mesiac
Piatok, 19.4.2024
Meniny má Jela

Zdravie a výživa - 

Cukrovka

simetra
simetra | 27.10.2019 17:45
Mojej dcére diagnostikovali Diabetes 2. typu.

Ak máte nejaké overené či neoverené rady ohľadom stravy, čajov, výživy celkovo pri tejto diagnóze, poprosím Vás o ne.
Viem, že pohyb je veľmi dôležitý pri cukrovke, ale bohužiaľ, je na vozíku, takže tieto odporúčania prosím vynechajte.

Ďakujem.
neznámy
neznámy » simetra | 27.10.2019 18:02
Neviem či pomôže, ale skús pozrieť toto. Dole je aj video.

http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=1107
Magnician
Magnician | 27.10.2019 19:32
poznám,len z počutia,,susedke pomáhali nazbierané listy z čučoriedok,z ktorých si robila čaj,taktiež konzumovala veľa kyslej kapusty,,,hlavne pred kontrolou u lekára,,aby vraj mala nižší cukor
emanuel
emanuel » simetra | 27.10.2019 21:16
Pravidelná strava po menších dávkach okrem sladkého môžu všetko,hlavne nebyť hladný,ale ani prejedený...diabetici po čase poznajú svoju diagnózu a sygnály tela,takže aj bez merania vedia kedy majú zvýšenú glykémiu,alebo nízku......pitie čajov hlavne čakanka a čaje podporujúce trávenie
milan08
milan08 » simetra | 28.10.2019 06:20
v seobecne,nepribrat!
neznámy
neznámy » simetra | 28.10.2019 07:10
Mne túto diagnozu dali skoro pred 20 rokmi. dpteraz neberiem lieky ani nič iné. Mne cukor zvyšuje všetko s chémiou teda konzervanty a iné Ečka, tiež je pravda že mäso jem málo a hlavne z mojej domácej hydiny ktorú chovám bez rastových hormonov teda klasickým spôsobom bez zmesok.
Veľmi dobrý je čaj z morušových listov či plodov - celkovo tieto plody sú veľmi prospešné na tvorbu inzulínu. Robil a robí mi veľký problém biely cukor ale po rokoch som prišla na to že je to o bielení a teda výrobe, lebo ani bielu múku nemôžem ale ani ražnú ale špaldovú zvládam v pohode.
marcie
marcie » simetra | 28.10.2019 07:46
Prepáč, len ohľadne toho pohybu, rukami môže hýbať? Ak áno, tak napr. z tai chi sa dajú cvičiť cviky aj posediačky, tai chi je účinné na zníženie cukru pri cukrovke, a samozrejme myslím, že úprava stravy
simetra
simetra | 28.10.2019 13:23
Lieky si odmietla či Ti ich ani nenavrhli brať?
Chodíš na pravidelné krvné testy, prehliadky k diabetológovi?
Meriaš si doma hodnoty cukru glukomerom?

Ďakujem :)
simetra
simetra » marcie | 28.10.2019 13:26
Má aj mentálnu retardáciu, takže toto nepôjde, myslím :)
marcie
marcie » simetra | 28.10.2019 14:26
aha, tak to asi nie ...
neznámy
neznámy » simetra | 28.10.2019 14:43
Ubirat sladkosti a jednoduche cukry a nahrazovat polysacharidy (ovoce v mensi mire, zelenina, celozrnne pecivo lusteniny ..) pridavat vlakninu v potravinach.
Voditkem je glykemicky index potravin.
Jist hlavne ty s nizkym.
Ryze-basmati, nebo bataty, coz jsou v podstate sacharidove jidla ale s vlakninou se rozkladaji pomalu a nedrazdi tolik slinivku. Jsou vhodnejsi nez knedlik testoviny pecivo z bile mouky kolace buchty..to vse ma vysoky GI. Pokud je strevo jinak ok da se pridanim potravin s vyssim obsahem vlakniny a snizenim jednoduchych cukru s prechodem na polysacharid dosahnout dobry vysledek.
Zkratka misto sladkosti (zakusek, bonbon..) susene ovoce napriklad. Misto jidel z hladke mouky celozrnne pecivo nebo lepe primo zrno, napriklad pohanka.
emanuel
emanuel | 28.10.2019 15:03
zdá sa že po očkovaniach tu máme ďalšie medicínske unicum
neznámy
neznámy » simetra | 29.10.2019 06:40
Lieky mi nedali lebo vraj svojou životosprávou to viem ukočírovať. Cukor v krvi sa mi pohybuje stále nad normou ale už roky rovnako. Vyšší mám cukor merany glukomerom ale v zapäti odobraná krv bola celkom dobrá. Chodila som na diabetologiu ale potom som prestala chodiť, nevidela som zmysel ale som vedená ako diabetička. Glukomer nemám a teda si nemeram. Vraj som dôkaz toho že strava dokáže ukočíravať zlú tvorbu inzulínu.
neznámy
neznámy » emanuel | 29.10.2019 06:43
A ja som presvedčená že cukrovka je dôsledok veľmi zlej potravy ktorá je skôr otravou a prejedaním sa tých najhorších veci.
simetra
simetra | 29.10.2019 07:55
Diabetologička mi povedala, že vhodná strava ja 80 % úspešnosť v liečbe.
marcie
marcie » simetra | 29.10.2019 08:16
tiež si to myslím že stravou sa dá veľa ovplyvniť
neznámy
neznámy » simetra | 29.10.2019 10:42
Veru, len píšeš že dcéra je postihnutá a tam je to ťažké, ja som to mala lepšie, moje telo jednoducho odmietalo niektoré potraviny a doteraz je to tak, ale teraz už mám naozaj veľmi obmedzené možnosti, lebo zo všetkého mám problémy. Môžem to čo si vypestujem alebo dochovám ale pri veciach z obchodu už nastava problém. Minule som si kúpila biely jogurd taký vraj gazdovský, už prvý hlt moje telo naznačilo že ho nemám jesť, cítila som tam nejakú pachuť, ale bol drahý ako hrom a ja som ho zjedla a nemala som. Bol nenormálne hustý a tak už teraz viem že ostanem pri takých ktoré v pohode zvládam teda aj výrobcu.
emanuel
emanuel | 29.10.2019 13:00
určite ale ak je už raz diagnostikovaná a nasadená liečba len stravou sa to neurobí,je narušená činnosť podžalúdkovej zľazy,strava je moc,ale ešte som zatial zázraky nezažila....možno by bolo dobré aj napísať hodnoty pri akých stačí len diéta a kde medikamentózna liečba
neznámy
neznámy » emanuel | 29.10.2019 13:10
No tak ja mám potvrdenú poruchu tvorby inzulínu, v krvi mám zvyšenie okolo 6,5 ale bolo zopár krát aj vyššie. No na lačno glykémia z prsta okolo 11, určite to záleží od lekára. Ja som mala 2 diabetologičky a obidve sa zhodli na tom že to vie moje telo udržať v norme a tak je to ok.
simetra
simetra | 29.10.2019 13:19
Ak nechceš verejne, môžeš mi názov toho výrobcu napísať prosím do súkromnej pošty?
Stránka:
1 2
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...