedia.org/wiki/%C4%BDu%C4%BEok_zemiakov%C3%BD
môžbyť ju len doma nik neobjavil, to je vela vela vecí čo už nekorešponduje školsky, podmienky na ryžu tú nie sú ale tak možná raz budú :) ..........

poznám tvoj názor na českú kuchyňu, možná z nej poznáš len zlomok iba tú najobľúbenejšiu časť

českej sa nevenujem je to mikrolokalita stejne ako SK, pozerám klimatické a ďalšie podmienky prepojené v súvislostiach v rámci pásma, nie krajín
neznámy
neznámy | 22.2.2017 15:13
Zemiaky sú tušim až z j.ameriky, domáci ich pokladali za mierne jedovaté, ale v nehostinnej krajine boli i zemiaky dobré, no pred konzumáciou ich vyniesli kamsi na kopec vysoko, aby zmrzli, vedeli že ach ich nechajú premrznúť tak aspoň čiastočne ich zbavia toxicity. Od detstva i pamätám, ako sa u nás šomralo na zmrznuté zemiaky, premrznuté majú inú chuť, sú zaujímavo sladké a mne to vždy veľmi chutilo :)
neznámy
neznámy | 22.2.2017 15:26
Veľmi dlho potom ako sa doviezli zemiaky na náš kontinent sa nepoužívali ako potravina, ale pestovali sa ako ozdobná kvetina. Ženy si dávali rozkvitnuté zemiakové kvety do vlasov.
A vôbec netrepem, vraj to tak bolo. :)
neznámy
neznámy | 22.2.2017 15:29
Ja si myslím, že to naozaj preháňame, slovenské vajcia jedia nemci, my si vozíme z polska, v supermarkete mám problém nájsť naše jablká čii paradajky pomaly aj v sezóne, ale myslím, ze sa to postupne zlepšuje...

Mali by sme sa starať prioritne o kus Zeme na ktorej v ktorej s ktorou bezprostredne žijeme, je ozaj čudné, že používame indické ghí a nevieme, že naši predkovia používali prepustené maslo, podobne je to s bylinami, nevieme poriadne čo tu máme ako to použiť, nedávno som jedla mišpule, poznáš mišpule? sú vraj veľmi zdravé a vzácne. A hlavne sú naše, ale figu asi ochutnalo viac slovakov ako mišpulu, minimálne viacerí budú vedieť čo to je
neznámy
neznámy | 22.2.2017 15:55
No pozrime, naši predkovia boli múdri, škoda že sa toto použitie zemiakov nestalo tradičným :)
neznámy
neznámy | 22.2.2017 16:04
no to som rada že to píšeš už som si myslela že mi "zas" *ebe

ide o to že mi do reality vchádzajú zaujímavé podnety čo sa opakujú - čiže som sa na to mrkla a jak si robím náčrtok čo kde túto sezónu postrkám rozsejem u seba v záhrade tak som hľadala inšpiráciu aj tuná u martina s jeho bylinkama ...

jak žužu dala ten test z plusky tak som v tej pluske poklikala a našla toto
http://www.pluska.sk/regiony/vychodne-slovensko/cinsky-farmar-li-ting-pestuje-vychodnom-slovensku-ryzu.html a TOTO ma už fakt nasralo!!

.. mišpulu nepoznám no a to je presne ono -BLUSH- .. že ju nepoznám !

možno je to môj smer, ktorým sa mám uberať a ostatní budú jesť figy, neviem
ale tak dala som to sem, ten lajfstajl čo sa rozbehol posledné roky už hodne smrdí biznisom, totiž
neznámy
neznámy | 22.2.2017 16:34
"Domácí" brambora je pravděpodobně jedna z hlavních příčin autoimunitních chorob hlavně RA.
Bohužel z jižní ameriky byly dovezeny právě ty druhy které škodí zdraví nejvíce a ty jihoameričané sami nekonzumují. Naopak ty druhy které jsou zdraví prospěšné se u nás nepěstují.
Nejpřirozenější způsob obživy je život lovců sběračů. Horší je ten pastevců a nejhorší zemědělců - který se uchoval dodnes ačkoli dnes dřinu převzali traktoři a strojové.
Multikulti strava je tak přirozená asi jako dýchání vzduchu který sem vane jednou z kavkazu jednou ze sahary. Pestrost a diverzita stravy je hlavním předpokladem dostatku nutrientů jako základu pro optimální metabolismus.
Stránka:
1 2
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...